0
امکان مطالعه در اپلیکیشن فیدیبو
دانلود
عشق ویرانگر

معرفی، خرید و دانلود کتاب عشق ویرانگر

درباره عشق ویرانگر

زندگی ما سراسر از اتفاقات ریز و درشتی است که هر کدام از آن‌ها بر روند و نوع تصمیم‌گیری‌ها و در نتیجه انتخاب‌های ما تاثیر گذارند. چالش‌هایی مثل انتخاب رشته‌ی تحصیلی، شغل و انتخاب دوستان. اما یکی از چالش‌های مهمی که در زندگی بیش‌تر افراد وجود دارد، موضوع روابط و ازدواج است. چرا که می‌توان گفت نتیجه‌ی ازدواج چه موفق و چه ناموفق بر روند و پیشرفت زندگی ما تاثیرگذار است.

 در دنیای مدرن امروز روابط به قدری پیچیده شده است که وقتی بین دو نفر آشنایی شکل می‌گیرد، هر دوی آن‌ها باید بدانند که آیا برای همدیگر به قدر کافی مناسب هستند؟ آیا ادامه دادن رابطه‌ای که بین آن‌ها شکل گرفته است به نفع آینده آن‌هاست یا ادامه دادن آن کاری اشتباه است؟ کتاب عشق ویرانگر نوشته‌ی  براد جانسون ، کلی موری به شیوه‌ای موثر پاسخ این سوال‌ها را می‌دهد و به خوانندگان کمک می‌کند تا برای شکل‌گیری و ادامه‌ی روابط خود تصمیم درست بگیرند.

مروری بر فصل‌های کتاب عشق ویرانگر

کتاب عشق ویرانگر در سه فصل، ویژگی‌های افراد مبتلا به ناهنجاری شخصیتی و نحوه‌ی انتخاب‌ یا عدم انتخاب هوشمندانه این افراد را به عنوان شریک زندگی بررسی می‌کند. محتوای این بخش‌ها به خوانندگان کمک می‌کند تا شناختی آگاهانه و دقیق از همسر و شریک زندگی خود داشته باشند.

فصل اول کتاب شامل سه بخش است. بخش اول با عنوان «عشق ویرانگر» ویژگی‌های افراد غیرعادی که با آن‌ها در ارتباط هستیم را شرح می‌دهد و راه‌کارهایی برای  انتخاب این افراد و رفتار با آن‌ها ارائه می‌کند. در این قسمت، نویسندگان کتاب براد جانسون و کلی موری خیال خواننده را راحت می‌کنند که اگر به توصیه‌هایشان عمل کنند، درگیر افراد غیرعادی نخواهند شد: «پس از آشنایی با انواع مشکلات شخصیتی، در برابر طلسم و افسون‌گری‌های این شریک‌های عشقی واکسینه می‌شوید. با شناسایی به موقع اختلالات، به قدرت فراوانی در زمینه‌ی انتخاب و غربال‌گری فرد مبتلا به ناهنجاری شخصیتی دست می‌یابید و از عذاب وجدانی که بعد از ترک آن‌ها در شما باقی می‌ماند، در امان می‌مانید».

در بخش دوم از فصل اول با عنوان «بیماری شخصیتی» خوانندگان درک درستی از شریک زندگی غیرمتعارف پیدا می‌کنند. این بخش به این سوال جواب می‌دهد که بیماری شخصیتی چیست؟ و عادات این افراد با بقیه چه تفاوت‌هایی دارند؟ در قسمتی از این بخش نویسندگان درباره‌ی این افراد بیان می‌کنند که «به طور خلاصه افراد دارای اختلال شخصیت با الگوهای ثابتی از تفکر و تجربه در مورد جهان و روابط عشقی روبه‌رو هستند که در همه‌ی زمان‌ها و موقعیت‌ها وجود دارد و با عملکرد بدشان مرتبط است». در ادامه،  این بخش در مورد عوامل مختلفی مثل ژنتیک و پیشینه‌ی کودکی که باعث ابتلای فرد به این نوع اختلالات می‌شوند، توضیح می‌دهد و راهکارهایی را برای تشخیص این شخصیت‌ها ارائه می‌کند.

بخش سوم با عنوان «چگونه جذب یک فرد مبتلا به ناهنجاری شخصیتی می‌شویم» 9 دلیل را در پاسخ  به این سوال که چرا جذب چنین افرادی می‌شویم، ارائه می‌دهد و در ادامه این هشدار را به خواننده‌ی خود می‌دهد که « چه باید کرد؟ اگر اشتباهی کردید متوجه باشید که احتمالا همان گمراهی و انحراف است. شاید احتیاط را کنار گذاشته‌اید، شاید خیلی دمدمی مزاج عمل کرده‌اید، شاید فقط روی مشخصه‌ی جذاب خاصی تمرکز کرده‌اید شاید هم ابتدا هیچ علامتی از وجود مشکل درمیان نباشد. علت ناکامی ارتباطی هرچه باشد مراقب باشید که آن را تعمیم ندهید یا تصور نکنید سرنوشت شما این است که این اشتباه را تکرار کنید. این راهنما را با دقت بخوانید و با اشکال مختلف بیماری شخصیتی آشنا شوید. در نهایت نتیجه می‌گیرید که در آینده چشمان‌تان را بیشتر باز کنید و هوشیارتر باشید».

فصل دوم کتاب عشق ویرانگر از بخش‌ چهارم شروع می‌شود و تا بخش پانزدهم ادامه دارد. در این بخش‌ها انواع شخصیت‌ها بررسی می‌شوند و راهکارهایی برای واکنش به هر گروه شخصیتی ارائه می‌شود. بخش چهارم مربوط به دسته‌ی گروه الف «نامزد شکاک» است، در این بخش درباره‌ی شخصیت پارانوئید، علائم رفتاری افراد دارای این مشکل، طرز تفکر آن‌ها، نحوه‌ی شکل‌گیری این نوع شخصیت و انتخاب شخص پارانوئیک به عنوان همسر مورد بررسی قرار می‌گیرد. در ادامه‌ی این موضوع راهکارهایی برای رفتار درست با این دسته از افراد بیان می‌شود. بخش پنجم با عنوان «نامزد منزوی» ویژگی افراد منزوی و شخصیت اسکیزوفرنی و نحوه برخورد با افراد اسکیزوئید را به طور مفصل شرح می‌دهد.

گروه دوم «همسران برجسته دمدمی و خطرناک» هستند. این قسمت بخش هفتم کتاب است که درباره‌ی ویژگی شخصیت‌های ضد اجتماعی و شخصیت خطرناک توضیح می‌دهد و نحوه برخورد با این افراد و در آخر راهکارها و هشدارهای لازم ارائه می‌شود. در بخش هشتم با عنوان «نامزد پرآشوب» ویژگی‌های شخصیت مرزی بررسی می‌شود. شخصیت نمایشگر دیگر تیپ شخصیتی است که در بخش نهم «نامزد نمایشی» درباره‌ی آن توضیح داده می‌شود. در ادامه‌‌ هم به ویژگی شخصیت‌های خودشیفته، شخصیت مطیع-مهاجم، شخصیت‌های ترسو و اجتناب‌کننده، شخصیت وابسته، شخصیت وسواسی-جبری و شخصیت غمزده و افسرده به طور کامل پرداخته می‌شود. در هر قسمت شناخت، راهکار برخورد، روش درمان، هشدارها و توصیه‌هایی برای هر تیپ شخصیتی به خوانندگان ارائه می‌شود.

بعد از شناخت انواع تیپ‌های شخصیتی اختلال‌دار که در بخش‌های قبل ارائه شدند. فصل سوم کتاب، نتیجه‌گیری و راهکار نهایی را به افراد نشان می‌دهد تا در صورتی که هنوز وارد رابطه‌ی جدی با افراد مبتلا به اختلال شخصیت نشدند یا اگر با این افراد ازدواج کرده‌اند بتوانند بهترین و درست‌ترین تصمیم را بگیرند. این کتاب در آخر از خوانندگان خود می‌خواهد که تیپ‌های شخصیتی را بشناسند و دلیل علاقه‌ی خود را به فردی که دارای این ویژگی هاست پیدا کنند. «نهایتا در مورد علایم الگوی جذب، نسبت به تیپ های شخصیتی بیمار هوشیار باشید. کمک های لازم حرفه ای را دنبال کنید. اینکه سروکار شما دائما با افراد مبتلا به بیماری شخصیتی می‌افتد فقط مربوط به شانس نیست، این احتمال را در نظر داشته باشید که چیزی در این تیپ شخصیتی شما را جذب می‌کند و سپس از خودتان بپرسید چرا؟»

کتاب عشق ویرانگر مناسب چه کسانی است؟

برای خواندن این کتاب هیچ محدودیتی وجود ندارد چرا که خواندن آن برای همه‌ی افراد جامعه که به دنبال شروع یک رابطه هستند مناسب می‌باشد. هر فردی می تواند با استفاده از کتاب عشق ویرانگر، ویژگی‌های فرد مورد نظر خود را بررسی و تحلیل کند تا انتخاب درستی بر اساس شناخت آگاهانه داشته باشد. این کتاب برای کسانی است که فکر می‌کنند با افراد مبتلا به بیماری شخصیتی ارتباط دارند. البته هر فردی که به دنبال روابط سالم و شناخت دقیق‌تری از خودش است، هم نباید این کتاب را از دست بدهد. دختران و پسران مجردی که قصد شروع یک رابطه را دارند، نامزدهایی که به دنبال شناخت بهتر یکدیگر هستند، افرادی که مجبور به متارکه در رابطه‌ی قبلی خود شدند و دچار شک و تردید در شروع ارتباط جدید هستند، روانشناسانی که به دنبال توسعه‌ی علم و دانش هستند، همه در گروه مخاطبان کتاب عشق ویرانگر قرار می‌گیرند. از ویژگی‌های این کتاب این است که به شما نمی‌گوید از همسرتان جدا شوید یا با او بمانید بلکه به شما راه شناخت و تصمیم سنجیده و آگاهانه را نشان می‌دهد.

نویسندگان عشق ویرانگر چه کسانی هستند؟

پروفسور براد جانسون، روانشناس بالینی و مدرس دانشگاه های معتبر آمریکا از جمله دانشگاه هاپکینز است، او کتاب عشق ویرانگر را اولین بار در سال 2007 به همراه دکتر کلی موری نوشت. پرفسور جانسون استاد  روانشناسي، در یکی از برجسته‌ترین دانشگاه های نظامی ایالات متحده، تدریس می‌کند. امروزه او با کتاب‌ها، سمینارها و جلسات مشاوره در سراسر جهان به افراد زیادی کمک می‌کند. به غیر از عشق ویرانگر پرفسور جانسون هفت کتاب دیگر در زمینه‌ی روانشناسی و مشاوره نوشته است.

 پرفسور کلی موری، استادیار و مدیر آموزش دانشگاه در رشته‌ی روانشناسی بالینی در شهر «بالتیمور» ایالت متحده است. او همچنین روانشناس بالینی است و در زمینه‌ی اختلالات روانشناسی، روابط و آسیب‌های روحی پژوهش می‌کند.

عشق ویرانگر؛ چاپ هفتم

در سال 88  انشارات رسا به عنوان ناشر، با ترجمه‌ الهام شفيعي و زهرا حسین زاده این کتاب را با 3300 نسخه راهی بازار کرد. کتاب تا سال 93 به چاپ هفتم خود رسید که نشان دهنده‌ی توجه خوانندگان فارسی‌زبان به این کتاب بوده است. دیگر ترجمه‌ی موفق این کتاب را نشر «کتیبه پارسی» با ترجمه‌ «محسن صدوق» منتشر کرده است. این کتاب نثر روان و ساده‌ای دارد و در هر دو نسخه از نگارش اصطلاحات تخصصی پرهیز شده تا عموم خوانندگان بتوانند به راحتی از مطالب کتاب استفاده کنند.

نسخه الکترونیک و صوتی کتاب عشق ويرانگر با هر دو ترجمه در اپلیکیشن رایگان فیدیبو قابل دانلود و خرید اینترنتی است.

در قسمت هایی از کتاب عشق ویرانگر میخوانیم

برای یک فرد ضد اجتماعی، نقض قوانین اجتماعی امری عادی است. در واقع او فکر می‌کند که قانون برای همه لازم الاجراست جز خودش. او ممکن است قانون را چیزی احمقانه یا غیر ضروری بداند. محبوب خطرناک شما احتمالا احساس می‌کند که مافوق قانون قرار دارد و به همین دلیل به خودش اجازه می‌دهد قوانین را نقض کند. بنابراین، این‌گونه افراد هرگاه که لازم باشد، در جهت منافع خود قانون را نقض می‌کند. دو قانون طلایی آنها بدین ترتیب است:«کاری را که دیگران میخواهند علیه تو انجام دهند، تو علیه آنها انجام بده و دیگر اینکه هر چه دلت خواست در مورد دیگران انجام بده».

 

 

شناسنامه

فرمت محتوا
epub
حجم
1.۸۴ مگابایت
تعداد صفحات
327 صفحه
زمان تقریبی مطالعه
۱۰:۵۴:۰۰
نویسندهبراد جانسون
نویسنده دومکلی موری
مترجممحسن صدوق
ناشرانتشارات کتیبه پارسی
زبان
فارسی
عنوان انگلیسی
Crazy love: dealing with your partner’s problem personality
تاریخ انتشار
۱۳۹۶/۰۹/۲۷
قیمت ارزی
2.۵ دلار
قیمت چاپی
125,000 تومان
مطالعه و دانلود فایل
فقط در فیدیبو
epub
۱.۸۴ مگابایت
۳۲۷ صفحه

نقد و امتیاز من

بقیه را از نظرت باخبر کن:
دیگران نقد کردند
4.4
از 5
براساس رأی 109 مخاطب
5
ستاره
69 ٪
4
ستاره
12 ٪
3
ستاره
8 ٪
2
ستاره
3 ٪
1
ستاره
5 ٪
68 نفر این اثر را نقد کرده‌اند.
a
ami***********@gmail.com
۱۳۹۸-۰۷-۲۵
5

باشگاه ۵ صبحی ها رو اگه امکانش هست رایگانش کنین

m
min************@yahoo.com
۱۳۹۷-۱۲-۲۱
5

کتاب خوبی هست فقط خیلی سریع برچسب میزنه به هر تیپ شخصیتی که با این مشخصات دیگه طرف باید ادامه نده و کنار بکشه باید با ذهن باز و کمی اطلاعات روانشناسی و نه بعنوان یک مرجع خونده بشه

m
mon**********@gmail.com
۱۳۹۶-۱۰-۰۳
5

این کتاب فوق العاده ایه برای شناخت تیپ های شخصیتی و ویژگی های هر تیپ رو خیلی خوب بیان میکنه.

م
محمد
۱۳۹۸-۰۷-۲۵
4

امیدوارم این حرکت هایی که به فرهنگ کتابخوانی کشور کمک می کنه بیش تر انجام بشه تا تواین وضعیت اقتصادی مردم بتونند کتاب بخوانند ممنون فیدیبو

ج
جویریه دهانی
۱۳۹۸-۰۷-۲۵
5

ملت عشق رو اگه ممکنه رایگانش کنین.... ممنون

m
m22***@yahoo.com
۱۳۹۸-۰۹-۰۵
4

کتاب خیلی مفیدی درباره اختلال شخصیتی بود من نامزد منزوی و اسکیزوئید دارم و خیلی تلاش کردم شاد باشه و فکر می کردم مال افسردگیش و خیلی دلسوزش بودم با این کتاب فهمیدم اونی که تنها مونده منم و باید دلسوز خودم باشم و ایشون نیازی به من نداره و از تنهایی لذت میبره و درمان نمیشه‌..

ف
فرناز
۱۳۹۹-۰۸-۱۸
5

کتاب خیلی مفیدی هست بخصوص برای افرادی که در رابطه عاطفی هستند

s
samane
۱۳۹۷-۰۹-۰۲
5

من نسخه چاپی رو مطالعه کردم، کتاب خلاصه و مفید داستان های واقعی رو برای درک بهتر روابط با افردا داری اختلال شخصیت بیان میکنه واقعا برای همه لازمه یک نگاه به کتاب بندازن

ا
احسان نوکندی
۱۳۹۸-۰۵-۱۰
2

ترجمه ضعیفی داره و اذیت میکنه

S
Saba S
۱۳۹۸-۰۷-۲۵
5

دو روز مونده فقط حداقل حالا که تمدید کردید کتاب برتری خفیف یا راهبی که اتومبیل فراری اش رو فروخت رو بذارید لطفا که دست خالی نریم ?

نمایش 58 نقد دیگر
4.4
(109)
35,000
تومان
%30
تخفیف با کد «HIFIDIBO» در اولین خریدتان از فیدیبو
٪30
عشق ویرانگر
عشق ویرانگر
براد جانسون

گذاشتن این عنوان در...

قفسه‌های من
نشان‌شده‌ها
مطالعه‌شده‌ها
عشق ویرانگر
عشق ویرانگر
براد جانسون
انتشارات کتیبه پارسی
4.4
(109)
35,000
تومان