از قیطریه تا اورنج کانتی
Loading

چند لحظه ...
کتاب راهنمای مشاهده نقاشی های اروپایی

کتاب راهنمای مشاهده نقاشی های اروپایی

نسخه الکترونیک کتاب راهنمای مشاهده نقاشی های اروپایی به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق اپلیکیشن رایگان فیدیبو در دسترس است. همین حالا دانلود کنید

با کد تخفیف salam این کتاب را در اولین خریدتان با «۹۰٪ تخفیف» بخرید!

درباره کتاب راهنمای مشاهده نقاشی های اروپایی

این اثر در اصل به عنوان کتابچه ای راهنما برای تجزیه و تحلیل شمار منتخبی از نقاشی های موجود در موزه متروپولیتن نیویورک منتشر شد که اکنون پس از انجام تغییراتی در ساختار آن از جمله تغییر عنوان و حذف یا جابجایی برخی بخش های فرعی به صورت کتاب پیش رو ارائه می شود. هدف این مجموعه، ارائه اطلاعاتی برای برقراری رابطه با نقاشی های اروپایی و درک آن ها است که به عنوان اقدامی آموزشی در چارچوب فضای موزه ای و گالری ها صورت می پذیرد. نویسنده چهار مقوله وهم آفرینی، مرز، حرکت و روشنایی را برگزیده و شماری از آثار منتخب این موزه را بر این اساس تجزیه و تحلیل می کند و توضیحاتی در رابطه با اثر ارائه می کند تا در پرتو هر یک از چهار مقوله مذکور، به درک بهتری از آثار هنری، نیات هنرمند و معانی منتج از آن ها برسیم. کتاب های مختلفی در زمینه نحوه تجزیه و تحلیل و تفسیر آثار نقاشی وجود دارد که از نظر پرداخت موضوعی، به طور معمول به دو گروه مجموعه آثار اساتید بزرگ قدیمی و آثار مدرن یا معاصر تقسیم می شوند و روی هم رفته اغلب به صورت مطالبی راهنما برای تعبیر و درک بصری و معنا شناختی نقاشی ها ارائه می گردند. اثر پیش رو در دسته اول گنجیده و سعی می کند درباره نقاشی های مورد نظر نکاتی آموزنده ارائه کند. در ابتدا مقدمه ای درباره تاریخچه تحولات در گستره ای 650 ساله در رشته نقاشی ارائه می شود که در آن به مسائل مختلفی از جایگاه نقاشی، هویت هنرمند و تأثیرگذاری حامیان گرفته تا ظهور ژانرهای جدید و نقش مواد و تکنیک ها پرداخته خواهد شد. در ادامه ضمن تقسیم بحث به چهار بخش، در ابتدا مقوله وهم آفرینی و القائات فضایی، حجمی و دورنمایانه در نقاشی مورد اشاره قرار می گیرد. پس از آن بر موضوع مرزها و محدوده ها در اجزاء آثار نقاشی تمرکز می شود. بخش بعدی به حرکت اختصاص یافته و به تحرک عناصر نقاشی اشاره می کند. در انتها نیز به مسأله روشنایی و نور پرداخته خواهد شد که کاوشی است در تأثیر جلوه های نوری در آثار نقاشی.

ادامه...

مشخصات کتاب راهنمای مشاهده نقاشی های اروپایی

  • ناشر انتشارات دولتمرد
  • قیمت نسخه چاپی قیمت نسخه چاپی ۳۵,۰۰۰ تومان
  • تاریخ نشر ۱۳۹۷/۱۰/۱۵
  • زبان فارسی
  • حجم فایل 2.51 مگابایت
  • تعداد صفحات ۱۰۲ صفحه
  • شابک

بخشی از کتاب راهنمای مشاهده نقاشی های اروپایی

شما به آخر نمونه کتاب رسیده‌اید، برای خواندن نسخه کامل، کتاب الکترونیک را خریداری نمایید و سپس با نصب اپلیکیشن فیدیبو آن را مطالعه کنید:

در حال بارگذاری...

نظرات کاربران درباره کتاب راهنمای مشاهده نقاشی های اروپایی

این کتاب فقط بعضی از اثار اروپایی رو توضیح داده که خیلی کامل نیست درکل بد نبود
در ۱۱ ماه پیش توسط kho...019 ( | )