دسته‌ بندی
Loading

چند لحظه ...
با کد تخفیف hifidibo این کتاب را در اولین خریدتان با «۶۰٪ تخفیف» بخرید!
کتاب سرگذشت موسیقی پاپ فیدی‌پلاس

کتاب سرگذشت موسیقی پاپ

نسخه الکترونیک کتاب سرگذشت موسیقی پاپ به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق اپلیکیشن رایگان فیدیبو در دسترس است. همین حالا دانلود کنید!

درباره کتاب سرگذشت موسیقی پاپ

کتاب «سرگذشت موسیقی پاپ» نوشته دنیس استیونس (۲۰۰۴-۱۹۲۲) است. این کتاب شامل سرگذشت پرفراز و نشیب موسیقی پاپ است که در آن به بیش از ۱۰۰۰ سال آواز پرداخته شده و پژوهشگران و علاقه‌مندان موسیقی می‌توانند از آن به عنوان یک مرجع مهم استفاده کنند. آوازخوان‌ها – به عنوان یکی از عناصر مهم موسیقی پاپ – سال‌هاست در یک مسیر محدود حرکت می‌کنند، و به‌قدر کافی از چگونگی هنر خود اطلاع ندارند. از این‌رو این یک منبع ارزشمند است که نه تنها آوازخوان‌ها و آهنگسازان، بلکه علاقه‌مندان را نیز با شگفتی‌های جهان آواز آشنا می‌کند. جوان امروز شاید اهمیت آواز را به عنوان یکی از عناصر پرتوان زندگی بشری نداند و در مورد نقش فرهنگ جهانی موسیقی و نفوذ آن در زندگی مردم اطلاعاتی نداشته باشد. شاید بتوان گفت تا امروز این اثر جامع‌ترین کتاب از لحاظ موزیکولوژی است که به فارسی ترجمه شده و ترجمه آن را پرتو اشراق بر عهده داشته است. در مقدمه کتاب «سرگذشت موسیقی پاپ» می‌خوانیم: «آواز پدیده‌ تازه‌ای نیست، اما این‌که مردم بدانند نهادی ابدی ازلی است تردیدی وجود دارد. شاید جز کارشناسان موسیقی، مصنفان و نوازندگان و خوانندگان بزرگ، مردم معمولی، آنها که بار سنگین جامعه را بر دوش می‌کشند، ندانند که آواز نیازی است که با جان می‌آید و با جان می‌رود، همراه ما طی عمر می‌کند و به لحاظ کیفی هرگز مفارقت نمی‌نماید و روح و جان ما را وا نمی‌نهند. استعدادی خاص است که در ذات همه نهفته است، اما این استعداد به لحاظ اداراکست و اگر تربیت شود، تنها به درک معانی موسیقی ختم خواهد شد. این‌که چه کسی خواننده باشد، شرایط می‌طلبد. آواز نهادی است که در فطرت آدمی نهفته است، لحن را دوست دارد و از طریق زبان افاده معنی می‌کند و لحن بارور می‌شود».

ادامه...

مشخصات کتاب سرگذشت موسیقی پاپ

بخشی از کتاب سرگذشت موسیقی پاپ

شما به آخر نمونه کتاب رسیده‌اید، برای خواندن نسخه کامل، کتاب الکترونیک را خریداری نمایید و سپس با نصب اپلیکیشن فیدیبو آن را مطالعه کنید:

در حال بارگذاری...

نظرات کاربران درباره کتاب سرگذشت موسیقی پاپ