دسته‌ بندی
Loading

چند لحظه ...
با کد تخفیف hifidibo این کتاب را در اولین خریدتان با «۵۰٪ تخفیف» بخرید!
کتاب صوتی دیپلمات‌نامه کتاب صوتی فیدی‌پلاس

کتاب صوتی دیپلمات‌نامه

نسخه الکترونیک کتاب صوتی دیپلمات‌نامه به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق اپلیکیشن رایگان فیدیبو در دسترس است. همین حالا دانلود کنید!

نسخه نمونه کتاب صوتی دیپلمات‌نامه را رایگان بشنوید

درباره کتاب صوتی دیپلمات‌نامه

کتاب «دیپلمات‌نامه» نوشته‌ی «یوسفعلی میرشکاک» است. «دیپلمات‌نامه» مجموعه‌ای از نوشته‌های طنز میرشکاک است که در سال‌های میانی دهه هفتاد در ماهنامه «نیستان» چاپ شد و سپس همین ناشر آنها را گرد آورد و به صورت کتاب منتشر کرد. «دیپلمات نامه» را به نوعی می‌توان نقیضه «سیاست‌نامه» خواجه نظام‌الملک طوسی دانست. ولی در «دیپلمات‌نامه» انتقادات گسترده‌تری نسبت به مسایل و سیاست‌های رایج روز آمده است؛ به طوری که سیدمهدی شجاعی این کتاب را یکی از دقیق‌ترین گزارش‌های اوضاع تاریخ معاصر دانسته است. در توضیحات پشت جلد کتاب آمده است: «بدان وقفک الله فی الارض فی الاختلاس که هر چند مصلحت آن است که تو نیز همچون بزرگان سلف و خلف، خود عهده‌دار تمام امور باشی، اما چون بیم آن می‌رود که گروهی نادان بی‌تمیز، ترا به استبداد نسبت کنند، جمعی مردمان چُلمن بی‌دست و پای طلب کن و آنان را وزارت ده و برادران و فرزندان و کسان نزدیک خود را به عنوان معاون و مشاور و مدیر بر آنان بگمار تا نه به استبداد متهم باشی و نه بیگانگان را در امارت خود سهیم کرده باشی. دیگر اینکه هر چند حکمای بزرگ گفته‌اند: وزیر ورز و وبال امیر است اما تو چون به قاعده‌ای که گفته آمد رفتار کنی هم از وزر وزیران آسوده باشی و هم چون در کارها خلل از حد بگذرد و زخم به شیرازه درنیاید، وزیران را به تیغ استیضاح سپاری و عزل کنی تا خلق غبی، آنان را به تقصیر نسبت کنند نه ترا.»

ادامه...

مشخصات کتاب صوتی دیپلمات‌نامه

نظرات کاربران درباره کتاب صوتی دیپلمات‌نامه

من از شنیدن این کتاب لذت بردم به نظرم البته جذابیت به خاطر خواندن زیبای گوینده چندین برابر می شود. توصیه می کنم همین نسخه ی صوتی را استفاده کنید.
در ۲ ماه پیش توسط 091...554 ( | )
یوسفعلی میرشکاک الحق که حکیمانه می‌نویسه.
در ۱ سال پیش توسط yar...997 ( | )
عالی
در ۲ سال پیش توسط الف دال ( | )
لطفا الکترونیکیش رو موجود کنید.
در ۲ سال پیش توسط iza...elt ( | )