دسته‌ بندی
Loading

چند لحظه ...
با کد تخفیف hifidibo این کتاب را در اولین خریدتان با «۶۰٪ تخفیف» بخرید!
کتاب صوتی چگونه از فرزند خود یک نابغه بسازیم؟ کتاب صوتی

کتاب صوتی چگونه از فرزند خود یک نابغه بسازیم؟

نسخه الکترونیک کتاب صوتی چگونه از فرزند خود یک نابغه بسازیم؟ به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق اپلیکیشن رایگان فیدیبو در دسترس است. همین حالا دانلود کنید!

نسخه نمونه کتاب صوتی چگونه از فرزند خود یک نابغه بسازیم؟ را رایگان بشنوید

نقد و بررسی کتاب صوتی چگونه از فرزند خود یک نابغه بسازیم؟

هر فردی می‌تواند با کمک گرفتن از استعدادهای درونی و دانش بیرونی خود تبدیل به فردی تاثیرگذار و نابغه شود. اما اگر والدین از سنین پایین به کودک بیاموزند که استعدادها و مواهب خاص و منحصر به فرد خود را پرورش دهد و در این امر به او کمک کنند، به او حق انتخاب و تصمیم برای سرنوشتش را داده‌اند. کتاب صوتی چگونه از فرزند خود یک نابغه بسازیم؟ به شما کمک می‌کند تا کودکانی مستقل و نابغه پرورش دهید.

درباره کتاب صوتی چگونه از فرزند خود یک نابغه بسازیم؟

کتاب صوتی چگونه از فرزند خود یک نابغه بسازیم؟ نوشته‌ی شاکونتالا دوی، کتابی در دسته‌ی روانشناسی با موضوع تربیتی برای پرورش هوش فرزندان از نوزادی تا سال‌های اولیه دبستان و تبدیل آنان به فردی نابغه است. این کتاب برای والدین نوشته شده است و بر این موضوع که والدین آیینه تمام نمای کوکان‌اند، تاکید دارد. این تشبیه بدین معناست که اکثر علایق، رفتار، هوش و خلاقیت افراد، از کودکی آنان و رفتار و صحبت‌هایی که آنان از والدینشان دیده و شنیده‌اند، نشات می‌گیرد.

این کتاب شامل بیست فصل است که به صورت جامع به مواردی می‌پردازد که بدون تاثیر منفی بر نوزادان و کودکان، آنان را تبدیل به اشخاصی نابغه می‌کند. در واقع روش تربیتی که نویسنده ارائه می‌دهد، همسو با رشد طبیعی فرزند حرکت می‌کند؛ پس والدین نگرانی از بابت خلل‌هایی که ممکن است در روند رشد فرزندانشان ایجاد شود، نخواهند داشت. او در این کتاب بر مطالعه‌ی مداوم پدر و مادر در مقابل فرزندانشان تاکید دارد و  از کاشت بذر اشتیاق روزافزون و سیری‌ناپذیر به کتاب خواندن در آن‌ها، توجه بر فعالیت‌های هنری کودکان مثل لگوسازی، رنگ‌آمیزی با انگشت، ساخت مجسمه با خمیر، زود خوابیدن و سحرخیزی، خوردن صبحانه کامل و ضرورت آن و مواردی از این قبیل صحبت می‌کند.

شاكونتالا دوی در این کتاب به پرورش کودک وابسته به روش می‌پردازد. بدین معنا که پدر و مادر نباید به رشد طبیعی فرزندانشان اکتفا کرده و نسبت به تربیت او بی‌تفاوت باشند. آن‌ها باید عزمی جزم برای پرورش صحیح فرزندانشان داشته باشند. بخش اهمی از این نابغه شدن فرزندان، به والدین بستگی دارد. مسئله‌ای که شما از همان ابتدا باید به آن معتقد باشید این است که فرزند شما هوش سرشاری دارد و از کوکان دیگر متمایز است. هیچ‌گاه نباید به ذهنتان خطور کند که فرزند شما هوشی کمتر از سایر کوکان دارد، چه برسد به گفتن آشکارای این مطلب جلوی فرزندتان؛ زیرا این یک امر القایی دو سویه است که هم روی خود شما و هم روی فرزندتان تاثیر منفی می‌گذارد. پس مسأله مهم در پرورش فرزندان نابغه، حمایت و اعتماد پدر و مادر در این زمینه است.

این کتاب سعی دارد موجب کشف استعداد افراد از دوران کودکی شود. پدر و مادر و خود فرزند، سه ضلع یک مثلث‌اند؛ یعنی این سه ضلع بیشترین آگاهی را نسبت به فرزند دارند و این آگاهی می‌تواند سبب کشف استعدادی منحصر به فرد در فرزند شود تا زندگی شغلی خود را در این مسیر قرار دهند. این گونه سریع‌تر از افراد دیگری که به این ادراک و اکتشاف از استعداد خود نرسیده‌اند، به سر منزل مقصود خود مارسند و می‌توانند  از اتفاقاتی مثل توهم استعداد و صرف زندگی در مسیر غلط، جلوگیری کنند.

کتاب صوتی چگونه از فرزند خود یک نابغه بسازیم را انتشارات جیحون با ترجمه زهره زاهدی و خوانش فریبا فصیحی تاش  در مدت زمان  5 ساعت و 41 دقیقه منتشر کرده است.

درباره شاكونتالا دوی نویسنده‌ی کتاب صوتی چگونه از فرزند خود یک نابغه بسازیم؟

شاکونتالا دوی متولد 1929 در کارناتاکا هند است. او  نویسنده و مددکار اجتماعی است که خود دارای نبوغ منحصر به فردی در امر محاسبات بوده و به همین دلیل به او لقب کامپیوتر انسانی را دادند. او با ضرب دو عدد 13 رقمی در هم و پاسخ به آن در عرض 18 ثانیه، توانست نامش را در کتاب گینس ثبت کند. هم‌چنین این نویسنده کتاب‌های دیگری مانند در سرزمین عجایب اعداد، طالع بینی برای شما، معما برای معما کردن شما، نبوغ ریاضی را در فرزند خود بیدار کنید و...را به رشته تحریر درآورده است. او سرانجام در سال 2013 به دلیل مشکلات قلبی از دنیا رفت.

در بخشی از کتاب صوتی چگونه از فرزند خود یک نابغه بسازیم می‌شنویم

اگر هنگام خواندن کتاب‌های مصور با نوشته، بر روی كلمات اشاره‌کنید كودك با كلمات آشنا می‌شود. بخصوص كلماتی كه بر كودك تاثیر عاطفی دارد. استفاده از کارت‌های نمایشی كه روی آن نوشته و یا تصویر است برای بهتر فهماندن مطالب استفاده می‌شود  (Flash Cards)بر روی مقوای سفید 25 در 25 سانتی‌متر می‌توان با حروف بزرگ نام اسباب‌بازی‌های كودك خود را بنویسید. برای مثال روی یك مقوا بنویسید «خرس» و روی مقوای دیگر گربه و بدین وسیله با برداشتن هر اسباب‌بازی كارت مربوطه را برداشته و بخوانید و آنگاه برای هر اسم یك قصه بگویید و از این طریق كلمه بر ذهنش حك می‌شود و آنگاه از كودك بخواهید در این رابطه یك قصه بگوید.

یك مربی كودكستان كه زمانی می‌شناختمش، برای آموزش دختر خودش روش خاصی داشت، او كارتی را كه رویش کلبه‌ای نوشته بود، پشت سرش پنهان می‌کرد و با بازیگوشی به دخترش نزدیك می‌شد و می‌گفت «مامان برای بچه‌اش چه قایم كرده؟» توجه كودك یک‌ساله جلب می‌شد و سعی می‌کرد خود را به آن موضوع اسرارآمیز برساند.

سپس مادر كارت را بالا می‌گرفت و با پیروزی می‌گفت «گربه!»، قهقهه شادی كردن نشان می‌داد كه بازی نتیجه مطلوب را به بار خواهد آورد. این كودك در مدت كوتاهی خواندن یاد گرفت. به زودی خواندن جملات را آغاز كرد. مادرش کتاب‌های ساده مختلفی خرید كه هریك از آن‌ها برای كودك خردسال، گنجی از دانش در برداشت. دختر كوچولو در سن چهارسالگی چنان با كلمات و جملات آشنا بود كه اعجاب همگان را برمی‌انگیخت. موفقیت این مادر مرهون اعتقادی بود كه به فرزندش داشت و نگرش سالم و سازنده‌اش، و شكیبایی و شوخ‌طبعی‌اش كه فرزند را مشتاق همه بازهای خواندنی می‌کرد. هر مادری باید روش خاص خود را بیابد كه فرزندش را به خواندن كلمات مكتوب ترغیب كند. عشق فراوان شما نسبت به فرزندتان، ضامن موفقیت شماست.

پرورش توان حرف زدن در سنین پایین، بر توانایی خواندن كودك تاثیر مثبت دارد. می‌توانید هم‌زمان با حرف زدن او دست بزنید یا به طریق دیگری شادی خود را از این امر نشان دهید. او هم به نوبه خود خوشحال می‌شود و میل دارد كه این كار را تكرار كند. در نتیجه، او از بابت حس شنوایی خود به وجد می‌آید.

شعرهای رنگین كودكستانی نقش مهمی ایفاء می‌کند. بسیاری از آن‌ها جاذبه درونی مقاومت‌ناپذیر دارند اما نقش آموزشی آن‌ها فاقد ارزش است و جذابیت آن‌ها در ریتم آهنگین آن‌هاست. كودك شما هر چه زودتر به حرف بیفتد، توان خواندن زودتر در او پایه‌ریزی می‌شود.

مشخصات کتاب صوتی چگونه از فرزند خود یک نابغه بسازیم؟

نظرات کاربران درباره کتاب صوتی چگونه از فرزند خود یک نابغه بسازیم؟

واقعا کتاب جذاب و پر محتوایی بود ارزش دوباره گوش دادن رو داره چون احساس میکنم مطالب مطرح شده هر بار تازگی خودش رو داره پیشنهاد میکنم اگه تربیت و اموزش فرزند شما براتون ارزش فوق العاده داره حتما این کتاب رو گوش کنید یا مطالعه کنید. مخصوصا بخشهای نخستین کتاب تا اواسط کتاب واقعا در وهله اول تلنگری به والدین هست جهت آموزش صحیح فرزندان هست و دوم شناخت توانایی ها و بکار گرفتنشون در فرزندان است. پیروز باشید
در ۳ ماه پیش توسط 912...110 ( | )
بعضی از تکنیک هاش رو دوست دارم ولی یکسریش را هم نمی پسندم مثلا اگه بچه رفت سر لوازم ارایش مادرش و ارایش کرد اشکالی نداره. هیچ خط مرزی را ندیدم بین خلاقیت و اخلاقیات داشته باشه. ولی مطالب خوبی هم داره.
در ۱ سال پیش توسط 936...089 ( | )
کتاب فوق العاده ای بود توصیه میکنم حداقل یکبار گوش بدین و از تکنیکهاش استفاده کنین گوینده کتاب هم عالی بود .
در ۱ سال پیش توسط 912...948 ( | )
مطالب خوبی داره ولی خیلی بریده بریده س و انسجام کافی نداره.
در ۱ سال پیش توسط foa...ary ( | )
چرا دانلود نمیشه من هزینه کتاب ودادم ولی دوهفته دانلود نمیشه
در ۱ سال پیش توسط 905...529 ( | )
  • ۱
  • ۲
  • بعدی ›
  • آخرین ››