0
جول اوستین

معرفی کتاب‌های جول اوستین

نویسنده

جول اوستین که بود؟

جول اسکات اوستین (Joel Scott Osteenn>) که او را جول اوستین نامیده‌اند یک مبلغ انگیزشی، واعظ، سخنران و نویسنده است. او  در مارس 1936 در تگزاس آمریکا متولد شد. پدرش جان اوستین کشیش سابق کلیسای لیکوود  بود که بعد از مرگش جول اوستین کشیش اعظم آن است که هر یکشنبه در مقابل هزاران نفر سخنرانی می کند.

تقریبا بیشتر مردم جهان جول اوستین را دوست دارند و از سخنرانی های او انگیزه می گیرند. اوستین تا به حال بدون لبخند در هیچ جمعی حضور نیافته است و مثل یک روانشناس با تجربه و تاثیرگذار صحبت می کند به همین دلیل  است که ویدیو های او بازدیدهای زیادی دارد  و کتابهایش جزو پرفروش ها و پر طرفدارهاست.

جول اوستین تحصیلات ابتدایی خود را در دبیرستان Humble در شهر تگزاس گذراند و در سال 1981 از این مدرسه فارغ التحصیل شد. بعد از آن در دانشگاه اولال رابرتز در تالسا – اوکلاهما ، ثبت نام کرد اما تحصیلات خود را نیمه کاره رها کرد. یک سال بعد جول اوستین به هوستن برگشت و برنامه تلوزیونی لیکوود را تاسیس کرد. او در این شبکه خطبه های تلوزیونی پدرش را تا ژانویه 1999 پخش میکرد. تا  زمانی که پدر او به صورت غیر منتظره ای بر اثر سکته قلبی درگذشت.

جول زمانی که جوان تر بود خیلی به سخنرانی‌های تلوزیونی  علاقه ای نداشت. پدر او سالها از او خواست که تا سخنرانی های الهام بخش خود را در تلوزیون هم برگزار کند اما او قبول نمی کرد. در نهایت تصمیم گرفت پیشنهاد پدرش را قبول کند و 17 ژانویه سال 1999 اولین سخنرانی خود را در تلوزیون پخش کرد. اما متاسفانه پدرش 6 روز بعد بر اثر سکته قلبه در گذشت. بعد از این بود که جول تصمیم گرفت که  به صورت مداوم  سخنرانی کند تا مردم زیادی از طریق او بتوانند به مراتب و درجات روحی و ایمان بالا برسند. از تاریخ 3 اوکتبر 1999 به عنوان کشیش اعظم کلیسای لیکوود منسوب شد و رفته رفته با سخنرانی های خود کاری کرد که  پیروان کلیسای لوکیدو از 5000 نفر به 43000 نفر افزایش پیدا کرد.

طرفداران او به قدری زیاد شدند که در سال 2003 یک سالن ورزشی بزرگ که قبلا برای یک تیم بسکتبال بود با نوسازی و بازسازی تبدیل به کلیسای لیکوود شد. در سال 2005 این کلیسا با 56000 عضو فعال شروع به کار کرد .کلیسایی که روزی تنها 90 نفر جمعیت برای گوش دادن به خطبه های پدر جول در آن جمع می شدند حالا با چند هزار نفر پذیرای سخنان گرم و اثر بخش او هستند. بیش از 7 میلیون نفر در هفته و بیش از 20 میلیون نفر بیننده در سراسر دنیا سمینار های تصویری او را تماشا می کنند. جول اوستین نویسنده 7 کتاب است که در لیست پر فروش ترین کتاب های مجله نیویورک تایمز قرار گرفته اند.

 

زندگی شخصی جول اوستین

معاون کلیسای لیکوود دختری به نام ویکتوریا  بود که جول دلباخته ی او شد و در سال  1987 با هم ازدواج کردند. حاصل این ازدواج یک دختر و پسر به نام های جاناتان و الکساندرا هستند. ویکتوریا  اوستین هم  کشیش است و همراه همسرش جول در این کلیسا سخنرانی می کند. جول کتابی با عنوان «نسخه ی بهتر خودت» منتشر کرده بود که در ابتدای آن  خطاب به همسرش نوشته است: « تقدیم به ویکتوریا، عشق من در زندگی: ممنونم که من را باور داری و تشویق می کنی تا کارهای بزرگتری انجام دهم. عشق، دوستی و روح مهربان تو تمام روزهای زندگی ام با تو را به هدیه تبدیل کرده است. بدون تشویق های تو به این جایگاه نمی رسیدم. به تو احترام می گذارم، تو را تحسین می کنم و مشتاقم باقی عمرم را با تو بگذرانم.»

او در سخنرانی هایش مثل یک روانشناس در حوزه موفقیت و خودیاری و با استفاده از  آیات کتاب مقدس به مخاطبان کمک می‌کند تا علاوه بر احساس آرامش ایمان درونی خود را به خداوند هم تقویت کنند. زمانی که کتابی از او می خوانید یا به یک از سخنرانی هایش گوش می دهید تنها احساس می کنید فارغ از هر دینی که دارید به خداوند نزدیک تر شده اید. سخنان اوستین نه تنها برای مسیحیان که برای مسلمانان و ادیان دیگر هم خوشایند است. اوستین سعی می کند با سخنان گرانبهای خود باورهای ما را تقویت کند. نگرش ما را به مشکلات و مسائل تغییر دهد و ما را با خدا بیشتر آشنا کند.

سمینار های جول اوستین با هدف افزایش سطح آگاهی و درک مردم در راستای داشتن رفاه در زندگی که شامل سلامت ، موفقیت ، شادابی و روابط خوب می باشد هستند. جول اوستین هیچ گاه در سخنرانی های خودوارد سیاست نشده و تنها از مواردی صحبت کرده که در خوشبختی و سعادت افراد تاثیر گذار است.

این مبلغ مشهور و محبوب در سخنرانی‌های خود علاوه بر تکنیک‌های فن بیان از موضوعاتی صحبت می‌کند که اغلب مردم در طول زندگی روزمره خود با آن مواجه هستند. به همین دلیل برای پیدا کردن راه حلی مناسب و تسکین دهنده برای مشکلات خود میتوان به کتابها و سخنرانی های او رجوع کرد. جذابیت لحن و گفتار اوستین و به کار گیری طنز و داستان های طنز باعث شده تا بسیاری از مخاطبانش در سراسر جهان به او لقب «کشیش خوش‌رو» را بدهند.

سخنرانی‌های انگیزشی اوستین در طول یک ماه بیش از 20 میلیون بیننده در اینترنت دارد و کتاب‌های او  در ۱۰۰ کشور مختلف در سراسر دنیا ترجمه شده‌اند. جول اوستین در سال ۲۰۰۶ در فهرست ۱۰ فرد تاثیرگذار جهان قرار گرفت. او تا به حال بیش از هفت کتاب نوشته که تمامی آن‌ها در حوزه روانشناسی و خودیاری است. نکته قابل توجه درباره‌ی کتاب‌های او این است که بعضی از این کتاب‌ها بیش‌تر از ۲۰۰ هفته در صدر بهترین و پرفروش ترین کتاب‌های نیویورک تایمز بوده‌اند.

از جول اوستین بیش از سی عنوان کتاب‌ صوتی در فیدیبو موجود است که از این میان می‌توان به «چگونه استعداد خود را کشف کنیم؟»، «قدرت ایمان»، «خواستن توانستن است»، «چگونه از بیمار به پزشک تبدیل شویم؟»، «کامل شدن»، «فراتر از محدودیت»، «شما برای زندگی در محدودیت خلق نشده‌اید»، «شما کاملا مجهزید شما بصورت کامل و هدفمند خلق شده‌اید»، «فراوانی نعمت‌ها»، «آمادگی در مسیر رسیدن به هدف»، «شما برای من اهمیتی ندارید» و «چگونه احساس خوبی داشته باشیم» اشاره کرد.

خرید و دانلود کتاب های جول اوستین

چند جمله‌ی انگیزشی از جول اوستین:

«خداوند به هیچ مشکلی اجازه ورود به زندگیتان را نمی دهد مگر اینکه بداند شما از پس آن بر میایید.»

«افکار منفی به هر حال به سراغ ما می آیند و کلید این است آنان را بر زبان نیاوریم و به آنها توجه نکنیم.»

«هر زمانی فکر کردید از پس مشکلی بر نمیایید سه کلمه بگویید: خدای من بزرگه.»

«نمی توانید بر خلاف قوانین هستی عمل کنید و از خدا انتظار داشته باشید شما را به خواسته یتان برساند.»

«وقتی مشکلی برایتان پیش می آید با خودتان بگویید که این بخشی از مسیر هدف من است.»