دسته‌ بندی
Loading

چند لحظه ...
کتاب صوتی هنر همچون درمان کتاب صوتی

کتاب صوتی هنر همچون درمان

نسخه الکترونیک کتاب صوتی هنر همچون درمان به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق اپلیکیشن رایگان فیدیبو در دسترس است. همین حالا دانلود کنید

نسخه نمونه کتاب صوتی هنر همچون درمان را رایگان بشنوید

با کد تخفیف hifidibo این کتاب را در اولین خریدتان با «۶۰٪ تخفیف» بخرید!

نقد و بررسی کتاب صوتی هنر همچون درمان

سؤال «هنر چیست؟» قدمت زیادی دارد. از نظر «تولستوی» نویسنده و ادیب برجسته‌ی روسیه، هنر سبب ایجاد پلی از جنس همدلی بین ما و دیگران است. از نظر «آناییز نین»، مؤلف اهل آمریکا، هنر راهی برای تخلیه‌ی عواطف و احساسات درونی ماست. «آلن دوباتن»، فیلسوف حال حاضر اهل سوئیس بر این باور است هنر توانایی میانجیگری بین کاستی‌های روانی و اضطراب‌های ما با نقص‌هایمان را دارد. هنر بسیار وسیع و پیچیده است و همچون ابزاری توانایی این را دارد که ظرفیت‌های وجودی ما را گسترش دهد و نقاط ضعف ما را جبران کند. هنر به عناصر وجودی انسان خدمت می‌کند و نقص‌های آن را پوشش می‌دهد.

درباره صوتی هنر همچون درمان

کتاب «هنر همچون درمان» Art as therapy نوشته‌ی «آلن دوباتن» و «جان آرمسترانگ» در سال 2013 منتشر شد. این اثر درباره‌ی تأثیر هنر بر ابعاد مختلف زندگی صحبت می‌کند و نشان می‌دهد هنر می‌تواند تسلی‌بخش زندگی انسان در شرایط مختلف باشد. هنر در طول تاریخ فرازوفرود‌های بسیاری به خود دیده است و بر اقتصاد، سیاست و فرهنگ جوامع تأثیر گذاشته است. هنر تنها ابزاری برای تولید آثار هنری نیست بلکه احساسات و عواطف زندگی انسان را تحت تأثیر قرار می‌دهد و آن را دگرگون می‌کند. ماهیت هنر به‌گونه‌ای است که زوایای مختلف زندگی بشر را به کنکاش می‌کشد و حقیقت زندگی را نمایان می‌کند. هنر آمیخته به عناصر تخیل و عاطفه در سراسر تاریخ روح انسان را به تصویر کشیده و گاهی به‌مثابه‌ی یک درمانگر عمل کرده است.

کتاب صوتی «هنر همچون درمان» اثر «آلن دوباتن» و «جان آرمسترانگ» از دگرگونی حاصل از تأثیر هنر بر زندگی انسان سخن می‌گوید و فایده هنر را توضیح می‌دهد. این کتاب باهدف پاسخ‌دهی به سؤال «هنر به چه کار می‌آید؟» به نگارش درآمده است و نویسندگان از هنر در این کتاب به‌عنوان ابزاری برای رفع نیاز انسان در هفت نقص یاد کرده‌اند. هنر در این اثر همچون راه درمانی در نظر گرفته شده است و «آلن دوباتن» و «جان آرمسترانگ» با نگاهی فلسفی و روان‌شناختی آن را واکاوی کرده‌اند. هنر بر ذهن و روح انسان تأثیر می‌گذارد و سبب حرکت انسان به سمت کمال می‌شود. «آلن دوباتن» و «جان آرمسترانگ» این کتاب را در فصل‌های زیر به نگارش درآورده‌اند:

 • هنر به چه کار می‌آید؟
 • روش‌شناسی
 • فایده هنر چیست؟
 • هنر را چگونه باید خریدوفروش کرد؟
 • عشق
 • آیا به خودم مجال تحت تأثیر واقع شدن خواهم داد؟
 • به یاد داشتن طبیعت
 • پیش‌بینی پاییز
 • پول
 • به‌سوی کاپیتالیسمی روشن‌فکرانه
 • سیاست - هنر سیاسی باید چه چیز را نشانه بگیرد؟
 • دفاعیه‌ای بر سانسور

درباره آلن دوباتن

«آلن دوباتن» Alain De Botton فیلسوف و نویسنده‌ی اهل سوئیس در تاریخ 20 دسامبر سال 1969 به دنیا آمد. او تحصیلاتش را در رشته‌ی تاریخ و فلسفه به سرانجام رسانده و از اوایل دهه‌ی نود میلادی نوشتن را آغاز کرده است. او میان فلسفه و داستان پلی برقرار کرده و داستان‌هایی عمیق که به مسائل مهم انسانی می‌پردازند، به نگارش درآورده است. او در آثارش از عشق، زیبایی، خیانت، روابط انسانی و ... صحبت و خواننده را به تأمل و تفکر دعوت می‌کند. «آلن دوباتن» بیشتر عمرش را در لندن گذرانده است و در سال 2008 موسسه‌ی The School of Life را تأسیس کرد. او نویسنده‌ای توانا است که کتاب‌هایش جزو لیست پرفروش‌ها قرار دارند. او با انتشار کتاب «جستارهایی در باب عشق» به محبوبیت جهانی رسید.

درباره جان آرمسترانگ

«جان آرمسترانگ» John Armstrong فیلسوف و نویسنده‌ی اهل بریتانیا در سال 1966 به دنیا آمد. او تحصیلاتش را در آکسفورد و لندن به سرانجام رسانده و از سال دو هزار نوشتن را آغاز کرده است. او مفاهیم فلسفی و زیبایی‌شناختی را دست‌مایه‌ی آثار خود قرار داده و تا امروز چندین اثر به نگارش درآورده است.  کتاب‌های «قدرت پنهان زیبایی» و «شرایط عشق» ازجمله آثار این نویسنده هستند که به فارسی ترجمه شده‌اند.

ترجمه کتاب صوتی هنر همچون درمان به زبان فارسی

نسخه‌ی صوتی کتاب «هنر همچون درمان» نوشته‌ی «آلن دوباتن» و «جان آرمسترانگ» با صدای «نیما رئیسی» از سوی نشر چشمه در سال 1394 منتشر شد که در همین صفحه از فیدیبو برای خرید و دانلود موجود است. این اثر با ترجمه‌ی «مهرناز مصباح» به چاپ رسیده است که نسخه‌ی الکترونیک آن هم در سایت و اپلیکیشن فیدیبو برای خرید و دانلود موجود است. «مهرناز مصباح» روانشناس و روان‌درمانگر ایرانی تحصیلاتش را در دانشگاه الزهرا به سرانجام رسانده است. او ترجمه‌ی آثار دیگر «آلن دوباتن» مانند «یک هفته در فرودگاه» و «خوشی‌ها و مصائب کار» را در کارنامه‌ی کاری‌اش دارد.

کتاب Art as therapy نوشته‌ی «آلن دوباتن» و «جان آرمسترانگ» با عنوان «هنر چگونه زندگی شما را دگرگون می‌کند» با ترجمه‌ی «گلی امامی» هم منتشر شده است.

در بخشی از کتاب صوتی هنر همچون درمان می‌شنویم

عده‌ی کمی از ما به‌قدر کافی از توازن برخوردار هستند. تاریخچه‌ی روان‌شناختی ما و روابط و روزمره‌های کاری‌مان به این معناست که احساساتمان می‌توانند شدید به سمتی یا سمت دیگر تمایل پیدا کنند؛ به‌عنوان‌مثال، ممکن است زیادی ازخودراضی, ناامن، متکی، مشکوک، جدی يا خجسته دل باشیم. هنر می‌تواند ما را با دوزهای غلیظی از حالت‌هایی که فاقدشان هستیم در تماس قرار دهد و بنابراین قدری تعادل را به خود درونمان بازگرداند.

تصور کنید در مسیری از زندگی افتاده‌ایم که تنش و برانگیختگی و پریشانی‌های زیادی دارد. کار به طرز دیوانه‌واری زیاد است. هر ساعت دویست پیغام الکترونیک دریافت می‌شود. به‌محض این که روز شروع می‌شود به‌دشواری می‌توان روی هیچ چیزی تمرکز کرد؛ با این حال، گه گاه غروب می‌توانیم به خانه‌ی یک‌خوابه‌ی کاملاً مرتب و منظم حومه‌ی شیکاگو بازگردیم. با نگاهی از پنجره‌ی بزرگ به درخت بلوط و تاریکی منبسط شونده فرصتی می‌یابیم که ارتباطمان با خودی گوشه‌نشین‌تر و متفکرتر را از سر بگیریم که در وضعیتی دیگر از ما اجتناب می‌کرد. ابعاد آرام و پنهان ما با ضرباهنگ منظم تیرآهن‌ها دلگرم می‌شوند. ارزش ملایمت از روی چین‌های ظریف یک پرده‌ی بسیار بزرگ معلوم می‌شود که در فضای شیک زندگی پیچیده است. علاقه‌ی ما به شادی ملایم و مهربانانه با سادگی صادقانه‌ی بالکنی با کاشی‌های سنگ آهکی تغذیه می‌شود. اثر هنری کمک می‌کند بخش‌های از دست رفته‌ی شخصیتمان بازگردند.

از آن جا که همه‌ی ما چیزهای یکسانی را از دست نداده‌ایم هنری که توانایی میزان کردن ما را داشته باشد و درنتیجه، ما را بر سر ذوق بیاورد به طرز چشمگیری متفاوت خواهد بود. فرض کنید اتفاقاً یک کارمند دولتی در یکی از خواب‌آلوده‌ترین شعبه‌های خدمات اجتماعی نروژ باشیم که در شهر شاد و زیبا هر چند آرام تروندهایم. در نزدیکی مدار قطبی، واقع است. آخرین باری که احساسی پرشور و حرارت را تجربه کرده‌ایم سال‌ها پیش بوده است. شاید در دانشگاه مثلاً. گذران روزهایمان مانند ساعت دقیق است. هميشه ۱۵:۵ عصر خانه‌ایم و قبل از خواب جدول حل می‌کنیم. آخرین چیزی که در این وضعیت به آن نیاز خواهیم داشت خانه‌ای به‌غایت منظم و مرتب، ساخته‌ی میس فن در روهه است. شاید نصیحتمان کنند که به‌جایش خودمان را با موسیقی فلامنکو، نقاشی‌های فریدا کالو و معماری کلیسای جامع سانتا پریسکای مکزیک سرگرم کنیم.

مشخصات کتاب صوتی هنر همچون درمان

نظرات کاربران درباره کتاب صوتی هنر همچون درمان

این کتاب عالیه مخصوصا با صدای جناب رییسی
در ۱ سال پیش توسط mor...ahi ( | )
این کتاب صوتی یه ایراد بزرگ داره وقتی متن کتاب پر از ارجاعات به اثار هنری مختلفه نیاز بود یه ضمیمه از عکسها و یا حداقل اسم اثار بصورت اندکس به کتاب صوتی اضافه میشد
در ۵ ماه پیش توسط قاصدک مولایی ( | )
عالی
در ۸ ماه پیش توسط Mahgol ( | )
عالی
در ۹ ماه پیش توسط 917...193 ( | )
کتاب بسیار خاصی ست👌...صدای آقای رئیسی هم دلپذیر است☘
در ۱ سال پیش توسط 912...036 ( | )
 • ۱
 • ۲
 • ۳
 • بعدی ›
 • آخرین ››