فیدیبو نماینده قانونی آوانامه و بیش از ۶۰۰ ناشر دیگر برای عرضه کتاب الکترونیک و صوتی است .
کتاب صوتی زوربای یونانی کتاب صوتی

کتاب صوتی زوربای یونانی

نسخه الکترونیک کتاب صوتی زوربای یونانی به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق فیدیبو به صورت کاملا قانونی در دسترس است.


فقط قابل استفاده در اپلیکیشن‌های iOS | Android فیدیبو

با کد تخفیف fdb40 این کتاب را در اولین خریدتان با ۴۰٪ تخفیف یعنی ۱۲,۶۰۰ تومان دریافت کنید!

درباره کتاب صوتی زوربای یونانی

کتاب «زوربای یونانی» نوشته‌ی «نیکوس کازانتْزاکیس» برای نخستین بار در سال ۱۹۴۶ به چاپ رسید. نیکوس کازانتْزاکیس (۱۹۵۷-۱۸۸۳) که از او به عنوان غول ادبیات مدرن یونانی یاد می‌کنند در ۹ سال مختلف نامزد دریافت جایزه‌ی نوبل ادبیات شده بود. او در سال ۱۹۵۷ با اختلاف یک رای کمتر این جایزه را به آلبر کاموواگذار کرد. کامو بعدها گفته بود کازانتْزاکیس سزاوار افتخاری صد برابر بیشتر نسبت به او بوده است. کازانتْزاکیس در همین سال دیده از جهان فرو بست و علی ‌رغم مخالفت اُسقف یونان که وی را مرتد خوانده بود، در زادگاه‌ش شهر هراکیلتونِ جزیره‌ی کِرِت به خاک سپرده شد. نوشته‌ی روی سنگ قبر او چنین است: «به هیچ چیز امیدی ندارم. از هیچ چیز نمی‌ترسم. من آزادم» دنیایی که کتاب می‌آفریند کتاب زوربای یونانی -که به عقیده‌ی بعضی اساساً یک رمان اتوبیوگرافی است و حاوی ماجراهایی‌ست که بر خودِ کازانتزاکیس رفته- برخورد نزدیک و ملموسی‌ست با زندگی همراه با دو نگاه توامانِ متضاد. نگاهی که گاه از منظر فلسفی به زندگی نگاه می‌کند و گاه بی‌واسطه و درآمیخته با روحِ آن. راوی ۳۵ ساله‌ی داستان که در ابتدای کتاب به نوعی درگیر هویت خویش و سنجش حد و مرزهای فکری‌ش است و در سراسر عمرش پیوسته از خلال کتاب‌ها وتاملات فلسفی و اخلاقی، به جهانِ پیرامون‌اش نگریسته، با پیرمردی ۶۰ ساله آشنا می‌شود به نام زوربا که هرگز تحصیل نکرده. زوربای یونانی، در واقع فردی‌ست عامی که رفتارش پراست از کنش‌هایی که جنبه غریزی و حسی دارند و مبتنی‌اند بر شیوه‌ای عملی که در اثر سفر و دنیادیدگی و با تجربه‌ی مستقیمِ زندگی به‌ دست آمده. و البته هنوز هم آن‌طور که خودش اذعان می‌کند پر است از شور زندگی: «... زوربا گفت: "زندگی سراسر دردسر است، ولی مرگ چنین نیست. اصلا می‌دانی زندگی کردن یعنی چه؟ یعنی این‌که کمرت را محکم ببندی و به دنبال دردسر بدوی." باز هم ساکت ماندم. می‌دانستم که حق با زوربا است. واقعاً هم حق با او بود. اما جرئت نمی‌کردم این مطلب را بر زبان بیاورم. زندگی من در مسیری اشتباه‌ی جریان یافته بود؛ به جای برخورد با مردم، مدام با خود حرف می‌زدم. گویی خود‌مشغول شده بودم. چنان به پستی گراییده بودم که اگر مُخیّرم می‌کردند که بین عشق ورزیدن با زنی و خواندن کتابی در باب عشق یکی را انتخاب کنم، مسلماً دومی را برمی‌گزیدم...» رمان شرحی خواندنی‌ست برهمسفر شدن این دو نگاه و گفت‌وگوهای میان‌شان، در خلال تجربه‌ی زندگی در روستایی در جزیره‌ی کِرِت. مفاهیمی مانند زن، مذهب، قانون، وطن‌پرستی، خوشبختی، مرگ، کار، موسیقی و رقص که در خلالِ زندگی روزمره‌ی این دو شخصیت پیدا می‌شوند و ماجراها و تعارضات جذابی را پیش می‌برند.

ادامه...

نظرات کاربران درباره کتاب صوتی زوربای یونانی

باید به مدت زمان نسخه صوتی هم اشاره بشه
در 2 ماه پیش توسط mjk...ser
فقط میتوانم بگویم عالی بود‌. هم کتاب و هم اجرا. انگار همه چیز را به جای شنیدن می‌بینید.
در 3 هفته پیش توسط afsane az
میشه بفرمایید چند ساعته؟؟؟
در 2 ماه پیش توسط سوده سعیدی
من کتاب رو سه بار خوندم، ولی به خاطر صدای آقای سلطان زاده دوباره فایل صوتی رو خریدم. واقعا عالیه. دوستانه بگم افراد مذهبی و اونایی که کتب مورد علاقشون امثال ملت عشق و من پیش از تو هست، از این کتاب خوششون نخواهد آمد.
در 5 روز پیش توسط آرمان زنده روح
این کتاب نه تنها آموزنده نیست بلکه داستانی چرند داره که مثل انگور قبرستان میمونه! فکر میکنید قراره شادبودن و زندگی کردن رو یاد بده ولی در نهایت چهره کریه زندگی رو بهتون یادآوری میکنه و میگه با بدبختی ها کنار بیا و عادت کن!
در 2 ماه پیش توسط sangesabur