0
امکان مطالعه در اپلیکیشن فیدیبو
دانلود
حقیقت دموکراسی

معرفی، خرید و دانلود کتاب حقیقت دموکراسی

درباره حقیقت دموکراسی

کتاب حقیقت دموکراسی نوشته ژاک لوک نانسی، فیلسوف فرانسوی، در سال ۲۰۰۴ منتشر شد. این کتاب به بررسی مفهوم حقیقت در دموکراسی می‌پردازد. نانسی در این کتاب، حقیقت را به عنوان یک امر اجتماعی و سیاسی می‌داند. او معتقد است که حقیقت در دموکراسی، امری تصادفی و نسبی نیست، بلکه امری مبتنی بر گفتگو و بحث است.

نانسی در کتاب حقیقت دموکراسی، به بررسی موضوعات مختلفی از جمله ماهیت حقیقت، رابطه حقیقت با قدرت، و نقش حقیقت در دموکراسی می‌پردازد.

یکی از نکات کلیدی کتاب حقیقت دموکراسی این است که نانسی معتقد است که حقیقت در دموکراسی، امری تصادفی و نسبی نیست، بلکه امری مبتنی بر گفتگو و بحث است. نانسی بر این باور است که حقیقت، امری اجتماعی است و در تعامل با دیگران شکل می‌گیرد. او معتقد است که حقیقت، امری نهایی و قطعی نیست، بلکه امری است که همواره در حال تغییر و تحول است.

نانسی همچنین معتقد است که حقیقت در دموکراسی، امری سیاسی است و با قدرت ارتباط دارد. او بر این باور است که حقیقت، ابزاری برای قدرت است و می‌تواند برای حفظ یا تغییر وضعیت موجود استفاده شود. نانسی معتقد است که در دموکراسی، حقیقت باید به عنوان یک امر عمومی و متعلق به همه مردم در نظر گرفته شود.

نانسی در کتاب حقیقت دموکراسی، راهکارهایی برای تقویت نقش حقیقت در دموکراسی ارائه می‌دهد. او بر این باور است که برای تقویت نقش حقیقت در دموکراسی، باید گفتگو و بحث آزاد را تقویت کرد. او همچنین معتقد است که باید به تنوع دیدگاه‌ها احترام گذاشت و از ایجاد فضایی برای تقابل و تضارب آرا حمایت کرد.

برای خواندن کتاب‌های علوم سیاسی و تاریخ فلسفه غرب دعوت می‎کنیم به فیدیبو سر بزنید.

آشنایی با ژان لوک نانسی نویسنده کتاب

ژان لوک نانسی، فیلسوف فرانسوی، یکی از تأثیرگذارترین فیلسوفان معاصر در حوزه‌های فلسفه سیاسی، فلسفه هستی‌شناسی، و فلسفه هنر است. او در آثار خود، به بررسی موضوعاتی مانند ماهیت حقیقت، رابطه حقیقت با قدرت، و نقش حقیقت در دموکراسی، ماهیت وجود، رابطه انسان با دیگران، و هنر و زیبایی پرداخته است.

نانسی در سال ۱۹۴۰ در شهر بوردو فرانسه به دنیا آمد. او در دانشگاه پاریس و دانشگاه استراسبورگ تحصیل کرد و در سال ۱۹۶۲ مدرک دکتری خود را در رشته فلسفه دریافت کرد.

نانسی از سال ۱۹۶۴ به تدریس فلسفه در دانشگاه استراسبورگ پرداخت. او همچنین در دانشگاه‌های مختلف دیگر در سراسر جهان، از جمله دانشگاه کلمبیا، دانشگاه هاروارد، و دانشگاه شیکاگو، سخنرانی و تدریس کرده است.

نانسی تاکنون بیش از ۵۰ کتاب و مقاله در زمینه فلسفه منتشر کرده است. از جمله آثار مهم او می‌توان به کتاب‌های زیر اشاره کرد:

حقیقت دموکراسی (۲۰۰۴)

هستی در فقدان (۲۰۰۵)

گوش کردن (۲۰۰۷)

پس از فوکوشیما: هم ارزی فاجعه ها (۲۰۱۱)

اندیشه‌های نانسی تأثیر زیادی بر فیلسوفان و اندیشمندان بعدی داشته است. او یکی از فیلسوفان برجسته معاصر است که آثار او برای علاقه‌مندان به فلسفه، مطالعه‌ای ارزشمند است.

چرا باید کتاب حقیقت دموکراسی را بخوانیم؟

-       این کتاب تأمل برانگیز و آموزنده است

-       نگاه جدیدی به مفهوم حقیقت در دموکراسی ارائه می‌کند.

-       ارائه راهکارهایی برای تقویت نقش حقیقت در دموکراسی

کتاب حقیقت دموکراسی برای علاقه‌مندان به فلسفه سیاسی، دموکراسی و حقیقت یک مطالعه ارزشمند است. این کتاب می‌تواند به خوانندگان کمک کند تا دیدگاه‌های خود را در مورد مفهوم حقیقت در دموکراسی تغییر دهند.

این کتاب را به آرامی و با دقت بخوانید و از تأمل در مطالب آن لذت ببرید.

در بخشی از کتاب حقیقت دموکراسی می‌خوانیم

«عبارتی بر فراز افق اندیشهٔ ما شناور است، عبارتی که می‌گوید همه‌چیز سیاسی است. این عبارت را می‌توان از راه‌های بی‌شماری بیان یا درک کرد: یا از منظری توزیعی (که در آن اجزا یا عناصر مختلفِ وجود مشترک، هر یک به نحوی از رکن یا عنصر به‌اصطلاح «سیاسی» ای ناشی می‌شوند که خود در گام بعد در جایگاه انحصاری اشاعه و انتشار یا تراگذری قرار می‌گیرد)، یا در شکل تسلط و سیطره (که بر اساس آن، در وهلهٔ نخست و در وهلهٔ نهایی، این سپهرِ «سیاسی» است که فعالیت باقی سپهرها را تعیین یا اداره می‌کند)، و یا دست آخر، از چشم‌انداز یک‌پارچگی و ادغام یا انضمام (که بر اساس آن، جوهر وجود کلاً و ذاتاً سیاسی است). در هریک از این موارد، لحن و شیوهٔ بیان یا تلقی می‌تواند معذب، حاکی از تسلیم، تأییدآمیز، و یا اعتراض‌آمیز باشد.

اما این عبارت، پیش از آن‌که به‌سادگی و به‌شکلی مبهم بر فراز افق «شناور» باشد، اصل بنیادینِ تفسیری مطلقاً مدرن بود. بی‌شک، این اصل بنیادین خود آن افق را طی دوره‌ای بسیار طولانی تعیین کرد و تحکیم بخشید ــ احتمالاً از ۱۷۸۹ تا زمانهٔ خود ما، گرچه ما خودمان نمی‌توانیم بفهمیم آیا «زمانهٔ خود ما» هم‌چنان محدود به این افق است یا نه. (با این حال، عبارت یادشده نه فقط نظر یا شعار اَشکال مختلف فاشیسم، بلکه هم‌چنین شعار انواع گوناگون کمونیسم هم بود: به‌رغم تفاوت‌های فراوان‌شان، شکی نیست که این شعار در واقع نقطهٔ تلاقی این نظام‌ها هم بود.)

برای این‌که در این یادداشت کوتاه خیلی هم روی شرایط و دوران پیشامدرن معطل نشویم، بگذارید به ذکر همین نکته بسنده کنیم که: سیاست در عهد باستان به‌هیچ‌رو «فراگیر و تمامیت‌ساز» نبود، زیرا قدما، که بی‌شک سیاست را اختراع کردند، آن را صرفاً در بستر و بر زمینهٔ شهر «مردمان آزاد» می‌فهمیدند، یعنی در بستر شهری که ذاتاً تفاوت‌بنیاد بود و نه «تمامیت‌ساز». صرف مسألهٔ برده‌داری، به‌هم‌راه نتایج و پیامدهای اقتصادی‌اش، ما را از فهمِ، برای مثال، جایگاه «ساختمانی» سیاست در اندیشهٔ ارسطو و نسبت‌اش با طرز فکری چون «همه‌چیز سیاسی است» باز می‌دارد. در این فضای سیاسی، زندگی انسان آزاد در پولیس اهدافی جز اهداف و غایات نظام سیاسی را پی می‌گیرد (برای مثال، bios theoretikos‌، فراغت زندگی اندیش‌مندانه)، به همین ترتیب، پولیس هم بر شالودهٔ بنیان‌هایی فروسیاسی استوار است (نظام برده‌داری و تداوم و بقای آن در وهلهٔ اول بر مبنای واحدهای خانوادگی ممکن شد). سیاست دولت‌ملت‌های حاکم هم به نوبهٔ خود بر اساس رابطه‌ای با تقدیر یا غایت مشترک همگان و یکایک افراد استقرار یافت که همواره سیاست را نادیده می‌گیرد و به نحوی از آن فراتر می‌رود (غایتی مذهبی یا نمادین) ــ گرچه، از جهتی دیگر، همین حاکمیت به نوعی «سیاست تمامیت» [la politique en totalité] انجامید که نهایتاً تبدیل به سیاست دولت‌ملت‌های مدرن شد.»

پیشنهاداتی برای خوانندگان کتاب حقیقت دموکراسی

اگر از خواندن کتاب حقیقت دموکراسی لذت بردید، پیشنهاد می‌کنیم که از خواندن کتاب‌های زیر غافل نشوید:

  1. کتاب هنر جنگ نوشته سان تزو
  2. روح اسپینوزا نوشته نیل گراسمن
  3. کتاب جستارهایی در باب عشقشناسنامه

فرمت محتوا
epub
حجم
1.۱۶ کیلوبایت
تعداد صفحات
96 صفحه
زمان تقریبی مطالعه
۰۳:۱۲:۰۰
نویسندهژان لوک نانسی
مترجمپویا ایمانی
ناشرنشر مرکز
زبان
فارسی
عنوان انگلیسی
Vérité de la démocratie
تاریخ انتشار
۱۴۰۲/۰۹/۰۴
قیمت ارزی
4 دلار
مطالعه و دانلود فایل
فقط در فیدیبو
epub
۱.۱۶ کیلوبایت
۹۶ صفحه

نقد و امتیاز من

بقیه را از نظرت باخبر کن:
0
(بدون نظر)
25,000
تومان
%30
تخفیف با کد «HIFIDIBO» در اولین خریدتان از فیدیبو

گذاشتن این عنوان در...

قفسه‌های من
نشان‌شده‌ها
مطالعه‌شده‌ها
حقیقت دموکراسی
حقیقت دموکراسی
ژان لوک نانسی
نشر مرکز
0
(بدون نظر)
25,000
تومان

از همین نویسنده مطالعه کنید

مشاهده بیشتر