0
امکان مطالعه در اپلیکیشن فیدیبو
دانلود
ثروتمندترین مرد بابل

معرفی، خرید و دانلود کتاب صوتی ثروتمندترین مرد بابل

(خلاصه کتاب)

درباره ثروتمندترین مرد بابل

- خلاصه‌ی برترین کتاب‌های دنیا

جهان حاضر و سبک‌های زندگی امروزی، فرصت کتاب‌خوانی بسیاری از افراد را محدود کرده. اما عشق به کتاب‌ها و احساس نیاز به مطالعه، چیزی نیست که مشغله‌های زیاد و فراغت‌های کم بتوانند از ذهن و دل ما پاک کنند. تعداد کتاب‌هایی که باید بخوانیم یا دوست داریم آن‌ها را مطالعه کنیم، آن‌قدر زیاد است که می‌توان گفت یک زندگی مجزا مختص خواندن و گوش کردن می‌طلبد. یکی از راه‌حل‌های گریز از این شرایط و ماندن روی ریل مطالعه، کتاب‌های خلاصه است. خواندن یا شنیدن این‌دست کتاب‌ها چند فایده دارد. اول آن‌که زمان کمی از ما می‌گیرد و حتی می‌شود برخی از زمان‌های مُرده را با آن‌ها مفید گذراند. دوم این‌که در خلاصه‌ کردن کتاب‌ها کوشیده می‌شود که هیچ نکته‌ی مهم یا مطلبی اساسی از کتاب اصلی جا نماند. به این صورت، مخاطب شِمایی کلی از کتاب به دست می‌آورد که گاه برایش کفایت می‌کند و گاه او را به مطالعه‌ی نسخه‌ی کتاب وامی‌دارد. فایده‌ی سوم این کتاب‌ها این است که مخاطب دیگر می‌داند با چه اثری مواجه است و خلاصه‌ی کتاب‌ها می‌تواند او را در انتخاب آن‌که نسخه‌ی کامل کدام کتاب را مطالعه کند، یاری دهد. نشر صوتی آوانامه بر آن است تا با تولید نسخه‌ی صوتی خلاصه‌ی مجموعه‌ای از بهترین کتاب‌ها، به مخاطبانش کمک کند وقت‌های کوتاه خود را با مطالعه سپری کنند.


- چاره‌جویی با رجوع به گذشته‌های دور

«جورج سمیوئل کلاسون» نویسنده‌ی آمریکایی است که بین سال‌های ۱۸۷۴ و ۱۹۵۷ می‌زیسته. او در ایالت میسوری چشم به جهان گشود و تحصیلات عالیه‌اش را در دانشگاه نبراسکا پی گرفت. او در جنگ ایالات متحده و اسپانیا در اواخر قرن نوزدهم به جبهه‌ی مبارزه رفت و برای کشورش جنگید. کلاسون پس از جنگ دو شرکت راه‌اندازی کرد یک شرکت نقشه‌برداری در دنور و انتشارات کلاسون در ایالت کلرادو. شرکت نقشه‌کشی جورج کلاسون توانست نخستین اطلس جاده‌ای از ایالات متحده و کانادا را تهیه کند، اما از رکود بزرگ اقتصادی پیش از جنگ جهانی دومجان سالم به‌در نبرد. اما در همان دوران کلاسون راه دیگری برای موفقیت در پیش گرفت. او نوشتن مجموعه‌ای از مقالات درباره‌ی صرفه‌جویی و دست‌یابی به موفقیت مالی را شروع کرد. بنای تفکرات نویسنده برای این مقالات، مثل‌هایی بود که از بابِل باستان به یادگار مانده‌اند. بانک‌ها و شرکت‌های بیمه از نوشته‌های کلاسون استقبال کردند و آن‌ها را نشر دادند. در سال ۱۹۲۶ جورج کلاسون، گزیده‌ی برترین نوشته‌های خود را در کتابی گرد آورد و با انتشار «ثروتمندترین مرد بابِل» نام خود را برای همیشه در میان نویسندگان حوزه‌های اقتصاد و موفقیت جاودانه ساخت.


- راه‌های پر کردن جیب‌های خالی

«ثروتمندترین مرد بابِل» نتیجه‌ی مطالعه‌ی نوشته‌های تمثیلی به‌جامانده از بیش از چهارهزار سال قبل است که جورج کلاسون توصیه‌های مالی برای امروز را از دل آن‌ها بیرون کشیده است. نویسنده پس نگاهی کلی به تاریخ بابل و معرفی «آرکاد» که ثروتمندترین مرد زمانه‌ی خود بود، هفت راه علاج برای پر کردن کیف‌های خالی پیشنهاد می‌کند. از جمع کردن پول و کنترل هزینه‌ها می‌گوید، راه‌های چندبرابر کردن ثروت و محافظت از سرمایه را نشان می‌دهد، به سودآور کردن یک سرمایه‌گذاری می‌پردازد و درباره‌ی تقویت توانایی و مهارت پول درآوردن و نیز بیمه کردن آینده سخن می‌گوید. سپس پنج قانون برای ثروتمند شدن و نیز پنج قانون برای ثروت‌اندوزی برمی‌شمرد. بار دیگر به تاریخ بابل رجوع می‌کند و از تمثیل‌های وام‌دهنده‌ی بابل، دیوارهای بابل، تاجر شتر بابل و لوحه‌های گِلی بابل برای بیان نظریاتش بهره می‌گیرد. کلاسون بابل را مهد مردمان بااراده و خلاق می‌داند و آن را شهری مدرن قلمداد می‌کند؛ چرا که مردمش ثروتمند بوده و معاملات خود را با پول انجام می‌دادند. او در این اثر نشان می‌دهد اصولی که هزاران سال قبل بابلی‌ها برای حفظ و مدیریت و نیز استفاده از پول در معاملات خود استفاده می‌کردند، مشابه اصولی است که امروزه به کار می‌رود. به همین خاطر، درس‌های زیادی هست که می‌شود با مطالعه‌ی تاریخ بابل در اقتصاد امروز اجرا کرد.


- مینی‌بوک ثروتمندترین مرد بابل

مینی‌بوک صوتی «ثروتمندترین مرد بابِل» اثر «جورج سمیوئل کلاسون» هفتمین اثر از مجموعه‌ی «خلاصه‌ی برترین کتاب‌های دنیا» است که طی همکاری نشر صوتی آوانامه و «نشر مات» تولید و منتشر شده است. ترجمه‌ی اثر بر عهده‌ی «نسترن خدیو» بوده و خوانش آن را «مهبد قناعت‌پیشه» انجام داده است. پیش از این نسخه‌ی صوتی مینی‌بوک‌های «بیندیشید و ثروتمند شوید»، «هنر ظریف بی‌خیالی»، «قدرت محتوا»، «کفش‌باز»، «سقلمه»، «قانون ۵ ثانیه» و «باشگاه پنج صبحی‌ها» از این مجموعه تولید شده‌اند و در آینده‌ی نزدیک، آوانامه کتاب‌های بیشتری از این مجموعه را صوتی خواهد کرد. همچنین نسخه‌ی کامل کتاب «ثروتمندترین مرد بابل» پیش‌تر با صدای «آرمان سلطان‌زاده» توسط آوانامه صوتی شده است و علاقه‌مندان می‌توانند به آن رجوع کنند.

شناسنامه

فرمت محتوا
mp۳
حجم
70.۲۷ کیلوبایت
مدت زمان
۰۱:۱۴:۵۵
نویسنده جورج ساموئل کلاسون
مترجمنسترن خدیو
راویمهبد قناعت‌پیشه
ناشرآوانامه
زبان
فارسی
تاریخ انتشار
۱۴۰۲/۰۶/۲۹
قیمت ارزی
5 دلار
مطالعه و دانلود فایل
فقط در فیدیبو
mp۳
۷۰.۲۷ کیلوبایت
۰۱:۱۴:۵۵

نقد و امتیاز من

بقیه را از نظرت باخبر کن:
دیگران نقد کردند
4.3
از 5
براساس رأی 3 مخاطب
آموزنده 🦉 (1)
حال‌خوب‌کن ✨ (1)
5
ستاره
66 ٪
4
ستاره
0 ٪
3
ستاره
33 ٪
2
ستاره
0 ٪
1
ستاره
0 ٪
1 نفر این اثر را نقد کرده‌اند.
5
آموزنده 🦉

این درجه یکه، من چاپیشو خوندم

4.3
(3)
انگیزه‌بخش 🚀 (1)
30,000
تومان
%30
تخفیف با کد «HIFIDIBO» در اولین خریدتان از فیدیبو

گذاشتن این عنوان در...

قفسه‌های من
نشان‌شده‌ها
مطالعه‌شده‌ها
ثروتمندترین مرد بابل
ثروتمندترین مرد بابل
(خلاصه کتاب)
آوانامه
4.3
(3)
انگیزه‌بخش 🚀 (1)
30,000
تومان