از قیطریه تا اورنج کانتی
Loading

چند لحظه ...
کتاب صوتی به خواهر و برادرها گفتن، از خواهر و برادرها شنیدن کتاب صوتی

کتاب صوتی به خواهر و برادرها گفتن، از خواهر و برادرها شنیدن

نسخه الکترونیک کتاب صوتی به خواهر و برادرها گفتن، از خواهر و برادرها شنیدن به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق اپلیکیشن رایگان فیدیبو در دسترس است. همین حالا دانلود کنید

معرفی کامل کتاب صوتی به خواهر و برادرها گفتن، از خواهر و برادرها شنیدن را رایگان بشنوید

نسخه نمونه کتاب صوتی به خواهر و برادرها گفتن، از خواهر و برادرها شنیدن را رایگان بشنوید

با کد تخفیف salam این کتاب را در اولین خریدتان با «۹۰٪ تخفیف» بخرید!

نقد و بررسی کتاب صوتی به خواهر و برادرها گفتن، از خواهر و برادرها شنیدن

اگر شما جزو دسته‌ای از افراد هستید که وقتی سخن از داشتن چند فرزند می‌شود، ترس و نگرانی تمام وجودتان را می‌گیرد کتاب صوتی به خواهر و برادرها گفتن از خواهر و برادرها شنیدن خیال شما را از داشتن چند فرزند راحت می‌کند. در این کتاب راهکارها و روش‌های مفیدی برای کاهش دعوا بین خواهران و برادران به شما ارائه می‌شود. مطالب این کتاب به شکلی است که به پدر و مادرها می‌آموزد که به فرزندان خود کمک کنند تا احساساتشان را بدون لطمه زدن به یکدیگر بیان کنند. اگر به دنبال راهکارهایی هستید که چطور با فرزندانتان عادلانه و یکسان برخورد کنید و آن‌ها را تشویق کنید تا با یکدیگر مشارکت و همدلی داشته باشند این کتاب برای شما مناسب و مفید خواهد بود. کتاب صوتی به خواهر و برادرها گفتن، از خواهر و برادرها شنیدن دستورالعمل‌های عملی و نمونه‌های موفق از زندگی واقعی را برای تقویت روابط سالم خواهر و برادر ارائه می‌دهد.

درباره کتاب صوتی به خواهر و برادرها گفتن، از خواهر و برادرها شنیدن

کتاب صوتی به خواهر و برادرها گفتن، از خواهر و برادرها شنیدن نوشته‌ی آدل فابر و الین مازلیش است. این کتاب نتیجه‌ی بیش از ده سال بازخورد نامه‌های والدین، برنامه‌ها و گفتگوهای تلویزیونی و رادیویی و کارگاه‌های آموزشی است که نویسندگان برای والدین برگزار کرده‌اند. این اثر به والدینی که بیش از یک فرزند دارند کمک می‌کند تا راهکارهایی برای بهتر کردن روابط بین فرزندانشان داشته باشند. شما در این کتاب می‌آموزید که چطور با فرزندانتان صحبت کنید و سرخوردگی‌های زودهنگام آن‌ها را زمانی که با یکدیگر کنار نمی‌آیند، بهبود ببخشید. نویسندگان با بهره‌گیری از تجربه‌های خود و والدین دیگری که در کارگاه‌های آموزشی آن‌ها شرکت داشته‌اند، در مورد نحوه‌ی برخورد با دعوای کودکان صحبت کرده‌اند. در این کتاب راهکارها و روش‌هایی ارائه شده تا پدر و مادرها با استفاده از آن‌ها بتوانند سخت‌ترین گره‌ها را باز کنند و به فرزندان خود بیاموزند خواهران و برادران بدون رقیب، باعث ایجاد صلح و آرامش در خانواده هستند.

اگر کودکان شما با یکدیگر چشم و هم چشمی دارند و رقابت و تنش بین آن‌ها باعث مشکلات عمیقی در خانواده شده است. اگر کودکان شما برای جلب توجه و محبت شما با یکدیگر مدام در حال دعوا و نزاع هستند، با روش‌های این کتاب می‌توانید دعوای خواهر و برادر را تبدیل به رابطه‌ی خوب میان آن‌ها کنید.

مروری بر فصل‌های کتاب صوتی به خواهر و برادرها گفتن، از خواهر و برادرها شنیدن

فصل اول. خواهرها و برادرها - گذشته و اکنون

فصل دوم. نه تا وقتی که احساست بد آشکار می‌شوند...

 فصل سوم: خطرات مقایسه

 فصل چهارم: برابر یعنی کمتر

فصل پنجم: خواهرها و برادرها در نقش

اگر او «این طور» است، پس من «طور دیگر» می‌شوم

فرزندانمان را برای تغییر، آزاد بگذاریم

دیگر فرزندان ناتوان نداریم

 فصل ششم: وقتی کودکان دعوا می‌کنند

چطور مداخله کنیم که مؤثر باشد؟

چطور مداخله کنیم که بتوانیم بعدا خودمان را کنار بکشیم؟

چطور به فرزندانمان کمک کنیم تا نزاع‌های دشوار را باهم حل و فصل کنند؟

فصل هفتم: آشتی با گذشته

در بخشی از کتاب صوتی به خواهر و برادرها گفتن، از خواهر و برادرها شنیدن می‌شنویم

ریشه‌ی همه‌ی این‌ها چیست؟ محققان این حوزه در مورد این مسئله اتفاق‌نظر دارند که ریشه‌ی حسادت خواهر و برادری، میل عمیق هر بچه‌ای برای داشتن محبت انحصاری پدر و مادرش است. چرا این تمنا اصلی‌ترین دلیل رقابت بین آن‌هاست؟ چون تمام آنچه که بچه برای زنده ماندن و رشد کردن نیاز دارد از این منبع خارق‌العاده - پدر و مادر - جاری است، غنا، سرپناه، محبت، نوازش، حس هویت، حس ارزش، احساس خاص بودن، این آفتاب عشق و حمایت پدر و مادر است که کودک را قادر می سازد به شایستگی رشد کند و آرام آرام بر محیطش مسلط شود.

چرا حضور خواهر و برادرهای دیگر بر زندگی او سایه می‌اندازد؟ چون آن‌ها هر چیزی را که برای سعادت او لازم است، مورد تهدید قرار می‌دهند. صرف وجود یک بچه با بچه‌های اضافی در خانواده می‌تواند به معنای کمتر باشد زمان کمتر برای تنها بودن با پدر و مادر: توجه کمتر موقع آسیب‌ها و سرخوردگی‌های؛ تأیید کمتر هنگام کسب موفقیت‌ها؛ و از همه‌ی این‌ها ترسناک‌تر، این فکر که: «اگه مامان و بابا همه عشق و علاقه‌شون رو به خواهر و برادرم نشون میدن، شاید به خاطر اینه که اونا ارزششون از من بیشتره؟ و اگه اونا بیشتر می‌لرزن، پس حتما معنیش اینه که من ارزش کمتری دارم و اگه من کمتر بیارزم، در این صورت حسابی توی دردسر افتادم»

تعجبی هم ندارد که بچه‌ها این قدر برای اول بودن یا بهترین بودن مبارزه می‌کنند تعجبی ندارد که تمام انرژی‌شان را برای بیشتر داشتن، یا بیشتر از همه داشتن بسیج می‌کنند یا اصلا می‌خواهند همه چیز برای آن‌ها باشد. در نظرشان امنیت در داشتن همه‌ی مامان، همه‌ی بابا، همه‌ی اسباب بازی‌ها، همه‌ی غذاها، همه‌ی فضا است. چه وظیفه‌ی سختی بر دوش پدر و مادرهاست؟ آن‌ها باید راه‌هایی را بیابند تا به هر کدام از بچه‌ها اطمینان دهند که در امن وامان است، خاص است، محبوب است. باید به این رقیب‌های کم سن و سال کمک کنند مزیت‌های مشارکت و همکاری را کشف کنند و به نوعی شالوده‌ی این امر را پایه‌ریزی کنند که خواهر و برادرهای دائم در دعوای امروز، در آینده مایه‌ی دل‌خوشی و پشتیبان همدیگر خواهند بود.

پدر و مادرها چطور از پس این مسئولیت سنگین بر

می‌آیند؟ برای فهمیدن این مسئله یک پرسشنامه‌ی کوتاه تهیه کردیم.

آیا رفتاری از جانب شما نسبت به فرزندانتان بوده است که به رابطه‌ی آن‌ها کمک کرده باشد؟ آیا کاری یا رفتاری از جانب شما بوده که رابطه‌ی آن‌ها را خراب‌تر کرده باشد؟

آنچه در بالا خواندید بررسی و نقد کتاب صوتی به خواهر و برادرها گفتن، از خواهر و برادرها شنیدن بود. خرید و دانلود این اثر در همین صفحه امکان‌پذیر است. برای مطالعه‌ی دیگر کتاب‌ها در زمینه‌ی روانشناسی می‌توانید به قسمت دسته‌بندی کتاب‌ها مراجعه و کتاب‌های این موضوع را یکجا مشاهده کنید.

مشخصات کتاب صوتی به خواهر و برادرها گفتن، از خواهر و برادرها شنیدن

نظرات کاربران درباره کتاب صوتی به خواهر و برادرها گفتن، از خواهر و برادرها شنیدن