فیدیبو نماینده قانونی نشر کتاب مهربان و بیش از ۶۰۰ ناشر دیگر برای عرضه کتاب الکترونیک و صوتی است .
کتاب تغییر برای متمایز شدن

کتاب تغییر برای متمایز شدن
خلق سازمانی عظیم با ایجاد پرسنلی قدرتمند

نسخه الکترونیک کتاب تغییر برای متمایز شدن به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق فیدیبو به صورت کاملا قانونی در دسترس است.


فقط قابل استفاده در اپلیکیشن‌های iOS | Android | Windows فیدیبو

درباره کتاب تغییر برای متمایز شدن

افراد و سازمان‌ها، برای بقا و پویایی خود ناگزیر از نوآوری و تغییرات مستمر و دایمی و داشتن وجوه متمایز از سایر هم‌ردیفان و همکاران خویش هستند. در این میان آنچه مهم است این است که با مدیریت صحیح، تغییر را به نفع خود و سازمان رهبری کنیم. چنانچه سازمان شما یکی از هزاران سازمان مشابه موجود در بازار است و از این همگونی و مشابهت خسته شده‌اید و چنانچه در نظر دارید در زمانی کوتاه تغییراتی شگرف در سازمان خود ایجاد کنید و اگر در پی کسب مزیت رقابتی پایدار برای سازمان‌تان هستید که از دید مشتریان ارزشمند و منحصر به فرد بوده، الگوبرداری از آن برای رقبا دشوار باشد و در کمترین زمان ممکن شما را سرآمد بازار سازد، در این صورت حتما این کتاب را به دقت بخوانید و آن را به کار بگیرید.

ادامه...
  • ناشر نشر کتاب مهربان
  • تاریخ نشر
  • زبان فارسی
  • حجم فایل 2.02 مگابایت
  • تعداد صفحات ۲۳۰ صفحه
  • شابک

بخشی از کتاب تغییر برای متمایز شدن

شما به آخر نمونه کتاب رسیده‌اید، برای خواندن نسخه کامل، کتاب الکترونیک را خریداری نمایید و سپس با نصب اپلیکیشن فیدیبو آن را مطالعه کنید:درباره ی نویسنده

دانیل کیبل یکی از پژوهشگران برجسته ی ساراه گرِم کینن(۱) و استاد مدیریت دانشگاه بازرگانی کینن فلگر(۲) در کارولینای شمالی است. حوزه های پژوهشی، آموزشی و مشاوره ای دَن شامل فرهنگ سازمانی، تناسب میان فرد و سازمان، مدیریت عملکرد، فرایند ورود به سازمان، سیستم های گزینش و پاداش است. دَن درجات دکتری و کارشناسی ارشد خود را از دانشگاه کرنل(۳) و کارشناسی خود را از دانشگاه ایالتی پنسیلوانیا دریافت کرده است. وی به جهت کمک های پژوهشی برجسته، جایزه ی مک کورمک(۴) را از انجمن روانشناسی صنعتی و سازمانی دریافت کرده است. او همچنین به بازسازی ابنیه ی تاریخی علاقمند است و فعالیت هایی نیز در این زمینه انجام داده است. آیا قصد دارید یک سازمان بزرگ ایجاد کنید؟ پس باید نوعی نیروی کاری عجیب و متفاوت خلق کنید. آیا واژه ی «عجیب» در کنار نیروی کار، شما را نگران می کند؟ عجیب به معنی «غیرعادی، غیرمعمول یا قابل توجه و آنچه که طبیعی نیست» است. شاید داشتن یک نیروی کاری متفاوت کمی مخاطره آمیز به نظر برسد ـ این نیروی کاری، غیرعادی است و با آن دست از پرسنلی که شما به آن عادت دارید، شباهتی ندارد. اما زمانی که پای مشتریان جذاب به میان می آید و مسئله ی موفقیت در عرصه رقابت مطرح می شود، مسلماً شما تمایلی ندارید که سازمان تان در شرایط فعلی باقی بماند. شبیه رقبا بودن موفقیتی در پی ندارد. باید سازمان خود را از حالت عادی خارج و آن را غیرمعمول و قابل توجه کنید. اگر نیروی کاری شما آنقدر مهم هست که چگونگی غلبه ی شما بر رقبا را تعیین می کند، در این صورت شما نمی توانید یک سازمان بزرگ خلق کنید مگر این که نیروی کاری تان را خاص و متمایز کنید.
هنگامی که مشتریان با سازمان های بزرگ تعامل برقرار می کنند، متوجه چیزهای متفاوتی در مورد محصولات، قیمت ها و یا خدمات آن ها می شوند که باعث تعجب آن ها می شود و این تجربیات خود را با افراد دیگر در میان می گذارند. شما فکر می کنید چه چیزی باعث می شود محصولات یک سازمان، خدمات و یا قیمت های آن برای مشتریان قابل توجه باشد؟ اگر نیروهای کاری شما آنچه را که مشتری خواستار آن است ایجاد کند و یا ارائه دهد و درست همانند نیروهای کاری رقبا عمل کند، در این صورت دقیقاً چه چیزی توجه مشتریان را به شما جلب خواهد کرد؟ هیچ چیز. چه چیزی آن ها را در مورد سازمان شما هیجان زده خواهد کرد؟ هیچ چیز. بگذارید سرراست بگوییم: اگر قصد دارید سازمانی بزرگ ایجاد کنید به نیروی کاری نیاز دارید که مشتریان را به صورت عمیق و شدید تحت تاثیر قرار دهد.
نیروی کاری عجیب، همان چیزی است که موجب می شود مشتریان متوجه سازمان شما شوند و بخواهند برای به دست آوردن محصولات یا خدمات آن، هزینه کنند. این کتاب به شما کمک خواهد کرد نیروی کاری متفاوتی ایجاد کنید که این نیروی کاری چیزی را خلق می کند که توجه مشتریان شما را جلب کرده و موجب می شود آن ها بگویند «من آن را می خواهم.»

فصل اول: متفاوت باشید، خیلی متفاوت باشید

مکانیک های عجیب

جنرال الکتریک(۵) در دورهام کارولینای شمالی تاسیساتی برای تولید موتور هواپیما دارد. مکانیک هایی که موتورها را در این کارخانه مونتاژ می کنند، با مکانیک های سایر کارخانجات تولید موتور هواپیما، متفاوت هستند.
مکانیک های تاسیسات موتور دورهام شخصاً نسبت به تحویل به موقع، بدون نقص و بدون هیچ عارضه ای حساس هستند. آن ها در تیم هایی کار می کنند که راساً مسئول برنامه، بودجه و اضافه کاری خود هستند و به طور معمول برنامه های کاری خود را با اهداف تحویل به موقع کار تنظیم می کنند. آن ها مایل و قادر به خرید ابزارهای جدید و ابداع فرایندهای مونتاژ جدیدی هستند که در وقت صرفه جویی می کند، فشارهای فیزیکی را کاهش می دهد و موجب کاهش نقایص احتمالی می شود.
مکانیک ها خودشان مسئول نقش های رهبری هستند، آن ها در جلسات کسب و کار حضور پیدا می کنند، گزارش های خود را ارائه می دهند و اطلاعات مالی، تنظیمی و ایمنی دریافت می کنند و از سیاست های شرکت (مانند فرایند تعدیل نیرو) مطلع می­ شوند. آن ها اطلاعات این جلسات را در ملاقات هایی که هر روز به مدت یک ساعت با تیم های خود دارند، با آن ها در میان می گذارند.
همه ی مکانیک ها به طور مستقیم به مدیر کارخانه گزارش می دهند، هیچ نوع مدیر میانی وجود ندارد. تیم های مکانیک شخصاً استخدام، مدیریت عملکرد و نظم و انضباط همکاران خود را بر عهده دارند، اگر یک مکانیک موجب شود موتوری از برنامه ی زمان بندی شده عقب بیفتد، ظرف مدت کوتاهی یکی از همکاران او را راهنمایی خواهد کرد. سپس در صورتی که یک به یک بازخوردها رفتار او را تغییر ندهد، کل تیم درگیر می شود تا مشکل رفع شود.
تیمی کامل از مکانیک های تاسیسات موتور دورهام، یک موتور هواپیما را از ابتدا تا انتها می سازند. آن ها کار خود را با مطالعه ی طرح و برنامه ریزی فرایند مونتاژ آغاز کرده و با بررسی نتایج آزمون موتور پس از حمل به پایان می رسانند. این بدان معناست که به عنوان یک تیم مکانیک، گروه نیازمند به دست آوردن ابزارها و قطعات، پیگیری کمبود مواد، تدوین و اصلاح برنامه ها برای قطعی کردن تاریخ حمل، تغییرات برنامه ریزی و اضافه کاری، تضمین کیفیت قطعات و ساخت موتور، انجام بازرسی نهایی، حمل به محل آزمایش و بررسی خطا پس از آزمون است. هر مکانیک در هر تیم به طور چرخشی (چرخش شغلی)، تک تک نقش ها را ایفا می کند و قادر به مونتاژ هر بخشی از موتور است. هنگامی که موتورها روانه مقصد می شوند، تیم ها کارت های تجاری خود را با افتخار به آن ها ضمیمه می کنند.
آیا این مکانیک های موتور، عجیب هستند؟ آن ها را با مکانیک های معمولی هواپیما مقایسه کنید. مکانیک های کارخانه های مونتاژ معمولی حوزه ی وظایف نسبتاً محدودی دارند، در مشاغل دستی که نیاز به مهارت بالایی دارد فعالیت می کنند و بر اساس توانایی هایشان جهت انجام یک وظیفه با کارایی بالا مامور می شوند. حقیقتاً امکان ندارد مکانیک های عادی از کار در تاسیسات موتور دورهام لذت ببرند. یک مونتاژ کار معمولی با تیمی از مکانیک های انعطاف پذیر که در مورد تاریخ های حمل و بودجه ها حساس هستند، بیش از ۱۲ ساعت فقط صرف استخدام یک مکانیک جدید برای تیم می کنند، همکاران خود را به خاطر عملکردهای ضعیف تادیب می کنند، در جلسات مدیریتی برای یادگیری و آموزش روش های بهتر انجام کارها و ارتباط متقابل با همکاران - برای این که بتوانند محصول ارزان تر، بهتر و سریع تری تولید کنند - شرکت می کنند، تناسبی ندارد. مکانیک های معمولی تمایل دارند نسبتاً مستقل از دیگران کار کنند و در جمع احساس راحتی نمی کنند، آن ها تمایلی ندارند که به عنوان یک گروه، در تصمیم گیری های کسب و کار شرکت کنند و یا تعارضات بین فردی روزانه را حل و فصل کنند. مکانیک های تاسیسات دورهام یک مجموعه ی عجیب هستند.
این نیروی کاری عجیب، متفاوت و متعصب چه نتایجی برای کسب و کار به ارمغان می آورد؟ طی پنج سال، این نیروی کاری هزینه ی تولید یک موتور سی اف سیکس(۶) را هر سال ۱۰ درصد کاهش داد و در نتیجه هزینه ی بیست سال تولید محصول را ۳۰ درصد کاهش داد. این نیروی کاری تعداد نقایص را در هر موتور به طور متوسط ۷۵ درصد، یعنی هر چهار نقص به یک نقص، برای هر موتور کاهش داد. آن ها طی ۳۸ ماه و با تولید ۵۰۰ موتور حتی یک تاخیر هم در زمان تحویل نداشتند. آن ها با همان تعداد پرسنل تولید موتورها را به حدود دو برابر افزایش دادند. آیا شما فکر می کنید که بوئینگ، بزرگ ترین مشتری آن ها، متوجه کاهش ۷۵ درصدی نقایص و بهبود سیستم تحویل به موقع شد؟ اجازه دهید فقط بگوییم که تاسیسات موتور دورهام در طول رکود اقتصادی خطوط هواپیمایی از سال ۲۰۰۱ تا ۲۰۰۳ هیچ فردی را اخراج نکرد و همچنان سودآوری خود را حفظ کرد. همچنین تنها به گفتن این نکته اکتفا می­ کنیم که اگر شما تولیدکننده ی موتورهای هواپیما هستید، به زودی زمان رقابت شدید با تاسیسات موتور دورهام فرا خواهد رسید. این نوعی سحر و جادو نیست، فقط نیروی کاری غیرعادی و متفاوت است.

نظرات کاربران درباره کتاب تغییر برای متمایز شدن