دسته‌ بندی
Loading

چند لحظه ...
با کد تخفیف hifidibo این کتاب را در اولین خریدتان با «۶۰٪ تخفیف» بخرید!
کتاب تجربه‌گرایی و سوبژکتیویته فیدی‌پلاس

کتاب تجربه‌گرایی و سوبژکتیویته
پژوهش در باب طبيعت انسانی برحسب نظر هيوم

نسخه الکترونیک کتاب تجربه‌گرایی و سوبژکتیویته به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق اپلیکیشن رایگان فیدیبو در دسترس است. همین حالا دانلود کنید!

درباره کتاب تجربه‌گرایی و سوبژکتیویته

تجربه‌گرایی چیست و چه نسبتی با سوبژکتیویته دارد؟ تجربه‌گرایی آن‌گونه که در این کتاب به کار رفته مفهومی بیشتر سیاسی است تا معرفت‌شناختی. سرشتِ تجربه‌گراییِ معرفت‌شناختی را ژان لاک با این اصل که «همه‌ی شناخت ما درنهایت از تجربه نشئت می‌گیرد» تعین بخشید. این اصل در قالبِ یک هنجار قرار است همچون معیاری برای شناساییِ معرفتِ راستین به کار آید. اما تجربه‌گراییِ سیاسی به جای جست‌وجوی هنجارهایی از این دست، نفس ِ هنجار را به مسئله بدل می‌کند: هنجارها چگونه شکل می‌گیرند؟ تجربه‌گرایی سیاسی نه فرمانی با این مضمون که «باید در محدوده‌ی داده‌های تجربی باقی ماند»، بلکه پرسشی است در بابِ اینکه چگونه داده‌ها پشت سر گذاشته می‌شوند. مسئله نه جست‌وجوی ملاکی برای توجیهِ صدقِ باور و نقدِ باورهای ناموجه، بلکه چگونگیِ شکل‌گیریِ باور به‌منزله‌ی فراتر رفتن از امر داده‌شده (donn) است. داده‌ها به خودیِ خود هیچ نسبتی را اقتضا نمی‌کنند، با تحلیلِ یک داده نمی‌توان نسبتِ آن را با داده‌ای دیگر استنتاج کرد، به بیانِ دیگر نسبتْ درونیِ طرفینِ نسبت نیست. در این معنا، جهان تجربه‌گرایی جهانی است که در آن «حرف ربطِ «و» درون‌بودگیِ فعلِ «است» را از تخت سلطنت به زیر می‌کشد، جهانی که در آن خودِ اندیشه در نسبتی بنیادین است با خارج. »

ادامه...

مشخصات کتاب تجربه‌گرایی و سوبژکتیویته

  • ناشر نشر نی
  • قیمت نسخه چاپی قیمت نسخه چاپی ۳۶,۰۰۰ تومان
  • تاریخ نشر ۱۳۸۸/۱۰/۱۵
  • زبان فارسی
  • حجم فایل 1.65 مگابایت
  • تعداد صفحات ۲۱۴ صفحه
  • شابک

بخشی از کتاب تجربه‌گرایی و سوبژکتیویته

شما به آخر نمونه کتاب رسیده‌اید، برای خواندن نسخه کامل، کتاب الکترونیک را خریداری نمایید و سپس با نصب اپلیکیشن فیدیبو آن را مطالعه کنید:

در حال بارگذاری...

نظرات کاربران درباره کتاب تجربه‌گرایی و سوبژکتیویته

من در طی ۱۵ سال فعالیت فکری و آشنایی با اکثر مترجمان و نویسنده های مشهور این مرز و بوم، به جرأت میتونم بگم که آقای مشایخی یک سر و گردن از درجه علمی بالاتری برخوردار است. ضمنا. در صورت علاقه می تونید درسگفتارهای ایشون رو در موسسه پرسش دنبال کنید. حقیقتا مارکس ، فوکو ، هایدگر و دلوز را بدون ایشون نمیشه شناخت.
در ۴ سال پیش توسط آرش بهزادی ( | )
یک کتاب خوش ساخت خوش فکر با یک ترجمه عالی توسط جناب مشایخی
در ۲ ماه پیش توسط 938...962 ( | )
در بین کتاب های تاریخ فلسفه نگاری دلوز، این کتاب یکی از کتاب های خوش خوانش و برعکس کتاب های دیگرش دارای یک زبان نرم و راحت الهظم دارد، اصولا بین نوشته های دلوز و گاتاری اون دسته کتاب ها که راجع به یک شخصیت یا فیلسوف نوشته شده اند، زبانشان هم نسبت به متون فلسفی این دو ساده تر و قابل هظم تره. پیشنهاد می کنم از خواندن این غافل نشوید
در ۳ ماه پیش توسط 938...962 ( | )
نثر کتاب اسباب فهم آسان آن است و نشان از مهارت نویسنده دارد این کتاب بیش از یک بار خواندن می ارزد
در ۲ سال پیش توسط sol...145 ( | )