فیدیبو نماینده قانونی دفتر نشر فرهنگ اسلامی و بیش از ۶۰۰ ناشر دیگر برای عرضه کتاب الکترونیک و صوتی است .
کتاب شهر گمشده

کتاب شهر گمشده
فاطمه چه گفت ...؟ مدینه چه شد ...؟

نسخه الکترونیک کتاب شهر گمشده به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق فیدیبو به صورت کاملا قانونی در دسترس است.


فقط قابل استفاده در اپلیکیشن‌های iOS | Android | Windows فیدیبو

درباره کتاب شهر گمشده

پیامبر(ص) درگذشته است، و مدینه یتیم شده است. اکنون کسانی که باید به خانه علی(ع) روی آورند، و همانندترین فرد را به پیامبر(ص) ـ که خداوند در آیه مباهله او را نفسِ پیامبر(أنفُسَنا و أنفُسَکم) خوانده است ـ به جانشینی او برگزینند، بلکه به مقامی که خدای متعال برای علی(ع) برگزیده بود، و پیامبر اکرم در طول دو دهه همواره بر آن تأکید کرده بود، گردن نهند، چنین کردند... اکنون دیگر سخنی از مدینة النّبی نیست، و کسی نمی‌تواند از امامت قرآنی دم زند. علی(ع) حذف شده و تمام حرمت او پایمال گشته است. علی که در روزگار پیامبر، محترم‌ترینِ مسلمانان و برادر پیامبر خدا، بلکه نَفْسِ پیامبر (به نصّ آیه مذکور)، محسوب می‌شد، و بزرگ‌ترین مجاهد راه خدا، و مؤمن‌ترین و نیرومندترین پشتیبان دین خدا بود، و از سوی دیگر عالم به همه قرآن و عامل به همه آن بود، و در کار دین ذرّه‌ای سستی نمی‌کرد، و در اداره جامعه و تربیت امت جز عدالت چیزی نمی‌شناخت، پس از درگذشت پیامبر(ص) هیچ احترامی ندارد...

ادامه...

بخشی از کتاب شهر گمشده

شما به آخر نمونه کتاب رسیده‌اید، برای خواندن نسخه کامل، کتاب الکترونیک را خریداری نمایید و سپس با نصب اپلیکیشن فیدیبو آن را مطالعه کنید:

یادداشت مولف برای چاپ سوم

کتاب حاضر برای اولین بار در سال ۱۳۸۱ به وسیله انتشارات سروش به بازار کتاب عرضه شد. در نخستین نشر این اثر دوستان عزیزی نقش داشتند که نامشان در یادداشت من بر آن آمده است از آن جمله دوست فاضل و گرانمایه جناب آقای اشعری مدیرعامل محترم وقت انتشارات سروش که از حسن تصادف نشر سوم کتاب نیز زیر نظر ایشان صورت گرفته است.
نخستین نشر این کتاب علیرغم حجم آن، به سرعت نایاب شد و چاپ دوم آن نیز بوسیله انتشارات سروش منتشر گردید که علیرغم توزیع آن که محدود به فروشگاههای معدود انتشارات سروش بود و در سایر کتابفروشی ها یافت نمی شد کمیاب و نایاب شد و با پایان گرفتن قرارداد نشر کتاب با انتشارات سروش از دفتر نشر فرهنگ اسلامی که از پیش از پیروزی انقلاب اسلامی در ارائه کتب علمی و ارائه فرهنگ اسلام ناب محمدی(ص) پیشگام و پیشرو بوده است تقاضا کردم نشر آن را بر عهده گیرد و این تقاضا با استقبال موسس و بنیانگذار فرهیخته این دفتر که خود از پیشگامان راه مبارزه برای پیروزی انقلاب اسلامی بوده اند، جناب آقای مهدیان روبرو گردید.
امیدوارم با نشر این کتاب توسط دفتر نشر فرهنگ اسلامی علاقمندان آسان تر بدان دسترسی داشته باشند و انتشار آن در دایره وسیع تری صورت پذیرد. ضمن تشکر از زحمات مدیران و کارکنان محترم دفتر نشر فرهنگ اسلامی، صمیمانه از آنها برای زحماتشان قدردانی می کنم و ضمن تشکر از خوانندگان عزیز که همواره مشوق اینجانب بوده اند تقاضای دعای خیر دارم.

محمد حسن زورق
فروردین ۱۳۸۶

یادداشت مولف برای چاپ دوم

کتاب حاضر که پس از سالها تحقیق و مطالعه فراوان بعنوان عرض ادب و ارادت به پیشگاه خاندان عصمت و طهارت تقدیم مشتاقان حقیقت و عاشقان ولایت گردید و با ابراز لطف اساتید بزرگوار و همیاری عزیزان و دوستان گرامی (که نامشان در یادداشت من بر چاپ اول کتاب آمده است و آن را مشاهده خواهید فرمود)، به بازار کتاب عرضه شد با استقبال فراوان دوستداران دانش و آگاهی و عاشقان اهل بیت روبرو گردید.
اینک که انتشارات سروش با تقاضاهای جدید در مورد این کتاب روبروست و بنا بر تجدید چاپ کتاب دارد امیدوارم چاپ دوم آن بدون غلط باشد و به آسانی به دست خواستارانش برسد، از این طریق هر یک از ما به سهم خویش توانسته باشیم به میزان ناچیز و در حدّ وسع خود نسبت به ساحت پیامبر عظیم الشان اسلام و اهل بیت گرامی او عرض ادب کرده باشیم.
ضمنا در این چاپ جدید نام نوینی برای این کتاب برگزیده ام که کوتاهتر از نام قبلی و شاید گویاتر از آن نیز هست: «شهر گم شده!» به یاد آرمانشهر اسلام که در غبار اغراض و حوادث گم شده است. بجا می دانم یک بار دیگر از تمام اساتید بزرگوار که هر یک به نحوی از این کتاب تقدیر کرده اند، بویژه دانشمند بزرگوار استاد محمدرضا حکیمی تشکر کنم و نیز از همه دوستان و عزیزانی که در انتشارات سروش و یا خارج از این موسسه برای نشر آن کوشیدند بویژه مدیر عامل محترم جدید انتشارات سروش جناب آقای دکتر خالدی و معاون فرهنگی محترم این سازمان جناب آقای درّی سپاسگزاری نمایم. همچنین از همکار هنرمند جناب آقای بیژنی که طرح روی جلد کتاب با خط ایشان مزین شده و سرکار خانم حسن پور طراح روی جلد کتاب، تشکر می نمایم. خداوند همه ما را از پویندگان راهش قرار دهد. آمین.

محمد حسن زورق
۲۸ /۱۱ /۱۳۸۲

یادداشت مولف برای چاپ اول

درباره بانوی نمونه عالم و کوثر گرانقدر نبی اکرم، حضرت فاطمه زهرا سلام اللّه علیها، آثار فراوانی به زبان های مختلف منتشر شده و در آینده نیز منتشر خواهد شد و هر چه زمان جلوتر می رود، نقش تاریخی این قهرمان بزرگ تاریخ اسلام و آزادی، روشن تر و آشکارتر می شود. کتاب حاضر نیز یکی از آثاری است که درباره این بانوی بزرگ و نمونه ـ که به حق باید گفت برای پیام و پیامبر مادری کرده است ـ نوشته شده و من این نگارش را یکی از الطاف الهی می دانم و از این رو شکرگزار پروردگار بزرگ هستم، ولی این لطف از طریق عزیزانی شامل حال من شده که باید پس از شکر خدای بزرگ، از آنان نیز سپاسگزاری کنم.
بی تردید نگارش این کتاب را در مرحله اول، مرهون زحمات و فداکاری های مادرم هستم که عشق به اهل بیت را با شیر در کام ما ریخت و شب ها به جای نقل افسانه های خیالی، داستان واقعی زندگی پیامبر و اهل بیت او را برای ما بازگو کرد و به ما آموخت که تا چه اندازه مرهون فداکاری آن قهرمانان بزرگ تاریخ بشر هستیم. پس از مادرم، مرهون توجه و علاقه جدی همسرم هستم که با دقت کار این کتاب را پی گیری و مرا به نگارش آن تشویق کرد و محیط خانه را برای تالیف آن آماده ساخت. پس از این دو عزیز باید از عزیزان دیگری یاد کنم که هر یک در نگارش، یا ویرایش، یا انتشار کتاب به نحوی موثر بوده اند و مرا با محبت خود تشویق کرده اند. دکتر عبداللّه ناصری طاهری در جمع آوری منابع مورد نیاز به من کمک جدی نمود. استادانی همچون دکتر صادق آئینه وند، حجت الاسلام والمسلمین مروی و دکتر سیدجعفر شهیدی با خواندن متن کتاب و تشویق نگارنده، بذل محبت کردند، مخصوصا استاد دانشمند جناب محمدرضا حکیمی با دقت و وسواس کتاب را از اول تا آخر مطالعه کردند و نظرهای ارشادی خود را مرقوم فرمودند که مورد توجه و استفاده واقع شد و رعایت گردید. ایشان همچنین با نگارش مقدمه ای بر کتاب گام بلندی در تکمیل آن برداشتند که باید از صمیم دل از ایشان تشکر کنم. همچنین از جناب سیدجواد طباطبائی که در انتشار این کتاب نقش قابل توجهی ایفا نمودند کمال تشکر را دارم و از عزیزان دیگر دکتر حسین کرمی مدیر کل محترم طرح و برنامه معاونت سیما و دوست گرامی جناب خلیلی و همکارانشان که در حروف نگاری نسخه دست نویس کتاب با جدّیت کوشیدند، هنرمند گرانقدر جناب علی وزیریان که طرح روی جلد اثر ایشان است، دکتر عباس ملکی که در مورد برخی نکات مربوط به انتشار کتاب راهنمایی های ارزنده ای نمودند و بالاخره دوست گرامی، جناب علی اکبر اشعری، مدیرعامل محترم انتشارات سروش که از نخستین لحظه پیشنهاد کتاب به سروش تا لحظه انتشار آن، کار را با دقت و حوصله پیگیری کردند، کمال تشکر و سپاسگزاری را دارم.
ضمنا از تمام صاحبنظران و خوانندگانی که این کتاب را مطالعه می کنند، تقاضا دارم که پیشنهادهای تکمیلی و اصلاحی و انتقادهای خود را به آدرس ناشر ارسال نمایند تا در چاپ های بعد مورد توجه قرار گیرد.
در خاتمه ذکر این نکته ضروری است که زیبایی و گیرایی این کتاب مرهون زندگی سراسر مجاهده و خداپرستی و حق طلبی و انسان دوستی پیامبر اکرم و اهل بیت گرامی او  که درود خداوند بر تمامی آنان باد ـ و نقص های آن از قلم قاصر نگارنده است. خدا همه ما را با پیامبر و اهل بیت او محشور فرماید و با پیروزی اسلام، بشریت را مرهون الطاف ویژه خود قرار دهد. چنین باد.

محمد حسن زورق
تهران ـ مردادماه ۱۳۸۱نظرات کاربران درباره کتاب شهر گمشده