دسته‌ بندی
Loading

چند لحظه ...
با کد تخفیف salam این کتاب را در اولین خریدتان با «۹۰٪ تخفیف» بخرید!
کتاب تاریخ نقد هنری

کتاب تاریخ نقد هنری

نسخه الکترونیک کتاب تاریخ نقد هنری به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق اپلیکیشن رایگان فیدیبو در دسترس است. همین حالا دانلود کنید!

درباره کتاب تاریخ نقد هنری

تاریخ نقد هنری به‌عنوان یک رشته مستقل، مورد توجه چندانی قرار نگرفته و بنابراین تمرکز بر سیر تاریخی شکل‌گیری آن مفید خواهد بود. اثر پیش رو، فصل اول کتاب مقدمه‌ای بر نقد هنری اثر کر هیوستون است که در سال ۲۰۱۳ م. توسط انتشارات پیرسون منتشر گردید. در این اثر، سیری تاریخی از روند ظهور و تثبیت نقد هنری به ویژه از قرن ۱۸ م. ارائه می‌شود که خود را در طول چند قرن به رشته‌ای قابل توجه تبدیل کرد و به بررسی و ارزیابی سایر شاخه‌‌های ‌هنری، از نقاشی، پیکرتراشی و معماری گرفته تا نمایش و سینما پرداخت و در این میان بارها دستخوش تحولاتی چه سطحی و چه عمقی در لحن بیان، قالب نوشتاری، شیوه پرداخت و موضوع مورد بررسی شد. بحث در ابتدا با ارائه تاریخی کلی از این رشته آغاز شده و پس از اشاره‌ای مختصر به آراء اولیه در این زمینه به فرانسه در دوران دنی دیدرو اشاره می‌شود و سپس به نقد انگلیسی در قرن ۱۸ م. توجه خواهد شد. انقلاب فرانسه و سبک‌‌های ‌هنری پس از آن و همچنین منازعه میان رومانتیسیسم و نئوکلاسیسیسم مورد توجه قرار می‌گیرد و با رجوعی مجدد به نقد انگلیسی و هزلیت و راسکین، در این زمینه اطلاعاتی داده می‌شود. وضعیت نقد غیر فرانسوی و انگلیسی در کشورهای اروپایی و آمریکا نیز مورد بررسی قرار گرفته و پس از اشاره‌ای به مدرنیسم فرانسوی به ظهور نقد فرمالیستی می‌رسیم. بلوغ نقد آمریکایی و همچنین بحث نمایشگاه اسلحه خانه در سال ۱۹۱۳ م. مطرح شده و با رسیدن به اکسپرسیونیسم انتزاعی با هارولد روزنبرگ آشنا می‌شویم. به موضوع شاعر ـ منتقدان اشاره شده و گرینبرگ و نقد فرمالیستی وی به‌طور مجدد در مرکز توجه قرار می‌گیرد. فرمالیسم دهه ۱۹۶۰ م. و نشریه مهم آرت فوروم معرفی شده و بحث‌هایی در زمینه نقد فمینیستی ارائه می‌گردد. سپس نئومارکسیسم در نقد هنری و مجله مؤثر اکتبر معرفی می‌شوند و به ظهور نظریه در نقد هنری اشاره می‌گردد. تحولات جدیدتر و توجه به جشنواره‌گرایی و جهانی شدن نیز از نظر نیفتاده و در انتها به تحولات جدید در نقد هنری پس از سال ۲۰۰۰ م. و همچنین چالش‌‌های ‌پیش روی این رشته پرداخته خواهد شد.

ادامه...

مشخصات کتاب تاریخ نقد هنری

بخشی از کتاب تاریخ نقد هنری

شما به آخر نمونه کتاب رسیده‌اید، برای خواندن نسخه کامل، کتاب الکترونیک را خریداری نمایید و سپس با نصب اپلیکیشن فیدیبو آن را مطالعه کنید:

در حال بارگذاری...

نظرات کاربران درباره کتاب تاریخ نقد هنری

این کتاب اطلاعات دقیق و مهمی را در اختیار علاقه‌مندان به نقدهنر و تاریخ شکل‌گیزی آن قرار می‌دهد.
در ۱ سال پیش توسط ستاره تراب زاده طاری ( | )
فهرست رو بذارید لطفا
در ۳ سال پیش توسط مژده ( | )