فیدیبو نماینده قانونی فیدیبو و بیش از ۶۰۰ ناشر دیگر برای عرضه کتاب الکترونیک و صوتی است .
میکروبوک میکروبوک رها کردن کنترل

میکروبوک میکروبوک رها کردن کنترل

نسخه الکترونیک میکروبوک میکروبوک رها کردن کنترل به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق فیدیبو به صورت کاملا قانونی در دسترس است.


فقط قابل استفاده در اپلیکیشن‌های iOS | Android | Windows فیدیبو

با کد تخفیف fdb40 این کتاب را در اولین خریدتان با ۴۰٪ تخفیف یعنی ۱,۱۴۰ تومان دریافت کنید!

درباره میکروبوک میکروبوک رها کردن کنترل

این کتاب دیدگاهی از آثار پیشرفت‌های فناوری مانند اینترنت و هوش مصنوعی بر جامعه و بشریت را به تصویر می‌کشد که به شکل شگفت‌آوری با شرایط معاصر مطابقت دارد و هنوز هم آینده‌نگر است. چه کسانی باید این میکروبوک را بخوانند؟ * طرفداران ژانر علمی تخیلی * افراد علاقه‌مند به تأثیر طولانی‌مدت اینترنت بر جامعه * آینده‌نگرها و آن‌هایی که رویاهای بزرگ برای آینده دارن میکروبو‌ک‌ ها خلاصه‌ ای کوتاه از کتاب‌ ها هستند که می توان آن ها را در مدت زمان کمی خواند و عادت به مطالعه روزانه را از طریق آن ها در خود شکل داد. برای تولید میکروبوک های فیدیبو همواره تلاش شده که کتاب ها از میان پرفروش ترین های بازار و در موضوعات مختلف انتخاب شوند تا بتوانند توجه مخاطبین بسیاری را به خود جلب کنند. هم چنین با دقت فراوان گزیده ای از محتوای اصلی کتاب گلچین شده، به گونه ای که به شالوده اصلی آن لطمه وارد نشود و هدف غایی نویسنده به خواننده به طور کامل منتقل گردد.گاهی از میکروبوک ها با عنوان کتابچه یا کتاب کوتاه یاد می‌شود. با دانلود میکرو بوک می توانید به صورت اجمالی در کمتر از ۲۰ دقیقه برترین کتاب های جهان را مطالعه کرده و لذت ببرید. سایت و اپلیکیشن فیدیبو با صدها نسخه صوتی و الکترونیکی از میکرو بوک ها، تجربه ای متفاوت از کتابخوانی را در اختیار شما قرار می‌دهد.

ادامه...
 • ناشر فیدیبو
 • تاریخ نشر
 • زبان فارسی
 • حجم فایل 0.17 مگابایت
 • تعداد صفحات ۰ صفحه

بخشی از میکروبوک میکروبوک رها کردن کنترل

شما به آخر نمونه کتاب رسیده‌اید، برای خواندن نسخه کامل، کتاب الکترونیک را خریداری نمایید و سپس با نصب اپلیکیشن فیدیبو آن را مطالعه کنید:رها کردن کنترل

کوین کلی

ترجمه: گروه ترجمه ناربوحق انتشار الکترونیک برای فیدیبو محفوظ است

میکروبوک چیست؟

میکروبوک ها چکیده ای از برترین کتاب های غیر داستانی جهان هستند که با هدف صرف زمان و هزینه کمتر برای مطالعه تهیه شده اند. برای تهیه میکروبوک های فیدیبو همواره تلاش شده که چکیده کتاب ها از میان پرفروش ترین های بازار و در موضوعات مختلف انتخاب شوند و پاسخگوی نیازهای تعداد بیشتری از مخاطبان باشند.
میکروبوک ها با انتخاب و اشاره به نکات اصلی یک کتاب، امکان دریافت بهتر از متن اصلی را به خوانندگان می دهند و در عین حال محتوایی مستقل، قابل فهم و کاربردی هستند.
با خواندن میکروبوک های فیدیبو می توانید در کمتر از ۲۰ دقیقه با محتوای برترین و پرفروش ترین کتاب های جهان آشنا شوید و گستر جذابی از موضوعات متنوع، مانند: روان شناسی و موفقیت، خودیاری، مدیریت، کسب وکار، سبک زندگی، تاریخ، زندگینامه افراد موفق، انگیزش و الهام بخشی، مهارت های ارتباطی و فروش و بازاریابی پیش روی شماست.
فیدیبو تلاش دارد با انتشار صدها نسخه الکترونیک و صوتی برترین میکروبوک ها، کتابخوانی را تبدیل به عادتی روزمره و دلنشین کند.

رها کردن کنترل: زیست شناسی جدید ماشین آلات، سیستم های اجتماعی و دنیای اقتصاد

کوین کلی
خلاصه
اگرچه این متن از منظر ۱۹۹۴ نوشته شده است، این کتاب دیدگاهی از آثار پیشرفت های فناوری مانند اینترنت و هوش مصنوعی بر جامعه و بشریت را به تصویر می کشد که به شکل شگفت آوری با شرایط معاصر مطابقت دارد و هنوز هم آینده نگر است.
چه کسانی باید این میکروبوک را بخوانند؟
 • طرفداران ژانر علمی تخیلی
 • افراد علاقه مند به تاثیر طولانی مدت اینترنت بر جامعه
 • آینده نگرها و آن هایی که رویاهای بزرگ برای آینده دارند

درباره نویسنده

کوین کلی(۱)، اولین سردبیر اجرایی مجله Wired است؛ مجله ای پیشتاز برای تجزیه وتحلیل آثار اجتماعی جدیدترین پیشرفت های فناوری.
با ماشین زمان سفر کنید و ببینید که آینده با استفاده از فناوری چطور به نظر می رسد.
تصور کنید در سال ۱۹۹۴ هستید و به تازگی در مورد یک اختراع نوظهور به نام «اینترنت» شنیده اید. آیا تاثیر شگفت انگیز آن بر بشریت را در کمتر از دو دهه پیش بینی می کردید؟ بعید است. اما اگر با خواندن این میکروبوک به این نتیجه رسدید که کوین کلی پیش گو است و قدرت ذهنی غیر انسانی دارد، متعجب نشوید؛ چراکه او توانست بسیاری از تحولات را با دقتی شگفت انگیز پیش بینی کند.
در این میکروبوک، پاسخ سوالات زیر را پیدا خواهید کرد:
 • چرا مطالعه این کتاب برای تمام بازیگران ماتریکس، ازجمله کیانو ریوز، اجباری بود
 • چرا ایجاد هوش مصنوعی درواقع باید ما را بترساند
 • چرا کارت های اعتباری باید در ۲۰ سال گذشته ناپدید می شدند
 • چگونه یک برنامه کامپیوتری می تواند اثبات کند که داروین زمانی که تکامل را از طریق انتخاب طبیعی توضیح می داد، تمام موضع را درک نکرده بود
آینده فناوری، ادغام ویژگی های طبیعی و مصنوعی را خواهد دید.
دوباره به سال ۱۹۹۴ فکر کنید البته اگر آن زمان زنده بودید. زمانی را به یاد بیاورید که استفاده از اینترنت هنوز متداول نشده بود و هیچ شبکه اجتماعی، تبلت یا تلفن دوربین داری وجود نداشت.
علی رغم این عقب ماندگی فنی، دانشمندان و تکنولوژیست ها از همان ابتدا پرسش هایی را مطرح می کردند که امروزه در مورد فناوری مطرح می شود.
یک سوال اساسی این است: چگونه می توانیم پیشرفت فناوری را با درس گرفتن از طبیعت هدایت کنیم؟
به عنوان مثال، هوش مصنوعی را در نظر بگیرید. در حال حاضر، کامپیوترها و ماشین ها تنها می توانند کارهایی را انجام دهند، که برای انجام آن برنامه ریزی شده اند: آن ها تنها منطق منظم و خودکار از خود نشان می دهند. به عنوان مثال، اگر یک ماشین را برنامه ریزی کنید تا درب خودرو بسازد، می تواند این وظیفه را بارها و بارها تکرار کند، اما هیچ کار دیگری را بدون برنامه ریزی مجدد نمی تواند انجام دهد.
اما در طبیعت، فناوری پیچیده تری را می یابیم. برای مثال، مغز انسان را در نظر بگیرید. می تواند فکر کند، یاد بگیرد و به لطف تجربیاتی که جمع می کند، تکامل یابد. این به عنوان منطق زنده شناخته می شود، و اگر مایل به پیشرفت هوش مصنوعی باشیم، باید این منطق زنده را به ماشین ها هم تطبیق دهیم.
بااین حال یادگیری از طبیعت تنها یک خط از خیابان دوطرفه است: ما همچنین می توانیم عناصر فناوری را به طبیعت اضافه کنیم. به عبارت دیگر، درحالی که می توانیم برای ساخت ماشین هایی که قادر به یادگیری هستند از طبیعت بیاموزیم، می توانیم سیستم های طبیعی را نیز با کمک فناوری بهبود ببخشیم.
یک مثال از این موضوع، مهندسی زیستی است: پرورش و اصلاح گیاهان و حیوانات به روش های خاصی که به نفع بشریت طراحی شده اند؛ مثلاً، تولیدمثل انتخابی گاوها به طوری که فرزندان آن ها شیر بیشتری تولید کنند.
حتی پیش تر رفته، می توان همگرایی طبیعت و فناوری را در سیستم های زند (۲) بیونیک مشاهده کرد: شبکه هایی از افراد و ماشین ها که در آن، شبکه خود به عنوان یک موجود زنده است. یک نمونه طبیعی از یک سیستم زنده در طبیعت کندوی عسل است، که قادر به یادگیری، تطبیق و زنده ماندن است، اما به خودی خود یک ارگانیسم فردی نیست.

نظرات کاربران درباره میکروبوک میکروبوک رها کردن کنترل