0
امکان مطالعه در اپلیکیشن فیدیبو
دانلود
طاعون

معرفی، خرید و دانلود کتاب صوتی طاعون

نویسنده:
آلبر کامو
درباره طاعون
وقایع رمان در شهری از الجزایر به نام اُران یا وهران رخ می‌دهد و از زبان راوی که بعدها خود را دکتر ریو معرفی می‌کند نقل می‌شود. کتاب با توضیحی از مردم و شهر آغاز می‌شود و سپس به زیاد شدن تعداد موش‌ها در شهر و مرگ آن‌ها اشاره می‌کند. آقای میشل، سرایدار منزل دکتر ریو بر اثر بیماری‌ای با بروز تاول‌ها و خیارک‌ها می‌میرد و مرگ چند نفر دیگر با همین علائم باعث می‌شود دکتر ریو علت مرگ را بیماری احتمالاً مسری بداند و کمی بعد دکتر کاستل این بیماری را طاعون تشخیص می‌دهد. با سستی مسئولین برای واکنش، بعد از مدتی در شهر طاعون و وضع قرنطینه اعلام می‌شود. با اعلام وضع قرنطینه، اعضای خانواده‌های زیادی از هم جدا ماندند. عده‌ای اقدام به فرارهای متوالی کردند و عده‌ای تا جایی که می‌توانستند با بیماری مبارزه کردند. ژان تارو یکی از مسافرانی بود که همراه با دکتر ریو اقدام به تشکیل سازمان بهداشتی داوطلبی برای مقابله با بیماری می‌کند. کشیش شهر، پدر پانلو، با ایراد سخنرانی در آغاز اعلام وضع طاعون مردم را به گناه محکوم می‌کند و طاعون را مجازاتی برای همگان می‌خواند که به علت گناه کردن و توبه نکردن مردم نازل شده بود. بنابراین طاعون را تربیت‌کننده و اقدام علیه آن را بی‌فایده خواند و از مردم خواست آرامش خود را حفظ کنند که این ارادهٔ خداوند است و باقی کارها با خداست. با مرگ و میر سریع، بیشتر مؤسسات و سازمان‌های دولتی به اردوگاه‌های قرنطینه برای افراد خانوادهٔ بیماران یا بیمارستان تبدیل شدند. دفن دسته جمعی اجساد جای خود را به کوره‌های جسدسوزی داد و از راه‌آهن تنها برای حمل اجساد استفاده شد.
دسته‌ها:

شناسنامه

فرمت محتوا
mp۳
حجم
280.۷۸ مگابایت
مدت زمان
۱۰:۱۳:۱۶
نویسندهآلبر کامو
مترجم حسین کاظمی یزدی
راوی هوتن شاطری پور
ناشرانتشارات کتاب‌سرای نیک
زبان
فارسی
تاریخ انتشار
۱۳۹۸/۱۰/۲۹
قیمت ارزی
5.۵ دلار
قیمت چاپی
57,500 تومان
مطالعه و دانلود فایل
فقط در فیدیبو
mp۳
۲۸۰.۷۸ مگابایت
۱۰:۱۳:۱۶

نقد و امتیاز من

بقیه را از نظرت باخبر کن:
دیگران نقد کردند
3.9
از 5
براساس رأی 271 مخاطب
پربار 🌳 (2)
آموزنده 🦉 (2)
5
ستاره
38 ٪
4
ستاره
37 ٪
3
ستاره
10 ٪
2
ستاره
6 ٪
1
ستاره
7 ٪
189 نفر این اثر را نقد کرده‌اند.
n
nazi zareh
۱۳۹۹-۰۱-۰۲
4

بعدا ها هم یه کتاب می نویسن به اسم کرونا

a
ano********@yahoo.com
۱۳۹۹-۰۱-۰۳
4

بنظرم تنها بدی که داره موسیقی هست که گاها وسط داستان پخش میشه، ضمن اینکه خیلی بی مورد پخش میشه و هم خوانی هم با متن نداره، انقدر هم بلند هست که صدای گوینده گم میشه.

s
sah************@yahoo.com
۱۳۹۹-۰۱-۰۳
4

به نظرم یکی از برجسته ترین آثار کامو هست. من رو خیلی تحت تاثیر قرار داد. بیش از ده سال از زمانی که خوندمش می گذره، اما تصویرهای روشنی ازش در ذهنم هست. داستان با رویارویی با مرگ شروع میشه، و مرگ چیزیه که در تمام طول داستان حضور مداوم و پررنگی داره. کامو شهری رو در شرایط بحرانی و اقشار مختلف جامعه رو در رویارویی با این شرایط و مرگ به تصویر کشیده. قهرمان اصلی داستان پزشکیه که تو اون روزا با آدم های زیادی که مبتلا شدن سر و کله می زنه. یادمه رو جلد کتاب نوشته بودم: من ساکن شهر طاعون زده ام! و بدتر از اون این که من ناقل طاعونم! هر چند در اصل طاعون یه استعاره ست، اما این روزها مدام این کتاب جلوی چشمم بوده.

ل
لادن اشجاری
۱۳۹۹-۰۱-۱۴
4

کاش گوینده ش بیشتر در گویندگیش و خوانش احساس میذاشت. یه جور حسی به آدم میده که انگار فقط داره از رو میخونه ....

m
mah**************@yahoo.com
۱۳۹۹-۰۱-۰۵
3

یک عدم رضایت سطحی از خود گوینده و نحوه فراز و فرود در روایت داستان بعلاوه یک عدم رضایت عمقی از انتخاب ترجمه انتقاد من به این کتاب بود ولی در کل در فهم کتاب هیچ چیزی را از دست نخواهید داد

ش
شبنم قبادی
۱۳۹۹-۰۱-۱۱
4

اصلا خوب نیست راویش اصلا

B
Bahram nbi
۱۳۹۹-۰۱-۱۵
5

شدیدا توصیه میشه شرح حال این روزای مارو قشنگ توضیح داده، از اعلام مرض طاعون در شهر و آمارهای روزانه که در رادیو اعلام میگردند تا قرنطینه و نحوه دارو گرفتن و دادن به بیمارها. خداییش خیلی شبیه این روزای ماست...

m
mojtaba mohammadi
۱۳۹۹-۰۱-۰۶
5

خواندن این کتاب شاید ترسناک را در این ایام قرنطینگى حاصل از ویروس شوم چینى حتما پیشنهاد میکنم

r
rah******@gmail.com
۱۳۹۹-۰۱-۲۱
4

کاش فقط گوینده مناسب تری داشت.

م
مهدی اباذری
۱۳۹۹-۰۱-۰۹
4

من که خوشم نیومد نه گوینده، نه ترجمه خود اثر هم وجه فلسفیش غالب بر وجه زیبایی‌شناختی ادبیش بود

نمایش 179 نقد دیگر
3.9
(271)
تلخ ☕️ (2)
70,000
تومان
%30
تخفیف با کد «HIFIDIBO» در اولین خریدتان از فیدیبو

گذاشتن این عنوان در...

قفسه‌های من
نشان‌شده‌ها
مطالعه‌شده‌ها
طاعون
طاعون
آلبر کامو
انتشارات کتاب‌سرای نیک
3.9
(271)
تلخ ☕️ (2)
70,000
تومان