فیدیبو نماینده قانونی گروه انتشاراتی ققنوس و بیش از ۶۰۰ ناشر دیگر برای عرضه کتاب الکترونیک و صوتی است .
کتاب آبراهام لینکلن

کتاب آبراهام لینکلن
رئیس‌جمهوری آمریکا در جنگ داخلی

نسخه الکترونیک کتاب آبراهام لینکلن به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق فیدیبو به صورت کاملا قانونی در دسترس است.


فقط قابل استفاده در اپلیکیشن‌های iOS | Android | Windows فیدیبو

با کد تخفیف fdb40 این کتاب را در اولین خریدتان با ۴۰٪ تخفیف یعنی ۲,۳۴۰ تومان دریافت کنید!

درباره کتاب آبراهام لینکلن

با آغاز قرن نوزدهم و پیشرفت‌های حاصل شده در تمامی حوزه‌های فعالیت انسان ، دنیای قدیم به مکانی جدید بدل شد . اختراعات جدید روش زندگی را به سرعت تغییر داد و اکتشافات علمی نیز نگرش انسان را به خود دگرگون ساخت . با وقوع جنگ جهانی اول سراسر جهان را جنگ فرا گرفت و به کارگیری اندیشه‌هایی نظیر کمونیسم و ناسیونالیسم نشان داد که کشورها می‌توانند بسیار فراتر از مرزهای خود بر جهان تأثیر بگذارند . آبراهام لینکلن یکی از رؤسای جمهور آمریکا بود که آخرین اصلاحات را در پرونده‌ای که می‌رفت به سندی تاریخی تبدیل شود تکمیل کرد . او « اعلامیه آزادی بردگان » را آماده کرد تا آن را به تمام دنیا اعلام نماید . او برای رسیدن به اهدافش آماده بود که با تمام قدرت مبارزه کند . پس از آن ، تاریخ از این مرد به عنوان یک آزادیبخش بزرگ یاد خواهد کرد . مردی که بردگان را آزاد کرد . دشوارترین تصمیمی که وی تا آن زمان با آن روبرو شده بود ، همان تصمیمی بود که می‌بایست درباره بردگی اتخاذ می‌کرد . هر چند سیاهپوست‌ها در ایالات شمالی آزاد بودند ولی آنها را با سفیدپوستان برابر نمی‌دانستند . اکثر ایالات آمریکا قوانینی داشتند که کارهای مجاز و غیرمجاز آمریکایی‌های سیاهپوست را تعیین می‌کرد . جنوبی‌ها موافق برده‌داری و شمالی‌ها مخالف آن بودند و « آبراهام » یکی از بی‌شمار اهالی شمال بود که مخالف برده‌داری بود . کتاب جالب و خواندنی « آبراهام لینکلن » یکی دیگر از مجلد‌های مجموعه شخصیت‌های تأثیرگذار تاریخ معاصر است

ادامه...

بخشی از کتاب آبراهام لینکلن

شما به آخر نمونه کتاب رسیده‌اید، برای خواندن نسخه کامل، کتاب الکترونیک را خریداری نمایید و سپس با نصب اپلیکیشن فیدیبو آن را مطالعه کنید: 


فصل ۱. آزاد برای همیشهآبراهام لینکلن همیشه به عنوان یک «آزادیبخش بزرگ» به یاد خواهد ماند، مردی که بردگان را آزاد کرد.

صبح زود نخستین روزِ سال ۱۸۶۳ آبراهام لینکلن رئیس جمهوری آمریکا پشت میز کارش نشست و آخرین اصلاحات را در پرونده ای که خیلی زود به سندی تاریخی تبدیل می شد، به عمل آورد. لینکلن خسته بود، او تمام شب را بی خوابی کشیده بود تا به آخرین واژه های بیانیه رسمی خود، «اعلامیه آزادی بردگان»، بپردازد.
تا آن لحظه از زندگی لینکلن، هیچ تجربه ای وجود نداشت که او را برای رهبری کشوری که داشت وارد سومین سال جنگ خونینش می شد، آماده کند. با این همه، لینکلن در مقام رئیس جمهوری برای رسیدن به هدفش، یعنی حفظ اتحادیه، محکم ایستاده بود. ادامه جنگ و کشته شدن هم میهنان عزیزش در میادین جنگ قلب او را می شکست. وی برای جلوگیری از این مسئله هر فرصت ممکنی را برای ایالات جنوبی [موافقان برده داری] فراهم کرده بود: اول برای این که وارد جنگ نشوند، و پس از شروع جنگ برای به پایان رساندن آن. ولی هیچ یک از این تمهیدات سودمند واقع نشده بود. زمان اقدام فرا رسیده بود.
رئیس جمهور لینکلن بیش تر وقت آن روز صبح خود را صرف خوشامدگویی به مهمانانی کرد که در جشن سنتی کاخ سفید در نخستین روز سال شرکت می کردند. در اواخر جشن، لینکلن و چند تن از اعضای کابینه اش در اتاق کار رئیس جمهوری خلوت کردند تا امضای نهایی «اعلامیه آزادی بردگان» را به انجام برسانند.
پیش از امضا کردن، لینکلن یک بار دیگر متن اعلامیه را خواند که در آن آمده بود: «تمام افراد به بردگی گرفته شده در هر ایالتی که... اکنون علیه ایالات متحده سر به شورش برداشته است، از این پس و برای همیشه آزاد خواهند بود.»۱
تصمیم برای آزادسازی بردگان در ایالات شورشی جنوبی به آسانی اتخاذ نشده بود. آبراهام لینکلن مردی بود که در باره هر مسئله ای مدت ها تعمق می کرد، شکیبایی به خرج می داد، و به دقت مراقب جوانب آن بود. وی عادت داشت که پیش از تصمیم گیری بارها و بارها مسائل را در ذهنش سبک و سنگین کند. لینکلن با نگریستن به یک وضعیت از زوایای مختلف و بررسی همه جزئیات اغلب مسائلی را می دید که اصلاً به ذهن دیگران نرسیده بود.
دشوارترین تصمیمی که آبراهام لینکلن تا آن زمان با آن روبرو شده بود، همان تصمیمی بود که می بایست در باره بردگی اتخاذ می کرد. هنگامی که نماینده جوان ایلینویز در کنگره آمریکا بود هنگام درگرفتن بحث های داغ دیگران در باره این مسئله او ساکت می ماند.
صاحبان ثروتمند کشتزارها در جنوب آمریکا ادعا می کردند که مالکیت بردگان سیاهپوست «حق مقدس» آن هاست. و هر چند اکثر ساکنان جنوب اصلاً برده نداشتند، موافق بودند که برده داری منصفانه و درست است. آن ها بر این باور بودند که سیاهان ذاتاً پست تر از سفیدپوستان هستند و لازم است سفیدپوستان بر آنان حکومت کنند.آبراهام لینکلن با اعضای کابینه خویش دیدار می کند تا «اعلامیه آزادی بردگان» را قرائت کنند.

در شمال کشور جنبش الغاگری [جنبش کسانی که معتقد به حذف و الغای برده داری بودند] رو به گسترش بود، با این همه تعداد انگشت شماری از مردم عقیده داشتند سیاهان با سفیدپوست ها برابرند و شایسته داشتن آزادی هایی مشابهند. اکثر الغاگران صرفاً معتقد بودند که برده داری نادرست است و نباید وجود داشته باشد. آن ها دیگر به این فکر نمی کردند که اگر تمام بردگان آزاد شوند چه خواهد شد.
هر چند سیاهپوست ها در ایالات شمالی «آزاد» بودند، آنان را با سفیدپوستان برابر نمی دانستند. اکثر ایالات آمریکا قوانینی داشتند که کارهای مجاز و غیرمجاز آمریکایی های سیاهپوست را تعیین می کرد. در ایالت ایلینویز، یعنی ایالتی که خود لینکلن اهل آن جا بود، سیاهپوست های «آزاد» می بایست مالیات می پرداختند، ولی حق دادن رای نداشتند، اجازه نداشتند مقامی سیاسی داشته باشند، به مدرسه بروند، جزو اعضای هیئت منصفه دادگاه ها باشند و حتی اجازه نداشتند در دادگاه ها شهادت بدهند.
همچنین بسیاری از مشاغل برای سیاهان آزاد ممنوع بود. بسیاری از آنان با بستن قرارداد نوکر ملزم به خدمت می شدند. آن ها سندی را امضا می کردند که تا چند سال معین بدون مزد و فقط در ازای دریافت غذا، لباس و سرپناه کار کنند.
آبراهام لینکلن یکی از بی شمار اهالی شمال بود که مخالف بردگی بودند، ولی مادام که برده داری به جنوب منحصر می شد با آن مخالفتی نداشتند. لینکلن فکر نمی کرد که کنگره آن قدر قدرت داشته باشد که بتواند مانع برده داری در ایالت هایی شود که از قبل برده داری می کردند. وی امیدوار بود کنگره با وضع قوانینی برای جلوگیری از گسترش برده داری در سایر مناطق سرانجام باعث «مرگ طبیعی» برده داری در ایالات جنوبی شود.

نظرات کاربران درباره کتاب آبراهام لینکلن

نگرانی من این نیست که خدا طرف ما است یا نه ؛ بزرگترین نگرانی من این است که ما طرف خدا باشیم . چرا که خداوند همیشه طرف حق است. "آ.لینکلن"
در 2 سال پیش توسط P D
هدف لینکلن از جنگ داخلی حفظ اتحاد امریکا بود چون به خاطر صنعتی بودن ایالات شمالی و زراعی بودن ایالات جنوبی، توازن اقتصادی برای صادرات و واردات به هم خورده بود و مشکل این قدر جدی بود که ایالات ها درخواست جدایی داشتند. از ابتدای تشکیل امریکا هم حقوق مستقل ایالت ها قانونی شده بود. لینکلن حدود یک سال و نیم بعد از اغاز جنگ و بعد از شکست های زیادی که ارتش ایالات شمالی خورده و نیرو کم اورده بود، فرمان ازادی بردگان را صادر کرد اما در عین حال تاکید می کرد که این ازادی به معنی برابری حقوق سیاسی و مدنی بین سفید و سیاه نیست. امریکا همون طور که از این شخص قدیس ساخته تا چند سال بعد از کلینتون و بوش و اوباما و ترامپ هم میسازه
در 1 سال پیش توسط gh....ini
واقعا با این شخصیت قدیس گونه اون آمریکایی بود، آمریکا از کجا به کجا رسیده، پایان یک امپراطوری!
در 2 سال پیش توسط مصطفی .م
ممنونم جالب بود
در 2 سال پیش توسط مرتضی ت
ممنونم جالب بود
در 2 سال پیش توسط مرتضی ت
ممنونم جالب بود
در 2 سال پیش توسط مرتضی ت