دسته‌ بندی
Loading

چند لحظه ...
با کد تخفیف salam این کتاب را در اولین خریدتان با «۹۰٪ تخفیف» بخرید!
کتاب رساله‌های میرزا ملکم‌خان ناظم‌الدوله فیدی‌پلاس

کتاب رساله‌های میرزا ملکم‌خان ناظم‌الدوله

نسخه الکترونیک کتاب رساله‌های میرزا ملکم‌خان ناظم‌الدوله به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق اپلیکیشن رایگان فیدیبو در دسترس است. همین حالا دانلود کنید!

درباره کتاب رساله‌های میرزا ملکم‌خان ناظم‌الدوله

میرزاملکم‌خان ناظم‌الدّوله سیاستمدار، روشنفکر و نویسندهٔ عهد قاجار، منادی تجدد و مبلغ رویکرد به مدنیت باخترزمین بود. او درمان واپس‌ماندگی ایران را اقتباس کامل دست‌آوردهای غرب در همهٔ زمینه‌های سیاسی، اقتصادی و اجتماعی می‌دانست. نخستین برپاکنندهٔ نوعی محفل ماسونی به‌نام فراموش‌خانه در ایران بود و به سائقهٔ نوخواهی و نوجویی‌اش در زمینه‌های گوناگون از جمله اصلاح خط فارسی به کوشش برخاست، و برای تبیین دیدگاه‌ها و باورهای خویش و ترویج آن‌چه برای پیشبرد جامعهٔ ایرانی ضروری می‌پنداشت کوشش قلمی بسیار کرد و رساله‌ها پرداخت مطالعهٔ آثار ملکم جوهر اندیشه و خواست راستین او را بر خواننده آشکار می‌کند و زمینهٔ اندیشگی و چگونگی برخورد روشنفکران ایرانی با مقتضیات دنیای نو را بازمی‌نماید. مجموعهٔ حاضر، که تقریباً همهٔ رساله‌های شناختهٔ ملکم در آن گنجانیده شده، می‌تواند خواننده را با اندیشهٔ ملکم و از راه آن، با خط اصلی اندیشهٔ نوگرایانه‌ای که از سدهٔ سیزده هجری قمری آغاز شد و به انقلاب مشروطیت ایران انجامید آشنا سازد.

ادامه...

مشخصات کتاب رساله‌های میرزا ملکم‌خان ناظم‌الدوله

  • ناشر نشر نی
  • قیمت نسخه چاپی قیمت نسخه چاپی ۴۰,۰۰۰ تومان
  • تاریخ نشر ۱۳۹۰/۱۰/۱۵
  • زبان فارسی
  • حجم فایل 3.47 مگابایت
  • تعداد صفحات ۵۲۸ صفحه
  • شابک

بخشی از کتاب رساله‌های میرزا ملکم‌خان ناظم‌الدوله

شما به آخر نمونه کتاب رسیده‌اید، برای خواندن نسخه کامل، کتاب الکترونیک را خریداری نمایید و سپس با نصب اپلیکیشن فیدیبو آن را مطالعه کنید:

در حال بارگذاری...

نظرات کاربران درباره کتاب رساله‌های میرزا ملکم‌خان ناظم‌الدوله