دسته‌ بندی
Loading

چند لحظه ...
با کد تخفیف hifidibo این کتاب را در اولین خریدتان با «۵۰٪ تخفیف» بخرید!
کتاب زاویه دید در داستان

کتاب زاویه دید در داستان

نسخه الکترونیک کتاب زاویه دید در داستان به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق اپلیکیشن رایگان فیدیبو در دسترس است. همین حالا دانلود کنید!

درباره کتاب زاویه دید در داستان

هرچه از ارزش و اهمیت زاویه دید در داستان نویسی امروز بگوییم کم گفته ایم؛ زاویه دید بر داوری خواننده ها تاثیر می گذارد و احساس آنها را نسبت به شخصیت ها و اعمال آنها برمی انگیزد. گذشته از این، انتخاب زاویه دید، بر عناصر دیگر داستان، چون صدا (لحن و کلام) و شخصیت ها و درونمایه اثر می گذارد. در واقع، پایه زاویه دید براساس درونمایه بنا می شود، البته بسته به آن است که خواننده از داستان، چه انتظاری دارد. زاویه دید اگر بر طبق موازینش عمل شود، با چنین مواردی سر و کار دارد: چه کسی داستان را روایت می کند، راوی یا شخصیتی در داستان؟ چه کسی حادثه ها را پیش می برد؟ افکار چه کسی، خواننده را به دنبال خود می کشد؟ حادثه های داستان از چه فاصله ای به نمایش گذاشته می شود؟ به هر حال، این کتاب در عین آنکه به خواننده شناختی نسبی از شیوه های نقل داستان می دهد، لذت خواندن داستانهای متنوع و گوناگون را نیز همراهش می آورد. علاقمندان به داستان نیز می توانند از آن بهره بگیرند.

ادامه...

مشخصات کتاب زاویه دید در داستان

نظرات کاربران درباره کتاب زاویه دید در داستان

خدا میدونه چند نسل از نویسندگان ایران با کتابهای اموزش نویسندگی میرصادقی به محاق رفتن. یه تعداد کلیشه نوشته.. آب بسته. نویسنده ای که یک اثر ماندگار نداشته با چه اعتماد بنفسی این همه کتاب آموزش نویسندگی داده. کتاب شهسواری ( که کپی از کتاب مک کی و جک بیکهامه) به کل کتابای میرصادقی می‌ارزه ..
در ۱۲ ماه پیش توسط pol...5 ( | )