0
امکان مطالعه در اپلیکیشن فیدیبو
دانلود
آیین زندگی

معرفی، خرید و دانلود کتاب صوتی آیین زندگی

نویسنده:
دیل کارنگی
درباره آیین زندگی

«در سال 1909 یکی از بیچاره‌ترین آدم‌های نیویورک بودم، برای امرار معاش کامیون می‌فروختم اما هرگز نمی‌دانستم کامیون چطور کار می‌کند. ولی این همه‌ی ماجرا نبود. من اصلا علاقه‌ای به دانستن این مطلب نداشتم. از شغلم متنفر بودم، از اینکه در اتاق محقری در خیابان 56 غربی زندگی کنم و تنها مونسم سوسک‌های کثیف باشد، حالم به هم می‌خورد» این جملاتی است که دیل کارنگی نویسنده‌ی مشهور آمریکایی کتاب آیین زندگی را با آن آغاز کرده است کتابی که در قرن بیستم توجه‌های زیادی را به خود جلب کرد و تا کنون به چندین و چند زبان مختلف برگردانده شده است. دیل کارنگی در این کتاب از چگونگی تاثیر استرس بر زندگی انسان‌ها سخن می‌گوید و به افراد آموزش می‌دهد نگرانی‌هایشان را در هر موقعیتی چگونه کنترل کنند. این کتابی است که هر انسانی که در زندگی شادی، آرامش و موفقیت را در کنار هم می‌خواهد باید آن را بخواند.

about book image

‌درباره‌ی کتاب آیین زندگی اثر دیل کارنگی

کتاب آیین زندگی با عنوان اصلی «How to stop worrying and start living» اولین بار سال 1948 منتشر شد. این کتاب کتابی درزمینه‌ی خودیاری است، هدف کارنگی این است که خواننده‌اش را به سمت زندگی لذت‌بخش‌تر و پرثمرتری هدایت کند. او به خوانندگانش می‌آموزد خود و دیگران را بهتر بشناسند و به نکات ظریف زندگی روزمره توجه نشان دهند. این کتاب در سراسر جهان بسیار شناخته‌شده است و افراد بسیاری آن را در زندگی خود مؤثر دانسته‌اند.

مروری بر فصل‌های کتاب آیین زندگی

این کتاب با پیشگفتاری آغاز شده است که دیل کارنگی در آن از علت و چگونگی نگارش این کتاب نوشته‌شده است. در ادامه کتاب آیین زندگی از هشت بخش اصلی تشکیل‌شده است که هرکدام فصل‌هایی را در برگرفته‌اند:

بخش اول : نکات اساسی درباره‌ی نگرانی

فصل اول: هرروز برای همان روز زندگی کنید.

فصل دوم: فرمول جادویی رهایی از موقعیت‌های نگران‌کننده

فصل سوم: نگرانی با شما چه می‌توانند بکنند؟

بخش دوم: فنون اصلی تجزیه‌وتحلیل نگرانی

فصل چهارم: چگونه مسائل نگران‌کننده را تجزیه‌وتحلیل و حل کنیم؟

فصل پنجم: چگونه 50 درصد از نگرانی‌های شغلی‌مان را از بین ببریم؟

بخش سوم: چگونه قبل از آنکه عوامل ناراحت‌کننده شما را از پا بیندازند شما آن‌ها را از پا بیندازید

فصل ششم: چگونه ذهن را از نگرانی خالی کنیم؟

فصل هفتم: نگذارید نگرانی مثل خوره به جانتان بیفتد

فصل هشتم: قانونی که بسیاری از نگرانی‌های شما را بی‌اعتبار می‌کند؟

فصل نهم: با مشکلات غیرقابل‌اجتناب کنار بیایید

فصل دهم: به نگرانی‌هایتان بگویید دیگر ضرر بس است

فصل یازدهم: خاک‌اره، اره نکنید

بخش چهارم: هفت روش برای رسیدن به آرامش و خوشبختی

فصل دوازدهم: کلمه‌هایی که می‌توانند زندگی شما را زیرورو کنند

فصل سیزدهم: بهای زیادی باید برای تلافی کردن بپردازید

فصل چهاردهم: اگر این کار را بکنید هرگز از ناسپاسی رنجیده‌خاطر نخواهید شد

فصل پانزدهم: آیا حاضرید برای چیزهایی که دارید یک‌میلیون دلار بدهید؟

فصل شانزدهم: خودتان را پیدا کنید و خودتان باشید

فصل هفدهم: اگر لیمویی به دست آوردید از آن لیموناد درست کنید

فصل هجدهم: چگونه در چهارده روز افسردگی را درمان کنیم

بخش پنجم: روشی عالی برای غلبه بر نگرانی

فصل نوزدهم: چگونه پدر و مادر من بر نگرانی غلبه کردند

بخش ششم: چگونه از موردانتقاد قرار گرفتن نگران نشویم

فصل بیستم: یادتان باشد که هیچ‌کس به سگِ مرده لگد نمی‌زند

فصل بیست و یکم: اگر این کار را بکنید دیگر از انتقاد دیگران ناراحت نخواهید شد

فصل بیست و دوم: کارهای احمقانه‌ای که انجام داده‌ام

بخش هفتم: شش روش برای جلوگیری از خستگی ، نگرانی و بالا نگه‌داشتن سطح انرژی و روحیه

فصل بیست و سوم: چگونه می‌توانید روزی یک ساعت‌به‌ساعت کاریتان بیفزایید؟

فصل بیست و چهارم: چه چیز شما را خسته می‌کند و برای رفع آن خستگی چه می‌کنید؟

فصل بیست و پنجم: چگونه می‌توان از خستگی اجتناب کرد و جوان ماند

فصل بیست و ششم: 4 عادت کاری خوب که به شما کمک می‌کنند از خستگی و نگرانی جلوگیری کنید

فصل بیست و هفتم: چگونه کسالتی را که خستگی، نگرانی و بیزاری به بار می‌آورد از بین ببریم؟

فصل بیست و هشتم: چگونه از نگرانی درباره‌ی بی‌خوابی اجتناب کنیم؟

بخش هشتم: چگونه بر نگرانی غلبه کردم، سی‌ویک داستان واقعی

‌درباره‌ی دیل کارنگی نویسنده‌ی کتاب آیین زندگی

دیل هاریسون کارنگی Dale Harbison Carnegie یکی از اولین سخنرانان انگیزشی تاریخ است که درزمینه‌ی پیشرفت شخصی و اقتصادی و سخنرانی در جمع صحبت می‌کرد. او سال 1888 در ایالت میزوری به دنیا آمد. خانواده‌ی او کشاورز بودند و در مزرعه زندگی می‌کردند. زندگی او در دوران کودکی سخت بود و او تجربیات آن را در کتاب‌هایش استفاده کرده است. کارنگی کودکی و نوجوانی‌اش را در میزوری گذراند و همان‌جا در کالج ایالتی درس خواند. او سپس در حومه‌ی میزوری و ایالت‌های اطراف به تجارت مشغول شد و چیزهایی مانند صابون و چربی خوک معامله می‌کرد.

او پس از مدتی تصمیم گرفت به شغل موردعلاقه‌اش یعنی تدریس مشغول شد و از آن زمان به بعد تنها به تدریس و نویسندگی پرداخت. از او آثار زیادی به‌جامانده است که از میان آن‌ها می‌توان به کتاب‌های «آیین دوست‌یابی»، «هنر تکلم عمومی»، «واقعیت‌های ناشنیده‌ی افراد معروف»، «پنج دقیقه بیوگرافی» و «راه ساده‌ و سریع برای تاثیر سخن» اشاره کرد.

دیل کارنگی سال 1995 درگذشت.

ترجمه‌ی کتاب آیین زندگی به فارسی

آیین زندگی در ایران نیز مانند بسیاری از نقاط جهان با استقبال زیادی مواجه شده است و مترجمان مختلفی در طی سال‌ها آن را به فارسی برگردانده‌اند. نشر پیمان ترجمه‎‌ی پروین قائمی و ریحانه جعفری از این کتاب را سال 78 منتشر کرده است. میترا میرشکار نیز این کتاب را برای نشر قاصدک صبا به فارسی برگردانده است.

انتشارات نوین کتاب گویا کتاب آیین زندگی را با ترجمه‌ی محمود امینی عرضه کرده و در اختیار علاقه‌مندان قرار داده است.

about book image

چرا باید کتاب آیین زندگی را خواند؟

آیین زندگی یکی از کتاب‌های بسیار کارآمد حوزه‌ی خودیاری است. این کتاب به موضوعی پرداخته است که بسیاری از افراد در دنیای مدرن با آن دست‌وپنجه نرم می‌کنند و زندگی‌شان به‌شدت تحت تأثیر آن قرارگرفته است. تمام افرادی که می‌خواهند در دنیای مدرن پیشرفت کنند و درعین‌حال آرامش زندگی‌شان از بین نرود و بتوانند شرایط و موقعیت‌های ناراحت‌کننده را مدیریت کنند باید این کتاب را بخوانند. این کتاب پر از نکات واقعی و روایت‌هایی است که می‌تواند هرکسی را در برخوردهایش یاری کند و مدیریت کردن زندگی را راحت‌تر کند.

کتاب آیین زندگی در دسته‌ی کتاب‌های روانشناسی موفقیت قرار دارد.

کتاب آیین زندگی مناسب برای گروه سنی بزرگ‌سال است.

خوانش کتاب صوتی آیین زندگی را مهبد قناعت‌پیشه به عهده داشته است.

کتاب آیین زندگی جزو کتاب‌های حجیم و بلند با موضوع روانشناسی موفقیت است. این کتاب برای افرادی که وقت بیشتری برای مطالعه دارند و می‌خواهند در زمینه‌ی روانشناسی موفقیت زمان بیشتری را به مطالعه اختصاص دهند انتخاب مناسبی است.

آنچه در بالا خواندید بررسی و نقد کتاب آیین زندگی اثر دیل کارنگی بود. خرید و دانلود این اثر در همین صفحه امکان‌پذیر است. برای مطالعه‌ی دیگر کتاب‌ها در زمینه‌ی روانشناسی موفقیت می‌توانید به قسمت دسته‌بندی کتاب‌ها مراجعه و کتاب‌های این موضوع را یکجا مشاهده کنید.

 

دسته‌ها:

شناسنامه

فرمت محتوا
mp۳
حجم
728.۲۴ مگابایت
مدت زمان
۱۳:۰۹:۵۶
نویسندهدیل کارنگی
مترجممحمود امینی
راویمهبد قناعت‌پیشه
ناشرنوین کتاب
زبان
فارسی
تاریخ انتشار
۱۳۹۷/۰۸/۱۵
قیمت ارزی
5.۵ دلار
مطالعه و دانلود فایل
فقط در فیدیبو
mp۳
۷۲۸.۲۴ مگابایت
۱۳:۰۹:۵۶

نقد و امتیاز من

بقیه را از نظرت باخبر کن:
دیگران نقد کردند
4.7
از 5
براساس رأی 454 مخاطب
آرامش‌بخش 🌱 (7)
اجرای روان 🎙️ (7)
5
ستاره
80 ٪
4
ستاره
11 ٪
3
ستاره
3 ٪
2
ستاره
1 ٪
1
ستاره
2 ٪
296 نفر این اثر را نقد کرده‌اند.
5

این کتاب منو از افسردگی و سردرگمی نجات داد. بارها و بارها خوندمش. تو هر مرحله ی سختی از زندگی دوباره و دوباره بهش رجوع کردم و از طریق یک یا چند فصلش مشکلاتم رو حل کردم. گرانبهاترین کتاب توی کتابخونه ی منه.دوازده ساله که دارمش. و تا اخر عمر بهترین راهنمای من خواهد بود.

5

این کتاب محشره من سالها گرفتار افسردگی بودمو هیچ چیز نمیتونست ذهنمو اروم کنه به خاطر همین موضوع سلامت جسمم رو از دست دادم پیش روانشناس و مشاور هم رفتم و چندان کمکی نکرد به بهبود حالم تا اینکه روانشناسم این کتابو بهم معرفی کرد و من شروع به خوندن این کتاب کردم و همون اوایل خوندن کتاب حالم به طرز چشم گیری بهتر شد و الان کاملا حال خوبی دارم و راحتم امیدوارم هر کس به این کتابو میخونه مثل من زندگیش متحول بشه و بتونه یه مسیر جدید واسه زندگیش شروع کنه شدیدا توصیه میکنم اگر گرفتار استرس و نگرانی هستید و خیلی ذهنتون مشغوله حتما این کتابو بخونید چون خیلی خوب یاد میده چطور ذهنمون رو تربیت کنیم و توی هر شرایطی ارامشمونو حفظ کنیم موفق باشید

5

کتابی خیلی کاربردی و‌ خوندن رو حداقل یکبار توصیه می کنم. انکار با یک روانشناس داری صحبت می کنی و کلی راهکار عملی بهت میده برای برون رفت از مشکلات روزمره.ترجیح میدادم اسم فارسی کتاب چیز دیگه ای باشه تا برای مخاطب هم جذاب تر بشه. نویسنده به خوبی با ذکر مثال های متعدد و بیان راهکارهای مختلف مثل یک تراپیست حرفه ای عمل می کنه که باعث میشه روند برای خواننده جذاب تر و کاربردی تر باشه. در برخی فصول تا حدی دیدگاه مذهبی نویسنده به مسیحیت به چشم می خوره و من در برخی از بخش ها با دیدگاه نویسنده خیلی موافق نبودم و برام قابل درک نبود. در نهایت با همه فراز و‌ نشیب های بخش های مختلف کتاب خوشحالم که اون رو در آخرین هفته های سال ۱۴۰۰ خوندم، لذت بردم و یادگرفتم.

5

عرض سلام و خدا قوت به همه دست اندرکاران سایت فیدیبو کتاب حاضر یکی از بهترین کتاب های صوتی بود که تا حالا گوش کرده بودم. این کتاب به قدری زیبا است که آدم رو در خودش غرق می کند. و بخاطر همین غرق شدن است که انسان به آرامش می‌رسد. به کسانی که لطف دارند و نظر بنده حقیر را دارند مطالعه میکنند بسیار تاکید میکنم که به این کتاب گوش جان بسپارید و به آرامش برسید همچون دوستان عزیز خودم که به آرامش درونی زیبایی رسیدند. از تیم فیدیبو و نوین کتاب گویا کمال تشکر را دارم و از آن ها درخواست میکنم از گویندگان حرفه ای همچون مهبد قناعت پیشه کمال استفاده را برای ساخت کتاب های صوتی با کیفیت داشته باشند. تشکر از شما ???

4

یکی از دوستام که پیش روانشناس می‌رفت این کتاب رو بهش معرفی کرده بودن، الان که خودم خوندمش به این باور رسیدم که عالیه! اما برای بهتر متوجه شدنش باید چندین بار گوش داد!

5

این کتاب به اندازه‌ای در نجات زندگی من موثر بوده و هست که با شنیدن هر بخش از آن برای شادی و آرامش روح آقای دِیل کارنِگی دعا می‌کنم. صدا و روایت آقای مهبد قناعت پیشه بسیار آرامش بخش و دلنشین است به گونه‌ای که احساس می‌کنم مطالب کتاب را از زبان آقای کارنِگی می‌شنوم. شما با شنیدن این کتاب صوتی، آرامش و خوشبختی را به خودتان هدیه می‌دهید.

5

عالی ترین کامل ترین کتاب .اگر مریض هستید دنبال پزشک خوب و حاذق میگردید این کتاب صوتی رو گوش کنید اگر دنبال قانون جذب و پول و ثروت و سلامتی هستید حتمااااااااین کتاب رو گوش کنید . عالی ترین اثر در مورد جذب پول و سلامتی ارامش وشادی است.. بارها و بارهاااااا گوش کردم و گوش خواهم کرد و هر بار ازجهنم به بهشت وارد شدم .عااااااااااااااااااالی و البته صدا بسیار خوب اقای قناعت پیشه هم که عاالی

5

باید بگم فصلای اول برام کسل کننده بود..مدام میگفت نگران نباشید...اما هر چی جلوتر رفت بهتر و روان تر شد جوری که الان فصل ده هستم فکر میکنم فصل های اخیر رو باید یکبار دیگه بخونم...در کل کتاب خوبیه.نکته مهم درمورد کتاب خوندن اینه که کتاب باید مطابق حال و هوای او دوره از زندگیت باشه ...مثلا اگر همش نگرانی این کتاب برات فوق العاده خواهد بود اما اگر در آرامشی و ذهنت دنبال موضوع دیگه ایه اونقدر که باید از کتاب استفاده نمیبری..به موودتون توجه کنید

5

این کتاب برای بسیاری ما ایرانیها واقعا لازم و مفید هست. حتما مطالعه کنید. وقتی با کتاب پیش میرید با مطالبش ارتباط برقرار می کنید و حتی علاقمند میشید هر چند وقت یکبار مرورش کنید. ۱۶ سال پیش خوندمش و برخی جاهای کتاب رو علامت گذاشتم و هنوز هر چند وقت یکبار می‌خونمش. اثر بسیار مثبتی روی من و نگرشم نسبت به زندگی داشت.

5

بهترین و کاربردترین کتابی که هرکسی میتونه تو زندگیش بخونه این کتابه، من این کتاب را به عزیزترین اطرافیانم هدیه دادم و به همه دوستان توصیه می کنم این کتاب را حتما مطالعه کنید

نمایش 286 نقد دیگر
4.7
(454)
اجرای روان 🎙️ (7)
136,000
تومان
%30
تخفیف با کد «HIFIDIBO» در اولین خریدتان از فیدیبو

گذاشتن این عنوان در...

قفسه‌های من
نشان‌شده‌ها
مطالعه‌شده‌ها
آیین زندگی
آیین زندگی
دیل کارنگی
نوین کتاب
4.7
(454)
اجرای روان 🎙️ (7)
136,000
تومان