Loading

چند لحظه ...
کتاب راهنمای مشاهده نقاشی های اروپایی

کتاب راهنمای مشاهده نقاشی های اروپایی

نسخه الکترونیک کتاب راهنمای مشاهده نقاشی های اروپایی به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق اپلیکیشن رایگان فیدیبو در دسترس است. همین حالا دانلود کنید

با کد تخفیف hifidibo این کتاب را در اولین خریدتان با ۴۰٪ تخفیف یعنی ۴,۰۰۰ تومان ارزان‌تر بخرید!

درباره کتاب راهنمای مشاهده نقاشی های اروپایی

تحولات عمده ای که در ادامه درباره آنان توضیح داده می شود، مستقل بوده و به طور مکرر رخ می دهند و در حکم جوانب نقاشی اروپایی هستند که در دوره های زمانی مختلف به طور چشمگیری تغییر کردند. این بخش مروری اجمالی با دامنه ای وسیع از مضامین عمده تاریخ هنری ارائه می کند تا کمکی باشد برای درک نحوه ارتباط عناصر شکلی یک نقاشی با زمینه تاریخ هنری خود. نقاشی در طول قرون ۱۳ و ۱۴ م. به عنوان یک صنعت در نظر گرفته می شد: اثری غیر فکری که نیازی به هوش نداشت. نقاشی ها که بیشتر برای اهداف وقفی مسیحی خلق می شدند در اصل موضوعات مذهبی را به نمایش می گذاشتند و کارکرد آنان بیشتر تعلیمی بود. نویسندگان و هنرمندان تأثیرگذار در طول رنسانس (در تعریف گاهنگارانه گسترده، شامل فاصله سال های ۱۶۰۰ ـ ۱۴۰۰ م.) گفتند که نقاشی، حرفه ای ارجمند بوده و نظر به توانایی خود در توصیف طبیعت و زیبایی، با شعر رقابت می کرد. این نوع مقایسه ها به ارتقاء جایگاه نقاشی به هنری آزاد، حرفه ای نیازمند هوش، کمک کرد. با این تغییر، مردم به تدریج شایستگی هنری نقاشی را به همان اندازه مواد فیزیکی مورد استفاده برای خلق کار (به عنوان مثال طلا، جواهرات، یا رنگدانه های گران قیمت) ارزشمند در نظر گرفتند. هنگامی که هنرمندان به دنبال منابع جدید برای کار خود در دوران باستان گشتند، موضوع، فراتر از دین گسترش یافت تا موضوعات اساطیری و ادبی و نیز رویدادهای تاریخی (نقاشی تاریخی) را در بر گیرد. با آغازِ به نمایش گذاشتن هویت شخصی، قدرت، ثروت و جایگاه حامیان، اهداف نقاشی نیز گسترش یافت. با ارتقاء نقاشی به عنوان یک هنر زیبا، هویت و جایگاه نقاش نیز تغییر کرد. این امکان فراهم شد تا هنرمند خود را به عنوان حرفه ای مستقلی در نظر بگیرد که توان کسب شهرت و جایگاه اجتماعی بسیار بالا را دارد. نقاشان درباره موضوع و اجرای آثار خود استقلال بیشتری یافتند و سبک های شخصی خود را با قاطعیت بیشتری نشان دادند. در حالی که امضاء ها در بسیاری از آثار مذهبی اولیه نادر هستند، نقاشان از قرن ۱۵ م. به بعد کار خود را در دفعات بیشتری امضاء کردند که در حکم بیان دوره زمانی یا نشانه تأیید (یک کارگاه در صورت دست داشتن [در خلق اثر]) بود. برخی نقاشان به طور محتاطانه مکانی را برای امضاء کار خود انتخاب می کردند و سایرین راه های زیرکانه ای برای وارد کردن نام خود می یافتند (به عنوان مثال پتروس کریستوس، کارلو کریولی و هانس هولباین). دیگران (از قبیل رامبرانت [ون رین] یا کلود مونه) اثر خود را به طور آشکارتری [البته] بدون هیچ خودنمایی متوهمانه ای امضاء می کردند. نقاشی که در حال کسب اهمیت و جایگاه بود، آزادی بیشتری در دنبال کردن تخیل خود داشت که ملاک ها را برای تمام نقاشان بالاتر می برد؛ مهارت فنی همواره اهمیت داشت اما حامیان و منتقدان به طور فزاینده ای خلاقیت و مبتکر بودن نقاشان را ارج نهادند. نقاشان در دوران وسطی یا رنسانس در چارچوب اصنافی سازماندهی می شدند که بر تولید آن ها کنترل داشت اما در اواخر قرن ۱۶ م. آکادمی ها شروع به حمایت و ترویج فعالیت های هنرمندان کرده، آموزش ارائه نموده و ملاک های هنری ایجاد کردند. برخی از این آکادمی ها توسط هنرمندان تأسیس شدند و برخی دیگر به واسطه حمایت یک شاه یا حاکم بنا گردیدند. به جهاتی آکادمی ها می توانستند به همان اندازه اصناف محدود کننده شوند و بسیاری از نقاشان در طول قرون ۱۸ و ۱۹ م. علیه آکادمی های خود طغیان کرده و استقلال خود که همواره در حال افزایش بود را به اندازه بیشتری مطرح نمودند.

ادامه...

مشخصات کتاب راهنمای مشاهده نقاشی های اروپایی

بخشی از کتاب راهنمای مشاهده نقاشی های اروپایی

شما به آخر نمونه کتاب رسیده‌اید، برای خواندن نسخه کامل، کتاب الکترونیک را خریداری نمایید و سپس با نصب اپلیکیشن فیدیبو آن را مطالعه کنید:

در حال بارگذاری...

نظرات کاربران درباره کتاب راهنمای مشاهده نقاشی های اروپایی