0
نوین کتاب

معرفی کتاب‌های نوین کتاب

نوین کتاب گویاموسسه نوین کتاب گویا اولین انتشارات تخصصی کتاب صوتی در ایران است که فعالیت خود را از سال 1385 آغاز کرده، تاکنون بیش از هزار و صد عنوان کتاب صوتی منتشر کرده است.

چهره‌های معتبر و متخصصی از حوزه‌های مختلف هنری مثل بازیگران سینما، تئاتر، تلویزیون، گویندگان رادیو و... با نوین کتاب همکاری داشته و روایت کتاب‌های مختلف با موضوعات متفاوتی همچون ادبیات داستانی، شعر، روانشناسی، خودیاری، مدیریت، تجارت، کسب و کار و... را بر عهده گرفته‌اند.

وقتی فاطمه محمدی، بنیانگذار نوین کتاب، در سال 1385 پیشنهاد تولید کتاب گویا را به بیشتر از ۲۰ ناشر داد اما هیچ‌کدام با آن موافقت نکردند، ‌با اینترنت دایال‌آپ آن زمان، یک ایمیل به پائولو کوئلیو زد تا از او اجازه بگیرد که کتاب «کیمیاگر» را صوتی کند. یک روز پس از آن ایمیل، پائولو کوئلیو از این پیشنهاد استقبال کرد و مدیر نوین کتاب راهی نشر کاروان شد تا با همراهی این انتشارات، این کار بزرگ شکل بگیرد. اما کاروان پیشنهاد دیگری داشت!

پیشنهاد مدیر نشر کاروان این بود که ابتدا کتاب «نامه‌های عاشقانه یک پیامبر» گویا شود و اگر اثر موفقی بود، سراغ «کیمیاگر» بروند. بنابراین، سال 1386 اولین کتاب گویا با صدای دو گوینده «پیام دهکردی» و «شهین نجف‌زاده» با عنوان «نامه‌های عاشقانه‌ یک پیامبر» نوشته جبران خلیل جبران از نوین کتاب گویا تولید شد و پس از آن، در اواخر سال 1386 کتاب گویای «کیمیاگر» هم با روایت و آهنگسازی محسن نامجو و اجاز‌ه رسمی پائولو کوئلیو و نشر کاروان منتشر شد که نامجو در این اثر، بیش از ۲۰ نقش را با هنرمندی تمام اجرا کرد و نگاه نویی به مخاطب ایرانی برای کتاب صوتی ارائه داد.

از سال 1389 برای اولین بار یک ناشر کتاب صوتی به نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران راه یافت و آن ناشر، نوین کتاب گویا بود. حضور نوین کتاب، راه را برای ناشران کتاب‌های صوتی در سال‌های بعد فراهم کرد.

نوین کتاب تاکنون جوایز متعددی برای آثار تولیدی خود دریافت کرده است که برخی از آنها عبارتند از: کتاب «تنور و داستان‌های دیگر» نوشته‌ی هوشنگ مرادی کرمانی با گویندگی شاهین علایی‌نژاد و آهنگسازی مهدی زارع به عنوان اثر برگزیده در پنجاه و دومین سالگرد تاسیس شورای کتاب کودک، مجموعه‌ی‌ بیست جلدی کتاب صوتی «مدرسه‌ی نابودکنندگان اژدها» با صدای اعظم حبیبی به عنوان اثر برگزیده در پنجاه و ششمین سالگرد تاسیس شورای کتاب کودک، کتاب‌های صوتی «قصه‌های مجید» نوشته‌ی هوشنگ مرادی کرمانی با صدای مهدی پاکدل و دیگری کتاب صوتی «افتادن برگی به نام فردی» نوشته‌ی لئو بوسکالیا با

ترجمه‌ی مسیحا بزرگر و صدای مرجان امینی تهرانی به عنوان آثار شایسته تقدیر در پنجاه و هفتمین سالگرد شورای کتاب کودک و...موضوعات کتاب‌های نشر نوین کتاب گویا :

-       رمان و داستان ایرانی و خارجی

-       روانشناسی و موفقیت

-       کسب و کار و توسعه فردی

-        شعر

-       ادبیات کلاسیک

-       کودک و نوجوان

-        فلسفه

-        تاریخ

-       زندگینامهپرفروش ترین کتاب‌های نوین کتاب گویا :

-         کتاب صوتی آیین زندگی

-         کتاب صوتی چگونه با هر کسی صحبت کنیم

-         کتاب صوتی کیمیاگر

-         کتاب صوتی محدودیت صفر

-         کتاب صوتی یک عاشقانه ی آرام