دسته‌ بندی
Loading

چند لحظه ...
با کد تخفیف hifidibo این کتاب را در اولین خریدتان با «۳۰٪ تخفیف» بخرید!
کتاب درنگ نکن انجامش بده

کتاب درنگ نکن انجامش بده

نسخه الکترونیک کتاب درنگ نکن انجامش بده به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق اپلیکیشن رایگان فیدیبو در دسترس است. همین حالا دانلود کنید!

نقد و بررسی کتاب درنگ نکن انجامش بده

همه چیز از یک جزیره شروع شد: جزیره‌ی نِکِر، جایی که ریچارد و جوآن برای اولین بار وارد آن شدند و ریچارد مطمئن بود که یک روز این جزیره مالِ او می‌شود. حالا بیش از 40 سال از زمانی که ریچارد برانسون این جزیره‌ی افسانه‌ای و زیبا را خریده می‌گذرد. ریچارد یک آدم معمولی بود که با همسرش زندگی آرام و ساده‌ای داشت. اما از لحظه‌ای که تصمیم گرفت این جزیره را بخرد، همه چیز تغییر کرد. او برای رسیدن به جزیره‌ی رویاهای‌اش مطابق برنامه‌های شخصی خودش وارد عمل شد و با ساده‌ترین راهکارها توانست بالاخره به آرزوی‌اش برسد. او تمام این روش‌ها و راهکارهای شخصی را در کتاب «درنگ نکن انجامش بده» آورده است. این کتاب در سال 88 با ترجمه‌ی «امیر توفیقی» در انتشارات سیته منتشر شده است.

مروری بر فصل‌های کتاب درنگ نکن انجامش بده

فصل اول، فقط دست به کار شوید:
باور کنید که می‌توانید انجامش دهید.
هدف‌هایی مشخص کنید.
از زندگی به طور کامل بهره ببرید.
هرگز تسلیم نشوید.
خود را کاملا آماده کنید.
به خودتان باور داشته باشید.
به هم دیگر کمک کنید.

فصل دوم، لذت ببرید:
لذت ببرید و سخت کار کنید تا پول کافی به دست آورید.
زمان را هدر ندهید؛ از فرصت‌ها استفاده کنید.
دورنمای مثبتی داشته باشید.
وقتی شرایط مساعد نیست، به حرکت خود ادامه دهید.

فصل سوم، جسور باشید:
ریسک‌ها را محاسبه کنید و سپس آن‌ها را بپذیرید.
به خودتان باور داشته باشید.
رویاها و هدف‌هایتان را دنبال کنید.
پشیمانی و افسوس به خود راه ندهید.
جسور و شجاع باشید.
به قول‌تان عمل کنید.

فصل چهارم، خود را به چالش بکشید:
هدف‌های بزرگی انتخاب کنید.
چیزهای جدید را انتخاب کنید.
همواره سعی و تلاش کنید.
خودتان را به چالش بکشید.

فصل پنجم، روی پای خودتان بایستید:
به خودتان اتکا کنید.
رویاهای‌تان را دنبال کنید، اما در جهان واقعی زندگی کنید.
با هم همکاری کنید.

فصل ششم، در لحظه زندگی کنید:
عاشق زندگی باشید و به طور کامل از آن بهره بگیرید.
از لحظات لذت ببرید.
درباره‌ی زندگی، فکر و تامل کنید.
قدر هر لحظه را بدانید و از آن استفاده کنید.
پشیمانی و افسوس به خود راه ندهید.

فصل هفتم، برای خانواده و دوستان ارزش قائل شوید:
به خانواده و اعضای تیم‌تان اولویت بدهید.
وفادار باشید.
مشکلات را پیش روی خود قرار دهید و با آن‌ها مواجه شوید.
پول وسیله‌ای برای به انجام رساندن امور است.
افراد مناسبی را استخدام کنید و به تناسب استعدادشان به آن‌ها پاداش دهید.

فصل هشتم، احترام دیگران را جلب کنید:
مودب و بااحترام باشید.
کار درست را انجام دهید.
نام و شهرت خوبی برای خودتان ایجاد کنید.
در تمام معاملات و روابط خود، عادلانه رفتار کنید.

فصل نهم، قدری کار خیر انجام دهید:
جهان را تغییر دهید، حتی اگر به شکلی محدود و در اندازه‌ی خودتان تغییر ایجاد کنید.
به دیگران کمک کنید.
به کسی صدمه نزنید.
همواره به این فکر کنید که چه کارهایی می‌توانید انجام دهید تا به دیگران کمک کنید.

درباره کتاب درنگ نکن انجامش بده

ریچارد برانسون کسی است که همیشه در زندگی از کوچک‌ترین فرصت‌ها هم استفاده کرده و به دنبال حادثه‌جویی بوده است. انگیزه‌ای که باعث حرکت ریچارد می‌شود، این است که همیشه برای خودش چالش‌هایی در نظر می‌گیرد و سعی می‌کند به آن‌ها دست پیدا کند. تمام چیزهایی که او در زندگی‌اش یاد گرفته نتیجه‌ی مستقیم همین تجربیات و آزمون‌ها بوده است. تمام افراد روی زمین به داشتن هدف نیاز دارند. این اهداف هستند که به زندگی انسان معنا می‌دهند و آن‌ها را به جلو پیش می‌برند. هر کدام از درس‌های که ریچارد در این کتاب آورده، همه براساس تجربیات واقعی خودش هستند و می‌توانند برای همه‌ی مخاطبان کاربرد داشته باشند.

تمام مطالبی که در این کتاب آمده، درس‌هایی هستند که ریچارد آ‌ها را در زندگی یاد گرفته است. این درس‌‌ها همان هدف‌هایی هستند که آن‌ها را در زندگی دنبال کرده و به آن‌ها باور دارد. ریچارد معتقد است که این هدف‌ها هرقدر هم شخصی باشند، باز هم منحصر به او یا افراد خاصی نیستند. پیش از این که نام این نویسنده به عنوان یکی از سرشناس‌ترین میلیونرهای دنیا شناخته شود، او هم فردی معمولی بود که همین گوشه و کنارها زندگی می‌کرد. به اعتقاد او این تجربیات همه نیاز به یادگیری مستمر دارند.

این کتاب، یک کتاب خیلی ساده و کوچک است. نه حرف‌های عجیب و غریبی در آن گفته شده و نه راه‌های سخت و پیچیده‌ی موفقیت در آن نشان داده شده است. معجزه‌ی این کتاب از همین لحظه‌ای که آن را در دست گرفته‌اید شروع می‌شود: شما آماده‌اید تا تغییر کنید و دوره‌ی جدیدی از زندگی را تجربه کنید. توصیه‌های این کتاب خیلی ساده‌تر و دمِ‌دستی‌تر از چیزی است که فکرش را می‌کنید. پس بهتر است یک قلم و دفترچه یادداشت هم داشته باشید تا بتوانید نکات ریز و جالب آن را ثبت کنید.

در بخشی از کتاب درنگ نکن انجامش بده می‌خوانیم

در زمانی که من در حال آغاز زندگی‌ام بودم، همه چیز به نسبت این روزها، از ثبات بیشتری برخوردار بود. در ان دوره معمولا مسیر شغلی افراد مشخص بود، و اغلب همان مسیری بود که پدر هر شخصی پیموده بود. اغلب مادرها هم خانه‌دار بودند. امروز اما، هیچ چیز قطعی نیست و زندگی به شکلی پرکشمکش، تداوم دارد. مردم ناگزیرند برای این که به جایی برسند، تصمیم‌های مهمی بگیرند. بهترین درسی که من یاد گرفته‌ام، این است: درنگ نکن و انجامش بده. مهم نیست کاری که می‌خواهی انجام دهی، چه کاری است یا انجام دادن‌اش تا چه حد سخت به نظر می‌رسد. افلاطون، فیلسوف یونان باستان می‌گوید: «شروع، مهم‌ترین بخشِ هر کاری است».

یک سفر هزار کیلومتری هم با همان گام اول شروع می‌شود. اگر از همان ابتدا به این راه نگاه کنید، تمام آن کیلومترهای دشوار و خسته کننده از مسیر را در نظر آورید و به خطراتی که ممکن است در طول مسیر با آن‌ها روبه‌رو شوید فکر کنید، ممکن است هیچ‌گاه آن گام اول را برندارید و پا در راه نگذارید. فرقی نمی‌کند در زندگی قصد دارید به چه چیزی دست پیدا کنید، ولی هر چه باشد، تا تلاش نکنید به هدفتان نخواهید رسید. پس اولین گام را بردارید و پا در راه بگذارید. ممکن است با چالش‌های زیادی روبه‌رو شوید. ممکن است بارها و بارها طعم شکست را بچشید. اما در نهایت موفقیت از آنِ شما خواهد بود.

مشخصات کتاب درنگ نکن انجامش بده

 • ناشر انتشارات سیته
 • قیمت نسخه چاپی قیمت نسخه چاپی ۷۰,۰۰۰ تومان
 • تاریخ نشر ۱۳۸۸/۱۰/۱۵
 • زبان فارسی
 • حجم فایل 0.82 مگابایت
 • تعداد صفحات ۹۷ صفحه
 • شابک

نظرات کاربران درباره کتاب درنگ نکن انجامش بده

چکیده تمام کتب روانشناسی و تغییر: ۱-هدفت را تعیین کن ۲-برای رسیدن به هدفت برنامه ریزی کن ۳-طبق برنامه عمل کن و خسته نشو، چراکه درنهایت،موفقیت ازآن توست. *همین الآن شروع کن *مشکلی تو هر مرحله زندگی داشتی، دیگه فراموش کن و علت مشکلات روشناسایی و رفع کن
در ۶ سال پیش توسط مبین ( | )
درنگ نکنید و شروع به خواندن این کتاب فوق العاده کنید، من توی یک روز این کتاب رو خوندم، واقعا ارزشش رو داره
در ۶ سال پیش توسط اردلان نوروزی ( | )
نکات بسیار جالبی رو میشه از زندگی ریچارد برانسون الگو برداری کرد. پیشنهاد میکنم دوستانی که دنبال انگیزه هستند کتاب رو مطالعه نکنند . این کتاب بیوگرافی هست و برای فردی مناسب هست که بتونه دیدگاه های برانسون رو در زندگی پیاده سازی کنه. این گفته ها از زبان شخصی به رشته تحریر در آمده که مدت ها بیزینس های بزرگی رو مدیریت کرده و مناسب برای اشخاصی هست که واقعا به دنبال پیشرفت هستند نه اینکه چهار خط کتاب برانسون رو مطالعه کن و دو روز با انگیزه باشند. دوستانی که کتابخوان هستند مطمئن باشند این کتاب ارزش یکبار مطالعه را دارد
در ۶ سال پیش توسط محمدرضا خنیده ( | )
کتاب خوبی بود.حداقل برای من که در دورهی تحول فکری و ذهنی خودم بودم خیلی توانست کمکم کنه .به این گونه که به من آموخت در هر کاری میتوانی موفق شوی به شرط آن که با تمام وجودت از آن کار لذت ببری و زندگی در حال جریانه پس در جریانش حرکت کن و مسیر روبه رویت را با دقت زیر نطر بگیر و خود را برای پیچ و تاب خودن در میان مسیر آماده ساز وبه پشت سرت خیره نشو چون موجب دور ماندن از هدفت میشود ...... امروزه که مهم است. پس از دستش نده... و همچنین به من اموخت هیچ هدفی دست نیافتنی نیست اگر تو واقعا آن را بخواهی....
در ۷ سال پیش توسط حمید رضا شبکی سازی ( | )
فیدیبوی عزیز لطفا کتاب های صوتی رو هم رایگان بذارید. ممنون
در ۶ سال پیش توسط dorna rezanasab ( | )
 • ۱
 • ۲
 • ۳
 • ۴
 • ۵
 • ..
 • ۲۸
 • ۲۹
 • بعدی ›
 • آخرین ››