0
امکان مطالعه در اپلیکیشن فیدیبو
دانلود
گوگل چگونه کار می کند
٪30

معرفی، خرید و دانلود کتاب صوتی گوگل چگونه کار می کند

درباره گوگل چگونه کار می کند

«اگر گذشته به هر شکلی معرف آینده‌ی ما باشد؛ قمار‌های بزرگ امروز در یک دوره زمانی چند ساله، آنقدرها هم مخاطره آمیز به نظر نخواهند رسید.» جملاتی که خواندید، بخشی از سخنان لری پیج موسس گوگل در پیش‌گفتار کتاب گوگل چگونه کار می‌کند است. کتاب مقابل شما، کتابی شگفت‌انگیز از زبان مدیران ارشد گوگل، اریک اشمیت و جاناتان روزنبرگ است. خواندن این کتاب شما را با دنیایی جذاب گوگل آشنا می‌کند.

چرا باید این کتاب را خواند؟

همیشه خواندن داستان‌هایی که طرز شکل‌گیری شرکت‌های بزرگ را شرح می‌دهند، جذاب هستند. زیرا اکثر خوانندگان فکر می‌کنند که هرگز نمی‌توانند ایده‌هایشان را تبدیل به واقعیت کنند. اما مدیران ارشد گوگل در این کتاب به شما نشان می‌دهند که چطور ایده گوگل به بزرگ‌ترین موتور جست‌وجوگر دنیا تبدیل شد.

درباره کتاب گوگل چگونه کار می‌کند اثر اریک اشمیت و جاناتان روزنبرگ

پیدایش اینترنت و گسترش استفاده از آن در طی قرن اخیر یکی از تاثیرگذارترین روش‌های آسان‌سازی زندگی بشری بوده است. در میان همه‌ی پایگاه‌ها و وب‌سایت‌های اینترنتی، موتور جست‌وجوگر گوگل پر استفاده‌ترین وب‌سایت قرن اخیر بوده است. شاید برای شما سوال شود که موتور جست‌وجوگر یعنی چه؟ موتور جست‌و جو گر در واقع مجموعه‌ای از نرم افزارها و سخت‌افزار ها است که می‌تواند در حجم گسترده‌ای از اطلاعات و دیتا به دنبال واژه‌ای خاص بگردد. جالب است بدانید طبق تحقیقات صورت گرفته توسط محققین در سال 2016 حدود 66.51% همه‌ی جست‌وجو (Search)های دنیا در گوگل انجام می‌شوند. پاسخگویی به چنین حجم عظیمی از درخواست‌ها تنها با یک روش ممکن است و آن هم داشتن مدیریتی بی نقص است. مدیران بالارتبه‌ی گوگل اریک اشمیت و جاناتان روزنبرگ در ‌کتاب گوگل چگونه کار می‌کند راه و روش پیش‌برد این کسب وکار عظیم را برای خوانندگانی که می‌خواهند از راه و روش سر در بیاورند توضیح می‌دهند و مخاطب می‌تواند با پیروی از قانون‌های ارائه شده در این کتاب راه و روش پیشرفتی در اندازه‌ی گوگل را در کسب و کار خود ایجاد کند.

مروری بر محتوای کتاب گوگل چگونه کار می‌کند

موتور جست‌وجر گوگل یکی از عظیم‌ترین تحولاتی بوده است که در قرن اخیر در زندگی بشر رخ داده است؛ کتاب نخستین بار در سال 2014 منتشر شد؛ و همان‌طور که از نامش پیداست درباره‌ی بزرگ‌ترین و بهترین موتور جست‌و جوگر وب یعنی گوگل است. خالقان گوگل یعنی لری پیج (Larry Page) و سرگئی برین (Sergey Brin) قبل از ورود مدیران ارشد یعنی اریک اشمیت و جاناتان روزنبرگ فکر می‌کردند که همه‌چیز را درباره‌ی مدیریت، راهبری و حتی رهبری یک کسب و کار می‌دانند. اما با ورود این دو تن ،یعنی اریک اشمیت و جاناتان روزنبرگ، فهمیدند که تقریبا هیچ‌چیز نمی‌دانند و تمام آن چه فکر می‌کردند درست است در واقع روش به شدت اشتباه بوده است و باید شیوه و اساس کارشان را از پایه تغییر دهند.

آن‌ها کار را پرسیدن پرسش مورد علاقه‌ی اریک اشمیت آغاز کردند: اکنون چه چیزی تغییر کرده است؟ مردم درباره‌ی چه موضوعاتی فکر می‌کنند که دیگر واقعی نیستند؟ چرا همه‌چیز سریع‌تر شده است؟ آن‌ها با کمک یکدیگر و کارمندانشان به پاسخ‌های زیر رسیدند: 1) امروزه تمام اطلاعات و رسانه‌ها آنلاین هستند. 2) موبایل‌ و گجت‌های همراه باعث شده‌اند که هر چیزی، هر زمانی در دسترس باشد. 3) استفاده از رایانش ابری سبب می‌شود که ابرکامپیوتر ها در دسترس همه باشند.

همه‌ی این تغییرات با سرعت غیر قابل باوری در حال رخ دادن هستند و روز به روز هم با شتاب بیشتری در حال پیشرفتند. آن‌ها در ادامه به این نتیجه رسیدند که تنها راه پیش‌برد کسب و کار گوگل این است که کارمندانی باهوش و خلاق استخدام کنند و محیطی آرام و بدون تنش را برای شکوفایی آن‌ها فراهم کنند. دقیقا بعد از همین نتیجه‌گیری‌ها بود که شکل شرکت گوگل تغییر کرد و کار کردن در آن‌جا آرزوی هر کارمندی شد.

بعد از این عمل آن‌ها به این نتیجه رسیدند که برای ساختن محیطی آرام و بدون تنش به یک فرهنگ سازمانی بسیار قوی نیاز دارند. اولین قدم برای رسیدن به این فرهنگ سازمانی باورپذیر بودن ایتم‌های فرهنگی است؛ به این معنی که کارمندان باید به محل کارشان علاقه داشته باشند و به آن اهمیت بدهند.

نکته دوم این است که سازمان بعد از اهمیت قائل شدن برای فرهنگ سازمانی، لازم است همه‌ی کارکنانش مطبق بر شعار‌های سازمانی زندگی کنند و تیم‌های کوچک طوری در سازمان چیده شوند که بتوانند تاثیرگذاری خود را بر کل سازمان مشاهده کنند.

نکته‌ی بعدی که سازمان باید در هنگام مدیریت در نظر داشته باشد در واقع استراتژی سازمان است. با سرعتی که امروزه جهان و تکنولوژی در حال تغییر است، برای بقای یک کسب‌و کار لازم است که روش‌های راهبری آن کسب و کارهم دائما در حال تغییر باشد. یکی از اولین تغییراتی که جاناتان روزنبرگ در بدو ورودش به گوگل انجام داد، اجرای طرحی بود که لری پیج را طرح را احمقانه خواند. طرح روزنبرگ می‌گوید که هرگز پایه کسب و کار‌تان را بر اساس یک نقشه طرح ریزی نکنید بلکه برای پیش‌برد آن، یک استراتژیک پایه‌ای داشته باشد. روزنبرگ می‌گوید:«نقشه مانند یک مایع است در حالی که طرح پایه یک اصل استوار.» او در ادامه‌ی این فصل راجع به اصول اساسی طرح‌ریزی توضیح می‌دهد و به خوانندگان نشان‌ می‌دهد که طرح‌های اصلی گوگل بر چه اساسی استوار شده و استوار مانده‌اند. 

در بخشی از کتاب گوگل چگونه کار می‌کند می‌شنویم

خلاقان هوشمند خون حیاتی گوگل هستند. آن­ها همان کارمندانی هستند که گوگل برای استخدام به دنبالشان می­‌گردد؛ متفکران مستقلی که نه تنها در حوزه تخصصی خود استاداند، بلکه دارای دیگر ویژگی­‌های لازم برای رشد در محیط خودشان نیز هستند.

نویسندگان گوگل چگونه کار می‌کند، موفقیت گوگل را تا حدی به چشم‌انداز این شرکت مربوط می‌­دانند، اما معتقدند که این موفقیت بیشتر به خاطر تمرکز گوگل بر استخدام خلاقان هوشمند و دادن آزادی عمل کامل به این کارمندان بوده است.

چرا این امر اینقدر مهم است؟ چون همانطور که نویسنده می­‌گوید:«پایه و اساس برای موفقیت و تعالی مستمر محصول، سرعت است.” با به‌کارگیری افرادی که بتوانید به تصمیمات مستقل آن‌هااعتماد کنید، می‌­توانید از بسیاری از بروکراسی‌هایی که اکثر شرکت‌­ها را کند می­‌کند اجتناب نمایید.»

در نهایت تعجب، این مدل شرکت­‌های آمریکایی نیست؛ بلکه یک مدل دانشگاهی است که در آن دانشجویان نه تنها توسط استادان خود هدایت و ارشاد می­‌شوند بلکه برای کشف هر موضوعی که فکر می­‌کنند مفید است، آزادی عمل دارند. دلیل این که دفتر اصلی گوگل به عنوان یک دانشگاه معروف شده همین است.

درباره اریک اشمیت و جاناتان روزنبرگ

اریک اشمیت (eric schmidt) تاجر و مهندس نرم افزار آمریکایی است که تا سال 2011 در سمت مدیر اجرایی گوگل فعالیت می‌کرد. او ده سال مدیر اجرایی گوگل بود و اکنون با 14.1 میلیارد دلار ثروت در رتبه‌ی 92 ثروتمندترین افراد جهان قرار دارد. یکی از نکات جالبی که درباره‌ی اریک اشمیت وجود دارد جهان‌بینی و شجاعت اوست، او تاکنون به کشورهای زیادی از جمله کره شمالی سفر کرده است و در مصاحبه‌ای با فاکس‌نیوز اعلام کرده است: «استعداد ایرانیان در فناوری اطلاعات و حوزه‌ی سایبری شگفت‌انگیز است.»

جاناتان روزنبرگ (Jonathan Rosenberg) در سال 2000 به تیم گوگل پیوست و در سمت معاون اول گوگل مشغول به کار شد. او تا آوریل سال 2011 مدیریت گروه محصول گوگل را بر عهده داشت. وظیفه‌ی این گروه نظارت بر طراحی، توسعه و تکامل محصولات گوگل برای مصرف‌کنندگان، آگهی‌دهندگان و شریکان بود. او همچنین به توسعه فرآیندهای استخدام شرکت کمک می‌کرد و در تنظیم ارتباطات و امور بازاریابی شرکت بسیار تاثیر گذار بود.

ترجمه‌ی کتاب گوگل چگونه کار می‌کند به فارسی

بدون شک سر درآوردن از داخل دنیای شگفت‌انگیز گوگل برای همه‌ی ما جذاب است. مخصوصا کتابی که اساسی‌‌ترین نکات و موضوعات را درباره‌ی گوگل به ما می‌گوید. کتاب گوگل چگونه کار می‌کند در سال 1393 منتشر شد؛ اما ترجمه‌‌ی آن تا سال 1397 وارد بازار ایران نشد. فاطمه مشایخی در همین سال این کتاب را ترجمه کرد. فاطمه مشایخی که بر زبان انگلیسی مسلط است، اکنون دانشجوی دکتری زبان و ادبیات فارسی است. تسلط او بر روی دو زبان انگلیسی و فارسی سبب شده است که مترجم ماهری شود. او تاکنون کتاب‌های «تمرین نیروی حال» و «هنر رزم» و گوگل چگونه کار می‌کند را به فارسی برگردانده است، نثر ترجمه‌شده توسط فاطمه مشایخی آن‌قدر صریح و روان است که هر سه کتاب ترجمه‌شده توسط او به کتاب صوتی تبدیل‌شده‌اند. انتشارات نوین کتاب گویا این کتاب‌ها را تبدیل به نسخه‌ی صوتی کرده است.

نسخه‌ی صوتی کتاب گوگل چگونه‌ کار می‌کند را منوچهر زنده‌دل خوانده است و این امر لذت گوش دادن به کتاب را بدون شک چندین برابر می‌کند.

این کتاب برای چه کسانی مناسب است؟

کتاب گوگل چگونه کار می‌کند (how google works) برای علاقه‌مندان به حوزه‌ی فناوری اطلاعات و فعالان استارت‌آپ مناسب است. نویسندگان این کتاب، دو مدیر ارشد گوگل هستند که تغییر و تحولات گوگل را از آغاز تا شکل‌گیری و رشد و پیشرفت گوگل به عنوان یک موتور جست‌وجوگر شرح می‌دهند.

آنچه در بالا خواندید نقد و بررسی کتاب گوگل چگونه کار می‌کند اثر اریک اشمیت و جاناتان روزنبرگ با ترجمه‌ی فاطمه مشایخی است. خرید و دانلود کتاب صوتی این اثر که می‌تواند کاربری بیشتری از نسخه‌ی pdf برای مخاطبان داشته باشد در همین صفحه‌ی فیدیبو‌ امکان‌پذیر است.

شناسنامه

فرمت محتوا
mp۳
حجم
888.۰۲ مگابایت
مدت زمان
۱۵:۰۷:۲۸
نویسندهجاناتان روزنبرگ
نویسنده دوماریک اشمیت
راوی منوچهر زنده دل
ناشرنوین کتاب
زبان
فارسی
تاریخ انتشار
۱۳۹۶/۰۳/۰۷
قیمت ارزی
5.۵ دلار
مطالعه و دانلود فایل
فقط در فیدیبو
mp۳
۸۸۸.۰۲ مگابایت
۱۵:۰۷:۲۸

نقد و امتیاز من

بقیه را از نظرت باخبر کن:
دیگران نقد کردند
4.6
از 5
براساس رأی 126 مخاطب
آموزنده 🦉 (1)
اجرای روان 🎙️ (1)
5
ستاره
80 ٪
4
ستاره
8 ٪
3
ستاره
4 ٪
2
ستاره
1 ٪
1
ستاره
4 ٪
87 نفر این اثر را نقد کرده‌اند.
4

واقعا کار پسندیده‌ایست که بخش کتاب‌های صوتی راه‌اندازی شده. اما مشکل جدی‌ای که در زمینه حس میشه، حجم این کتاب‌هاست. مطمئننا راه‌های بیشماری برای کاهش حجم بدون افت کیفی هست...

5

عالی فقط یک پیشنهاد دارم اونم اینه که گزینه ای بزارید که بشه مسیر دانلود فایلها را روی کارت حافظه بفرستیم این خیلی خوبه اگر انجام بشه

5

سلام من این کتار رو اولش دانلود کردم و فکر کردم که درباره نحوه عملکرد موتور جستجو گر گوگل توضیح داده ولز بعدش که گوش کردم دیدم کتاب در مورد چگونگی بوجود اومدن گوگل هست‌‌.خیلی برام جالب شد و همینجور خوندم. این کتاب هم یکی از هزاران کتاب با ارزشیه که واقعا خوندنش برای همه جذاب و کاربردیه و باعث میشه واقعا ذهن بزرگ میشه.پیشنهاد میکنم حتما بخونید و لذت ببرید. هم باعث میشه اعتماد به نفس بیشتری پیدا کنید و هم راههای درست برای انجام کارهاتون رو پیدا میکنید. از فیدیبو خیلی ممنونم که این گنجینه با ارزش رو در اختیار همه قرار داده. همیشه موفق باشید

5

محتوایی فوق‌العاده همراه با بیان نافذ و شیوای جناب زنده دل عزیز. مناسب واسه بچه های رشته مدیریت و دوستداران این رشته و همه مدیران. کلام بقدری متناسب هست که خیلی خوب و راحت میشه با محتوا و گوینده ارتباط برقرار کرد. گاهی ترغیب میشم و یک فصل را دو بار گوش میکنم. بهترین کتاب صوتی بوده که تا حالا گوش کردم.

5

با کتاب در یکی از کلاس‌های مدیریت چابک آشنا شدم، بسیار الهام بخش و آموزنده بود. در این روزها که هم شرایط کاری با دشواری‌هایی روبروست و هم رقابت شدیدی بین افراد و سازمان‌ها در جریان است، به خلاقیت و آموختن شیوه‌های روزآمد بیش از گذشته محتاجیم. از ترجمه روان کتاب و صدای گرم جناب زنده‌دل نیز بسیار لذت بردم.

5

man az shoma mamanunam ke in bakhsh ro rahandazi kardid.man kharej az iran zendegi mikonam va hamll kardane ketab az iran be inja ta teadade andaki baram maghdure.az vaghti varede page shoma shodam koli ketab daram va motaleye ketabe iranim bishtar shode.bakhshe soti ham ke bishtar khoshhalam kard.

4

این کتاب نسبتا طولانی اما پرمحتواست و آنچه درون شرکت گوگل می گذرد، از مدیریت گرفته تا فرهنگ سازمانی و... روایت می کند. برای کسانی که دوست دارند با شنیدن سناریوها و داستان ها مطلب بیاموزند(به خصوص برای کسانی که کسب و کارهای مبتنی بر فناوری اطلاعات دارند) کتاب مناسبی است. گویندگی آن نیز عالیست.

5

این کتاب بسیار مفید است. روی دیدگاه کاری شما بسیار تاثیرگذار و الهام بخش خواهد بود. بیان شیوای آقای زنده دل هم ارزش کتاب رابیشتر آشکار کرده است. گوش دادن به کتاب را به همه توصیه میکنم. دیدگاه را از حالت سنتی خارج میکند. تشکر از فیدیبو و آقای زنده دل

5

لطف کنید کتاب های صوتی رو در دو یا چند نسخه کیفیتی قرار بدین برای دانلود تا هر کس به سلیقه و ظرفیت حافظه دستگاهش دانلود کنه!متاسفانه مشکل دیگه حجم بالا،میزان ترافیک مصرفی هست!

5

سلام.خیلی نرم افزارتون به درد نخور. یک بار از نرم افزار اون خارج شدم وداخل شدم گفت مجددا باید دانلود کنی ۹۰۰ مگابایت کتاب صوتی. جاهای دیگه دیتابیس صوتی و کامل در محل ذخیره برای همیشه ذخیره میکنن. من ک دیگه خرید نمیکنم از شما.

نمایش 77 نقد دیگر
4.6
(127)
اجرای روان 🎙️ (1)
59,000
٪30
41,300
تومان
%30
تخفیف با کد «HIFIDIBO» در اولین خریدتان از فیدیبو
گوگل چگونه کار می کند
گوگل چگونه کار می کند
اریک اشمیت

گذاشتن این عنوان در...

قفسه‌های من
نشان‌شده‌ها
مطالعه‌شده‌ها
گوگل چگونه کار می کند
٪30
گوگل چگونه کار می کند
جاناتان روزنبرگ
نوین کتاب
4.6
(127)
اجرای روان 🎙️ (1)
59,000
٪30
41,300
تومان