پیش فروش کتاب صوتی هنر شفاف اندیشیدن
Loading

چند لحظه ...
کتاب نگاهی به شعر نیما یوشیج‌

کتاب نگاهی به شعر نیما یوشیج‌
بحثی در چگونگی پیدایش نظامهای شعری

نسخه الکترونیک کتاب نگاهی به شعر نیما یوشیج‌ به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق اپلیکیشن رایگان فیدیبو در دسترس است. همین حالا دانلود کنید

درباره کتاب نگاهی به شعر نیما یوشیج‌

کتاب « نگاهی به شعر نیما یوشیج‌» نوشته امید طبیب‌زاده است. نویسنده این كتاب سعی دارد ضمن بررسی جهان‌بینی و شعر نیما یوشیج، چگونگی پیدایش نظام‌های شعری را نیز ارزیابی كند. بدین‌منظور نخست، به اختصار، پیش‌فرض‌های نظری خود را درباره شعر نیمایی مطرح و سپس شعر عروضی فارسی و آن‌گاه شعر مشروطه را كه آن را مقدمه یا پیش‌درآمد شعر نیمایی می‌داند، بررسی می‌كند. وی در ادامه این نكته را بازگو می‌كند كه مهم‌ترین اقدام شاعران مشروطه این بود كه آنان توانستند پس از انقلاب، مفاهیمی نظیر آزادی بیان، حقوق بشر، میهن‌پرستی، تجدد و... را كه از طریق نثر، وارد فضای فرهنگی ایرانیان شده بود وارد شعر فارسی نیز بكنند. پس از آن ضمن بیان اشتراكات نیما با كار شاعران مشروطه به تحلیل نوآوری‌های او در شعر، و بحث مختصری درباره رمانتیسم، فردگرایی و نهضت سمبولیسم می‌پردازد؛ ضمن آنكه چند شعر نیما را نقد و در پایان نیز زندگی‌نامه كوتاهی از او و فهرستی از عناوین اشعار او را عرضه می‌كند. در این فهرست علاوه بر عنوان شعرها، تعداد مصرع‌ها، سال سرایش و نیز قالب هر شعر ذكر شده است.

ادامه...

مشخصات کتاب نگاهی به شعر نیما یوشیج‌

  • ناشر نشر نیلوفر
  • تاریخ نشر ۱۳۸۷/۱۰/۱۵
  • زبان فارسی
  • حجم فایل 1.08 مگابایت
  • تعداد صفحات ۱۴۴ صفحه
  • شابک

بخشی از کتاب نگاهی به شعر نیما یوشیج‌

شما به آخر نمونه کتاب رسیده‌اید، برای خواندن نسخه کامل، کتاب الکترونیک را خریداری نمایید و سپس با نصب اپلیکیشن فیدیبو آن را مطالعه کنید:

در حال بارگذاری...

نظرات کاربران درباره کتاب نگاهی به شعر نیما یوشیج‌

اگر کتاب "فارسی شکسته" این نویسنده رو هم بذارید خیلی عالی میشه.
در ۷ ماه پیش توسط sah...afa ( | )