فیدیبو نماینده قانونی انتشارات کتاب مرو و بیش از ۶۰۰ ناشر دیگر برای عرضه کتاب الکترونیک و صوتی است .
کتاب قانون۵ ثانیه‌ای

کتاب قانون۵ ثانیه‌ای
روشی برای متحول کردن زندگی، کار و اعتماد به نفس با شهامت هر روزه

نسخه الکترونیک کتاب قانون۵ ثانیه‌ای به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق فیدیبو به صورت کاملا قانونی در دسترس است.


فقط قابل استفاده در اپلیکیشن‌های iOS | Android | Windows فیدیبو

با کد تخفیف fdb40 این کتاب را در اولین خریدتان با ۴۰٪ تخفیف یعنی ۸,۱۰۰ تومان دریافت کنید!

درباره کتاب قانون۵ ثانیه‌ای

این داستان واقعی ‌قانون‌ پنج‌ثانیه‌ای است اینکه این قانون چیست، چگونه کار می‌کند و چطور مردم در سرتاسر دنیا از آن برای متحول‌کردن زندگی‌شان ظرف مدت پنج ثانیه استفاده می‌کنند. * تمامی رخدادهای ذکرشده در این کتاب واقعی هستند؛ * هیچ ‌یک از اسامی تغییر داده نشده است؛ * پست‌های شبکه‌های اجتماعی که در این کتاب گنجانده شده، همگی پست‌های واقعی هستند. بی‌صبرانه لحظه‌شماری می‌کنم تا این قانون را با شما به اشتراک بگذارم و شاهد آن باشم که قفل قدرت نامحدودتان را باز می‌کنید. پنج... چهار... سه... دو... یک، برو!

ادامه...

بخشی از کتاب قانون۵ ثانیه‌ای

شما به آخر نمونه کتاب رسیده‌اید، برای خواندن نسخه کامل، کتاب الکترونیک را خریداری نمایید و سپس با نصب اپلیکیشن فیدیبو آن را مطالعه کنید:بخش اول.  قانون پنج ثانیه ای

فصل ۱. پنج ثانیه برای متحول کردن زندگی تان

«اگر به دنبال کسی می گردید که زندگی تان را متحول کند، توی آینه نگاه کنید.»
قرار است چیزی جالب توجه یاد بگیرید: متحول کردن زندگی تان فقط پنج ثانیه زمان نیاز دارد. شبیه شعارهای تبلیغاتی است، نه؟ اما این طور نیست. این نوعی علم است. این را به شما اثبات می کنم. شما هر بار با تصمیمی پنج ثانیه ای زندگی تان را تغییر می دهید. در واقع، این تنها روش موجود برای متحول شدن شماست.
این داستان واقعی قانون پنج ثانیه ای است: این قانون چیست، چگونه کار می کند و چگونه زندگی مردم را در سرتاسر دنیا متحول کرده است. یادگیری این قانونْ راحت و تاثیر آن شگرف است. این قانون راز ایجاد تحول در همه چیز است. وقتی آن را یاد بگیرید، می توانید بلافاصله به کارگیری آن را آغاز کنید. این قانون به شما کمک می کند تا با شهامت و اعتمادبه نفس هرروزه زندگی کنید، عشق بورزید، کار کنید و حرف بزنید. کافی ست یک بار قانون را به کار ببندید تا برای همیشه آماده به خدمت تان باشد.
قانون پنج ثانیه ای را در برهه ای از زندگی ام که همه چیز داشت از هم می پاشید، خلق کردم. وقتی می گویم «همه چیز»، منظورم این هاست: زندگی زناشویی ام، وضعیت مالی ام، حرفه ام و عزت نفسم همه و همه در بدترین شرایط قرار داشتند. مشکلاتم به حدی بزرگ به نظر می رسیدند که حتی صبح ها از رختخواب بیرون آمدن برایم مثل جان کندن سخت بود. اینجا بود که قانون پا به عرصه ی وجود گذاشت؛ این قانون را ابداع کردم تا عادت فشردن دکمه ی تکرار زنگ ساعت را ترک کنم.
وقتی هفت سال قبل قانون را برای بار اول به کار بستم، اولش به نظرم احمقانه و مسخره آمد. آن موقع اصلاً نمی دانستم تکنیک فراشناختی قدرتمندی ابداع کرده ام که تمام جنبه های زندگی ، کار و احساسم به خودم را متحول خواهد کرد.
آنچه بعد از کشف قانون پنج ثانیه ای و قدرت تصمیم های پنج ثانیه ای در زندگی ام اتفاق افتاد، باورکردنی نیست. بعد از آن، نه تنها از رختخواب بلند شدم، بلکه زندگی ام را به کل خانه تکانی کردم. از این ابزار قدرتمند برای تحت کنترل گرفتن و بهبودبخشیدن همه چیز، از اعتمادبه نفس گرفته تا درآمد، زندگی زناشویی، حرفه، بهره وری و ارتباط با فرزندانم استفاده کردم. وضعیتم از چک های برگشتی به درآمد هفت رقمی و از مشاجره با همسرم به جشن گرفتن بیست سال زندگی مشترک رسید. توانستم تشویشم را درمان کنم، دو کسب و کار را پایه گذاری کنم و به مرحله ی فروش برسانم، از سوی شبکه ی سی ان ان و مجله ی موفقیت به کار دعوت شوم و به اینجا برسم که در حال حاضر یکی از پرمخاطب ترین سخنرانان انگیزشی در سراسر دنیا هستم. در تمام عمرم هرگز به این حد احساس کنترل بر زندگی، شادی و آزادی نداشته ام و هیچ یک از این ها بدون این قانون امکان پذیر نبود.

قانون پنج ثانیه ای همه چیز را متحول کرد... آن هم تنها ازطریق آموختن یک چیز به من: اینکه چگونه می شود تغییر کرد.

با استفاده از قانون، تمایلم به فکر کردن بیش ازحد روی کوچک ترین حرکاتم به اشتیاق برای اقدام تبدیل شد. با استفاده از این قانون، در زمینه ی نظارت فردی به درجه ی استادی رسیدم و بهره وری ام را به حد زیادی افزایش دادم. قانون به من آموخت چگونه شک را کنار گذاشته و به خودم، ایده هایم و توانایی هایم باور پیدا کنم. و همچنین استقامتی درونی به من داد تا به فردی بهتر و شادتر، نه برای دیگران، بلکه برای خودم تبدیل شوم.
قانون می تواند همان کار را برای شما هم بکند. به همین دلیل است که برای به اشتراک گذاشتن آن با شما این قدر هیجان دارم. در فصل های آتی شما داستان پشت این قانون را یاد می گیرید؛ یعنی اینکه این قانون چیست، چرا جواب می دهد و مراجع علمی ای که آن را پشتیبانی می کند، چیست. یاد می گیرید که چطور تصمیم های پنج ثانیه ای و اقدامات مبتنی بر شهامت هرروزه زندگی تان را متحول می کند و در نهایت، یاد می گیرید چطور با استفاده از قانون پنج ثانیه ای در ترکیب با جدیدترین استراتژی های علمی، به فردی شادتر، سلامت تر، بهره ورتر و موثرتر در کار تبدیل شوید. همچنین یاد می گیرید چطور از قانون در جهت کنارگذاشتن نگرانی، مدیریت تشویش، یافتن معنای زندگی و غلبه بر ترس بهره بگیرید.
تازه هنوز تمام نشده! شما شواهدی در جهت اثبات آن می بینید؛ شواهد بی شمار. این کتاب پر است از پست های شبکه های اجتماعی مختلف و روایات دست اول از مردم سراسر دنیا؛ کسانی که با استفاده از قانون باعث رخ دادن اتفاقات عالی و حیرت آور در زندگی شان شده اند. بله، این قانون به شما کمک می کند صبح ها سر موقع بیدار شوید، اما کار اصلی ای که انجام می دهد خیلی جالب توجه تر از این هاست: این قانون نابغه، رهبر، ستاره ی راک، ورزشکار، هنرمند و مدرس سازمانی درون تان را بیدار می کند.
وقتی قانون را یاد می گیرید، به احتمال زیاد برای ماندن در مسیر اهداف تان ازش استفاده می کنید. شاید هم از قانون برای هل دادن خودتان برای رفتن به باشگاه استفاده کنید؛ درست مثل مارگارت که وقت هایی که «حس وحالش نیست» برای رفتن به باشگاه از آن بهره می گیرد.امروز قبل از هر چیز رفتم سراغ تمرین تردمیل. وقتی بیدار شدم، دیدم حس وحالش نیست. بعد با خودم گفتم: « قانون پنج ثانیه ای»

یا شاید از قانون برای تاثیر گذاری بیشتر در محیط کار بهره بگیرید. مالْ اولین بار به همین شکل از قانون استفاده کرد؛ برای یافتن شهامت لازم برای ملاقات رئیسش و صحبت درباره ی اهداف حرفه ای اش (چیزی که بسیاری از ما ازش وحشت داریم). با استفاده از قانون، این کار نه تنها انجام شد، بلکه نتیجه ای عالی در بر داشت.

مال زاکمه: امروز قدمی بزرگ روبه جلو برداشتم و درباره ی هدف حرفه ای بعدی ام با رئیسم حرف زدم و او کاملاً حمایتم کرد. ممنونم مل رابینز.

این هم ویژگی منحصربه فرد قانون است: شاید قانون را من خلق کرده باشم، اما داستان های اثربخشی اش تنها مال من نیست. در این کتاب با افرادی از سرتاسر دنیا از تمام طبقات اجتماع آشنا می شوید که قانون را به طرق مختلف و در مسائل بزرگ و کوچک به کار بسته و سکان زندگی را به دست گرفته اند. تجربیات مختلف آن ها به شما کمک می کند تا درک کنید زمینه های کاربرد قانون و نتایجش بی شمارند.
می توانید از قانون برای افزایش بهره وری تان استفاده کنید. لارا پیش از آشنایی با قانون پنج ثانیه ای، از کارهایی که باید انجام می داد، لیست های بلندبالا می نوشت؛ اما تمام مدت دست روی دست می گذاشت، بهانه می تراشید و در حق خودش «عوضی بازی» درمی آورد. اما حالا در زندگی لارا هیچ جایی برای بهانه وجود ندارد؛ فقط اقدام، اقدام و اقدام. لارا درآمدش را به میزان چهارهزار دلار در ماه افزایش داده، درس های دوره ی لیسانس را تمام کرده و در تعدادی از راهپیمایی های «جمعیت چهارهزارپایی ها»(۱) شرکت کرده است. و هدف آتی اش؟ شرکت در ماراتون.لارا: زمستان پارسال سخنرانی شما را شنیدم و بهم گفتید: «این قدر در حق خودم عوض بازی درنیاورم.» و بعدش این اتفاق افتاد!!! ممنونم که بهم انگیزه دادید تا آن شخصیت عوضی را از وجودم بیرون کنم.

می توانید از قانون برای قدم بیرون گذاشتن از منطقه ی آسایش تان استفاده کنید و در زمینه ی کار تاثیرگذارتر شوید. کِن قانون پنج ثانیه ای را همان روزی که در «کنفرانس ملی انستیتو مدیریت پروژه» یاد گرفت، به کار بست.
همچنین می توانید از قانون برای نظارت بر رفتارهای فردی و کنترل عواطف تان بهره بگیرید. جِنا از قانون برای انجام تمرین مخصوص مادرها (صبوری در برابر رفتارهای بچه ها به جای تشرزدن به آن ها) استفاده می کند. همچنین از قانون به عنوان ابزاری قدرتمند برای فروش در کسب و کار بازاریابی اش بهره می گیرد. قانون به او کمک می کند دست از فکر کردن درباره ی «ترسناک بودن» کسب وکار فروش بردارد و به او شهامت می دهد تا کار فروش را آغاز کند.
مدیران اجرایی در برخی از مشهورترین برندهای جهانی از قانون برای کمک به مدیران شان برای تغییر، افزایش میزان فروش، درگیر ساختن تیم ها با کار و نوآوری استفاده می کنند. مثلاً کریستال در شرکت خدمات مالی USSA کار می کند که تمام تیم فروشش از قانون پنج ثانیه ای استفاده می کنند و به نتایج عالی دست یافته اند. آن ها به تیم فروش شماره ی یک در منطقه تبدیل شده اند.

کریستال:

از تمام افژراد تیمم در شرکت USAA خواستم از قانون پنج ثانیه ای استفاده کنند؛ تا به اینجای کار به فروشنده ی رتبه اول منطقه مان تبدیل شده ایم و هدف مان این است که به تیم رتبه اول کل شرکت تبدیل شویم. این هم یکی از فرم هایی که برایم فرستادید. حالاحالاها باید پیگیر کار باشم.
یادگیری قانون پنج ثانیه ای بسیار راحت است و آن قدر به افزایش اعتمادبه نفس کمک می کند که مدیرانی مثل ماز، آن را به تمام نفرات سازمانشان آموزش می دهند.

تمام پرسنل دفترم امروز حین تماشای سخنرانی مل رابینز روی صندلی میخکوب شدند. ممنونم، مل.

همچنین می توانید تحت تاثیر داستان افرادی قرار بگیرید که شهامت لازم برای ترک کردن فکر و خیال و اقدام در جهت محقق کردن ایده هایشان را در خود پرورانده اند و از آن ها الهام بگیرید. مارک، بعد از چند دهه فکر کردن درباره ی تاسیس لیگ هاکی روی یخ غیرانتفاعی برای بچه های بخش مرکزی شهر، با استفاده از قانون بالاخره ایده را از سرش خارج کرده و به آن جامه ی عمل پوشاند. او در حال حاضر با ورزشکاران سابق المپیک و لیگ ملی هاکی برای ایجاد اردو، کلینیک و لیگ های هاکی شراکت دارد.
همچنین قانون ابزاری قدرتمند در نبرد با اعتیاد و افسردگی به حساب می آید. بیل ازطریق وب سایت ردیت(۲) با قانون آشنا شد و به قول خودش آن را «پیام درست، در زمان درست و در مکان درست» یافت. او استفاده از «ترفند شمارش معکوس» قانون را برای ترک الکل آغاز کرد و آن را «حیرت آور» یافت. او به تازگی تولد چهل سالگی اش را پاک از الکل جشن گرفت.
و قانون حتی می تواند جان شما را نجات دهد. یکی از همکارانم اخیراً با من ملاقات کرد و داستانی تکان دهنده را درباره ی قانون پنج ثانیه ای با من در میان گذاشت. این آقا بعد از جدایی از همسرش، به قعر افسردگی فرو رفت. اوضاع به حدی رو به وخامت گذاشت که حتی به خودکشی فکر می کرد. و در بدترین شرایط ممکن از قانون برای «کنار گذاشتن افسردگی و درخواست کمک» یاری گرفت. در نهایت شهامت لازم برای شمارش معکوس پنج... چهار... سه... دو... یک و درخواست کمک، از خودکشی نجاتش داد.
بعد از به کار گرفتن قانون برای بیش از هفت سال و شنیدن داستان های مختلف از مردم سرتاسر دنیا، به این نتیجه رسیدم که در تک تک روزهای عمرمان لحظاتی را تجربه می کنیم که دشوار، نامطمئن و ترسناک هستند. زندگی به شهامت نیاز دارد و این دقیقاً همان چیزی ست که قانون کمک می کند در وجودتان کشف کنید: شهامت لازم برای تبدیل شدن به خودِ عالی تان.

چطور ابزاری این چنین ساده می تواند به این همه روش مختلف جواب دهد؟

سوال خوبیست. قانون پنج ثانیه ای فقط و فقط روی یک چیز جواب می دهد ـ روی شما!
شما عظمت را در درون خودتان دارید. حتی در بدترین و ضعیف ترین حالات، عظمت همان جاست؛ در درون شما. تنها کاری که قانون می کند این است که وضوح لازم برای شنیدن آوای عظمت و شهامت لازم برای اقدام کردن به پشتیبانی آن را به شما می دهد.
شخصاً با استفاده از قانون، شهامت لازم برای انجام کارهایی که سال ها وقت صرف فکر کردن و بهانه تراشی برای انجام ندادن شان کرده بودم را پیدا کردم. تنها ازطریق اقدام بود که قدرت درونم را آزاد کردم تا به شخصی که همیشه آرزویش را داشتم تبدیل شوم. اعتمادبه نفسی که جلوی دوربین تلویزیون، شبکه های اجتماعی و سن سخنرانی از خودم نشان می دهم، چیزی ست که آن را «اعتمادبه نفس واقعی» می نامم.
اعتمادبه نفس واقعی را با آموختن ارج نهادن به حس غریزه ازطریق اقدام یاد گرفتم؛ به گونه ای که حس های غریزی ام در جهان واقعی نمود و تجسم پیدا کنند. عمداً از واژه ی «ارج نهادن» استفاده می کنم. این دقیقاً همان کاری است که حین استفاده از قانون پنج ثانیه ای انجام می دهید. در حقیقت خودتان را ارج می نهید، ایده هایتان را محقق می کنید و هر بار که قانون را استفاده می کنید، یک قدم به شخصی که حقیقتاً باید باشید، نزدیک تر می شوید. شخصاً از فردی که فقط به ایده هایش «فکر می کرد»، به کسی تبدیل شدم که اعتمادبه نفس لازم برای به اشتراک گذاشتن، اقدام کردن و دنبال کردن ایده هایش را دارد. اگر قانون را به طور مستمر انجام دهید و ازطریق اقدام، به ایده هایتان احترام بگذارید، دقیقاً همین تحول در وجود شما هم اتفاق خواهد افتاد.
مارلو کشف کرد که استفاده از قانون به قصد متحول کردن خودش چقدر راحت است. تنها چند روز بعد از آموختن قانون، از آن برای اتمام فکر کردن درباره ی ثبت نام در کلاس و اقدام در جهت ثبت نام استفاده کرد. کاری که «همیشه دلش می خواست انجام دهد؛ اما برای مدتی طولانی فقط برای انجام ندادنش بهانه تراشی می کرد.»
به قول مارلو: «واقعاً شگفت انگیز و الهام بخش است؛ به محض آنکه به توانایی هایت تکیه می کنی و خودت را هل می دهی، کارها چقدر آسان می شوند.»
حق با اوست. وقتی استفاده از قانون را آغاز می کنید، از «فکرکردن» دست می کشید و «اقدام» را شروع می کنید، انگشت به دهان می مانید از اینکه اتخاذ تصمیمی پنج ثانیه ای که همه چیز را متحول می کند، چقدر ساده است.
هر چه قانون را بیشتر و بیشتر در زندگی ام به کار بستم، متوجه شدم که قبلاً در تمام طول روز، تصمیم های کوچکی می گرفتم که جلوی پیشرفتم را می گرفت. ظرف همان پنج ثانیه تصمیم می گرفتم ساکت بمانم، منتظر بمانم و خطر نکنم. غریزه ام بهم می گفت وارد عمل شوم؛ اما ظرف مدت پنج ثانیه، ذهنم غریزه ام را با شک، بهانه، نگرانی و ترس می کشت. مشکل خودم بودم و ظرف مدت پنج ثانیه، می توانستم خودم را هل بدهم و به راه حل تبدیل شوم. راز تغییر، تمام مدت درست جلوی چشمم بود؛ تصمیم های پنج ثانیه ای.
تابه حال فیلم سخنرانی دیوید فاستر والاس در جشن فارغ التحصیلان کالج کنیون در سال ۲۰۰۵ را دیده اید؟ اگر این نطق را ندیده یا نخوانده اید، می توانید در یوتیوب پیدایش کنید و مطمئن باشید ارزش بیست دقیقه زمان گذاشتن را دارد.
در این نطق، والاس می رود جلوی میکروفون و حرفش را با این جوک شروع می کند:
«یه روز دو تا ماهی داشتن کنار هم شنا می کردن، که دست برقضا می رسن به یه ماهی پیر که داشته خلاف جهت اونا شنا می کرده. ماهی پیر سر تکون می ده و بهشون می گه: "صبح بخیر بچه ها، اوضاع آب چطوره؟"
اون دو تا ماهی جوون به شنا کردن ادامه می دن و بعد از مدتی یکی شون رو می کنه به اون یکی و می پرسه: «آب دیگه چه کوفتیه؟»
توی فیلم صدای خنده ی حضار را می شنوید و والاس بلافاصله توضیح می دهد که پند اخلاقی داستان ماهی ها این است: «واضح ترین و مهم ترین واقعیت ها، معمولاً آن هایی هستند که دیدن و حرف زدن درباره شان دشوارتر است.»
برای من، دشوارترین چیز برای دیدن و حرف زدن همانا ذات و جوهره ی تغییر بود. همیشه برایم سوال بود که چرا انجام دادن کارهایی که می دانستم برای گسترش کسب وکارم، غنابخشیدن به روابطم، دستیابی به سلامتی و بهبود کیفیت زندگی ام باید انجام دهم، این قدر برایم سخت است. کشف قانون پنج ثانیه ای، جواب میلیون دلاری را به من داد؛ تغییر ازطریق شهامتِ هرروزه در جهت اتخاذ تصمیم های پنج ثانیه ای ایجاد می شود.

شما تنها یک تصمیم از زندگی ای کاملاً متفاوت فاصله دارید

قصد دارم در این کتاب، تمام چیزهایی را که در باب تغییر و قدرت شهامت هرروزه یاد گرفته ام با شما در میان بگذارم. از آنچه قرار است بیاموزید، بسیار لذت خواهید برد. جالب ترین قسمت ماجرا وقتی است که استفاده از قانون را آغاز کرده و نتایج را به چشم می بینید. نه تنها از خواب غفلت بیدار می شوید و می فهمید چقدر خودتان را عقب نگه داشته بودید؛ بلکه قدرتی را که تمام مدت درون تان حبس بوده آزاد می کنید.
همان طور که داستان های موجود در این صفحات را می خوانید، احتمالاً متوجه می شوید که قانون پنج ثانیه ای را قبلاً هم استفاده کرده اید. اگر برگردید و به زندگی تان نگاه کنید و روی برخی از مهم ترین لحظات آن دقیق شوید، تضمین می کنم که سرنوشت سازترین تصمیم هایتان را کاملاً از روی غریزه گرفته اید. ظرف مدت پنج ثانیه، شما کاری را انجام داده اید که من ازش با عنوان «تصمیم قلبی» یاد می کنم؛ یعنی ترس هایتان را نادیده گرفتید و به شهامت و اعتمادبه نفس تان اجازه دادید به جایتان حرف بزنند. پنج ثانیه شهامت، این همه تفاوت ایجاد می کند.
کافی ست از کاترین بپرسید. وقتی اولین بار در جلسه ی راهبری مدیران شرکتش قانون پنج ثانیه ای را یاد گرفت، متوجه شد که نادانسته برای اتخاذ یکی از مهم ترین تصمیم های زندگی اش از این قانون استفاده کرده بود ـ فقط آن موقع نمی دانست. در سال ۱۹۹۰، خواهرش تریسی به قتل رسید و کاترین به خانه ی پدری اش برگشت تا کمک حال خانواده باشد. درست همان جا بود که تصمیم پنج ثانیه ای، نه تنها زندگی خودش، بلکه زندگی خیلی های دیگر را متحول کرد. او تصمیم گرفت دو فرزند کوچک خواهرش را بزرگ کند؛ بچه هایی که بعد از فوت تریسی تنها مانده بودند.
خیلی برایم جالب است که او از تصمیمش با عنوان «تصمیم بدون فکر» یاد کرده است؛ چون وقتی شما از روی شهامت اقدام می کنید، مغزتان هیچ دخالتی در امر ندارد. قلب تان حرف می زند و شما گوش می دهید. قانون یادتان می دهد این اتفاق چطور می افتد.
آیا یافتن قدرت درون تان نیازمند کمی تلاش از سوی شماست؟ بله، البته. اما همان طور که مارلو همین چند صفحه قبل گفت «واقعاً شگفت انگیز و الهام بخش است؛ به محض آنکه به توانایی هایت تکیه کرده و خودت را هل می دهی، کارها چقدر آسان می شوند.»
انجام کارهای لازم برای بهبود زندگی تان آسان است، شما از پسش برمی آیید و این کاری است که شما دل تان می خواهد انجام دهید؛ چون مهم ترین کار است. یعنی اینکه یاد بگیرید آن قدر به خودتان عشق بورزید و اعتماد کنید که دست از انتظارکشیدن بردارید و روی تمام قدرت های جادویی، فرصت ها و لذت های موجود در زندگی ، کار و روابط تان تکیه کنید. خیلی مشتاقم بدانم بعد از شروع به کارگیری این قانون چه نتایجی دریافت می کنید. اما ظاهراً دارم بخشی از داستان را از قلم می اندازم. قبل از آنکه درباره ی روش های هیجان انگیز استفاده از قانون حرف بزنیم، لازم می دانم شما را ببرم به سال ۲۰۰۹ و شرح بدهم قضیه از کجا آغاز شد.

شهامت یعنی:

* قابلیت انجام کاری که دشوار یا ترسناک است؛
* قدم گذاشتن به بیرون از منطقه ی آسایش؛
* به اشتراک گذاشتن، نشان دادن و حرف زدن درباره ی ایده ها؛
* ثابت قدم ماندن روی باورها و ارزش ها؛
* و برخی روزها... بیرون آمدن از رختخواب.

یادداشت مترجم

تابه حال شده انجام کارهای ساده و جزئی را بی هیچ دلیل خاصی به تعویق بیندازید؟ این معضلی است که همه ی ما در زندگی روزمره با آن دست به گریبان هستیم و افراد در هر سطح مالی، حرفه ای و موفقیت، برخی کمتر و برخی بیشتر با آن درگیر هستند.
ترجمه ی کتاب قانون پنج ثانیه ای توسط یکی از دوستانم سرکار خانم مهندس فریده سنوری به من پیشنهاد شد. این کتاب را یکی از دوستان فوق العاده موفق ایشان در زمینه ی کسب وکار پیشنهاد داده بودند. این دوست، سابق بر این یکی از مهندسان شرکت HP بوده و در حال حاضر شرکت خودش را در زمینه ی تکنولوژی اطلاعات (IT) اداره می کند. به گفته ی ایشان این کتاب به معرفی قانونی می پردازد که قابلیت این را دارد که میزان بهره وری شما را تا حدی فرای باور افزایش دهد و در یک کلام، کمک تان کند که به آن کاهلی بی دلیل و مرموز غلبه و زندگی شخصی و حرفه ای تان را متحول کنید.
مل رابینز در این کتاب نمونه های فراوانی را از داستان افراد واقعی که از قانون پنج ثانیه ای استفاده کرده و نتیجه گرفته اند، گنجانده است. با توجه به فراگیر شدن شبکه های مجازی به عنوان ابزار قدرتمند ارتباط جمعی قرن بیست ویکم، تمامی این نمونه ها در قالب پست های توئیتر، اینستاگرام، فیس بوک و امثالهم آورده شده اند. در نگاه اول، این تعداد زیاد نمونه حتی برای خودم هم غیرعادی به نظر آمد. از همین رو تصمیم گرفتم جست وجویی در شبکه های مجازی انجام دهم و در نهایت حیرت مشاهده کردم تنها در اینستاگرام، تعداد هشتگ های مربوط به این کتاب با توجه به اینکه زمان زیادی از تاریخ انتشارش (۲۸ فوریه ی ۲۰۱۷) نمی گذرد، به شکل قابل توجهی زیاد است ـ حدود ۷۰هزار پست برای ۵secondrule و حدود ۱۰هزار پست برای Fivesecondrule. به شما هم توصیه می کنم همین حالا موبایلتان را بردارید، توئیتر، فیس بوک یا اینستاگرام را باز کنید و هشتگ های مذکور را در آن ها جست وجو کنید.
از آنجا که تعداد پست های نمونه ی آورده شده در کتاب بسیار زیاد بود، جهت پیشگیری از افزایش حجم بی رویه ی نسخه ی ترجمه، تعداد انگشت شماری از پست ها را به دلایلی نظیر بی کیفیت بودن تصاویر و کم اهمیت بودن موضوع حذف کردم؛ اما تعداد پست های باقی مانده به حدی زیاد است که حق مطلب را به خوبی ادا می کند.
در آخر از شما درخواست دارم پس از مطالعه ی کتاب و به کار گرفتن قانون پنج ثانیه ای، تجربیات تان در این زمینه و نتایج حاصله را با استفاده از هشتگ #قانون ـ پنج ـ ثانیه ای با دیگران به اشتراک بگذارید.
امید دارم استفاده از این قانون نتایجی عالی و باورنکردنی در زندگی، کار و روابط تان رقم بزند.

رضا اسکندری آذر
دی ماه ۹۷

این داستان واقعی قانون پنج ثانیه ای است

اینکه این قانون چیست، چگونه کار می کند و چطور مردم در سرتاسر دنیا از آن برای متحول کردن زندگی شان ظرف مدت پنج ثانیه استفاده می کنند.
* تمامی رخدادهای ذکرشده در این کتاب واقعی هستند؛
* هیچ یک از اسامی تغییر داده نشده است؛
* پست های شبکه های اجتماعی که در این کتاب گنجانده شده، همگی پست های واقعی هستند.
بی صبرانه لحظه شماری می کنم تا این قانون را با شما به اشتراک بگذارم و شاهد آن باشم که قفل قدرت نامحدودتان را باز می کنید.
پنج... چهار... سه... دو... یک، برو!

مل رابینز

نظرات کاربران درباره کتاب قانون۵ ثانیه‌ای

عالی 😊
در 2 هفته پیش توسط foad alikhani