دسته‌ بندی
Loading

چند لحظه ...
جادوگر واقعی

جادوگر واقعی
دزد جادوگر- کتاب سوم

نسخه الکترونیک جادوگر واقعی به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق اپلیکیشن رایگان فیدیبو در دسترس است. همین حالا دانلود کنید

با کد تخفیف salam این کتاب را در اولین خریدتان با «۹۰٪ تخفیف» بخرید!

نقد و بررسی جادوگر واقعی

جادو یکی از جذاب‌ترین و دست‌نیافتنی‌ترین چیزها در دنیاست، شاید به همین دلیل است که خیلی از افراد با خواندن داستان‌هایی که درباره‌ی این پدیده‌ی غریب الوقوع و دست‌نیافتنی است، بر سر ذوق می‌آیند و با لذت وافری شروع به خواندن این‌گونه کتاب‌ها می‌کنند. بدون شک یکی از موفق‌ترین و مشهورترین کتاب‌ها درباره‌ی جادو، مجموعه‌ی هری پاتر جی.کی.رولینگ است. زمانی که یک‌چیز و یا یک شخص در حیطه‌ی خودش لقب بهترین را دریافت کند. افراد و چیزهای زیادی برای شبیه شدن به آن تلاش می‌کنند و آن را الگوی خود قرار می‌دهند، چون متوجه شده‌اند که سلیقه‌ی مردم آن چیز به‌خصوص است. یکی از کتاب‌هایی که الگوبرداری موفقی از داستان هری پاتر کرده است، مجموعه کتاب‌های جادوگر واقعی است که همان‌گونه که از اسم و الگویش مشخص است، درباره‌ی جادو و دنیای جادوگران است.

درباره کتاب جادوگر واقعی

کتاب جادوگر واقعی: دزد جادوگر Magic Thief، نوشته‌ی سارا پرینیز است. سارا پرینیز نویسنده‌ای تخیلی نویس است که با همین مجموعه کتاب توانست طرفداران زیادی را به آثار خود جلب کند. کتاب جادوگر واقعی، جلد سوم از مجموعه‌ی فانتزی دزد جادوگر است که با خلق یک دنیای جادویی و شخصیت‌های درون آن، توانسته طرفداران زیادی را به خود جذب کند.

هر قسمت از مجموعه‌ی جادوگر واقعی دارای داستان‌های مستقل اما مرتبط به یکدیگر است. جلد سوم این مجموعه، درباره‌ی پسری به نام کانور است که به دنبال پدر خود، وارد شهری پر از جادو می‌شود. این پسر دزد قهاری است و می‌تواند جیب همه‌ی افراد دور و برش را به‌راحتی و بدون جلب‌توجه بزند. او پس از ورود به شهر، جیب یک فرد ناشناس را می‌زند که ازقضا آن فرد یک استاد متبحر جادوگری به نام جادوگر نوری است. شما نمی‌توانید جیب یک جادوگر را بزنید، مگر این‌که یا دزد باشید و یا جادوگر که اتفاقاً شخصیت اصلی داستان ما یعنی کانور هم دزد هست و هم جادوگر. درواقع جادوگر نوری متوجه دزدی از خود می‌شود، اما چیزی که او را متعجب می‌کند، این است که پسر دزد بعد از دزدی از جیب او هنوز زنده است درصورتی‌که سنگی که او از جادوگر نوری دزدید، یک سنگ جادوی کشنده است. در این زمان جادوگر نوری متوجه می‌شود که کانور ما یک فرد عادی نیست، پس درازای لو ندادن او به پلیس و شهربان، او را به خانه‌اش برده تا به‌عنوان یک شاگرد مخصوص، سحر و جادو را به او آمورش بدهد. در این میان که کانور در خانه‌ی جادوگر نوری در حال آموزش جادوگری است، اتفاقات جذاب و هیجان‌انگیزی رخ می‌دهد که خواندنش می‌تواند هم آدرنالین بدن شمارا از فرط هیجان بالا ببرد و هم شمارا به خنده وا‌ دارد.

مجموعه کتاب‌های جادوگر واقعی، یکی از کتاب‌های محبوب درباره‌ی جادوگری و دنیای عجیب آن است. این کتاب نه‌تنها خواننده را خسته نمی‌کند، بلکه از جلد اول تا جلد آخرش، او را با خود کشانده و حتی در برخی از جلدهایش نامردی کرده و خواننده را با یک اتفاق مهم اما ناتمام رها کرده و او را به خواندن جلد بعدی هدایت و ترغیب می‌کند. این کتاب می‌تواند تجربه‌ای دوست‌داشتنی و به‌یادماندنی برای نوجوانان و جوانان علاقه‌مند به کتاب‌های فانتزی و تخیلی باشد و آن‌ها را به دنیایی تخیلی اما دوست‌داشتنی ببرد.

کتاب جادوگر واقعی جلد سوم از مجموعه‌ی دزد جادوگر نوشته‌ی سارا پرینیز است. این کتاب با ترجمه‌ی روان نرگس جلالتی توسط کتاب‌سرای تندیس منتشرشده است. هم‌چنین جلد اول و دوم این مجموعه تحت عناوین دزد جادوگر و گمشده توسط مهسا عاصمی از سوی انتشارات کتاب‌سرای تندیس در اختیار علاقه مندان قرارگرفته تا با خواندن این مجموعه تجربه‌ی متفاوتی داشته باشند.

در بخشی از کتاب جادوگر واقعی می‌خوانیم

از پل پایین آمدیم و از رودخانه عبور کردیم؛ خانه‌های ساخته شده روی رودخانه، متروکه شده بودند. نِوری مکث کرد. از پشت سرمان صدای ...پایی را شنیدم که کف کوچه کشیده می‌شد، سپس سکوت. لعنتی‌ها. ما تعقیب می‌شدیمنِوری به طرف عصایش خم شد« فراموش نکن، پسر. چهار روز دیگه همدیگر رو در رستوران ملاقات خواهیم کرد.» به ندرت چیزی را فراموش می‌کردم. آریونوار، جادوی وحشت، آمده بود و شهر در خطر بزرگی قرار گرفته بود. آریونوار پشت دستگاهی پنهان شده بود که جادوگر پتیواکس خائن و آندرلرد سابق، کرو، آن را ساخته بودند تا جادوی ولمت را محبوس کنند و آریونوار در بیابان‌های شهر دِش قربانی می‌گرفت تا اینکه جادوی شهر از بین برود. حالا او به ولمت آمده بود. ما باید برای زمانی که پایش به آنجا می‌رسید آماده می‌شدیم، یا شهرمان و جادویش- به طور قطع- نابود می‌شد. نِوری بر اساس تجربه‌های سالیان قبلش در مورد آتش‌بازی که باعث شده بود بخش میانی هارتسیز منفجر شود، نقشه‌ای داشت. او می‌دانست که یک انفجار در حالی که طلسم جادویی گفته می‌شد بر تاثیر طلسم می‌افزود. او در کتابخانه‌ی آکادمی شروع به تحقیق کرد. کتابچه‌های قدیمی و هر چیزی که آریونوار را مجبور به ترک ولمت کند، زیر و رو کرد فکر کردیم که طلسم تبعید می‌تواند کارساز باشد، در صورتی که تله‌های انفجاری سرتاسر شهر را پوشش دهد. نقش من این بود تا در آتش بازی کمک کنم و شهر را برای یافتن مکان‌های مناسب تله گذاری گشت بزنم نِوری به سرعت گفت« بسیار خب، پسر» 
گفتم« بسیار خب، نِوری»  نِوری در حالی که به طرف پل شب می‌رفت، گفت« موفق باشی، شب خوش» 
شب خوبی نبود، نه. از گوشه‌ی چشمم، با تیزبینی، متوجه سایه‌ی تاریکِ داخل کوچه شدم، سپس صدای لخ لخ دیگری را از داخل خیابان پشت سرمان شنیدم. نگهبانان کاخ سپیده دم این طرف رودخانه نبودند. پس نوچه‌ها بودند.

آن‌ها مانع رفتن من به خیابان‌های گرگ ومیش می‌شدند و اگر دستگیرم می‌کردند دمار از روزگارم در می‌آوردند یا شاید هم بدترنِوری ادامه داد« اگر بتونم دستخط‌هایم را پیدا کنم، فردا پرنده‌ای را با یک کپی از رساله‌ی آریونوار می‌فرستم.» 

پاسخی ندادم. اگر می‌توانستم از داخل کوچه‌ها بگذرم، ممکن بود بتوانم از دستشان فرار کنم. این کلمه را زمزمه کردم و گریختم. «شب به خیر، نِوری.»

به: ویلا فورستال، دوشس ولمت، کاخ سپیده‌دم

بله من نامه‌ی شما را در مورد دستور تبعید نفرین شده که دوباره علیه شاگردم صادر شده بود، دریافت کردم. نه به شما نخواهم گفت که کجا پنهان شده است؛ ممکن است به فرمانده کرن بگویید که من هیچ نظری در مورد چگونگی فرار کان از زندان کاخ سپیده دم ندارم. حالم از حماقت شما در این مورد به هم می خوره، مگر اینکه نظر شما ــ و آن‌های که در این مورد ازشون تبعیت می‌کنید ــ رو بدونم.

مشخصات جادوگر واقعی

نظرات کاربران درباره جادوگر واقعی

چند سال باید صبر کنیم تا ناشر محترم جلدای بعدی رو بذاره بعدش میاد و جلد ۲ رو جا میندازه و از جلد ۱ میپره به ۳!!!! این یعنی چی؟؟؟ فیدیبو تو میدونی حمایت از حقوق خوانندگان یعنی چی یا فقط پولتو میشناسی؟ چرا به ناشر اجازه چنین کاری میدی؟
در ۱ سال پیش توسط احسان اسماعیلی ( | )
کتاب دوم چرا نیست؟
در ۱ سال پیش توسط سعیده صدیقی ( | )
همیشه همینطور هستید😒 جلد سوم و چهارم میذارید جلد دوم دلبخواهی هست واستون
در ۱ سال پیش توسط لاکان ( | )
من که مجبور شدم جلد دوم رو چاپی بخرم ولی واقعا کتاب خوبیه ولی حیف بعدا باید ۳ جلد بعدی رو بگیرم که کتابام ناقص نشه
در ۱ ماه پیش توسط mjv...i78 ( | )