فیدیبو نماینده قانونی گروه انتشاراتی ققنوس و بیش از ۶۰۰ ناشر دیگر برای عرضه کتاب الکترونیک و صوتی است .
کتاب هرروز پنجشنبه است

کتاب هرروز پنجشنبه است
چگونه هفت روز هفته را شاد باشید

نسخه الکترونیک کتاب هرروز پنجشنبه است به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق فیدیبو به صورت کاملا قانونی در دسترس است. تنها لازم است اپلیکیشن موبایل و یا نرم افزار ویندوزی رایگان فیدیبو را نصب کنید.

درباره کتاب هرروز پنجشنبه است

در کتاب هر روز پنجشنبه است، جوئل اوستین، نویسشنده پرفروشترین کتاب‌های دنیا، با دادن دلگرمی، راهنمایی های معنوی و توصیه های عملی نشان می‌دهد که چگونه شادی و خوشبختی را در هر روز هفته و هرروز زندگیتان بیابید. در مواجهه با هرگونه چالش و با قبرار گرفتن در موقعیت‌هایی که می‌خواهند شما را بر زمین بزنند، شمایید که می‌توانید پاسخ خود را انتخاب کنید. مهم نیست چه اتفاقی برایتان افتاده یا چه دارید و چه ندارید بلکه نحوه تفکر شما و تصمیماتی که می‌گیرید اهمیت دارد. اوستین شما را تشویق می‌کند که با تبدیل شدن به منبعی از درک و حمایت سرچشمه شادی برای دیگران باشید. شما از طریق راه‌هایی که او پیشنهاد می‌دهد، به جای قضاوت و انتقاد سریع، آن شادمانی و رضایتی را کشف خواهید کرد که تنها از وجود افرادی برمی‌خیزد که الهام‌بخش و مشوق دیگران باشند.

ادامه...
  • ناشر گروه انتشاراتی ققنوس
  • تاریخ نشر
  • زبانفارسی
  • حجم فایل 2.09 مگابایت
  • تعداد صفحات ۴۱۵ صفحه
  • شابک

بخشی از کتاب هرروز پنجشنبه است

شما به آخر نمونه کتاب رسیده‌اید، برای خواندن نسخه کامل، کتاب الکترونیک را خریداری نمایید و سپس با نصب اپلیکیشن فیدیبو آن را مطالعه کنید:بخش اول: قدرتتان را از دست ندهید!

۱. هر روزتان را به پنجشنبه تبدیل کنید

جان پیرمردی نود و دو ساله و نابینا بود و زمانی هم که همسرش الینور از دنیا رفت، ظاهرش همچنان سالم و قبراق می نمود. از آن جا که نمی خواست تنها بماند، تصمیم گرفت به یک خانه سالمندان مناسب نقل مکان کند. روز رفتن، قبل از ساعت هشت صبح آماده شده بود و مثل همیشه بی عیب و نقص به نظر می رسید. موهایش را به دقت شانه زده و صورتش را کاملاً اصلاح کرده بود.
تاکسی ای که به دنبالش آمده بود، او را به خانه سالمندان رساند. جان عادت داشت زودتر از موعد سر قرارهایش حاضر شود، بنابراین آن روز هم زودتر از موعد رسید و بیش تر از یک ساعت انتظار کشید تا خانم جوانی به نام میراندا آمد و او را به اتاق جدیدش راهنمایی کرد. جان با واکرش در کنار میراندا به راه افتاد و تا برسند میراندا اتاق را با جزئیات کامل برایش توصیف کرد: «نور خورشید از یک پنجره بزرگ به درون اتاق می تابد، و یک مبل راحت و محلی مناسب برای قرار گرفتن میز وجود دارد.»
هنوز توصیفات میراندا تمام نشده بود که جان حرف او را قطع کرد و گفت: «این اتاق را دوست دارم. دوست دارم. دوست دارم.»
میراندا خندید و گفت: «آقا، ما هنوز به آن جا نرسیده ایم، و شما هنوز اتاقتان را ندیده اید. فقط یک دقیقه دیگر صبر کنید تا اتاق را بهتان نشان دهم.»
جان گفت: «نه، لازم نیست اتاق را به من نشان دهید. این که اتاقم را دوست داشته باشم یا نه به چیدمان اتاق بستگی ندارد بلکه به این بستگی دارد که ذهن من چگونه برنامه ریزی شده است. شاد بودن چیزی است که شما جلوتر از زمان درباره اش تصمیم می گیرید!»
***
شاد بودن یک انتخاب است.
***
همان طور که این پیرمرد دانا فهمیده بود، شاد بودن یک انتخاب است. وقتی صبح از خواب برمی خیزید، می توانید انتخاب کنید که چه مدل روزی داشته باشید؛ روزی خوب یا روزی بد.

شاد بودن را انتخاب کنید

هدف من از نوشتن این کتاب این است که کمکتان کنم ذهنتان را طوری برنامه ریزی کنید که بتوانید هر روز شادمانی را انتخاب کنید. مهم نیست که با چه چالش هایی روبه رو می شوید، یا شرایطی پیش می آید که از پا درتان می آورد، در نهایت شمایید که انتخاب می کنید. این که زندگیتان را چگونه سپری کنید، کاملاً به خودتان و انتخاب هایتان بستگی دارد و نه به شرایطتان! آبراهام لینکلن می گوید: «بیش تر مردم به همان اندازه ای که تصمیم گرفته اند شاد باشند، شادند.»
آبراهام لینکلن حتما خوشحال می شد اگر می فهمید نتیجه تحقیقات نشان می دهد که میزان شادمانی مردم در روزهای پنجشنبه ده درصد افزایش می یابد. چرا؟ آخر هفته ها مردم هیجان زده اند، بنابراین تصمیم می گیرند شادتر باشند. آن ها در روزهای تعطیل ذهنشان را معطوف به این می کنند که بیش تر از زندگیشان لذت ببرند.
من شما را [به این بزم] دعوت می کنم که بگذارید هر روزتان پنجشنبه باشد. به خودتان اجازه بدهید که هر روز شاد باشید نه فقط آخر هفته ها و در تعطیلات یا نه فقط وقتی که در موقعیتی ویژه قرار می گیرید.
اگر ذهنتان را درست آماده کرده باشید، می توانید شنبه ها هم به اندازه پنجشنبه ها شاد باشید. در کتاب مقدس نیامده است: «پنجشنبه روزی است که خداوند آفریده است.» بلکه آمده: «این همان روزی که خداوند آفریده است.»
این یعنی شنبه، یکشنبه، دوشنبه و هر روز دیگر هفته. شما می توانید شاد باشید حتی وقتی هوا بارانی است، حتی وقتی باید تا آخر وقت کار کنید یا وقتی که باید کلی ظرف بشویید.
چرا ذهنتان را آماده نمی کنید که هر روز شاد باشد؟ حتما جمله معروف «خدا را شکر، امروز پنجشنبه است» را شنیده اید. اما برای من و شما این جمله می تواند این گونه باشد: «خدا را شکر، امروز دوشنبه است.»
نتیجه یک تحقیق حاکی از آن است که تعداد سکته های قلبی در روزهای شنبه بیش تر از بقیه روزهاست. بسیاری از مردم اذعان دارند که شنبه ها پراسترس ترین روز هفته است و شنبه صبح ها افسرده کننده ترین ساعات هفته.
وقتی شنبه صبح از خواب بیدار می شوید، افکار منفی ای را که به سمتتان هجوم می آورند قبول نکنید، مثلاً این که: امروز روزی سخت است و هفته ای که در راه است هفته ای طولانی خواهد بود. ترافیک سنگین خواهد بود. کلی کار برای انجام دادن خواهم داشت. احتیاج دارم یک جوری از دست افسردگی روز شنبه خلاص شوم. اصلاً به چنین افکاری بها ندهید. در عوض بگویید: تشکر می کنم. این تشکر تشکری معمولی نیست. من اکنون دری را گشوده ام که خداوند قادر و متعال، خالق جهان هستی، پشت آن در برایم شادی فرستاده است. می دانم که امروز روز فوق العاده ای خواهد بود!
تصمیم با شماست، افسردگی شنبه صبح وجود ندارد. پس تصمیم بگیرید که برنامه روز شنبه تان این باشد که بگویید: «لبخند می زنم. شادم. لطف خدا شامل حال من است. پیروزم.»
بله، می دانم که بعضی روزها سخت تر از روزهای دیگر است. اما اگر ذهنتان را به گونه ای مثبت برنامه ریزی کنید، دیگر لازم نیست روزهای هفته را تحمل کنید به این امید که پنجشنبه از راه برسد تا بالاخره بتوانید کمی از زندگیتان لذت ببرید.
ایمان همیشه در زمان اکنون است. نگرش شما باید این باشد: از این که در این لحظه زنده ام، هیجان زده ام. از این که امروز می توانم نفس بکشم، هیجان زده ام. از داشتن چنین خانواده ای، از داشتن نعمت سلامتی و فرصت هایم هیجان زده ام. برای شاد بودن در لحظه حال دلایل بسیاری دارم.

شاد بودن حق شماست

بنا بر گفته نویسندگانِ اعلامیه استقلال آمریکا، خالق جهان هستی به تک تک ما حق زندگی، حق آزادی و طلبِ خوشبختی داده است. حتی دیوید کامرون، نخست وزیر انگلیس، اخیرا به این موضوع اشاره و پیشنهاد کرده است که هر سال، همه مردم در نظرسنجی میزان رفاه عمومی شرکت کنند.
او در مصاحبه ای گفته است: «رفاه عمومی را نمی توان با پول و اقتصاد سنجید. رفاه با زیباییِ اطراف ما، کیفیت فرهنگ ما و بالاتر از همه با قدرت روابط ما سنجیده می شود.»
محققی استرالیایی به این نتیجه دست یافته است که اهداف و انتخاب های ما بیش ترین تاثیر را بر میزان شادمانی ما دارند و قدرت این تاثیر از خصوصیات فیزیکی و ژنتیکی بدن ما بیش تر است. تحقیق دیگری نشان می دهد که نیمی از شادمانی ما را [مجموعه ای از] عوامل تعیین می کنند و نه بیولوژی. ده درصد به «شرایط زندگی» و چهل درصد بقیه به تصمیماتمان بستگی دارد.
شاد بودن انتخاب شماست. ذهنتان را آماده کنید تا از امروزتان لذت ببرید و سالی متبرک و سرشار از پیروزی و کامیابی داشته باشید. ممکن است شکست هایی را از سر بگذرانید، یا اوضاعتان تغییر کرده باشد، اما اجازه ندهید این اتفاقات تغییری در ذهنتان به وجود آورند. ذهنتان را فقط معطوف شاد بودن کنید.
این که چه اتفاقی برایتان افتاده است یا چه چیز دارید یا ندارید، مهم نیست؛ بلکه نحوه برنامه ریزی شدن ذهنتان و نیز انتخاب هایتان مهمند. وقتی دختر ما، الکساندرا، بچه بود و صبح ها که من می رفتم بیدارش کنم، با شنیدن صدای پای من، هیجان زده می شد، شروع می کرد به بالا و پایین پریدن روی تختش؛ با دست ها و پاهایش مرا در آغوش می کشید و محکم مرا می بوسید.
چرا او آن قدر هیجان زده می شد؟ الکساندرا فقط از آغاز یک روز دیگر خوشحال بود. از این که می توانست یک روز دیگر زنده باشد و لذت ببرد، هیجان زده بود. این همان هیجانی است که خداوند در وجود همه ما گذاشته است. هرگز نباید فراموش کنیم که چگونه باید هر روز را جشن بگیریم. اما

بیش تر اوقات، مخصوصا با بالا رفتن سن، به چالش های زندگی اجازه می دهیم که ما را به عقب برانند و روحمان را غمگین کنند.
***
باید درک کنیم که هر روز هدیه ای از طرف خداوند است.
***
باید درک کنیم که هر روز هدیه ای از طرف خداوند است. اگر امروز را از دست بدهیم، دیگر هرگز نمی توانیم آن را بازیابیم. اگر مرتکب این اشتباه شویم که بدبین، مایوس، شاکی یا عبوس باشیم، در واقع آن روز را هدر داده ایم. بعضی از مردم با غمگین بودنشان سال های بسیاری از عمرشان را تلف می کنند، آن هم چون کسی با آن ها رفتار خوبی نداشته است، یا چون راهشان را پیدا نکرده اند یا برنامه هایشان با آن سرعتی که می خواستند پیش نرفته است. من ذهنم را به گونه ای برنامه ریزی کرده ام که دیگر هیچ روزی را از دست ندهد. من هر روز را به عنوان هدیه ای از طرف خداوند جشن می گیرم.

آماده برای پیروزی

ما در آغاز هر روز، خودمان را برای پیروزی یا شکست آماده می کنیم. صبح که از خواب بیدار می شوید، باید ذهنتان را در مسیر درست هدایت کنید. ممکن است احساس دلسردی کنید. ممکن است افکار مختلف به ذهنتان هجوم بیاورند: دلم نمی خواهد امروز بروم سر کار. یا دلم نمی خواهد با این بچه ها سر و کله بزنم. یا خیلی مشکل دارم.
اگر از این فکرها دست برندارید، باید خودتان را آماده روزی نکبت بار کنید. شما دارید از ایمانتان در جهت غلط استفاده می کنید. فکرتان را عوض کنید و بگویید: «امروز قرار است روزی عالی باشد. خداوند لطفش را شامل حال آینده ام می کند و من منتظر فرصت های تازه، ارتباطات الهی و پیروزی های فوق العاده هستم.»
با اتخاذ چنین نگرشی، آماده پیروزی، وفور نعمت و بازگشتی مجدد می شوید. خدا به فرشتگانش می فرماید: «آیا شنیدید؟ آن ها منتظر الطاف من هستند. آن ها با وجود اوضاع نابسامان اقتصادی، منتظر کامروایی هستند. با وجود نتایج بد پزشکی، انتظار بهبود دارند. با این که در حال حاضر هیچ امکاناتی ندارند، در انتظار برآورده شدن آرزوهایشان هستند.»
وقتی هر روزتان را با ایمان آغاز کنید، خداوند به فرشتگانش دستور می دهد همه چیز را به نفع شما ترتیب دهند؛ بهتان فرصت می دهد؛ افراد مناسب را سر راهتان قرار می دهد و درهایی را به رویتان می گشاید.
ایمانتان اجازه می دهد که خداوند وجودش را نمایان سازد و کارهای فوق العاده ای برایتان انجام دهد. گاهی اوقات اگر فقط کمی با اوضاع کنار بیایید، شاهد پیشرفت های بزرگی در زندگیتان خواهید بود. نه تنها انرژی بیش تری خواهید داشت، بلکه نگرش بهتری هم پیدا می کنید و کارآمدتر خواهید بود. درهای جدیدی به رویتان گشوده می شوند. با دوستان جدیدی آشنا خواهید شد. اگر صبح که از خواب بیدار می شوید، به جای آماده شدن برای شکست، آماده پیروزی باشید، کامیابی هایی را تجربه می کنید که قبلاً برای دست یافتن به آن ها دعا می کردید. خودتان را آماده افزونی و دریافت لطف خدا کنید.
شما باید در آغاز هر روز، حال و هوای آن روز را تعیین کنید. اگر ذهنتان را خنثی رها کنید، افکار منفی خودبه خود به شما هجوم می آورند.
آیا تابه حال شده صبح که در رختخواب دراز کشیده اید، ناگهان همه اشتباهاتی که دیروز مرتکب شده اید و تمام مشکلات آینده به ذهنتان بیاید؟ این همان دشمن است که سعی می کند ذهنتان را آماده روزی نکبت بار کند.
در این دام نیفتید. در کتاب مقدس آمده است: «در آنچه بالاست تفکر کنید، نه در آنچه بر زمین است.» فعال باشید. صبح که از خواب بیدار می شوید، بگویید: «امروز روز دیگری است که پروردگار خلق کرده است. مهم نیست چه احساسی دارم، مهم نیست وضعیت اقتصادی چگونه است، یا گزارشات پزشکی چه می گویند، من انتخاب می کنم که شاد باشم. انتخاب می کنم که امروز را با خوشحالی زندگی کنم.»
آیا می دانید با اتخاذ چنین نگرشی در واقع دارید چه می گویید؟ شما اعلام می کنید: «من امروز به هیچ کس اجازه نمی دهم شادی ام را از من برباید. به نومیدی ها و شکست ها اجازه نمی دهم دلسردم کنند. روی مشکلات و اشتباهاتم تمرکز نمی کنم. ذهنم را آماده کرده ام که از امروزم لذت ببرم!»
دوستی دارم که سرطان داشت و تحت درمان بود. وی مردی جوان، بسیار بااستعداد و ورزشکار بود، و اگر خودش به من چیزی نمی گفت، هرگز فکرش را هم نمی کردم که مشکلی در زندگی اش داشته باشد. حتی یک بار هم نشنیدم که شکایت کند. همیشه رفتاری دوستانه داشت، بسیار خوشبین بود و از زندگی اش لذت می برد.
یک روز از او پرسیدم که چگونه می تواند در این ایام سخت، چنین نگرش مثبتی داشته باشد؟ گفت: «صبح که از خواب بلند می شوم، از خودم می پرسم: می خواهی امروز افسرده باشی یا شاد؟` و من شاد زیستن را انتخاب می کنم.»
اگر می خواهید شاد باشید، باید قاطعانه تصمیم بگیرید که شاد باشید. وقتی صبح از خواب برمی خیزید، نمی توانید منتظر بمانید تا ببینید چه روزی در پیش رو خواهید داشت. شما باید تصمیم بگیرید که چه روزی داشته باشید. در کتاب مقدس آمده که شادیْ صبح از راه می رسد. هر روز صبح که از خواب برمی خیزید، خداوند شادی ویژه ای را پشت درتان می فرستد.
مشکل این جاست که برخی از مردم هرگز به آن در پاسخ نمی دهند. ماه ها و سال ها، صدایی از آن سوی در می آید: «زود باشید! اجازه دهید به داخل بیایم! شما می توانید شاد باشید! می توانید از زندگیتان لذت ببرید!» شما را نمی دانم اما من تصمیم گرفته ام به درها پاسخ دهم.

نظرات کاربران درباره کتاب هرروز پنجشنبه است

یک کتاب عالی برای کسانی که آرزوی شادی و خوشبختی را در زندگی خویش دارند طوری که با مطالعه و درک عمیق آن میتوانید طرز دیدتان درباره مسایل زندگی را تغیر دهد.
در 7 ماه پیش توسط
بسیار عالی،لطفا کتاب های دیگر اوستین را هم بذارید،مخصوصا جدیدترینش،تفکربهتر زندگی بهتر
در 10 ماه پیش توسط
عالیه
در 11 ماه پیش توسط
عالیه
در 11 ماه پیش توسط
بسیار بسیار جذاب و نقطه نظرهای جدیدی شما را آشنا می کند تا از دریچه جدید موضوع ها راببینید و الگوی جدیدی از اعتقاد و ایمان را نشان می دهد :)
در 11 ماه پیش توسط