0
امکان مطالعه در اپلیکیشن فیدیبو
دانلود
کیمیاگر

معرفی، خرید و دانلود کتاب صوتی کیمیاگر

درباره کیمیاگر

کیمیاگر عنوان کتابی است که برای بیشتر افرادی که عادت به مطالعه دارند آشناست! این کتاب بسیاری از افراد را به مطالعه عادت داده و خاطره‌ای جذاب برای خواندن اولین رمان در ذهن بسیاری از مخاطبان خود به وجود آورده است. کیمیاگر یک رمان معمولی نیست، چرا که نویسنده آن با به‌وجودآوردن فضایی تازه از ساختارهای ذهنی‌اش در داستان موجب شده تا مخاطبان با کتابی متفاوت‌تر از آنچه فکرش را می‌کنند روبه‌رو شوند. با ما همراه باشید تا در این مقاله شما هم به این نتیجه برسید که کیمیاگر یک رمان خاص است و برای خواندن و فهمیدن این کتاب باید بیشتر از خواندن یک دور از صفحات آن زمان گذاشت

از بریدا تا شهرت کیمیاگر پس از 2 سال سکوت

همۀ مردم پائولو کوئلیو را با کتاب کیمیاگر می‌شناسند، این کتاب در سال 1988 چاپ شد و پس از آن در سکوتی فراموش‌نشدنی بین دیگر کتاب‌های کم طرفدار خاک خورد و به جایی رسید که ناشر کتاب دیگر حتی جواب تلفن پائولو را هم نمی‌داد. این سکوت آزاردهنده در قلم پائولو کوئلیو تأثیری نگذاشت و او به نوشتن ادامه داد.

بریدا، نام سومین کتاب پائولو کوئلیو ست که ذهن بیدار این نویسنده را به نمایش گذاشت. پس از انتشار بریدا و شهرت‌پیداکردن نام نویسنده مردم به خواندن کتاب‌های دیگر از پائولو از جمله کیمیاگر علاقه‌ی زیادی نشان دادند و این اتفاق باعث شد این کتاب جایگاهش را تا حد زیادی پیدا کند.

 مدت کوتاهی پس از این اتفاقات بود که کیمیاگر به‌عنوان مسافری در کتابخانه‌های سراسر دنیا در حال سیروسفر گشت و تا به امروز بیش از 65 میلیون نسخه از آن فروخته شده و به‌عنوان یکی از مشهورترین کتاب‌های جهان شناخته می‌شود.

خلاصه داستان کیمیاگر

کیمیاگر داستان زندگی چوپانی به نام سانتیاگو را روایت می‌کند که از سن 16 سالگی با گوسفندانش مسیرهای زیادی را گذرانده و سفرهای زیادی را انجام داده است. سانتیاگو در قسمتی از داستان خواب عجیبی می‌بیند که بارها برایش تکرار می‌شود. این خواب مسیر زندگی پسرک چوپان را در رؤیای پیداکردن گنج، تغییر می‌دهد و او را رهسپار سفری طولانی برای به‌دست‌آوردن آن رهسپار می‌کند.

در طول سفر اتفاقات هیجان‌انگیزی می‌افتد و سانتیاگو برای رسیدن به هدفی که دارد مجبور می‌شود با اشخاص زیادی در ارتباط باشد و این موجب می‌شود تا چوپان داستان با آدم‌هایی با رؤیاهای زیاد و متنوع دیدار کند. یکی از مهم‌ترین افرادی که او را برای پیداکردن گنج تشویق می‌کند زنی کولی است که نقش مهمی ایفا می‌کند

چوان، برای به‌دست‌آوردن گنجی که بارها در خواب‌دیده است دو سال تمام کلیه قسمت‌های صحرای اندلس را زیرورو می‌کند؛ اما پاسخ او جای دیگری نهفته است.

تأثیرگیری رمان کیمیاگر از مثنوی معنوی و منابع دیگر

پائولو کوئلیو نویسنده ایست که علاقه زیادی به مولانا دارد و در برخی از آثارش در مورد تأثیری که این شاعر بر او گذاشته بسیار صحبت کرده است. همین موضوع موجب شده تا بسیاری از منتقدان، سیر معنوی کیمیاگر را اثری تأثیریافته از مثنوی معنوی بدانند. چرا که شباهت‌های زیادی میان درون‌مایه داستان، با داستانی که مولانا در دفتر ششم مثنوی معنوی روایت کرده است وجود دارد.

هدف کتاب کیمیاگر

داستان کیمیاگر قبل از آنکه یک رمان جذاب باشد بیشتر شبیه نصیحت‌هایی است که برای درس گرفتن نوشته شده است. سیر کلی ماجرای رمان کیمیاگر مخاطب را به جزیره‌ای می‌برد که کمی از خودش دور است؛ اما با آن آشناست. این سیر کلی در یک جمله خلاصه می‌شود و آن این است که: باید برای آرزویی که همیشه در ذهن داریم بجنگیم! 

سیر معنوی این کتاب مخاطب را به وجد می‌آورد و مانند تلنگری می‌ماند که روزهای خاکستری را سفیدتر از قبل می‌کند. پیشنهاد می‌کنم قبل از اینکه مطالعه این کتاب را آغاز کنید خود را برای ورود به دنیایی که نویسنده برایتان تدارک دیده آماده کنید. چرا که پس از شروع خواندن کتاب، دیگر راه بازگشتی از آن ندارید و تا وقتی بارهاوبارها صفحات کتاب را ورق نزنید نمی‌توانید به این راحتی از آن دل بکنید.

پائولو كوئليو و علل شهرت آثار او در دنیا

قبل از هر چیز بد نیست کمی در مورد نویسنده‌ای که خالق رمان کیمیاگر است کمی اطلاعات کسب کنیم تا بدانیم خالق داستانی که دنیای ادبیات جهان را زیرورو کرده چه کسی است؟

پائولو کوئلیو، نویسنده‌ای از کشور پرتغال است که از همان کودکی راه روشنی را برای خودش پیدا کرده بود؛ اما خانواده‌اش سرنوشت دیگری برایش رقم زدند! پائولو از همان کودکی ذهن کنجکاو و خلاقی داشت که می‌توانست داستان‌ها و اشعار خارق‌العاده‌ای را خلق کند؛ اما پدر و مادرش تمام خلاقیت‌های ذهنی او را از روی دیوانگی می‌دانستند چرا که از نظر آن‌ها کارکردن در عرصه هنر و ادبیات دست‌کمی از دیوانگی نداشت.

پائولو به‌خاطر خانواده‌اش که دوست داشتند فرزند موفقی داشته باشند در دانشگاه رشته مهندسی را انتخاب کرد؛ اما طولی نکشید که ادبیات بر مهندسی غلبه کرد و مسیر زندگی این جوان بااستعداد را به‌طورکلی تغییر داد. البته ناگفته نماند که این تغییر مسیر هزینه‌های خاص خودش را داشت چرا که علاقه وحشتناک پائولو به ادبیات و همچنین نگارش داستان‌ها و اشعاری که از دید خانواده‌اش معمولی نبودند موجب شد تا او برای مدتی در تیمارستان روانی بستری شود!

بستری شدن پائولو در تیمارستان، چندان برایش ناخوشایند نبود چرا که ماحصل آن، در سال‌های بعد از رهایی از زندان فکری که برایش ایجاد شده بود، نگارش کتابی به نام (ورونیکا تصمیم می‌گیرد بمیرد) بود! این کتاب ترکیبی از اتفاقات واقعی و تخیل نویسنده در یک تیمارستان است.

سایر آثار پائولو كوئليو، پیامبر واژه‌ها

پس از سروصدایی که کیمیاگر در دنیا ایجاد کرد. پائولو کوئلیو به نگارش دیگر آثارش ادامه داد و موفقیت کیمیاگر او را از ادامه دادن به مسیر سیر نکرد. پائولو کوئلیو در دنیا می‌چرخید و تجربیاتی را به دست می‌آورد که تنها خودش می‌توانست آن را تجربه کند تمام این اتفاقات ذهن نویسنده خلاق را آبستن واژه‌هایی می‌کرد که تنها با زایمان زودرس روی کاغذ از آن فارغ می‌شد. ماحصل تمام این اتفاقات نگارش کتاب‌هایی است که هرسال به تعداد آن‌ها اضافه می‌شود.

بهترین ترجمه کتاب کیمیاگر

همان‌طور که می‌دانید، پیداکردن بهترین ترجمه برای رمان‌هایی که به زبان فارسی نیستند بسیار مهم و تأثیرگذار است. چرا که گاهی یک ترجمه نادرست می‌تواند ذهنیت شما را از یک کتاب خوب به‌طورکلی تغییر دهد. خوشبختانه نسخه کیمیاگر دو ترجمه سلیس و روان را در زبان فارسی دارد.

ترجمه آرش حجازی، یکی از بهترین و روان‌ترین نسخه‌هایی است که توسط نشر کاروان منتشر شده و مخاطبان زیادی توانسته‌اند با آن ارتباط خوبی بگیرند. یکی دیگر از بهترین ترجمه‌هایی که برای کتاب کیمیاگر به زبان فارسی در کتاب‌فروشی‌ها موجود است کتابی است که توسط حسین نعیمی ترجمه شده و نشر ثالث آن را چاپ کرده است.

کتاب صوتی کیمیاگر با صدای محسن نامجو

کتاب صوتی این روزها طرفداران خیلی زیادی پیدا کرده است و بیشتر کسانی که وقت کمتری برای مطالعه ورق به ورق کتاب‌ها دارند، کتاب‌های صوتی را جایگزین نسخه‌های کاغذی می‌کنند. کتاب کیمیاگر هم از این قاعده مستثنی نیست، شما می‌توانید نسخه صوتی آن را با ترجمه آرش حجازی و صدای محسن نامجو در همین صفحه دانلود کنید و بشنوید.

 یکی از مهم‌ترین ویژگی‌هایی که کتاب‌های صوتی دارند این است که حس و فضای کتاب را برای مخاطب آماده می‌کنند تا درک بهتری از فضای کلی داستان داشته باشند. کتاب صوتی کیمیاگر با صدای محسن نامجو دقیقاً همان چیزی است که مخاطب از یک کتاب صوتی توقع دارد. چرا که تمام فضاهای شگفت‌انگیز کتاب با صدای زیبای محسن نامجو تصویرسازی شده است.

کیمیاگر برای چه کسانی مناسب است؟

کیمیاگر، کتابی است که برای کسانی که حتی علاقه زیادی به مطالعه ندارند هم جذاب است. پس برای خواندن این کتاب زمان را از دست ندهید و خواندن آن را به دوستان خود نیز پیشنهاد بدهید و مانند پائولو کوئیلو، کتاب جذاب خود را مسافر کتابخانه دوستان خود کنید. این کتاب برای تمام گروه‌های سنی از نوجوانان تا بزرگسالان مناسب است و اگر به داستان و رمان آمریکای جنوبی علاقه دارید هم این کتاب، گزینه‌ی بسیار خوبی برای شماست.

جملات زیبای کتاب کیمیاگر

در قسمت‌های مختلف کتاب، جملات و عبارت‌های شگفت‌انگیزی را می خوانیم که موجب می شود بخواهیم بارها و بارها به آن صفحه برگردیم تا دوباره از نو آن جملات را مرور کنیم. با هم برخی از مهم ترین قسمت های کتاب را مرور می کنیم.

- سانتیاگو نام بسیاری از انسان‌هایی است که رؤیای شخصی خود را گم کرده‌اند و در جایی دورتر ازآنجاکه باید به دنبال پیداکردن آن می‌گردند.

- ما اینجا هستیم تا روح جهان را تغذیه می‌کنیم و زمینی که بر آن زندگی می‌کنیم را بهتر یا بدتر از قبل کنیم، اگر ما بهتر یا بدتر شویم. اینجاست که نیروی عشق وارد می‌شود، چون تا زمانی که عشق بورزیم، همواره آرزومندیم بهتر از آن باشیم که هستیم.

- به ندای قلبت گوش بسپار. قلبت همه چیز را می‌فهمد، چون روح جهان را می‌بیند و یک روز به نزدش باز خواهد گشت.

- این‌که در یک‌لحظه از حیات خود، مالکیت و فرمان زندگی را از دست می‌دهیم و خیال می‌کنیم سرنوشت بر زندگی ما مسلط شده است، همین نکته، بزرگ‌ترین فریب دنیاست.

- مرد خوشبخت، مردی است که خدا را در خود ببیند و در وجود خودش به دنبال خدا بگردد. همان‌طور که کیمیاگر گفته است، خوشبختی می‌تواند حتی در یک دانه ناچیز ماسه صحرا هم دیده شود، چون یک دانه ماسه هم گویای لحظه‌ای از آفرینش است، و کائنات برای پیدایش آن میلیون‌ها سال وقت گذاشته‌اند. 

- نیروهایی هستند که ویرانگر که انسان را نابود می کن، اما در حقیقت چگونگی تحقق بخشیدن به افسانه شخصی‌مان را به ما می‌آموزند. نیروهایی هستند که روح و اراده ما را آماده می‌کنند؛ چون در این سیاره یک حقیقت بزرگ وجود دارد: هرکسی که باشی و هر کاری که بکنی، وقتی چیزی را ازته‌دل طلب می‌کنی ازاین‌رو است که این خواسته در روح جهان متولد شده. این مأموریت تو بر روی زمین است.

- راز آینده در اکنون است. اگر به اکنون توجه بسپاری داری می‌توانی آن را بهتر کنی؛ و اگر حال خود را بهتر از قبل کنی، آنچه پس از آن رخ خواهد داد نیز بهتر خواهد شد.

 

 

 

دسته‌ها:

شناسنامه

فرمت محتوا
mp۳
حجم
319.۵۷ مگابایت
مدت زمان
۰۵:۰۵:۳۶
نویسندهپائولو کوئلیو
مترجمآرش حجازی
راویمحسن نامجو
ناشرنوین کتاب
زبان
فارسی
تاریخ انتشار
۱۳۹۶/۰۵/۱۶
قیمت ارزی
5.۵ دلار
مطالعه و دانلود فایل
فقط در فیدیبو
mp۳
۳۱۹.۵۷ مگابایت
۰۵:۰۵:۳۶

نقد و امتیاز من

بقیه را از نظرت باخبر کن:
دیگران نقد کردند
4.5
از 5
براساس رأی 1840 مخاطب
حال‌خوب‌کن ✨ (26)
آرامش‌بخش 🌱 (22)
5
ستاره
78 ٪
4
ستاره
9 ٪
3
ستاره
4 ٪
2
ستاره
2 ٪
1
ستاره
6 ٪
1182 نفر این اثر را نقد کرده‌اند.
5

یکی از بهترین کتاب های صوتی که تا حالا شنیدم . با صدای بی نظیر محسن نامجو و استفاده بسیار مناسب از موسیقی در بخش های متفاوت داستان

5

بسیار حرفه ای اجرا شده است!!

5

البته من نسخه چاپی‌ش رو خوندم.

1

من نویسنده این کتاب مخصوصا بعد اون توئیتی که به یک جیره خور در ایران زاده شده آمریکا نشین زده بود باعث شد از منش آزادش خوشم بیاد. در خصوص محسن نامجو گوینده کتاب کسی که تو بی بی سی گفته کوروش کبیر و حافظ ایرانی نبودند و ایران صد ساله ساخته شده است، گویا تا به حال ورق شاهنامه رو باز نکردند راستش ما انسانیم حتی این موارد هم روی انتخاب و علایق ما اثر داره . در اخر مورد کتاب این مدل کتاب تو فیدیبو زیاد هست که در مورد این مدل عرفانها بنویسند و کاربردی تر و بهترشو خود من دیدم عمر این کتاب با اومدن اثار بهتر خیلی وقت به سر اومده. کلا تنوع فیدیبو عالی هست و به نظرم خوندن اونها از این کتاب بسیار مفیدتر هست با اگه دنبال آرامش هستید و با زیبایی متن کار ندارید...از من می شنوید این کتاب بیشتر از اینکه شادی بخش باشه افسردگی اورده و اگه به بیشتر افرادی که روی این کتاب اثار این ادم فوکوس کردند نگاه بکنید الان افسردن چه مطرح هاش چه از اطرافیانم متنش از نظر ادبی زیباست و این باعث مطرح شدنش شده یه دوره ای عین کتاب شازده کوچولو دست همه می دیدیم مخصوصا اوایل دهه ۸۰ ولی از نظر عرفانی سطح هش بسیار پایین و حتی عکس عمل می کنه . گویا این عرفان برای کشور مهد عرفان مناسب نیست و به زائقه ایرانی اصیل که مولوی حافظ و شمس تبریزی سهروردی داشته خوش نمیاد... . بابت اشفتگی متنم عذر می خوام چند بار ویرایش کردم نرسیدم مرتب بکنم... باز ممنون که خوندین🙏

5

چطور دلتون میاد با صدای محسن نامجو آخه؟؟ کسی که قرآن و مقدسات رو مسخره کرده و میکنه!

5

نمیشه کسی که این کتاب رو نوشته فیلسوف، روانشناس، ایدئولوژیست، انسان شناس، جامع شناس و تمامی علم هایی از این دست رو نداشته باشه. در حقیقت نویسنده این کتاب خود به معنای واقعی کیمیاگر بوده. اثر پیش رو شاهکاری با تلفیق بسیار منحصر بفرد از صدای یک استاد، میان فصل هایی دلنشین و ترجمه ظریف مترجمی زبردست است. داستان این کتاب روایت زندگی تک تک ما انسان هاست

5

واقعا کتاب بسیار ارزشمندیه مخصوصا اگه با صدای محسن نامجو هم که باشه واقعا تحسین برانگیزه.من این کتاب رو سه بار با صدای محسن نامجو گوش کردم اگه فرصتش باشه باز هم میخونمش چون هر دفعه چیزای جدیدی یاد میگیرم ازش

5

چرا تو طرح رایگانتون کتاب های صوتی رو نمیزارید؟

4

رمان «کیمیاگر» اثر «پائولو کوئلیو» عزیز رو به علاقه‌مندان به مبحثِ «وحدتِ وجود» پیشنهاد می‌کنم و هم‌چنین توصیه می‌کنم که اگر به این مبحث علاقه‌مند نیستید، بهتر است که این که کتاب رو برای خوندن انتخاب نکنید چون مطمئنا براتون غیرقابل درک خواهد بود و وقت‌تون رو بیهوده تلف می‌کنید. پائولو کوئلیو رو باید کیمیاگر حقیقی دونست که با زیبایی هر چه تمام‌تر تونست مباحث هستی‌شناسی و عرفانی رو که منجر به خودشناسیِ راستین میشه رو در این کتاب گرد هم بیاره؛ به گونه‌ای که پس از اتمام کتاب دل‌تون می‌گیره و دچار حسی منقلب‌گونه می‌شید و از خودتون می‌پرسید کهچرا هنوزم اندر خمِ یه کوچه‌ام و این چنین حیران و سرگردان دور خودم می‌گردم... . هم‌چنین از اون جایی که ایران عزیز، عرفای بزرگ و نام‌دار بسیاری رو در خودش جای داده و روح ایرانی با عرفان و شعر و وحدت وجود پیوند ناگسستنی داره، بنابرین کیمیاگر می‌تونه هم‌راستا با فرهنگی باشه که باهاش رشد کردیم و همین امر سبب میشه که بهتر این کتاب رو درک کنیم. راجع به محسن نامجوی عزیز هم باید بگم که با سازهایی که استفاده کرده و شعرهایی که میخونه چنان به شور و شعف و جنون عرفانی می‌رسونتون که مطمئنا براتون تبدیل به تجربه‌ی به یاد ماندنی میشه.

5

حتی کسایی که به نامجو دارن بدوبیراه میگن، هیچکدوم روایت داستانو نمیتونن زیر سئوال ببرن. اینجا موضوع فقط کتابه، نامجو هم فوق العاده زیبا روایت کرده. تجربه منحصر به فردیه که دیگه هیچوقت تکرار نمیشه

نمایش 1172 نقد دیگر
4.5
(1,840)
حال‌خوب‌کن ✨ (26)
156,000
تومان
%30
تخفیف با کد «HIFIDIBO» در اولین خریدتان از فیدیبو

گذاشتن این عنوان در...

قفسه‌های من
نشان‌شده‌ها
مطالعه‌شده‌ها
کیمیاگر
کیمیاگر
پائولو کوئلیو
نوین کتاب
4.5
(1,840)
حال‌خوب‌کن ✨ (26)
156,000
تومان