پیش فروش کتاب صوتی هنر شفاف اندیشیدن
Loading

چند لحظه ...
کتاب شعر فرانسه در سده بیستم

کتاب شعر فرانسه در سده بیستم

نسخه الکترونیک کتاب شعر فرانسه در سده بیستم به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق اپلیکیشن رایگان فیدیبو در دسترس است. همین حالا دانلود کنید

درباره کتاب شعر فرانسه در سده بیستم

تا پیش از جنگ جهانگیر نخست، از سه شاعر نامدار معاصر فرانسه، پُل واله‌ری در تأمل و سکوت می‌زیست، کلودل غالبا در مأموریت و سفرهای خارج بود و شارل پِگی سرگرم کشاکش با گروه های رقیب. شاعران کمابیش نامدار زمان یا پیرو سمبولیسم بودند، یا در کشف رمز و راز شعر. آغاز سده را بر روی هم باید دوره تدارک عصری نو شمرد. در این دوره شعر جایگاه ویژه‌ای دارد و ظاهرا هر ادیب آینده می‌بایست با جُنگ شعر وارد میدان ادبیات شود. به همین جهت کسانی چون ژول رومن، ژرژ دو هامل و فرانسوآ موریاک به عنوان شاعر مطرح نیستند و هر سه بسیار زود به قصه روی می‌آورند. کوکتو تنها کسی است که در همه زمینه ‌ها، منجمله شعر، نامی بلندآوازه دارد. شاعران از چنان اقبالی برخوردارند که پی‌درپی دوره، ضیافت و حتی کنگره تشکیل می‌دهند. «کافه‌ های ادبی» نه همان قرارگاه شاعران، بل‌کعبه آمال همه ادب دوستان می‌شود، و محله‌ هایی چون «مونمارتر» یا «مونپارناس» پیوند شعر و نقاشی را مستحکم می‌گردانند.

ادامه...

مشخصات کتاب شعر فرانسه در سده بیستم

بخشی از کتاب شعر فرانسه در سده بیستم

شما به آخر نمونه کتاب رسیده‌اید، برای خواندن نسخه کامل، کتاب الکترونیک را خریداری نمایید و سپس با نصب اپلیکیشن فیدیبو آن را مطالعه کنید:

در حال بارگذاری...

نظرات کاربران درباره کتاب شعر فرانسه در سده بیستم

نسخه نمونه فقط مقدمه مترجم بود
در ۲ سال پیش توسط محمد هادی زاده ( | )