Loading

چند لحظه ...
کتاب صوتی رومئو و ژولیت کتاب صوتی

کتاب صوتی رومئو و ژولیت

نسخه الکترونیک کتاب صوتی رومئو و ژولیت به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق اپلیکیشن رایگان فیدیبو در دسترس است. همین حالا دانلود کنید

نسخه نمونه کتاب صوتی رومئو و ژولیت را رایگان بشنوید

با کد تخفیف hifidibo این کتاب را در اولین خریدتان با ۵۰٪ تخفیف یعنی ۲,۴۰۰ تومان ارزان‌تر بخرید!

نقد و بررسی کتاب صوتی رومئو و ژولیت

هنگامی‌که نامی از عشق و عشاق بزرگ به میان میآید محال است نام رومئو و ژولیت فراموش شود. رومئو و ژولیت زوج عاشقی بودند که شاعر ملی انگلستان، یعنی شکسپیر، آنها را خلق کرده است. کتاب پیش رو کتاب صوتی این شاهکار شکسپیر است. ابداع کتابهای صوتی یکی از تأثیرگذارترین اتفاقاتی بود که در قرن اخیر رخ‌داده است. این روزها که زندگیها به‌شدت ماشینی شده است کمتر کسی زمان کافی برای مطالعه پیدا میکند. کتابهای صوتی به دلیل سهولت استفادهشان می‌توانند اوقات خالی خواننده را پر کنند. به این معنی که شما میتوانید هنگامی‌که مشغول کارهای دیگر هستید به کتاب صوتی گوش کنید و از شنیدن آن لذت ببرید.

دربارهی کتاب صوتی رومئو و ژولیت اثر ویلیام شکسپیر

کتاب رومئو و ژولیت نوشتهی ویلیام شکسپیر است. این نمایشنامه مانند بیشتر نمایشنامههای قرن شانزده و هفده در پنج پرده نوشته‌شده است و در دستهی تراژدیهای شکسپیر قرار میگیرد. شهرت این داستان در طول تاریخ سبب شده است که اقتباسهای هنری زیادی مانند شعر، نقاشی، رمان، فیلم و حتی قصه برای کودکان از این نمایشنامه  صورت بگیرد. انتشارات سبکتو کتاب صوتی رومئو و ژولیت را با ترجمهی گروه مترجمان عرضه کرده و در اختیار علاقهمندان قرارداده است.

خلاصه داستان صوتی رومئو و ژولیت

کتاب رومئو و ژولیت داستان عشقی پرآوازه بین یک دختر و پسر جوان است. داستان قدیمی دیدن دختری در مهمانی و دل باختن در نگاه اول. رومئو، فرزند خانوادهی مونتیگو، روزی برای دیدن دختری که دلباختهاش شده رزالین به مهمانی لرد کپیلوت میرود. اما اتفاقات عجیبی برای رومئو در این مهمانی رخ میدهد، عجیبترین اتفاق آن مهمانی دیدن ژولیت دختر لرد کپیولت و عاشق او شدن است. عشق، ناکامی ، عقد ، مرگ ، دشمنی ، عروسی، عزا... همه از اتفاقاتی هستند که در طول داستان رخ میدهند.

در بخشی از کتاب صوتی رومئو و ژولیت میخوانیم

ازدواج بی موقع جز ضربه‌ی روحی چیز دیگه ای در بر نداره. همه بچه‌های من مردن جز این دخترم. دختر من همه‌ی دنیای منه.

با همه‌ی این حرفا، پاریسِ نجیب و مهربون! سعی کن قلبش رو بدست بیاری. من نظر شخصی خودم رو گفتم.

اگه دخترم راضی باشه من هم راضی می شم.

انتخاب دخترم، انتخاب منه.

امشب توی خونه یه جشن می گیریم.

بهترین دوستانم رو به این مهمونی دعوت می کنم.

تو هم یکی از مهمون های افتخاری من هستی.

امشب توی خونه ی من، تو فرشته‌های بهشتی رو روی زمین می‌بینی.

همین‌طور که زیبایی بهار، زمستون طاقت‌فرسا رو به پایان می رسونه و سرسبزی و شکوه رو به ارمغان می یاره، تو، توی خونه ی من بین این همه نو گل شکفته به آرامش و سرزندگی می‌رسی و لذت می‌بری.

به همه‌ی اون دخترهای زیبا نگاه کن، باهاشون حرف بزن و یکی رو که از همه بهتره برای خودت در نظر بگیر. بعدش وقتی دختر منو ببینی متوجه می‌شوی که دختر من هیچ رقیبی نداره. این همه دختر قابل مقایسه با دختر من نیستن.

بیا بریم.

(دست پاریس را می‌گیرد و برگه‌ای به پیتر دلقک می‌دهد)

برو تو شهر و همه اون کسانیکه اسمشون توی این دعوت‌نامه ست رو دعوت کن.

به اونها بگو که من با آغوش باز به استقبالشون میام.

(کاپولت و پاریس خارج می‌شوند)

پیتر: باید همه‌ی این‌هایی که اسم شون اینجا نوشته‌شده دعوت کنم؟

(کاغذ را جلوی صورتش می‌گیرد. این‌طرف و آن‌طرف می‌کند، سروته می‌کند و با تعجب می‌گوید...)

یعنی من باید مثلاً کفاش، همونی که با متر اندازه‌گیری می کنه و خیاط که کفش درست می کنه، ماهیگیر که با قلم‌مو نقاشی می کنه و در آخر هم نقاش رو با تور ماهیگیری‌اش دعوت کنم؟

اصلا نمی دونم اینجا چی نوشته. وقتی نتونم بخونم چه جوری دعوت کنم. باید یه آدم با سواد پیدا کنم.

(بن ولیوو و رومئو وارد می شوند)

بن ولیوو: آتیش، آتیش رو می سوزونه.

درد قدیمی به خاطر درد جدید از بین می ره.

اگه ناامید شدی با یه افسردگی، دیگه یاد گذشته نمی‌کنی.

اگه چشمت به خاطر به خاطر یه عشق تازه کور شه، درد چشمت از بین میره.

دربارهی ویلیام شکسپیر نویسندهی کتاب صوتی رومئو و ژولیت

ویلیام شکسپیر نمایشنامهنویس و شاعر انگلیسی در 26 آوریل سال 1564 متولد شد. او در خانوادهی ثروتمندی به دنیا آمد و همین ثروت خانوادگی سبب ایجاد شایعاتی دربارهی شکسپیر شده است. عدهای معتقدند او نوشته‌‌های نویسندگان جوان را میخریده و با نام خودش آنها را منتشر میکرده است که البته این ادعا رد شده است و شکسپیرشناسان دلیل ابطال این نظریه را یکپارچگی و هماهنگی نوشتههای او در طول زمان میمانند.

شکسپیر 39 نمایشنامه، 154 غزلواره و دو قصیده (شعر) بلند در کارنامهی ادبی‌اش دارد و این آمار او را به پرکارترین نویسندهی قرن تبدیل میکند. اگرچه آثاری که امروزه حکم مشهورترین آثار شکسپیر رادارند، در زمان حیاتش آنقدر مشهور نبودند. شواهدی وجود دارد که ثابت میکند رابطهای معکوس بین بقایای تاریخی متنها و محبوبیت معاصر آنها وجود دارد. برای مثال تنها دو نسخه از اولین ویراست هملت در سال 1603 وجود دارد که هیچکدام از آنها کامل نیستند و تنها یک نسخه از اولین ویراست شعر ونوس و آدونیس (1593) وجود دارد، کتابی که شکسپیر با آن وارد دنیای چاپ شد.

سبک نگارش ویلیام شکسپیر

با توجه به این‌که شکسپیر در قرن شانزدهم و هفدهم میلادی میزیست، به زبان انگلیسی باستان حرف میزده است. این زبان با زبان انگلیسی معاصر بسیار متفاوت است. به همین دلیل خواندن آثار شکسپیر به زبان‌اصلی بسیار مشکل است، اما آثار شکسپیر آن‌قدر مهم هستند که در طول سالیان علاوه بر ترجمه به زبانهای مختلف، در زبان انگلیسی هم متناسب با اقتضای زمان آسانسازی شدهاند. 

نقشی که شکسپیر در ادبیات انگلستان داشت، آن‌قدر پررنگ و قابل‌تحسین است که او را همتراز با فردوسی در شعر فارسی و هومر در شعر لاتین میدانند. ویلیام شکسپیر به‌تنهایی حدود هزار و هفت‌صد واژه به زبان انگلیسی اضافه کرده است، واژگانی که امروزه هم در زبان انگلیسی استفاده میشود.

چرا باید کتاب صوتی رومئو و ژولیت را خواند؟

منطقیتر است که دنبال دلیل برای نخواندن آثار شکسپیر باشیم تا خواندن آن‌ها. نام شکسپیر آن‌قدر بزرگ و مهم است که همهی خوانندگان حداقل یک‌بار به سراغ آثار این نویسندهی بزرگ رفتهاند. از بزرگی نام شکسپیر که بگذریم، نام شخصیتهای داستان، رومئو و ژولیت یدککش داستانی زیبا و عاشقانه است که خوانش آن برای هر خوانندهای لذت‌بخش خواهد بود. کتاب صوتی رومئو و ژولیت در دستهی کتابهای نمایشنامه قرار دارد. کتاب صوتی رومئو و ژولیت مناسب برای گروه سنی بزرگسال است. خوانش کتاب صوتی رومئو و ژولیت را راضیه اسدی و مهدی افشاریان به عهده داشته است. کتاب صوتی رومئو و ژولیت حجم اندکی دارد و برای افرادی که وقت کافی برای خواندن کتابهای طولانی را ندارند و قصد دارند کتابی مختصر با موضوع نمایشنامه را بخوانند مفید خواهد بود.

آنچه در بالا خواندید بررسی و نقد کتاب صوتی رومئو و ژولیت اثر ویلیام شکسپیر بود.خرید و دانلود این اثر در همین صفحه امکانپذیر است. برای مطالعهی دیگر کتابها درزمینه‌ی نمایشنامه میتوانید به قسمت دستهبندی کتابها مراجعه و کتابهای این موضوع را یکجا مشاهده کنید.

مشخصات کتاب صوتی رومئو و ژولیت

 • ناشر سبکتو
 • تاریخ نشر ۱۳۹۸/۰۳/۲۷
 • زبان فارسی
 • حجم فایل 70.87 مگابایت

نظرات کاربران درباره کتاب صوتی رومئو و ژولیت

مگه طرح کتاب رایگان تا بیستم نبود؟ بابا دمتون گرم که ادامه دادید.
در ۲ سال پیش توسط m.s...006 ( | )
من کتابشو خونده بودم، ولی کتابچه صوتیش بهتره به نظرم، با لحن بسیار گیرا. ممنون از فیدیبو و ایرانسل عزیز. ❤️
در ۲ سال پیش توسط a.a...iii ( | )
مرسی که به نظرات اهمیت دادید. اونهایی که به کامنت های اعتراضی ایراد میگرفتند خجالت بکشند حداقل ماها باعث شدیم ایرانسل چند تا کتاب خوب هم به طرحش اضاف کنه پس هرجا دیدید کسی اعتراض میکنه سریع کاسه داغ تر از آش نشید و رو سرش خراب بشید. حالا بیایید استفاده کنید.
در ۲ سال پیش توسط ara...361 ( | )
امروز نظرات چقدر کم هست فکر کنم خیلی ها هنوز نمیدونن که گویا ایرانسل عزیز همچنان در حال ادامه دادن این طرح هست ، من هم دیروز و هم امروز کتاب جدید دریافت کردم ، دختری که رهایش کردی و امروز هم رومیو و ژولیت ، ایرانسل جان دمت گرم پاینده باشی عزیزم
در ۲ سال پیش توسط آرزو سادات شبیری ( | )
ممنون از اینکه طرح رایگان را ادامه دادید
در ۲ سال پیش توسط بتول پورفریدونی ( | )
 • ۱
 • ۲
 • ۳
 • ۴
 • ۵
 • ..
 • ۲۰
 • ۲۱
 • بعدی ›
 • آخرین ››