0
امکان مطالعه در اپلیکیشن فیدیبو
دانلود
هرروز پنجشنبه است

معرفی، خرید و دانلود کتاب هرروز پنجشنبه است

چگونه هفت روز هفته را شاد باشید
نویسنده:
جوئل اوستین
درباره هرروز پنجشنبه است

در کتاب مقدس آمده است: «هیچ‌کس نمی‌تواند شادی را از تو بگیرد.»

درباره کتاب هرروز پنجشنبه است

کتاب «هرروز پنجشنبه است» Every Day a Friday Journal نوشته‌ی «جوئل اوستین» در سال 2011 منتشر شد. این اثر در دسته‌ی کتاب‌های روانشناسی و خودشناسی قرار دارد و مملو از آموزه‌های مربوط به مثبت‌اندیشی است. این کتاب طی هفت بخش به نگارش درآمده است و با زبانی ساده خوانندگانش را به دوری از منفی نگری و انرژی‌های تضعیف‌کننده دعوت می‌کند. فصل‌های کتاب عبارت‌اند از:

  • قدرتتان را از دست ندهید!
  • بدانید چه چیزی را باید نادیده بگیرید.
  • زندگی بی‌عصای زیر بغل.
  • سبک سفر کنید.
  • بیش‌تر بخندید.
  • تحقق‌بخش رؤیاها باشید.
  • حضورتان را جشن بگیرید.

«جوئل اوستین» نویسنده‌ی کتاب «هرروز پنجشنبه است» بر این باور است هر روز زندگی سزاوار شاد بودن است. او معتقد است افراد با باور به انرژی‌های درونی‌شان می‌توانند محدودیت‌ها را شکست دهند و از هر لحظه‌ی زندگی لذت ببرند. او در این اثر به آموزه‌های دینی اشاره می‌کند و در هر لحظه از امید داشتن به خداوند می‌گوید. او معتقد است شاد بودن یک انتخاب است و نمی‌توان خدا را شاکر بود ولی هم‌زمان افسرده و دلسرد هم بود. او معتقد است افرادی که بتوانند در برابر نیروهای بیرونی مقاومت کنند و به انرژی واقعی درونی خودشان دست یابند به شادی همیشگی می‌رسند. این نویسنده در این اثر به خوشی‌های بسیار بزرگ که ما روزانه از کنار آن‌ها بدون توجه عبور می‌کنیم اشاره می‌کند. او از نعمت سلامتی و خانواده می‌گوید و معتقد است اگر کسانی در زندگی‌تان هستند که دوستشان دارید پس شما ثروتمند هستید. اگر صدای پاهای دختر کوچکتان را می‌شنوید که دارد از پله‌ها پایین می‌آید پس ثروتمند هستید. کتاب «هرروز پنجشنبه است» اثری روان‌شناسانه است و به افرادی که دچار دلسردی شده‌اند بسیار کمک می‌کند.

درباره جوئل اوستین

«جوئل اوستین» Joel Osteen کشیش و نویسنده‌ی آمریکایی در تاریخ ۵ مارس ۱۹۶۳ در تگزاس به دنیا آمد. او کشیش کلیسای پروتستان و واعظ تلویزیونی آمریکایی است که با عنوان کشیش خنده‌رو معروف شده است. او تا امروز در برنامه‌های تلویزیونی زیادی حضور داشته و چندین کتاب به چاپ رسانده است که برخی از آن‌ها جزو پرفروش‌های نیویورک‌تایمز قرار داشته‌اند.

ترجمه کتاب هرروز پنجشنبه است به زبان فارسی

کتاب «هرروز پنجشنبه است» نوشته‌ی «جوئل اوستین» را انتشارات ققنوس با ترجمه‌ی «شبنم سمیعیان» در سال 1393 منتشر کرده است که در همین صفحه از فیدیبو برای خرید و دانلود موجود است. «شبنم سمیعیان» مترجم و شاعر ایرانی است که از آثار ترجمه شده‌ی دیگر او می‌توان به کتاب‌های «در کشور مردان» و «این خانه مال من است!» اشاره کرد. نسخه‌ی صوتی کتاب «هرروز پنجشنبه است» هم با صدای «لاله اکبری» از سوی نوین کتاب گویا منتشر شده است.

در بخشی از کتاب هرروز پنجشنبه است می‌خوانیم

اگر منفی نگر شوید و با ترشرویی به زندگی نگاه کنید، در امتحان قبول نمی‌شوید. پیشرفتی در انتظار شما بود؛ فرصتی برای رویشی تازه! اما جون مشکلات را مایه شادمانی ندیدید، اين فرصت را از دست دادید. خبر خوب این‌که: خداوند فرصت دیگری به شما می‌دهد. او هنوز هم می‌تواند شما را به آنجایی که باید برساند. مثلاً وقتی کسی به شما اهانت می‌کند، نگرشتان باید این‌گونه باشد: ناراحت نخواهم شد. این اهانت را مایه شادمانی می‌دانم. می‌دانم که این آزمونی برای من است. در پس این چالش، پیشرفتی در انتظار من است.   

وقتی اوضاع کاروبارتان کساد است، به‌جای گله و شکایت، آن را مایه شادمانی ببینید. به خودتان بگویید: این نیز می‌گذرد. می‌دانم که خداوند تمام نیازهای مرا برآورده خواهد ساخت. یا وقتی با موضوع نومیدکننده‌ای روبه‌رو می‌شوید، احساسات منفی‌تان می‌گویند که دلسرد و افسرده شوید. دلتان برای خودتان می‌سوزد و سعی می‌کنید در آن وضعیت باقی بمانید. اما به‌جای این‌که تسلیم چنین احساسات منفی‌ای شوید، خودتان را تشویق کنید. بگویید: بلند شو! قوی باش! روزهای خوبی در راه است.

این‌گونه می‌توانید از آزمون سربلند بیرون بیایید. این‌گونه همه‌چیز برایتان مایه شادمانی است.

در زمان سختی، تعجب نکنید از این‌که روحیه رخوت بخواهد شما را به زمین بزند. تعجب نکنید اگر صدای آن افکار را می‌شنوید که می‌گویند: درست‌شدنی نیست. هرگز حالت خوب نخواهد شد. تمام شد. کار از کار گذشت. این دروغ‌ها را باور نکنید. اصلاً لازم نیست احساساتتان شما را راهنمایی کنند. آن‌ها مسئول این کار نیستند، شما مسئولید. به‌جای این‌که اجازه دهید احساسات منفی‌تان با شما حرف بزنند، خودتان با خودتان حرف بزنید.

این همان کاری است که داود نبی انجام داد: به خدا توکل کرد. آن روحیه رخوت سعی می‌کرد تقدیر او را دگرگون کند. در آن ایام سخت، داود نبی افسرده و دلسرد شد. اما گفت: «ای روح، چرا داری از پا درمی‌آیی؟... امیدت به خدا باشد.»

او از خودش پرسید: داود، چه شده؟ چرا دلسرد شده‌ای؟ چرا شادی‌ات را ازدست‌داده‌ای؟ خداوند کماکان قدرت مطلق است و هنوز چیزهای خوبی برایت در پیش دارد. امیدت به او باشد.

وقتی رخوت به سراغتان می‌آید، همان کار را انجام دهید. در آینه بنگرید و بگویید: «ای نفس، گوش کن! شاد باش. نگرش تازه‌ای اتخاذ کن. ما افسرده یکجا نمی‌نشینیم. شکست‌خورده باقی نمی‌مانیم. ما امیدمان به خداست!»

جهان ما پر از بدی‌ها، تیرگی‌ها و اخبار و گزارشات منفی است. اگر مواظب نباشید، یک‌دفعه به خودتان می‌آیید و می‌بینید که در آن‌ها غرق‌شده‌اید. روحیه رخوت بر شما غلبه می‌کند، شور و اشتیاق را از شما می‌رباید و شادی‌تان را تباه می‌سازد.  

دسته‌ها:

شناسنامه

فرمت محتوا
epub
حجم
2.۰۹ مگابایت
تعداد صفحات
415 صفحه
زمان تقریبی مطالعه
۱۳:۵۰:۰۰
نویسندهجوئل اوستین
مترجمشبنم سمیعیان
ناشرگروه انتشاراتی ققنوس
زبان
فارسی
عنوان انگلیسی
Every daya Friday journal: how to be happier 7 days a week
تاریخ انتشار
۱۳۹۵/۰۹/۱۳
قیمت ارزی
5.۵ دلار
مطالعه و دانلود فایل
فقط در فیدیبو
epub
۲.۰۹ مگابایت
۴۱۵ صفحه

نقد و امتیاز من

بقیه را از نظرت باخبر کن:
دیگران نقد کردند
4.5
از 5
براساس رأی 42 مخاطب
5
ستاره
78 ٪
4
ستاره
7 ٪
3
ستاره
4 ٪
2
ستاره
4 ٪
1
ستاره
4 ٪
29 نفر این اثر را نقد کرده‌اند.
5

واقعا دیدگاه ادمو نسبت به زندگی تغییر میده این کتاب ،من خودم به شخصه اولین کتابی بود ک از جول اوستین خوندم و ترغیب شدم که کتاب های دیگر ایشون رو بخونم ، این کتاب سرشار از انرژی مثبت و برای هر فردی با هر ذهنیتی جمله دارن و دریچه نظر شمارو در هر زمینه ایی بالاتر میبرن به شدت پیشنهاد میشه?

5

یک کتاب عالی برای کسانی که آرزوی شادی و خوشبختی را در زندگی خویش دارند طوری که با مطالعه و درک عمیق آن میتوانید طرز دیدتان درباره مسایل زندگی را تغیر دهد.

5

بسیار بسیار جذاب و نقطه نظرهای جدیدی شما را آشنا می کند تا از دریچه جدید موضوع ها راببینید و الگوی جدیدی از اعتقاد و ایمان را نشان می دهد :)

5

کتاب بسیار ارزشمندی است. من با اینکه در فیدیباکس رایگان خوانده بودم ولی ترجیح دادم این کتاب را بخرم و در کتابخانه فیدیبو داشته باشم و از مطالبش به طور مکرر استفاده کنم.

5

لطفا کتاب های بیشتری از جول اوستین بزارید

5

بسیار عالی،لطفا کتاب های دیگر اوستین را هم بذارید،مخصوصا جدیدترینش،تفکربهتر زندگی بهتر

5

کتاب خیلی خوبیه...ترجمه خیلی خوبی هم داره..زندگی کردن با دیدگاهی که نویسنده در کتاب مطرح میکنه فوق العاده اس

5

با سلام. کتاب بسیار عالی و تاثیرگذار است. بی نهایت سپاسگزارم از اینکه این کتاب رو انتخاب کردید.

4

بسیار عاااالی ...هم محتواش خوبه هم اینکه خوب ترجمه شده من که از خوندش لذت بردم.

5

از اون کتابهاییه که میگه: همه چی آرومه، من چقدر خوشحالم!

نمایش 19 نقد دیگر
4.5
(42)
95,000
تومان
%30
تخفیف با کد «HIFIDIBO» در اولین خریدتان از فیدیبو
هر روز پنجشنبه است
هر روز پنجشنبه است
جوئل اوستین

گذاشتن این عنوان در...

قفسه‌های من
نشان‌شده‌ها
مطالعه‌شده‌ها
هرروز پنجشنبه است
هرروز پنجشنبه است
چگونه هفت روز هفته را شاد باشید
گروه انتشاراتی ققنوس
4.5
(42)
95,000
تومان