فیدیبو نماینده قانونی نشر قطره و بیش از ۶۰۰ ناشر دیگر برای عرضه کتاب الکترونیک و صوتی است .
کتاب سه‌شنبه‌ها با موری

کتاب سه‌شنبه‌ها با موری
مرد پیر، مرد جوان و بزرگترین درس

نسخه الکترونیک کتاب سه‌شنبه‌ها با موری به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق فیدیبو به صورت کاملا قانونی در دسترس است.


فقط قابل استفاده در اپلیکیشن‌های iOS | Android | Windows فیدیبو

درباره کتاب سه‌شنبه‌ها با موری

فرزانگی و شفافیت با زیبایی هر چه تمام در این کتاب نوشته شده، و علی‌رغم پیچیدگی‌های زندگی، سادگی را عاشقانه انتقال داده (دکتر ام اسکات پک). گنجینه‌ای باورنکردنی، درکی از مرگ بشر، راهنمایی مهم و سرچشمه روشنگری. کتاب مرشدی که تجربه مرگ‌اش را سهیم می‌شود، با دانش و بینشی ژرف، آماده مواجهه با پدیده مرگ خواهیم شد. من با این کتاب خندیدم، گریه کردم، و پنج جلد از آن را برای فرزندان‌مان سفارش دادم.

ادامه...
  • ناشر نشر قطره
  • تاریخ نشر
  • زبان فارسی
  • حجم فایل 1.28 مگابایت
  • تعداد صفحات ۲۶۴ صفحه
  • شابک

بخشی از کتاب سه‌شنبه‌ها با موری

شما به آخر نمونه کتاب رسیده‌اید، برای خواندن نسخه کامل، کتاب الکترونیک را خریداری نمایید و سپس با نصب اپلیکیشن فیدیبو آن را مطالعه کنید:سپاس و تشکر مترجم

با تشکر از:
استاد عزیزم، خانم دکتر فیروزه مهاجر شجاعی، که اصل این کتاب را در اختیار من قرار دادند؛
و دوست با صبر و حوصله ام، وودی فرانک(۱)، به خاطر کمک های بی دریغش در امر ترجمه؛
(Thank you Woody, for your helps.)
دکتر قطب الدین صادقی؛ و آقای مهندس فیاضی؛ و با تشکر فراوان از مجموعه محترم نشرقطره 

به امید ارتباط مداوم با نیروی درون
ماندانا قهرمانلو ـ بهار ۱۳۸۱

نظرات مختلف در مورد این کتاب

«کتابی جذاب در مورد عشق مردی به مرشد خویش، صداقتی ماندگار در خدمت بالندگی افراد بشر.»

ــ رابرت بلای(۲)، نویسنده ی «Iron John‎»

«تمامی قدیسین و بودیست ها به ما تعلیم داده اند که فرزانگی برابر است با هم دردی و بالعکس. اکنون موری از راه رسیده و با شفافیت تمام این معادله را اثبات کرده است. زندگی و مرگ او به منزله ی راهنمایی در سیر و سلوک ماست.»

ــ جوانّا بال(۳)، موسّس و مدیر اجرایی باشگاه گیلدا

«ملاقات من با موری در آخرین ماه های زندگی او صورت گرفت. در کنار او بودنْ موهبتی است شامل عشق، حقیقت بینی، شجاعت و سخاوت. میچ آلبوم از طریق کتاب «سه شنبه ها با موری» این موهبت سودمند را با ما سهیم شده است. برای گنجاندن این موهبت در قلب تان، تا چهارشنبه صبر نکنید.»

ــ استفان لوین(۴)، نویسنده ی  «Healing into Life and Death» «Who dies؟»

«سه شنبه ها با موری ستایشی دل انگیز و ظریف از افراد پیر و مرحله ی پیری است. میچ آلبوم، از تو به خاطر این که مرا به موری شوارتز(۵) معرفی کردی، متشکرم. عظمت و صداقتش وجودم را به لرزه درآورد. و شوخ طبعی و خوش مشربی او خنده بر لبانم نشاند.»

ــ آلکس کوتلوویتز(۶)، نویسنده ی «There are no children here‎»

«فرزانگی و شفافیت با زیبایی هرچه تمام در این کتاب به رشته ی تحریر درآمده و سادگی را علی رغم پیچیدگی های زندگیْ عاشقانه انتقال داده.»

ــ دکتر اِم. اسکات پِک(۷)، نویسنده ی «(۸)The Road Less Traveled» و «Denial of The Soul‎»

«تک تک ورق های این کتاب کوچک، زیبا و تکان دهنده با گرمای عشق پرتوافشانی می کنند، عشقی که برای ابراز خود شرمسار نیست.»

ــ رابی هارولد کوشنر(۹)، نویسنده ی «When Bad Things Happen to Good People‎» و «How Good Do we Have To Be? A New Understanding of Guilt And Forgiveness.‎»

«گنجینه ای باورنکردنی، درکی از مرگ بشر، راهنمایی مهم و سرچشمه ی روشنگری. در کنار مرشدی که تجربه ی مرگ خویش را سهیم می شود، با دانش و بینشی ژرف آماده ی مواجهه با پدیده ی مرگ خواهیم شد. من با این کتاب خندیدم، گریه کردم و پنج جلد از آن را برای فرزندان مان سفارش دادم.»

ــ دکتر برنی اس. سیگِل(۱۰)، نویسنده ی «(۱۱)Love, Medicine And Miracles‎»

«شرح حالی به شدت تکان دهنده از فرزانگی و شجاعت؛ مرشدی خستگی ناپذیر که جنبه های گوناگون مرگ خویش را سهیم می شود. با شرکت در آخرین کلاس درس موری نکات بی شماری را فرا خواهیم گرفت».

ــ جان کابات زین(۱۲)، یکی از نویسندگان «Everyday Blessings‎» و «Wherever You Go, There You Are‎»

«من عاشق این کتاب هستم. به همه ی دوستانم گفته ام، شما باید این کتاب را بخوانید.» میچ آلبوم هدیه ی ارزشمندی از طرف استاد خود موری شوارتز به ما داده و اکنون ما این فرصت طلایی را داریم که همان درس ها را بشنویم. این کتاب، داستانی واقعی است که شما را به مرحله ی اشراق می رساند. و با پرتویی که از خود به جا می گذارد تا ابد شما را گرم نگه می دارد.

ــ اِمی تَن(۱۳)، نویسنده ی «The Joy Luck Club‎»

آشنایی با نویسنده

میچ آلبوم روزنامه نگار «Detroit Free Press‎» است. انجمن ناشران ورزشی امریکا(۱۴) تا سال ۱۹۹۷، دوبار میچ را بهترین مقاله نویس ورزشی تشخیص داده و رتبه ی اوّل را به او اختصاص داده اند. وی علاوه بر روزنامه نگاری، برنامه های رادیویی (ABC و WJR دیترویت) و برنامه های تلویزیونی (در شبکه ی ESPN و MSNBC ــ گزارش ورزشی) را نیز نویسندگی و اجرا می کند. آلبوم سابق بر این نوازنده ای حرفه ای بوده است.
از آثار دیگر او می توان به Bo‎ و Fab Five‎ ــ جزو پرفروش ترین کتاب های سال امریکا ــ و هم چنین چهار مجموعه مقاله ی ورزشی(۱۵) اشاره کرد.
میچ با همسر خویش، ژانین(۱۶)، در فرانکلینِ(۱۷) میشیگان(۱۸) اقامت دارد. میچِ چهل و پنج ساله نویسنده ی پرفروش ترین کتاب سال ۱۹۹۷ در کشور امریکا بوده است. (Mitchalbom.Com)

فعالیت های نوشتاری

نویسنده ی چند کتاب، شامل:
الف ــ «سه شنبه ها باموری»: از تاثیرگذارترین و پرفروش ترین انتشارات نیویورک تایمز که از اکتبر ۱۹۹۷ تاکنون همواره در پنج ردیف صدر جدول پرفروش ترین کتاب های سال قرار داشته است. اُپراهْ وینْفْری(۱۹) بر اساس این کتاب فیلمی تلویزیونی تهیه کرد، که دسامبر ۱۹۹۹ از شبکه ی ABC پخش شد ــ با بازی جک لِمون(۲۰) و هَنک آزاریا(۲۱). روح اثر طوری است که نه تنها فیلم جزو پربیننده ترین برنامه ها شد، بلکه در سال ۲۰۰۰ نیز چهار جایزه ی «اِمی» نیز به خود اختصاص داد (برای بهترین بازیگر نقش اوّل ــ Lemmonــ و نقش دومِ ــ Azaria ــ مَرد). تاکنون بیش از پنج میلیون نسخه از این اثر به چاپ رسیده است. «سه شنبه ها با موری» در سی و چهار کشور و به سی زبان ترجمه شده و به چاپ رسیده است. این کتاب پرفروش ترین کتاب سال در کشورهای ژاپن، استرالیا، برزیل و انگلیس نیز بوده است.

«سه شنبه ها باموری» در رسانه های گروهی امریکا شامل مطبوعات ــ از جمله مجلاّت Life Magazine, People Magazine Red Book, TV Guide, ــ و تلویزیون ــ در برنامه های NBCS Today Show, Oprah Winfrey Show Tom Snyder Show, Larry King Live, CBS Early Showو ODonnell Show Rosieــ نیز بسیار پرطرفدار بوده است.
ب ــ کتاب.Bo
ج ــ سلسله کتاب های پنج قسمتیFab.

فعالیت های مطبوعاتی

به تشخیص (۲۲)APSE به مدت سیزده سال نویسنده ی شماره ی یک گزارش های ورزشی بوده است ــ این جزو بزرگ ترین افتخارات شغلی او محسوب می شود ــ و تاکنون هفت بار این جایگاه را برای خود حفظ کرده است. هیچ نویسنده ی دیگری نتوانسته بیش از یک بار جایزه ی APSE را به خود اختصاص دهد. علاوه بر این بیش از صدها لوح تقدیر نیز دریافت کرده، از جمله از طرف:
Headliners Club, National Sportswriters, UPI, AP, Broadcasters Associations,و...
نوشته های او در مطبوعات داخل و خارج کشور نیز به چاپ می رسند، از جمله در: TV Guide, The New York Times, Sport, GQ,، USA Today, Sport Illustrated، مجله ی پرطرفدار آلمانی GEO و MSNBC.int.

فعالیت های رادیویی

مجری چندین برنامه ی رادیویی:
الف ــ The Mitch Albom Show(از دوشنبه ها تا پنج شنبه ها)
ب ــ The Mitch Albom Show on The Weekend(شنبه ها)
ج ــ The Monday Sports Albomــ که مصاحبه ای است با پیش کسوتان؛ از زمان پخش اوّلین قسمت آن چهارده سال می گذرد. مهمانانی هم چون جرالد فورد(۲۳)، وِین گرِتزکی(۲۴) و دنیس رادْمَن(۲۵) در این برنامه حضور داشته اند.

فعالیت های تلویزیونی

میچ یکی از اعضای هیئت تحریریه ی گزارش های ورزشی است. با ESPNs Up Close, CBS Early Show, NBCs Today Show, ABC News, همکاری دارد. دو بار نیز به عنوان مفسّر ورزشی المپیک انتخاب شده، بار اوّل در ABCs Good Morning از سری بازی های آتلانتای امریکا و اخیرا در CBS Early Show از سری بازی های سیدنیِ استرالیا.

فعالیت های موسیقی

میچ آهنگساز و نویسنده ی اشعار ترانه هاست. از کارهای او می توان به موسیقی متن فیلم تلویزیونی Cookin For Two‎ به کارگردانی آرنولد شوایتزینگر(۲۶)، محصول ۱۹۹۰ اشاره کرد.
اخیرا نیز اشعار ترانه ای را سروده که توسط وارن زیوون(۲۷)، دیوید کراسبی(۲۸) و دیوید لِتِرمن(۲۹) اجرا شده است.

آشنایی با شخصیت میچ آلبوم

میچ متولد فیلادِلفیا، فارغ التحصیل دانشگاه براندیز در رشته ی جامعه شناسی و فوق لیسانس روزنامه نگاری و مدیریت بازرگانی از دانشگاه کلمبیای نیویورک سیتی است. سال ها پیش نقش کوتاه در نمایشی برای کمدین معروف «گِیب کاپلان(۳۰)» ایفا کرد.
میچ دو موسّسه ی خیریه در دیترویت بزرگ بنیان کرده است:
۱. The Dream Fund ــ سال تاسیس ۱۹۸۹، مختص کودکان بی بضاعت جهت فراگیری انواع هنرها.
۲. A Time To Help ــ سال تاسیس ۱۹۹۸، در این موسّسه افراد داوطلبانه هر ماه یک بار دور هم جمع می شوند تا فعالیت های گوناگونی را در دیترویت متعهد شوند.
فعالیت هایی از قبیل: ساخت جان پناه، همکاری با Habitat For Humanityو برنامه های خوراک رسانی به سالمندان.
آلبوم خود نیز به موسّسات خیریه کمک مالی می کند، موسّساتی هم چون:
(۳۱)CATCH Forgotten Harvest,وMichigan Hospice Organization
میچ آلبوم در سال ۱۹۹۹ مرد ملّی سال تشکیلات (۳۲)Hospice شد.
«باب کاستاس»(۳۳) ــ یکی از دست اندرکاران شبکه ی NBC ــ در مورد میچ آلبوم این چنین گفته است:

«میچ آلبوم با شفقت و آگاهی می نویسد. او یکی از بهترین نویسندگان ورزشی جوان کشور امریکاست.»

و نیز «جو دامِرس»(۳۴) ــ رییس:Detroit Pistons

«میچ آلبوم یکی از بهترین نویسندگانی است که تا به حال دیده ام.»

نظرات کاربران درباره کتاب سه‌شنبه‌ها با موری

به نظرم این کتاب فوق العاده است. کتابی سرشار از زندگی، انسانیت و حتی مرگ. موری درس زندگی و مرگ را با زیباترین و قابل فهم ترین کلام به ما می آموزد. دیدن دنیا از دریچه نگاه او واقعا شیرین است.
در 2 سال پیش توسط زهرا گل
عاشق این کتابم
در 2 سال پیش توسط ری‌را پورکیا
این کتاب رو چند سال پیش از دوستی امانت گرفتم و خوندم. لذت بخش بود. درسهایی داره که بهت یاد میده قدر زندگی رو باید بدونی. درد، رنج ، مبارزه، گریه و... همه متعلق به زندگیه این کتاب رو از فیدیبو میخرم و دوباره میخونم.
در 1 سال پیش توسط meh...aei
کتاب قشنگی بود. باعث میشه آدم‌بیشتر فکر کنه و به محتوای زندگی توجه کنه.
در 1 سال پیش توسط مریم عابدی
بسیارعالی. کتاب زندگی. جالب این بود که من هم سه شنبه کتاب رو تموم کردم. ممنونم مربی! دلم برات تنگ میشه...😭
در 5 ماه پیش توسط نسرین عبداللهی
کتاب خوبیه ولی دغدغه های فرهنگی جامعه ما رو نداره و متناسب با جامعه آمریکا تالیف شده.
در 11 ماه پیش توسط امیرسعید امینی
فیلم سینماییش هم عالیه
در 1 سال پیش توسط نگار ...
"کافى است آدم یکبار انگشت روى سؤالات مهم بگذارد، آن وقت دیگر توانایى چشم پوشى از آن ها را نخواهد داشت." فراموشى به قول هایدگر، انسان "هستنده اى پرسشگر" است؛ تنها موجودى که از وجود، هستى و واقع بودن خود در جهان، با خبر است و مى تواند از آن پرسش کند و دست به تصمیم بزند. هستى، قابل فهم ترین و مطمئن ترین مسئله براى انسان است و در عین حال، هیچ گاه توجهى بدان ندارد؛ علت اول غیر قابل بررسى بودن خود هستى ست. هستى -بر خلاف هستنده ها- با وجود اطمینان غیر قابل انکارى که از بودنش به انسان القا مى کند، هیچ بنیاد و اساسى به دست انسان نمى دهد تا بتواند به واسطه شان، آن را بررسى و تحلیل کند. علت بعدى، خاصّ انسان مدرن است که تفکر تکنولوژیک بر او حاکم است و همه چیز -حتى انسانها- را به عنوان منبع، سرمایه و ارقام نگاه مى کند و درصدد تسلط بر و بهره بردارى از آنهاست؛ این تفکر خواهان قدرت و تسلط افزاینده ست و به حقیقت بى اعتناست و انسان را از پرسشگرى باز داشته است. انسان موجود ذاتاً اصیلى است که تمایل زیادى به غیر اصیل زیستن دارد و نه تنها هستى اش را فراموش مى کند، بلکه خود این فراموشى را نیز فراموش مى کند. ‏"همه مى دانند که خواهند مرد اما آنرا باور ندارند. اگر باور داشتیم، کارها را به گونه ى دیگرى انجام مى دادیم." ‏نیستى هستى، با نیستى معنا پیدا مى کند و کامل مى شود. نیستى همواره محدودیت زمان را به ما یادآورى مى کند و همین موعد مقرر است که ما را به زندگى و تکاپو وا مى دارد. گاهى اوقات دیدن چهره ى مرگ، این موجود فراموشکار را به اضطراب وا مى دارد و درنتیجه او را به پرسش از هستى -و موضوعات وابسته به آن- فرا مى خواند. همان اتفاقى که براى شخصیت هاى بى شمارى، چه در دنیاى واقعى و چه در دنیاى فانتزى، مى افتد و زندگى شان را زیر و رو مى کند. مورى -و به تاثیر از او، خود میچ آلبوم- یکى از آن اشخاص است؛ استاد دانشگاهى که به بیمارى ALS - اسکلروز جانبى آمیوتروفیک، همان بیمارى استیون هاوکینگ که موجب تخریب تدریجى دستگاه عصبى مى شود- مبتلا شده و در سراشیبى تندِ نیستى به حرکت مى افتد ( و شاید تنها نکته ى مثبت کتاب، نشان دادن پیشروى و تخریب این بیمارى وحشتناک است که حتى خود خواننده را نیز مضطرب مى کند). هم او و هم شاگردش -میچ آلبوم- که چهره ى مرگ را این گونه نزدیک مى بینند، تصمیم مى گیرند که هر سه شنبه پرسش هاى هستى شناسانه اى را مطرح و راجع به آنها مباحثه کنند. ‏"ما درس هاى اشتباه را آموزش مى دهیم. و تو باید خیلى قوى باشى که اگر "سنّت" برایت کاربرد نداشت، بتوانى ولش کنى. "سنّت" خود را خلق کن." ‏آب هاى سطحى اینکه امتیاز دو ستاره براى کتاب در نظر گرفتم دلیلى بر بد بودن کتاب نیست و علتش صرفاً آن است که من پاسخ هاى عمیق ترى از این سوالات، انتظار داشتم. نویسنده کتاب اقیانوسى را هدف مى گیرد و فقط در سطح شنا مى کند؛ سوالات مهمى مطرح و به جواب هایى کلّى، سربسته و کلیشه اى بسنده مى شود و از این جهت، کاملاً در قامت یک کتاب خودیارى طبقه بندى مى شود. اگر تا به حال در فراموشى به سر مى بردید و هنوز شروع به پرسش نکرده اید و در این زمینه تازه کارید، این کتاب براى شروع گزینه ى مناسبى ست؛ در غیر اینصورت، کتابى ست که چیزى براى افزودن به دانسته هاى شما در خود ندارد. ‏"اگر چگونه مردن را یاد بگیرى، چگونه زیستن را نیز فراخواهى گرفت."
در 8 ماه پیش توسط soheil
بے نظیره داستانے آموزنده و سرشار از امیدوارے و شناخت با ترجمه ای گویا و روان🌻🌷
در 4 ماه پیش توسط آزاده
عااالیه،یه نکته هایی و گوشزد میکنه ادم میدونه ولی همیشه نادیده میگیره
در 10 ماه پیش توسط akr...ram