Loading

چند لحظه ...
کتاب عقده‌ی مادر و روابط زن و مرد؛ روان‌شناسی كهن ‌الگويی انسان امروز

کتاب عقده‌ی مادر و روابط زن و مرد؛ روان‌شناسی كهن ‌الگويی انسان امروز

نسخه الکترونیک کتاب عقده‌ی مادر و روابط زن و مرد؛ روان‌شناسی كهن ‌الگويی انسان امروز به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق اپلیکیشن رایگان فیدیبو در دسترس است. همین حالا دانلود کنید

با کد تخفیف salam این کتاب را در اولین خریدتان با «۹۰٪ تخفیف» بخرید!

نقد و بررسی کتاب عقده‌ی مادر و روابط زن و مرد؛ روان‌شناسی كهن ‌الگويی انسان امروز

«در سراسر تاریخ، قوانین، آداب و رسوم و پیمان‌ها رابطه‌ی مرد را با زن و همچنین رابطه‌ی مرد را با زنانگی خودش تنظیم کرده‌اند؛ اما تنها در دوران اخیر است که انسان توانسته در مسیر دگرگونی‌های اجتماعی، گامی بسیار بزرگ بردارد و در این‌گونه امور، دست به تصمیم‌گیری‌های شخصی بزند؛ این آزادی همان اندازه جدید و تازه است مه دنیای مدرن ما، ازاین‌رو خواستار آگاهی ویژه‌ای است که درگذشته هرگز مطرح نبوده است.» این جملات آغازین کتاب عقده‌ی مادر و روابط زن و مرد؛ روان‌شناسی کهن‌الگویی انسان امروز است. کتابی که رابرت جانسون نوشته است و در آن مسئله‌ای جالب در روانشناسی مردان را روایت کرده است.

‌درباره‌ی کتاب عقده‌ی مادر و روابط زن و مرد؛ روان‌شناسی کهن‌الگویی انسان امروز اثر رابرت جانسون

کتاب عقده‌ی مادر و روابط زن و مرد؛ روانشناسی کهن‌الگویی انسان امروز با عنوان اصلی «lying wuth the heavenly woman» اولین بار سال 1995 در آمریکا منتشر شد. این کتاب روانشناسی به مسائل روان‌شناختی مردان در پیوند با هویت زنانه در طول تاریخ پرداخته است. تورج رضا بنی‌صدر مترجمی است که این کتاب را به فارسی برگردانده و البته تحقیقات و پژوهش‌های خود را هم در آن منعکس کرده است. بخش‌هایی که ایشان به کتاب اضافه کرده‌اند در کروشه قرارگرفته و از متن اصلی جداشده است.

کتاب عقده‌ی مادر و روابط زن و مرد توانسته است نظرات زیادی را در سراسر دنیا به خود جلب کند و تاکنون به چندین زبان مختلف برگردانده شده است.

مروری بر فصل‌های کتاب عقده‌ی مادر و روابط زن و مرد؛ روان‌شناسی کهن‌الگویی انسان امروز

کتاب عقده‌ی مادر و روابط زن و مرد با پیشگفتار مترجم بر چاپ‌های مختلف آغازشده است. در ادامه واژه‌نامه‌ای آمده است که در آن درباره‌ی واژه‌های خاص به‌کاررفته در کتاب مانند کهن‌الگو، سایه، پرسونا و ... توضیحاتی آمده است. خواندن این بخش به دریافت محتوای کتاب کمک زیادی خواهد کرد. در ادامه محتوای اصلی کتاب آمده است که عنوان بخش‌های مختلف آن به شرح زیر است:

درآمدی بر زنانگی در زندگی مرد

فصل اول: عناصر زنانه

مادر

عقده‌ی مادر

کهن‌‎الگوی مادر

خواهر

آنیما (زن درون)

همسر

دختر

سوفیا

هیترا (hetaira)

دوستی

روابط همواِروتیک

فصل دوم: آلودگی‌های عناصر زنانه

به هم آمیختن مادر با سایر شکل‌های زنانه

آلودگی‌های عقده‌ی مادر

آلودگی‎‌های کهن‌الگوی مادر

آلودگی‌های آنیما

آلودگی‌های همسر

در پایان کتاب نیز بخشی تحت عنوان آخرین سخن آمده است که در آن اهداف کتاب توضیح داده‌شده است.

‌درباره‌ی رابرت جانسون نویسنده‌ی کتاب عقده‌ی مادر و روابط زن و مرد؛ روان‌شناسی کهن‌الگویی انسان امروز

رابرت جانسون، روانشناس آمریکایی پیرو مکتب یونگ متولد سال 1921 در آمریکا است. او در دوران کودکی تصادفی را از سر گذراند که باعث شد یکی از پاهایش را از دست بدهد. این پیشامد بعدها باعث شد او به مسائل مربوط به معنویت علاقه‌مند شود و در این موضوعات پژوهش کند. او در کلاس‌های روانشناسی مختلفی در زوریخ شرکت کرده و تحت نظر روانشناسان تحلیلی‌ای مانند کارل گوستاو یونگ و یولانده یاکوبی (jolande jacobi) کارکرده است. او ضمناً با روانشناسی فرویدی نیز آشنا است. او حتی در معابد هندی یک سری آموزش‌ها در زمینه‌ی ذن و مطالب مربوط به آن دیده است.

رابرت جانسون سال 2002 به خاطر سال‌ها تلاش دکترای افتخاری دریافت کرد. او آثار زیادی در کارنامه دارد که از میان آن‌ها می‌توان به «او: درک روانشناسی مردانه»، «او، درک روانشناسی زنانه»، «ما، شناخت روان‌شناختی عشق رمانتیک»، «تحول، درک سه سطح از آگاهی مردانه»، «زنانگی گمشده و بازیابی مجدد»، «دنیای طلایی» و «راهی برای رسیدن به خوشبختی واقعی» را نام برد. تاکنون بیش از 5 میلیون نسخه از کتاب‌های او در سراسر جهان فروخته‌شده است.

ترجمه‌ی کتاب عقده‌ی مادر و روابط زن و مرد؛ روان‌شناسی کهن‌الگویی انسان امروز به فارسی

 کتاب عقده‌ی مادر و روابط زن و مرد یکی از کتاب‌های بسیار مهم روانشناسی است. تورج رضا بنی‌صدر اولین بار سال 89 این کتاب را به فارسی برگرداند. سال 94 در چاپ سوم این کتاب مترجم بازبینی‌های زیادی را روی اثر انجام داده و آن را به نسخه‌ای کامل‌تر تبدیل کرده است. سال 98 چاپ پنجم این کتاب به بازار آمد.

انتشارات لیوسا کتاب عقده‌ی مادر و روابط زن و مرد؛ روان‌شناسی کهن‌الگویی انسان امروز را با ترجمه‌ی تورج رضا بنی‌صدر عرضه کرده و در اختیار علاقه‌مندان قرار داده است.

چرا باید کتاب عقده‌ی مادر و روابط زن و مرد؛ روان‌شناسی کهن‌الگویی انسان امروز را خواند؟

کتاب عقده‌ی مادر و روابط زن و مرد کتاب بسیار ارزشمندی است. این کتاب نکات زیادی دارد که می‌تواند به خوانندگانش بیاموزد. روانشناسان و روانکاوان می‌توانند این کتاب را در کنار سایر منابع خود برای کمک به مراجعینشان به کار ببندند. تورج رضا بنی‌صدر در پیشگفتار این کتاب درباره‌ی آن گفته است: «هنگام کار روی این اثر، لایه به لایه به درون خود فرورفتم و نشانه‌های آن را در خود بازیافتم؛ یک سفر درونی پررنج که می‌توان آن را با درد زایمان مقایسه کرد. امید است در فرآیند این سفر برای هریک از ما به جبران رنج سفر، تولدی دوباره صورت پذیرد و بتوانیم برخی از گره‌های روان خود را بازگشاییم و روابط خود را با خویش و انسان‌هایی که دوستشان داریم بازسازی کنیم.»

کتاب عقده‌ی مادر و روابط زن و مرد؛ روان‌شناسی کهن‌الگویی انسان امروز در دسته‌ی کتاب‌های روانشناسی قرار دارد.

کتاب عقده‌ی مادر و روابط زن و مرد؛ روان‌شناسی کهن‌الگویی انسان امروز مناسب برای گروه سنی بزرگ‌سال است.

تعداد صفحات نسخه‌ی چاپی کتاب 160 صفحه است که با مطالعه‌ی روزانه 20 دقیقه می‌توانید این کتاب را در 8 روز بخوانید.

کتاب عقده‌ی مادر و روابط زن و مرد؛ روان‌شناسی کهن‌الگویی انسان امروز حجم اندکی دارد و برای افرادی که وقت کافی برای خواندن کتاب‌های طولانی را ندارند و قصد دارند کتابی مختصر با موضوع روانشناسی را بخوانند مفید خواهد بود.

آنچه در بالا خواندید بررسی و نقد کتاب عقده‌ی مادر و روابط زن و مرد؛ روان‌شناسی کهن‌الگویی انسان امروز اثر رابرت جانسون بود. خرید و دانلود این اثر در همین صفحه امکان‌پذیر است. برای مطالعه‌ی دیگر کتاب‌ها در زمینه‌ی روانشناسی می‌توانید به قسمت دسته‌بندی کتاب‌ها مراجعه و کتاب‌های این موضوع را یکجا مشاهده کنید.

 

مشخصات کتاب عقده‌ی مادر و روابط زن و مرد؛ روان‌شناسی كهن ‌الگويی انسان امروز

 • ناشر انتشارات لیوسا
 • قیمت نسخه چاپی قیمت نسخه چاپی ۲۵,۰۰۰ تومان
 • تاریخ نشر ۱۳۹۸/۰۱/۱۵
 • زبان فارسی
 • حجم فایل 0.9 مگابایت
 • تعداد صفحات ۱۶۰ صفحه
 • شابک

نظرات کاربران درباره کتاب عقده‌ی مادر و روابط زن و مرد؛ روان‌شناسی كهن ‌الگويی انسان امروز

کتاب انواع مردان تالیف جان شیندا بولن و کهن الگوهای درون زنان از همین نویسنده
در ۵ سال پیش توسط محسن کاظمی ( | )
این کتاب را سه بار پشت سر هم خواندم و در حال حفظ کردنش هستم. نویسنده تلاش می‌کند بگوید مشکلات ما از «چه چیزی» نیست بلکه از «چه کسی» است. مخصوصا رابطه مریض مرد با مادر، همسر و دختر را بررسی می‌کند. دو کهن الگوی «هتیرا» و «سوفیا» (الهه خرد) را هم بررسی می‌کند. دکتر یونگ می‌گوید دو سن ۲۱ سالگی و ۴۵ سالگی بیشترین مشکلات را برای انسان ایجاد می‌کند. ترجمه کتاب و تفسیرها عالی و بی نظیر است. مثال های ایرانی هم زده می‌شود؛ مانند «بچه حلال زاده به دائی اش می‌رود»، که از فرهنگ خواهر-برادری باستان مانده است. این کتاب را باید تمام اهالی علوم انسانی و مخصوصا نویسندگان و منتقدان بخوانند. هر چه از این کتاب تعریف کنم، کم است.
در ۲ سال پیش توسط حسین رسولی ( | )
از دوستان محترم خواهش میکنم اگر کسی مرجع دیگری راجب مطالب بسیار خوب این کتاب میشناسه معرفی کنه...
در ۵ سال پیش توسط حسین ایرانپور ( | )
مبحث عقده مادر و سایر مباحث یونگ همه ارزش خوندن و گوش دادن رو دارند
در ۵ ماه پیش توسط kobra karimi ( | )
کتاب خوبی بود مخصوصت برای شروع مطالعه در این زمینه👌
در ۶ ماه پیش توسط marjan vesali ( | )
 • ۱
 • ۲
 • ۳
 • بعدی ›
 • آخرین ››