0
امکان مطالعه در اپلیکیشن فیدیبو
دانلود
زن، غذا و خدا

معرفی، خرید و دانلود کتاب صوتی زن، غذا و خدا

نویسنده:
جنین راس
درباره زن، غذا و خدا

نویسنده و متخصص اختلال‌های پرخوری

«جِنین راس» نویسنده‌ی آمریکایی است که در نیویورک متولد شده. او علاوه بر نویسندگی، معلمی است که با فعالیت‌هایش در زمینه‌ی اختلالات خوردن، به شهرتی بین‌المللی دست یافته. در چهل سال گذشته، او با هزاران نفر در کارگاه‌های مختلف کار کرده و در برنامه‌ی محبوب پرشماری مثل «نمایش اپرا وینفری»، «۲۰/۲۰»، «تودِی شو»، «صبح به‌خیر آمریکا» و «دِ ویو» شرکت کرده است. راس تا به حال بیش از ده کتاب نیز نوشته که بین آن‌ها سه کتاب با اقبال گسترده‌تر مخاطبان مواجه شدند و در فهرست پرفروش‌ترین آثار نیویورک تایمز قرار گرفتند. او نخستین کتابش «تغذیه‌ی قلب گرسنه» را سال ۱۹۸۱ با عنوان فرعی «تجربه‌ی غذا خوردن اجباری» منتشر کرد. دو کتاب بعدی او «رهایی از بند خوردن احساسی» و «رهایی از بند خوردن اجباری» بودند. «هنگامی که غذا عشق است» نیز از آثار مهم این نویسنده است که به «بررسی رابطه‌ی غذا خوردن و صمیمیت» پرداخته است. جنین راس در کتاب «وقتی سرِ یخچال غذا می‌خورید، یک صندلی برای خود بکشید»، پنجاه راه برای احساس لاغری، زیبایی و شادی را به مخاطبانش نشان می‌دهد. اما نخستین نقطه‌ی عطف آثار این نویسنده، در سال ۲۰۰۹ و با نوشتن «زن، غذا و خدا» رقم خورد. اثر بعدی او یعنی «گم‌شده و پیداشده» که با عنوان فرعی «افشاگری‌های غیرمنتظره درباره‌ی غذا و پول» منتشر شد هم نقطه‌ی عطفی دیگر در کارنامه‌ی نویسنده ایجاد کرد. «زندگی خود را پس بگیر»، «سوراخی در قلبم و گربه‌ای که آن را درست کرد» و «این زندگی باشکوه شلخته» سه اثر آخر جنین راس بوده‌اند.


مسیری شگفت برای رسیدن به تقریباً همه‌چیز

جنین راس در آثار پیشینش اختلالات خوردن و غذا خوردن احساسی را خیلی دقیق بررسی کرده است. «زن، غذا و خدا» هم در راستای همان مطالعات نویسنده منتشر شد. راس باور دارد نحوه‌ی غذا خوردن فرد، با باورهای بنیادین فرد برای زندگی رابطه‌ای جدی دارد. فرقی ندارد فرد، انسانی پیچیده یا ساده باشد؛ دانا یا کم‌سواد باشد؛ و روشن‌فکر یا متحجر باشد؛ از دیدن نحوه‌ی غذا خوردن او، خیلی چیزها دست‌گیر دیگران می‌شود. نویسنده به مخاطبانش پیشنهاد می‌کند به‌جای آن‌که بکوشند خود را از شر رابطه‌شان با غذا خلاص کنند یا عادات خود را فوراً تغییر دهند، از چیزی که در مقابل‌شان قرار دارد، استقبال کنند. به این معنا که غذا خوردن را وسیله‌ای برای خودشناسی و درک بهتر از خود و جهان هستی قرار دهند. نویسنده در اثرش کوشیده با بیانی طنزآلود این ارتباط را ساده و شفاف برای مخاطب شرح دهد و همان‌طور که در کارگاه‌های خود توانسته از این شیوه، نتیجه‌های مطلوب بسیاری دریافت کند، راه‌کارهایی عملی و تأثیرگذار نیز پیشنهاد دهد.


مسئله وزن نیست؛ مسئله چیزی غیر از وزن هم نیست.

کتاب «زن، غذا و خدا» با پیش‌گفتاری تحت عنوان «دنیایی که در بشقاب‌هایمان» است شروع می‌شود و نویسنده در آن طرح مسئله می‌کند. در بخش اول به بیان اصول و قواعدی می‌پردازد که در شش فصل روایت شده‌اند. نویسنده ابتدا «درباره‌ی خدا» می‌گوید و فصل‌های بعدی را با عناوین «جنگ را پایان دهیم»، «هرگز گرایش به انحراف را دست‌کم نگیریم»، «مسئله وزن نیست. مسئله چیزی غیر از وزن هم نیست»، «در ورای چیزی که فرو پاشیده است» و «رسیدن به جایی که همه دوست‌مان دارند» روایت می‌کند. بخش دوم «تمرین‌ها» نام دارد و از سه فصل «پلنگ‌هایی که در ذهن‌مان خانه کرده‌اند»، «نفس به نفس» و «در گرگ‌ومیش هوا، جی‌پی‌اس‌تان را کار بیندازید» تشکیل شده است. عنوان بخش سوم «غذا خوردن» است و فصل‌های «کسانی که سرگرمی دارند و کسانی که ندارند»، «اگر عشق می‌توانست حرف بزند»، «نوشیدنی با موس شکلاتی» و «ذکر لعنتی» آن را شکل می‌دهند. نویسنده پس از «حسن ختام» و «سپاس‌گذاری»، ضمائمی را هم به اثرش افزوده که «آغاز بازخواست» و «دستورالعمل‌های غذا خوردن» نام دارند.


کتاب صوتی زن، غذا و خدا

نشر صوتی آوانامه طی همکاری با «نشر آموت» کتاب صوتی «زن، غذا و خدا» اثر «جِنین راس» را با ترجمه‌ی «آراز ایلخچویی» و خوانش «شهره روحی» تولید و منتشر کرده است.

دسته‌ها:

شناسنامه

فرمت محتوا
mp۳
حجم
398.۷۱ کیلوبایت
مدت زمان
۰۷:۰۵:۱۷
نویسندهجنین راس
مترجمآراز ایلخچویی
راویشهره روحی
ناشرآوانامه
زبان
فارسی
تاریخ انتشار
۱۴۰۲/۰۸/۰۸
قیمت ارزی
4 دلار
مطالعه و دانلود فایل
فقط در فیدیبو
mp۳
۳۹۸.۷۱ کیلوبایت
۰۷:۰۵:۱۷

نقد و امتیاز من

بقیه را از نظرت باخبر کن:
0
(بدون نظر)
75,000
تومان
%30
تخفیف با کد «HIFIDIBO» در اولین خریدتان از فیدیبو

گذاشتن این عنوان در...

قفسه‌های من
نشان‌شده‌ها
مطالعه‌شده‌ها
زن، غذا و خدا
زن، غذا و خدا
جنین راس
آوانامه
0
(بدون نظر)
75,000
تومان