0
امکان مطالعه در اپلیکیشن فیدیبو
دانلود
نیمه تاریک وجود
٪50

معرفی، خرید و دانلود کتاب صوتی نیمه تاریک وجود

توان، خلاقیت، استعداد و رؤیاهای خود را بازیابید
نویسنده:
دبی فورد
درباره نیمه تاریک وجود

نیل دونالد والش:

«اگر پیش‌تر با این کتاب و درک و خرد دبی فورد آشنا شده بودم، راه بسیار کوتاه‌تری پیش رو داشتم.

کتاب نیمه‌تاریک وجود توان، خلاقیت، استعداد و رؤیاهای خود را بازیابید را به‌دقت بخوانید. ابتدا آن را بخوانید و باز هم بخوانید. سپس برای بار سوم بخوانید و تمرین‌های آن را انجام دهید. آیا جرات این کار را دارید؟ البته اگر نمی‌خواهید زندگی‌تان دگرگون شود، نه این کتاب را بخوانید و نه تمرین‌های آن را انجام دهید، بلکه هم‌اکنون کتاب را ببندید و در بالای کمد یا طبقه‌ی بالای کتابخانه -جایی که دستتان به آن نرسد – بگذارید، یا آن را به دوستی بدهید، زیرا تقریباً غیرممکن است که این کتاب را درک کنید و دگرگونی ژرفی در زندگی احساس ننمایید!»

درباره کتاب صوتی نیمه‌تاریک وجود

کتاب «نیمه‌تاریک وجود» the dark side of the light chasers اثر «دبی فورد» یکی از آثار معروف در حوزه‌ی روانشناسی و خود مراقبتی است که به شهرت جهانی رسیده است. این اثر مسیر بیداری و هشیاری را آموزش می‌دهد و برای بهبودی سردرگمی و ناامیدی و خلاصی از اعتیاد راهکارهای مفید و عملی ارائه می‌دهد.

«دبی فورد» نویسنده‌ی اثر در فصل‌های مختلف آن از گفته‌های نویسندگان حوزه‌ی روان‌شناسی ازجمله «نیل دونالد والش»، «رابرت بلای»، «دیوید سیمون» و «کن ویلبر» استفاده کرده است و تجربیات زندگی‌ خودش را نیز روایت می‌کند. این کتاب شامل ده فصل است که عبارت‌اند از «جهان بیرون، جهان درون»، «به دنبال سایه‌ها»، «جهان در درون ماست»، «به یاد آوردن خود»، «سایه‌ات را بشناس تا خودت را بشناسی»، «من آن هستم»، در آغوش کشیدن نیمه‌ی تاریک»، «خود را از نو تعبیر کن»، «بگذار نور وجودت بدرخشد»، «زندگی قابل زیستن». در انتهای هر فصل تمرین‌های متناسب وجود دارد که خواننده را راهنمایی می‌کند. پرسش‌هایی مرتبط با مطالب هر فصل نیز قرار دارد که افراد می‌توانند آن‌ها را با دیگران به اشتراک بگذارند و با همفکری به بهترین پاسخ برسند.

درباره دبی فورد

«دبی فورد» Debbie Ford نویسنده، سخنران و معلم آمریکایی در سال 1955 به دنیا آمد. او تحصیل در رشته‌ی روان‌شناسی با گرایش مطالعات آگاهی در دانشگاه جی. اف. کندی را دنبال کرد و موفق به دریافت جایزه‌ی فارغ‌التحصیل برگزیده‌ی سال 2001 شد. عمده فعالیت‌های او درزمینه‌ی ادبیات، تدریس، سخنرانی و برگزاری کارگاه‌های آموزشی بود و از خود چند اثر مکتوب نیز به یادگار گذاشت.

«دبی فورد» اولین اثرش را سال 1998 بانام «نیمه‌تاریک وجود» به نگارش درآورد که از سوی روزنامه‌ی نیویورک‌تایمز منتشر شد. این کتاب در برنامه‌ی تلویزیونی معرفی شد و در فهرست پرفروش‌ترین کتاب‌های سال نیویورک‌تایمز فرار گرفت. از دیگر آثار این نویسنده می‌توان به «جدایی معنوی»، «راز سایه»، «چرا مردم خوب، کارهای بد انجام می‌دهند» و «بهترین سال زندگی» اشاره کرد. «دبی فورد» در سال 2013 پس از سال‌ها بیماری در سن 57 سالگی از دنیا رفت.

ترجمه کتاب صوتی نیمه‌تاریک وجود به زبان فارسی

کتاب «نیمه‌تاریک وجود» اثر «دبی فورد» را «فرناز فرود» به فارسی ترجمه کرده و نسخه‌ی صوتی آن در همین صفحه از فیدیبو برای خرید و دانلود موجود است. «فرناز فرود» مترجم این اثر تحصیلاتش را در رشته‌های معماری و علوم کامپیوتر دنبال کرد و با ترجمه‌ی آثار درزمینه‌ی کامپیوتر وارد این عرصه شد. او سال 1379 کتاب «دوستی با خدا» را ترجمه کرد و به ترجمه‌ی آثار روانشناسی، خودشناسی و خود مراقبتی علاقه‌مند شد. او از دهه‌ی هشتاد با «انتشارات کلک آزادگان» همکاری می‌کند، این انتشارات کتاب «نیمه‌تاریک وجود» را سال 1381 منتشر کرد. از ترجمه‌های دیگر این مترجم می‌توان به کتاب‌های «نجات فرزندان از تفکر منفی» اثر «تامار چنسکی»، «یک دل و دو خانه‌» اثر «ام. گری نيومَن»، «کلیدهای پرورش‌ هوش اخلاقی‌» اثر «میشل بُربا» و «سکون سخن می‌گوید» اثر «اکهارت تول» اشاره کرد که نسخه‎‌ی الکترونیک همه‌ی آن‌ها در سایت و اپلیکیشن فیدیبو برای خرید و دانلود موجود است.

سال 1394 «انتشارات نسل نواندیش» ترجمه‌ی دیگری از این اثر را بانام «نیمه‌ی تاریک جویندگان نور» منتشر کرد که نسخه‌ی الکترونیکی آن نیز در فیدیبو موجود است.

در بخشی از کتاب صوتی نیمه‌تاریک وجود می‌شنویم

سیزده سال پیش، روزی خود را بر سنگفرش مرمرین و سرد حمام یافتم. بدنم درد می‌کرد و نفسم بدبو بود. شبی دیگر آکنده از خوش‌گذرانی و مصرف مواد مخدر و در پی آن داشتن حالت تهوع را سپری کرده بودم. برخاستم و خود را در آینه نگاه کردم. می‌دانستم که دیگر نمی‌توانم به اين وضع ادامه دهم. باوجودی که بیست‌وهشت سال از عمرم می‌گذشت، هنوز انتظار داشتم کسی از راه برسد و حال مرا خوب کند، اما آن روز صبح متوجه شدم که قرار نیست کسی بیاید، نه مادرم، نه پدرم و نه حتی شاهزاده‌ی رؤیاهایم سوار بر اسبی سفید! در اعتیاد تا جایی پیش رفته بودم که باید تصمیم می‌گرفتم بین مرگ و زندگی یکی را انتخاب کنم. هیچ‌کس دیگری نمی‌توانست به‌جای من این تصمیم را بگیرد و هیچ‌کس دیگری نمی‌توانست درد و رنجم را از بین ببرد؛ هیچ‌کس به‌جز خودم نمی‌توانست مرا یاری دهد. از زنی که رو به روی خود در آینه دیدم، وحشت کردم! هیچ نمی‌دانستم او کیست؛ به گمانم نخستین بار بود که او را می‌دیدم. خسته و ترسان دست به تلفن بردم و تقاضای کمک کردم. ازآن‌پس زندگی‌ام به‌شدت دگرگون شد. آن روز صبح تصمیم گرفتم که خوب شوم؛ هر چقدر طول می‌کشید، مهم نبود! پس از برنامه‌ی بیست‌وهشت روزه‌ی درمان، سفری مخاطره‌آمیز را آغاز کردم تا به‌طور کامل درون و بیرونم را التیام‌بخشم. برنامه‌ی بزرگی بود، اما می‌دانستم که چاره‌ای دیگر ندارم. پس از گذشت پنج سال و صرف پنجاه‌هزار دلار هزینه، شخص دیگری شدم. اعتیادهای گوناگونم را درمان کردم، دوستانم را تغییر دادم و ارزش‌هایم را دگرگون نمودم، اما هنوز هنگامی‌که در مراقبه آرام می‌گرفتم، می‌دیدم که بخش‌هایی از شخصیتم را دوست ندارم. ویژگی‌هایی در خود می‌دیدم که دوست داشتم از شرشان راحت شوم. مشکلم این بود که هنوز از خودم بدم می‌آمد.

باورکردنی نیست که کسی یازده سال در جلسات روان‌درمانی گروهی، درمان وابستگی و «دوازده گام برای بهبود» شرکت کند، به متخصصین هیپنوتیسم و طب سوزنی مراجعه نماید، تولد دوباره را تجربه کند، از کوه پایین بپرد، در جلسات تحول شرکت نماید، به خلوتگاه‌های بودائی‌ها و صوفیان برود، صدها کتاب بخواند، به نوارهای تجسم و مراقبه گوش دهد و هنوز از خودش بیزار باشد. می‌دانستم باوجودی که این‌همه وقت و پول صرف کرده‌ام، اما هنوز کار خود را به پایان نرسانده‌ام.

دسته‌ها:

شناسنامه

فرمت محتوا
mp۳
حجم
419.۷۳ مگابایت
مدت زمان
۱۰:۰۵:۳۱
نویسندهدبی فورد
مترجمفرناز فرود
راویسمیرا جواهریان
ناشرکلک آزادگان
زبان
فارسی
تاریخ انتشار
۱۳۹۸/۰۶/۰۲
قیمت ارزی
7.۹۹ دلار
مطالعه و دانلود فایل
فقط در فیدیبو
mp۳
۴۱۹.۷۳ مگابایت
۱۰:۰۵:۳۱

نقد و امتیاز من

بقیه را از نظرت باخبر کن:
دیگران نقد کردند
4.5
از 5
براساس رأی 765 مخاطب
پربار 🌳 (13)
آموزنده 🦉 (11)
5
ستاره
74 ٪
4
ستاره
11 ٪
3
ستاره
6 ٪
2
ستاره
2 ٪
1
ستاره
4 ٪
474 نفر این اثر را نقد کرده‌اند.
1

کتاب به شدت زرد و مزخرفیه. یه ایده ساده روانشناسی رو مطرح می‌کنه که تقریبا همه می‌دونن (جنبه های تاریک رو هم بپذیر و باهاشون نزاع نکن و حتی دوستشون داشته باش) و بقیه کتاب فقط مثال میاره که مشخصه تقریبا همه مثال هاش دروغه و از خودش ساخته. (شک دارین؟) دوستان اگر اهل خوندن اینطور کتاب ها هستین، قصد ندارم آرامشتون رو به هم بزنم. ولی این کتاب ها هیچ پایه علمی ندارن و مثل مسکن فقط چند روز انگیزه میدن و آرومتون می‌کنن. به جای اون کار عمیق تری انجام بدین، کتاب های بهتری بخونین. فلسفه (نیچه، شوپنهاور، کامو، ارسطو و ...)، روانشناسی علمی (کتاب های یالوم، آلن دباتن، فروید)، و کتاب های علمی در زمینه نوروساینس بخونین. کمی بیشتر زمان میبره ولی آرامشی که به دست میارین واقعی و عمیق خواهد بود. اینطور کتاب ها مثل کتاب های ناپلئون هیل تو زمینه موفقیت و کسب و کارن. کتاب های خوش‌فروش اما سطحی و تهی و گول‌زننده.

5

این کتاب بسیار عالی ست البته من نسخه چاپی رو سالهاپیس خواندم ولی نسخه صوتی هم بسیار عالی ست، صدای راوی خوبه و خوانش درستی دارن. ولی تمرین های ساده ای نداره و انجام تمرینها به نحو درست و اصولی که در نهایت به تغییر و صلح با تمامیت وجود منجر بشه نیازمند باور ، اراده و عزمی راسخ برای تعالی ست. اگر از قبل در این زمینه اطلاعاتی نداشته باشید و روحیه انتقادی نسبت به دیگران داشته باشید دیدن سایه ها و پذیرش اونها دشوارتر خواهد بود. در مجموع کتابی چالش برانگیز است که بسیار موثر و کاربردی ست و به همه توصیه می کنم با صبر و دقت نظر بسیار کتاب رو مطالعه کنند و سایه هاشون رو با عشق در آغوش بگیرند و در نهایت از تاثیرات شگفت انگیزش که با ممارست خود شخص محقق میشه نهایت بهره رو ببرند. کتاب شجاعت دبی فورد هم بسیار عالی ست و البته شایان ذکره که این کتاب و به نوعی بیشتر کتابهای دبی فورد با ترجمه خانم فرناز فرود خواندنی تر می شود.

1

نمی دونم کدوم شرکت این کتاب رو صوتی کرده‌ اول کار که اسم ۱۰ نفر رو می بره از صدا بردار و نمی دونم چه و چه و چه، یک صدای خانم بدون هیچ حسی شروع به خوان ن کتاب می کنه که دختر ۹ ساله من جملات رو با لطافت و احساس بهتری می تونه بخونه. بعد هم که هر یک جمله که خونده میشه صدا پاز میشه و مجدد استارت میشه واقعا ضبط مزخرفی هست. ببخشید خجالت داره، ما پادکسترهایی داریم که انفرادی و در منزل خودشون بصورت رایگان محتوا تولید می کنند و توی نیم ساعت پادکست شاید یک بار صدا پاز بشه و به قدر زیبا اجرا می کنن که انسان دلش می خواد هیچ وقت تموم نشه بعد یه شرکت میاد یک کتاب رو از رو می خواد بخونه ایتقدر غیر حرفه ای و مزخرف تولید می کنه و بعد فیدیبو هم میاردش و پولش میکنه. واقعا افسوس که توی ایران هر روز در همه چیز فقط کیفیت پایین تر و پایین تر میاد و ش کتها فقط به شکل چپاولگرانه ای دنبال سود بیشتر هستند بدون بهبود کیفیت.

5

مرسی از فیبیدو که نسخه صوتی این کتاب رو گذاشتی، 😍😍😍 منتظر این نسخه بودم 😊

3

این کتاب رو گوش دادم. راستش این مدل کتابا یرای من مثل یه مرور بر کتابهای پیشین است. چون این چند وقت توی زمینه روانشناسی و خود شناسی و مثبت نگری همش دارم مطالعه میکنم و بهش به چشم یه رهگشا برای بیرون اومدن از این احساس عجیب کرختی نگاه میکنم. تند تند کتابارو میخونم و فکر میکنم که الانه که دنیام عوض بشه. اما تازگیا تعارف و رودربایستی رو با خودم کنار گذاشتم.... این جور کتابا خیلی زیاد روی شما تاثیر نخواهد داشت مگر در طولانی مدت و با رعایت نکات ساده ای که هر کدام به نحوی دارن روش تاکید میکنن ممکنه در شما تاثیر بگذاره اونم تاثیر با فرمت خودِ شما. کتاب ارزش گوش دادن داره برخی نکاتش که مثلا میگه اگه روی کاری حساسی یعنی در درونت خودت دنبال اون کار هستی رو شاید هزار بارم شنیده باشی اما اینجاهم بیان میشه... . در کل نمیگم عالی اما خوب هست

5

من خیلی کتاب خوان نیستم،به طور اتفاقی یه معرفی از این کتاب دیدم و خلاصه اومدم فیدیبو رو نصب کردم. خیلی خوشحالم که با این کتاب شروع کردم هم صدای گوینده خوبه و هم مطالب آموزنده خوبی داره.یه جورایی میتونم بگم با این کتاب علاقه‌مند شدم به کتاب خواندن و درک کردن مسائل روان انسان.من از این کتاب خیلی محتوای خوبی یادگرفتم و به کسایی که دنبال خودشناسی هستن حتماً توصیه میکنمش من بالاتر هم گفتم چون کتاب خوان نیستم خیلی منابع مطالعاتی دیگه ای سراغ ندارم که بگم، ولی خب من خودم کسی بودم که خیلی اول راه بودم و کلی چیز یادگرفتم از این کتاب.حتما با دقت گوش بدید کتابو چون صوتی هست ممکنه فکرتون زیاد منحرف بشه و مطلب اصلی رو متوجه نشید من خودم شرایط خواندن کتاب متنی رو فراهم میکنم واسه کتاب صوتی که این اتفاق کمتر بیوفته واسم

5

کتاب نیمه تاریک وجود یکی از کاربردی‌ترین کتاب‌ها در زمینهٔ رشد شخصی و شناخت خوده.

5

خوانش خانم‌جواهریان بی نظیره با لحن گرم و آرام و سرعت بسیار مناسب♥️ فواصل بین کتاب هم با سلیقه با موسیقی بسیار دلنشینی پر شده مچکرم خانم جواهریان🌊 و مچکرم فیدیبوی عزیزم🎩✨

5

واقعا مزخرف بود. یه مشت شعار و تجویز موارد واهی بدون ارایه ی راهکار قالل اجرا و عملی. ترجمه هم اشکال داشت. مثلا متظور از من یکپارچه هستم رو نفهمیدم. یا من فصیح هستم. این دست کتاب ها که به تازگی مد شده فقط پول رو روانه ی جیب نویسنده ی اصلی می کنه و بس.

5

مهم‌ترین کتابی که در زمینهٔ خودشناسی خوانده‌ام. به نظرم با بیانی رُک و راست اساسی‌ترین موضوع انسانی را پیش رویم قرار داد. آن‌چه را که نمی‌توانستم بپذیرم هستم. بارها از پذیرش بسیاری از چیزهایی که بودم گریخته‌ام و هنوز هم در گریزم از بسیاری خصوصیات دیگرم. در مقابل هر بار خواندن یا شنیدن هر کوتاه نوشته‌ای از کتاب، من را گامی هر چند کوچک به سوی پذیرش بخش تاریک دیگری از وجودم نزدیک می‌کند.

نمایش 464 نقد دیگر
4.5
(768)
پربار 🌳 (13)
50,000
٪50
25,000
تومان
%30
تخفیف با کد «HIFIDIBO» در اولین خریدتان از فیدیبو
٪50
نیمه تاریک وجود
نیمه تاریک وجود
توان، خلاقیت، استعداد و رؤیاهای خود را بازیابید

گذاشتن این عنوان در...

قفسه‌های من
نشان‌شده‌ها
مطالعه‌شده‌ها
نیمه تاریک وجود
٪50
نیمه تاریک وجود
توان، خلاقیت، استعداد و رؤیاهای خود را بازیابید
کلک آزادگان
4.5
(768)
پربار 🌳 (13)
50,000
٪50
25,000
تومان