فیدیبو نماینده قانونی انتشارات کتیبه پارسی و بیش از ۶۰۰ ناشر دیگر برای عرضه کتاب الکترونیک و صوتی است .
کتاب عشق ویرانگر

کتاب عشق ویرانگر

نسخه الکترونیک کتاب عشق ویرانگر به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق فیدیبو به صورت کاملا قانونی در دسترس است.


فقط قابل استفاده در اپلیکیشن‌های iOS | Android | Windows فیدیبو

با کد تخفیف fdb40 این کتاب را در اولین خریدتان با ۴۰٪ تخفیف یعنی ۵,۴۰۰ تومان دریافت کنید!

درباره کتاب عشق ویرانگر

جملات روشنگر این کتاب برای اصلاح روابط و شناسایی علت رفتارهای زوجین، باید در گوشه‌ی ذهن هر فردی حک شود. باشد که در این مرز و بوم شاهد ازدواج‌های موفق و بدون شکست باشیم. باید اضافه کنم این کتاب راهکاری موثر برای تمام اقشار جامعه است از جمله: ۱- همسران ۲- نامزدها ۳- افراد مطلقه ۴- افراد علاقه‌مند به شناسایی شخصیت خو. ۵- تربیت فرزند ۶- قشر روان‌شناسان، جامعه‌شناسان، دانشجویان و تمام کسانی که هر کتاب نخوانده در گلزار علم و دانش را حریص و خواستارند. اگر وقت خواندن این کتاب را ندارید، لطفاً کتاب را ورق بزنید و از نکاتی که برای شما عزیزان پررنگ شده است، استفاده ببرید. *** اینجا کتابی پیش روست، من آن را برای کسانی که نامزد یا همسر مبتلا به بیماری شخصیتی دارند توصیه می کنم. یک منبع سازگار شده برای خواننده، مفید و بسیار لازم. دکتر لن اسپری. ام دی مولف زوج‌های بیمار یک کتاب ضروری برای هرکسی که روابط سالم می خواهد و کتابی که برای کتابخانه هر پزشکی لازم است... با جزئیات دقیق، پیچیده و نکته‌سنج، و در عین حال برای خواندن روان. دکترمری گویین دن ریاست مرکز مشاوره وخدمات انسانی دانشگاه جان هاپکینز یک منبع بسیار باارزش برای کسانی که در رابطه با افراد مبتلا به بیماری شخصیتی به سرمی برند... وسیله‌ای عالی برای پزشکان، اعضای خانواده، دوستان، همسران، شریک‌های عشقی یا افرادی که بیماری شخصیتی دارند. دکتر پاتریشیا واتسون متخصص آموزش ارشد

ادامه...

بخشی از کتاب عشق ویرانگر

شما به آخر نمونه کتاب رسیده‌اید، برای خواندن نسخه کامل، کتاب الکترونیک را خریداری نمایید و سپس با نصب اپلیکیشن فیدیبو آن را مطالعه کنید:سخن ناشر:

با سپاس از خداوند منّان که با تلاش عده ی بسیاری، این کتاب فراهم آمد و با تشکر از تمام عزیزانی که ما را یاری نمودند تا در راستای ارتقای دانش روان شناختی مردم عزیزمان، گامی کوچک اما پرثمر برداریم.
توصیه می کنم عشق ویرانگر را با ترجمه ی روان و شیوای آقای محسن صدوق مطالعه فرمایید. جملات روشنگر این کتاب برای اصلاح روابط و شناسایی علت رفتارهای زوجین، باید در گوشه ی ذهن هر فردی حک شود. باشد که در این مرز و بوم شاهد ازدواج های موفق و بدون شکست باشیم. باید اضافه کنم این کتاب راهکاری موثر برای تمام اقشار جامعه است از جمله:

۱- همسران: آگاهی از روابط بین فردی و شیوه های رویارویی با بُعدهای ناشناخته ی شریک زندگی و عمل به راهکارهای ارائه شده در انتهای هر فصل، به عنوان روش های تعدیل رفتارهای غلط و تقویت و تشویق رفتارهای مثبت.
۲- نامزدها: آشنایی با تیپ های متفاوت شخصیت، تشخیص زودتر در اوایل خواستگاری و اجتناب از ورود به روابط غلط و خطرناک.
۳- افراد مطلقه: کسانی که در گذشته نوعی از جدایی را تجربه کرده اند و حال برای ورود به رابطه ی بعدی دچار ترس، دودلی و نوعی وسواس شده اند. به این گروه هم کمک می کند تا ابتدا نوع شریک سابق خود را مشخص و شناسایی کنند و بعد با دانستن اینکه "چگونه به فرد دارای این تیپ شخصیت علاقه مند شدم؟"، به علت کشش به سمت این نوع شخصیت پی ببرند و با استفاده از راهکارها، سعی در اجتناب از شخصیت مشکل دار کنند و با مطالعه ی انواع شخصیت های آسیب زا با دید بازتری این بار، شخص مناسب و در شان خود را برگزینند.
۴- افراد علاقه مند به شناسایی شخصیت خود: با مطالعه ی این کتاب شما پی می برید که اگر همیشه متمایل به یک تیپ خاص نامبرده و مبسوط در این کتاب می شوید، شما در زندگی خانوادگی و گذشته ی خود چه نوع تربیت و چگونه والدینی داشتید که همیشه به سمت این نوع فرد مشکل دار، مثل آهن ربا کشیده می شوید. در اینجا راهکارهای ارائه شده کمک می کند تا خود را از بند کلیشه ی غلط برهانید.
ممکن است شما (یا حتی همسر یا نامزدتان) جزء گروه های دارای شخصیت مشکل دار به معنای مطلق و کامل کلمه نباشید، اما رگه هایی از یک یا دو یا چند مدل از شخصیت های موجود در این کتاب را در خود داشته باشید و در نهایت با ناباوری خواهید دید که چه عواملی در شکل گیری این مدل شخصیت در شما نقش داشته است، خود را بهتر از پیش خواهید شناخت و برای اصلاح وضعیت روابط خود به تکاپو و تلاش خواهید پرداخت.
۵- تربیت فرزند: برای والدینی که در حال تربیت فرزند هستند، نکات ریز و در لفافه ای بیان شده که اگر با ذهن تیزبین خود نگاهی به شکل گیری شخصیت مشکل دار بیندازند، خواهند فهمید که با روش تربیتی که در پیش گرفته اند ممکن است در آینده، شالوده ی رفتار کودکی را پی بریزند که با نوعی رفتار مشکل دار عجین شده است.
۶- قشر روان شناسان، جامعه شناسان، دانشجویان و تمام کسانی که هر کتاب نخوانده در گلزار علم و دانش را حریص و خواستارند.

در آخر یک هدیه به شما می دهم، اگر وقت خواندن این کتاب را ندارید، لطفاً کتاب را ورق بزنید و از نکاتی که برای شما عزیزان پررنگ شده است، استفاده ببرید.

تقدیم به شما خواننده گرامی
مدیر مسئول نشر کتیبه پارسی

اینجا کتابی پیش روست، من آن را برای کسانی که نامزد یا همسر مبتلا به بیماری شخصیتی دارند توصیه می کنم. یک منبع سازگار شده برای خواننده، مفید و بسیار لازم.

دکتر لن اسپری. ام دی
مولف زوج های بیمار

یک کتاب ضروری برای هرکسی که روابط سالم می خواهد و کتابی که برای کتابخانه هر پزشکی لازم است... با جزئیات دقیق، پیچیده و نکته سنج، و در عین حال برای خواندن روان.

دکترمری گویین دن
ریاست مرکز مشاوره وخدمات انسانی
دانشگاه جان هاپکینز

یک منبع بسیار باارزش برای کسانی که در رابطه با افراد مبتلا به بیماری شخصیتی به سرمی برند... وسیله ای عالی برای پزشکان، اعضای خانواده، دوستان، همسران، شریک های عشقی یا افرادی که بیماری شخصیتی دارند.

دکتر پاتریشیا واتسون
متخصص آموزش ارشد

فصل اول

بخش ۱: عشق ویرانگر

تشخیص نامزد یا همسر غیرعادی، و راهنمای کارساز

سناریوها اغلب شبیه هم هستند؛ دختر، پسر را ملاقات می کند (یا برعکس). پسر، باهوش، افسون گر و حتی شاید جذاب به نظر برسد. دختر، عاشق می شود! همچنان که رابطه پیش می رود، مشکلات شخصیتی جدی پسر آشکار می شود. دختر جلوه ی روشن تر و طولانی تری از رفتارها و عادت هایی را می بیند که ابتدا به آن توجه نکرده است:

* به نظر می رسد پسر دائما به توجه او نیاز دارد. دختر احساس می کند در تنگنا قرار گرفته است.
* به نظر می رسد پسر به طور فزاینده ای احساس تملک می کند و شکاک است.
* او منزوی است و به اجتماعی شدن علاقه ای ندارد.
* استثمارگر و تصنعی است.
* همواره انتظار متارکه دارد.
* شخصیتش جدی است و با شوخی مشکل دارد.

دختر بیش از هر زمان دیگری ناامید می شود و احساس ناامنی می کند، حتی احساس می کند به سمت دیوانگی کشیده می شود. چگونه تابه حال متوجه این علایم نشده؟ این پسر سروکله اش از کجا پیدا شد؟ چرا از ابتدا عاشق این شخص شد؟ چرا دائماً سروکارش با افراد عجیب و غریب می افتد؟ آیا این آقا متوجه است که رفتار غیرعادی اش چگونه بر دیگران تاثیر می گذارد؟ آیا می تواند تغییر کند و مهم تر اینکه آیا می خواهد تغییر کند؟
اگر این سناریو برای شما آشناست، اگر با فردی قرار می گذارید یا زندگی می کنید که رفتار روزمره اش (رفتاری که به نظر خودش کاملاً عادی است) باعث ناراحتی شما می شود، احتمالاً با یک فرد مبتلا به ناهنجاری شخصیتی سروکار دارید (که به اختصار PDP نامیده می شود). علاوه بر اینها احتمالاً یک سابقه ی بایگانی شده از درگیری با شریک های عشقی ای دارید که منزوی، عجیب و غریب، خطرناک یا بسیار سمج بوده اند. وقتی به عقب نگاه می کنید ممکن است که برخی شباهت های هشداردهنده را در این معشوقه ها ببینید و تعجب کنید که چه عاملی در شما سبب شده که باز هم دنبال این جور افراد بروید.
در بخش۳ ما علت درگیر شدن با فرد مبتلا به ناهنجاری شخصیتی را بررسی می کنیم. اکنون می پردازیم به اینکه فرد مبتلا به ناهنجاری شخصیتی مشخصه های شخصیتی ای دارد که تقریباً همیشه عجیب، دشوار و نیازمند مراقبت زیاد است و برای یک عشق پایدار و واقعی، مهلک است. در صورت امکان توصیه می کنیم که زودتر فرد مبتلا به ناهنجاری شخصیتی را تشخیص دهید و از او به عنوان شریک عشقی بالقوه اجتناب کنید.

آیا نامزد یا همسر شما مبتلا به ناهنجاری شخصیتی(۱) است؟

برای یک لحظه صبر کنید و صادقانه در مورد نامزد، همسر سابق و یا روابط عشقی قبلی تان فکر کنید. برخی از این روابط، بدون شیون و زاری پایان یافته اند، درحالی که دیگر موارد با سروصدا و دردسر تمام شده اند. به رفتار و ویژگی های شریک های عشقی فکر کنید. اگر اکنون در یک رابطه هستید یا حتی ازدواج کرده اید، در مورد نامزد یا همسر فعلی تان فکر کنید. اکنون به آن شخص خاص فکر کنید و این سوالات را از خودتان بپرسید:

* آیا آشنایی شما شروعی هیجان انگیز داشت، اما سپس به دلایلی دچار وقفه ای توام با درگیری و سروصدا شد؟
* آیا همسر یا نامزد شما کاملاً از نفوذش روی دیگران و تاثیر رفتارش بی خبر است؟
* آیا همسر یا نامزدتان با رفتار هایی که از نظر شما نامناسب و حتی دردسرساز است، احساس راحتی می کند؟
* آیا زمانی که برای رفع مشکل تلاش می کنید، والدین تان نمی توانند کمک کنند یا کار را دنبال کنند یا راه کاری پیشنهاد دهند؟
* آیا همسر یا نامزدتان دائماً با شما و دیگران یا حتی موسسه ها و کارفرمایان درگیر می شود؟
* آیا همسر یا نامزدتان در وهله ی اول، اثر مثبتی روی دیگران دارد، اما بعدها مشکلاتش را با عصبانیت، تعامل اجتماعی ضعیف یا دورویی، بروز می دهد؟
* آیا همسر یا نامزد شما عجیب و غریب است تا حدی که باعث فاصله گرفتن اطرافیان می شود؟
* آیا همسر یا نامزدتان زمانی که مرکز توجه است، احساس راحتی بیشتری می کند و شما را با مقایسه تحقیر می کند؟
* آیا همسر یا نامزدتان بسیار نیازمند توجه یا ستایش شماست، تا حدی که برای ادامه ی رابطه احساس خستگی می کنید؟
* آیا همسر یا نامزد شما آن قدر جدی و کنترلی است که تغییرات در روندهای عادی باعث اضطراب یا عصبانیتش می شود؟
* آیا متوجه چیز عجیبی در مورد این شخص شده اید و می خواهید در این شرایط هم رابطه را ادامه دهید؟

جواب مثبت، به هر یک از پرسش های بالا، یک پرچم قرمز است به این معنی که شما باید در مورد سلامتِ شخصیتِ همسر یا نامزد تان نگران باشید. البته هیچ علامتی به تنهایی لزوماً نشان دهنده ی بیماری نیست، بلکه هشدار می دهد که بررسی های بیشتری لازم است. وجود بیش از یک پرچم قرمز، باید سطح نگرانی شما را افزایش دهد. بیماری های شخصیتی از نوع بیماری های روانی است که نشانه اش الگوهای پایدار از رفتار بیمارگونه است. رفتار بیمارگونه به طور جدی توانایی شخص را برای تعامل اجتماعی بهینه در جامعه و به ویژه در روابط عشقی دچار اختلال می کند. بیمار شخصیتی با الگوهای با دوام، در برقراری ارتباط و فکر کردن در مورد جهان و خود به گونه ای سرسخت است که نهایتاً رابطه را خراب می کند. بررسی شاخصی که توسط موسسه ی ملی بهداشت ۲۰۰۴(۲)(NIH) انجام شد، نشان می دهد که حدود پانزده درصد از جمعیت بزرگسال از یک یا چند بیماری شخصیتی رنج می برند؛ یعنی بیش از شانزده میلیون شخص بالقوه. در میان بزرگسالان تحت درمان یا مشاوره، درصد، بسیار بالاتر است، حدود پنجاه درصد!
برای چند دقیقه به این اعداد فکر کنید. حتی اگر شما در یک محیط نسبتاً سالم (مثل کلیسا، مدرسه یا محل کار) به دنبال عشق می گردید، این احتمال وجود دارد که تقریباً یکی از پنج نامزد بالقوه ی شما بیماری شخصیتی جدی داشته باشد. زمانی که این واقعیت را در نظر می گیرید که بسیاری از مردم اشکال قوی از بیماری شخصیتی دارند (حتی اگر آن قدر شدید نباشد که بتوان تشخیص داد) این حالت احتمالاً افزایش می یابد. اما صبر کنید، وضعیت بدتر از این است! اگر شما در میخانه های مجردها یا خدمات قرار عشقی آنلاین به دنبال رابطه هستید، محیط هایی که مطلوب کسانی است که برای یافتن عشق در جاهای دیگر دچار مشکل شده اند، بنابراین احتمال برخورد با شخصیت های عجیب و غریب بسیار است.
یافتن شخص مناسب و حفظ یک رابطه ی عشقی سالم در بهترین حالت، کار دشواری است و زمانی سخت تر می شود که نامزد شما بیماری شخصیتی داشته باشد. در این کتاب ما به بررسی بیماری های عجیب اما متداول شخصیتی می پردازیم، به گونه ای که خواننده ها هنگام وارد شدن به یک رابطه یا ادامه ی آن، مطلع تر و بادقت تر شوند. ما به بررسی دلایلی می پردازیم که باعث می شود جذب افراد مبتلا به ناهنجاری های شخصیتی شویم و همچنین استراتژی هایی را برای تشخیص و اجتناب از افراد مبتلا به ناهنجاری شخصیتی ارائه می کنیم. هرچند در بیشتر موارد بهتر است مهارت لازم را برای تشخیص و دور ماندن از این گونه افراد، پیدا کنیم. همین طور خواهیم فهمید که بسیاری از افرادی که این کتاب را می خوانند، قبلاً وارد رابطه با افراد مبتلا به ناهنجاری شخصیتی شده اند، شاید کسی که واقعاً او را دوست می داشتند. در این مورد ما امید دادن را در شکل استراتژی بقا برمی گزینیم و راهنمایی هایی را برای عملی تر شدن رابطه ارائه می دهیم. زندگی کوتاه تر از آن است که بیشتر آن صرف راه رفتن روی پوسته ی تخم مرغ شود.

چرا برای تشخیص شخصیت های غیرعادی به راهنما نیاز دارید؟

داستان کاملاً آشناست. ما روبه روی مراجعه کننده ای می نشینیم که اغلب یک مرد یا زن جذاب و موفق است و زندگی خوبی دارد. او شغل خوب و دوستان حمایت کننده ای دارد و منابع فراوانی در دسترس اوست. مراجعه کننده ی جدید ما، قضاوت خوبی در مورد بیشتر عرصه های زندگی دارد و در حیطه ی هوش هم از متوسط بالاتر است. از عزت نفس بالایی برخوردار است و اعتمادبه نفسی دارد که از یک فرد جوان تجارت پیشه انتظار داریم. ما در اولین لحظه ی مشاوره متعجب می شویم که کجای زندگی این شخص دچار اشکال است! سپس یک داستان آشنا افشا می شود (گاهی آهسته همراه با بهت و سردرگمی و گاهی ناگهانی) به همراه اشک و عصبانیت و ناراحتی. تمرکز هر داستان، روی همسر است. گاهی مراجعه کننده کسی است که اخیراً قرار و مدار گذاشتن را شروع کرده و گاهی پای دوستی طولانی مدت یا نامزد در میان است. همچنان که داستان رابطه پیش می رود یک موضوع ثابت سر برمی آورد. گاهی علایم، شبیه علایم تابلوهای نئون، با چشمک زدن همراه است. در زمان های دیگر، علایم گلایه هوشمندانه تر است و به گونه ای فریبنده در دل داستان آشفته ی مراجعه کننده جای می گیرد. اما قطعه ی ثابت اینجاست. در پایان پنجاه دقیقه ی اول جلسه، متوجه می شویم که مشکل مربوط به اساس شخصیت نامزد است. شاید شکاکی، باریک بینی و مظنونیت مزمن باعث شده که مراجعه کننده ی ما به خودش هم شک کند یا شاید نوسان های غیرقابل پیش بینی فرد بین عشوه گری وسوسه انگیز و دورشدن از روی عصبانیت باعث مسحور شدن و فریب مراجعه کننده شده است. هرچند او سرش را تکان می دهد و متعجب می شود که چگونه رابطه تا این حد پیش رفته! مراجعه کننده ، بی خبر از اینکه از رابطه با یک بیمار شخصیتی رنج می برد، با نهایت ناراحتی به ما مراجعه می کند. او ممکن است مضطرب و ناراحت باشد و تعجب کند که چه اشتباهی رخ داده و آیا خودش مقصر است؟
از آنجایی که او به شکست عادت ندارد و همواره به ادراک و قضاوت صرف تکیه کرده، رابطه ی جاری، باعث بی ثباتی اش شده و حتی گاهی اعتمادبه نفس و عزت نفسش را متزلزل کرده است.
زمانی که داستان به پایان می رسد و مراجعه کننده منتظر جواب است، ما باید به او کمک کنیم تا بفهمد با کسی در ارتباط بوده که از بیماری های شخصیتی بسیاری رنج می برده. معمولاً به سختی به کسی می توان گفت که عاشق فردی شده که مبتلا به ناهنجاری های شخصیتی است، اما اغلب درک ماهیت بیماری شخصیتی اولین مرحله در به دست آوردن کنترل زندگی فرد است.
به عنوان روان شناسانی که بارها با سناریوی بالا مواجه بوده ایم، ما این راهنما را برای کمک به تشخیص و اجتناب از فرد مبتلا به ناهنجاری شخصیتی نوشته ایم. قبل از اینکه آنها زندگی تان را خراب کنند، امیدواریم با خواندن این کتاب بتوانید:

* یاد بگیرید به سرعت علایم دوازده گانه ی بیماری شخصیتی را تشخیص دهید.
* قبل از اینکه رابطه پیش برود، اختلال شخصیتی را به درستی بشناسید.
* نسبت به شریک های عشقی که با آنها قرار می گذارید و گاهی نسبت به آنها متعهد می شوید، انتخاب بهتری داشته باشید.
* از اشتباهات قبلی درس بگیرید.
* در صورتی که درگیر رابطه با فرد مبتلا به ناهنجاری شخصیتی شدید، تصمیمات آگاهانه و سنجیده ای برای ماندن یا ترک رابطه بگیرید.
* در ارزیابی دقیق اختلالات شخصیتی نامزدتان، روراست و هوشیار باشید.

چگونه از این راهنما استفاده کنم؟

فرد مبتلا به ناهنجاری شخصیتی در رفتارش به طور مزمنی ناسازگار است. این احتمال وجود دارد که باعث ناراحتی و ناامیدی شما شود و گاهی می تواند خطرناک باشد. اگر شما مجرد و آماده ی رویارویی با یک نامزد هستید، امیدواریم که از این راهنما استفاده کنید تا فعالانه و آشکارا فرد مبتلا به ناهنجاری شخصیتی را تشخیص دهید و از او اجتناب کنید. این راهنما می خواهد شما را به عینک دید درست نامزدتان مجهز کند تا بدون آن از خانه بیرون نروید یا حداقل بدون آن قرار نگذارید.
پس از آشنایی با انواع مشکلات شخصیتی، در برابر طلسم و افسون گری های این شریک های عشقی واکسینه می شوید. با شناسایی به موقع اختلالات، به قدرت فراوانی در زمینه ی انتخاب و غربال گری فرد مبتلا به ناهنجاری شخصیتی دست می یابید و از عذاب وجدانی که بعد از ترک آنها در شما باقی می ماند، در امان می مانید. اگر سابقه ی ارتباط با فرد مبتلا به ناهنجاری شخصیتی را دارید، زمان آن فرارسیده که با دقت، الگوهای جذب خودتان را بررسی کنید و در مورد آنها اقدام کنید. اگر درگیر نامزدی هستید که علایم یکی از سندرم های شخصیتی این راهنما را دارد، باید به انتخاب سختی دست بزنید. در مواردی باید تصمیم بگیرید که آیا علی رغم مشکلات ارتباطی موجود با بیماری شخصیتی نامزدتان سازگار شوید یا او را ترک کنید. هرچند ما نمی توانیم نهایتاً برای شما وساطت کنیم، امیدواریم این راهنما ابزاری به دست شما بدهد که تصمیم آگاهانه بگیرید. اگر تصمیم می گیرید ادامه دهید (یک انتخاب سالم) باید بدانید چگونه تا آنجا که ممکن است با تضمین سلامت و ایمنی تان در رابطه بمانید یا با وقار و متانت و مهربانی از رابطه خارج شوید. اگر با خواندن این کتاب به این نتیجه رسیدید که یکی از الگوهای شخصیتی مذکور را دارید ما به شما کمک می کنیم تا سهم تان را در نقصان عملکرد یا رابطه ی مشکل دار بشناسید و به دنبال کمک و راهنما بروید و به نامزدتان هم کمک کنید تا بیماری شما را بهتر درک کند.
نهایتاً یک اخطار: در موارد نادری فرد مبتلا به ناهنجاری شخصیتی، ممکن است به جایی برسد که بستری یا محبوس شدن لازم باشد. اگر کسی که با او قرار می گذارید یا درگیرش هستید، افکار خودکشی و یا رفتار از هم گسیخته ی دیگری از خود بروز داد و شما یا دیگران را تهدید کرد، زمان آن فرارسیده که از افراد حرفه ای کمک بخواهید و یا پلیس را خبر کنید. به فکر تلاش برای نجات فرد نباشید، زیرا این یک دام است و به ندرت نتیجه بخش!

نظرات کاربران درباره کتاب عشق ویرانگر

این کتاب فوق العاده ایه برای شناخت تیپ های شخصیتی و ویژگی های هر تیپ رو خیلی خوب بیان میکنه.
در 1 سال پیش توسط mon...sel
فوق العاده ,عالی , کابردی و مهم
در 1 سال پیش توسط asa koohestani
من نسخه چاپی رو مطالعه کردم، کتاب خلاصه و مفید داستان های واقعی رو برای درک بهتر روابط با افردا داری اختلال شخصیت بیان میکنه واقعا برای همه لازمه یک نگاه به کتاب بندازن
در 5 ماه پیش توسط samane
بسیار کتاب کاربردی و مناسب برای شناخت شخصیت قبل و بعد از ازدواج باتشکر از فیدیبوی عزیز
در 2 ماه پیش توسط نیما پورابراهیم
خیلی مفید بود
در 4 ماه پیش توسط pan...995
کتاب خوبی هست فقط خیلی سریع برچسب میزنه به هر تیپ شخصیتی که با این مشخصات دیگه طرف باید ادامه نده و کنار بکشه باید با ذهن باز و کمی اطلاعات روانشناسی و نه بعنوان یک مرجع خونده بشه
در 1 ماه پیش توسط min...i35
خوب و خلاصه و مفید درباره ی بعضی از اختلال های شخصیتی رایج توضیح داده و حتی راهکارهای کنار اومدن با این افراد رو هم نوشته و برای کسانی که در رابطه ی عاطفی هستند بشدت پیشنهاد میشه
در 6 ماه پیش توسط Tala
کتاب خوبیه فک میکنم خوندش برای همه میتونه مفید باشه
در 5 ماه پیش توسط ami...012
کتاب خیلی خوبیه برای شناخت آدم ها و روابط، با خواندن این کتاب درباره ی خودتون و آدمهای اطرافتون اطلاعات خوبی پیدا میکنین. کتابیه که روانشناس ها هم توصیه ش میکنن.
در 3 ماه پیش توسط م. س.