0
آرمان سلطان زاده

معرفی کتاب‌های آرمان سلطان زاده

راوی


آرمان سلطان‌زاده در سال 1366 در شهر بابل به دنیا آمد و تحصیلات خود را در رشته ادبیات فارسی در دانشگاه مازندران به پایان رساند. از سال 1382، با کمک استادانی چون علی محمدی کلاگر و عباس ابوالحسنی، به حرفه تئاتر پیوست و در 30 نمایش تئاتر به عنوان بازیگر فعالیت کرد. مهترین اثر او، بازیگری در فیلم ماه در جنگل به کارگردانی سیامک شایقی بوده است. سلطان زاده همچنین 4 اثر سینمایی را نیز کارگردانی و نویسندگی کرده است.

این گوینده مشهور بیشتر به عنوان گوینده کتاب‌های صوتی شناخته می‌شود. آغاز فعالیت او در این زمینه به سال 1388 برمی‌گردد. زمانی که سلطان زاده با علی دنیوی ساروی آشنا شد و به عنوان بازیگر نمایش‌های رادیویی کار خود را در رادیو مازندران آغاز کرد. این آشنایی در واقع نقطه‌ عطف مهمی در زندگی حرفه‌ای او بود. از آن زمان به بعد، او همکاری حرفه‌ای خود را در نمایش‌های رادیویی با علی دنیوی ساروی ادامه داد.

در سال 1393 و در دیدار با مؤسس انتشارات صوتی آوانامه، آقای دامون آذری، دنیایی جدید در زندگی آرمان سلطان‌زاده شروع شد. این آشنایی باعث شد تا سلطان زاده به کار تولید کتاب‌های صوتی بپردازد. او از همان سال با نشر صوتی آوانامه به عنوان گوینده شروع به همکاری کند و به مرور زمان به یکی از محبوب‌ترین و پرمخاطب‌ترین گویندگان کتاب‌های صوتی در ایران تبدیل شد.

گفتنی است تاکنون بیش از 200 کتاب صوتی را برای نشر صوتی آوانامه اجرا کرده و گویندگی کتاب‌های زیادی را در حوزه‌های متنوع از جمله ادبیات، تاریخ، سیاست، روان‌شناسی، موفقیت و خودیاری و حتی فلسفه برای علاقه‌مندان خود به ثبت رسانده است. از مهمترین کتاب‌های صوتی موجود که با آرمان سلطان زاده به بازار معرفی شده است به کتاب‌های صوتی خشم و هیاهو، کتاب صوتی اثر مرکب و کتاب صوتی مزرعه حیونات می‌توان اشاره کرد.

علاوه بر گویندگی کتاب‌های صوتی، از سال‌های 1397 تا 1399، آرمان سلطان‌زاده مدیریت تولید نشر صوتی آوانامه را نیز بر عهده گرفت و هم‌اکنون به عنوان «مدیر بخش نمایش‌های صوتی» در این انتشارات فعالیت می‌کند. آرمان سلطان زاده علاوه بر فعالیت‌های حرفه‌ای خود، از سال 1399 به آموزش فن بیان و گویندگی روی آورد و با تجربه و تخصص بالایی که در این زمینه دارد هنرجویان مستعدی را آموزش داده و به بازار کار معرفی کرده است. او همچنین آموزش‌های تخصصی خود را نیز در مدرسه صدای آوانامه در حوزه‌های فن بیان، گویندگی و بازیگری نمایش صوتی ارائه می‌دهد.


معرفی آثار آرمان سلطان زاده


- کتاب صوتی خشم و هیایو: کتاب خشم و هیاهو نوشته‌ ویلیام فاکنر است که در سال 1929 منتشر شد. نسخه صوتی این کتاب را می‌توانید با صدای آرمان سلطان زاده گوش کنید. این کتاب روایت خانواده‌ای است که در گذشته اشراف‌زاده بوده است و به دنبال اتفاقاتی در تلاش برای حفظ اموال و آبروی‌شان هستند.

- کتاب صوتی اثر مرکب: از دیگر آثار صوتی آرمان سلطان زاده کتاب اثر مرکب نوشته دارن هاردی است. هاردی در این کتاب با بیان 6 اصل مهم و اثربخش به افراد یادآوری می‌کند که لازمه رسیدن به دستاورد‌های بزرگ، دست پیدا کنید.

- کتاب صوتی مزرعه حیوانات: کتاب صوتی مزرعه حیوانات نوشته جرج ارول از دیگر آثار صوتی معروف آرمان سلطان زاده است. این کتاب داستان گروهی از حیوانات است که انسان‌ها را از محل زندگی خود در مزرعه‌ای بیرون می‌کنند و خود اداره مزرعه را به عهده می‌گیرند.

- کتاب صوتی وقتی نیچه گریست: این کتاب اثر اروین یالوم است که با صدای دلنشین آرمان سلطان زاده منتشر شده است. نویسنده در این کتاب داستانی خیالی از روزهای جوانی و بیماری فریدریش نیچه را به تصویر می‌کشد.

- کتاب صوتی چشم هایش: این کتاب مشهورترین اثر بزرگ علوی است که با صدای آرمان سلطان زاده روایت شده است. این کتاب داستان استاد ماکان، نقاش بزرگ و مبارز سیاسی را روایت می‌کند که علیه دیکتاتوری رضاشاه در تبعید به سر می‌برد.