دسته‌ بندی
Loading

چند لحظه ...
با کد تخفیف hifidibo این کتاب را در اولین خریدتان با «۶۰٪ تخفیف» بخرید!
همه‌چیز به فنا رفته

همه‌چیز به فنا رفته
هنر ظریف امیدواری

نسخه الکترونیک همه‌چیز به فنا رفته به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق اپلیکیشن رایگان فیدیبو در دسترس است. همین حالا دانلود کنید!

نقد و بررسی همه‌چیز به فنا رفته

«ما نسلی هستیم که دیگر به صلح و ثروت و تجهیزات جدید برای خودروی الکتریکی خود نیاز نداریم، همه‌ی آن‌ها را داریم. ما نسلی هستیم که به چیزهایی بسیار مخاطره آمیزتر نیاز داریم. ما نسل و مردمی هستیم که به امید نیاز داریم.» این جملاتی از مارک منسون در کتاب همه‌چیز به فنا رفته؛ هنر ظریف امیدواری است. او در این کتاب توضیح می‌دهد، اگرچه ما در عصر حاضر، آزاد، ثروتمند و سالم هستیم اما همه‌چیز در جهان رو به ویرانی و فروپاشی است. مارک منسون در کتاب حاضر از ایدئولوژی‌ها و مکاتب مختلف موجود، نگرانی‌ها و چالش‌ها می‌گوید و در ادامه نقش امید برای رفع وضعیت فعلی را توضیح می‌دهد. کتاب همه‌چیز به فنا رفته تا مدت‌ها جزو پرفروش‌های نیویورک‌تایمز و آمازون بوده است.

درباره کتاب همه چیز به فنا رفته

کتاب همه‌چیز به فنا رفته نوشته‌ی نویسنده‌ و وبلاگ نویس مشهور آمریکایی مارک منسون است. این کتاب در دسته‌ی کتاب‌های خودسازی با موضوع راه و رسم زندگی است. در جلد کتاب عنوان هنر ظریف امیدواری دیده می‌شود. منسون استاد سخن است، او می‌تواند با عناوین جذاب خود کتاب‌های پرمخاطب مثل این کتاب بنویسد.

منسون در کتاب همه چیز به فنا رفته، از چاشنی طنز خاص خود استفاده کرده است تا به خواننده بگوید اگرچه دنیای امروز ما وضعیت خرابی دارد اما می‌توان با این چالش هم کنار آمد. او نظریات فیلسوفان و متفکران بزرگی همچون افلاطون، کانت، تام ویتس و نیچه را دستمایه قرار می‌دهد تا خواننده را با مفاهیم و معانی جدید و درک متفاوتی از مفهوم امید، از دل پرتگاه و تاریکی‌های افسردگی و ناامیدی ذهن عبور دهد.

منسون امید را انگیزه و اشتیاقی می‌داند که هر فردی برای مستحکم و بهتر زیستن به آن نیاز دارد. او در این کتاب به مباحثی همچون پارادوکس پیشرفت، آیین‌های ایدئولوژیک و جعبه‌ی پاندورا و غیره نیز پرداخته است.

ترجمه‌ی کتاب همه چیز به فنا رفته به فارسی

کتاب‌های مارک منسون در ایران مخاطبان زیادی دارد و ناشران و مترجمان زیادی آثار او را به فارسی ترجمه کرده‌اند. کتاب همه چیز به فنا رفته نیز از او در ایران با استقبال خوبی رو به رو شده است. انتشارات کاکتوس در سال 1396 کتاب همه چیز به فنا رفته؛ کتابی درباره‌ی امید را با ترجمه‌ی علی‌اکبر متواضع منتشر کرد و در سال 1398 نیز انتشارات نسل نواندیش با ترجمه الهام شریف این کتاب را در دسترس علاقه‌مندان قرار داد. همچنین این کتاب را نشر دیموند بلورین با ترجمه‌ی محمدهادی آقاجانی و علی آقاجانی عرضه کرده است.

نگاهی بر فصل‌های کتاب همه چیز به فنا رفته

فصل اول: حقیقت ناخوشایند

فصل دوم: آیا خویشتن‌داری توهمی بیش نیست؟

فصل سوم: قانون احساسات نیوتن

فصل چهارم: چگونه همه‌ی رویاهایتان را تحقق ببخشید

فصل پنجم: امید

فصل ششم: فرمول انسانیت

‌درباره‌ی مارک منسون نویسنده‌ی کتاب همه چیز به فنا رفته

مارک منسون نویسنده‌ و وبلاگ نویس سرشناس آمریکایی است که بسیاری او را با کتاب معروف «هنر ظریف بی‌خیالی» یا «هنر ظریف رهایی از دغدغه‌ها» می‌شناسند. کتابی که در فهرست پرفروش‌ترین کتاب‌های نیویورک‌تایمز قرار گرفت و سر و صدای زیادی کرد. منسون در مارس 1984 در تگزاس آمریکا متولد شد. او در رشته‌ی تجارت جهانی از دانشگاه بوستون فارغ‌التحصیل شده است. او لحن شوخ طبعانه، قاطع و شیرینی دارد و عنوان جالب کتاب‌های او همواره مردم را به کتاب‌فروشی‌ها کشانده است. منسون در حوزه‌ی وبلاگ نویسی فعال است و در سال‌های اخیر توانسته با مطالبی که در حوزه‌ی خودیاری و موفقیت فردی می‌نویسد، الهام‌بخش میلیون‌ها نفر در سراسر جهان باشد. کتاب سوم او «همه چیز به فنا رفته» است. که جزو پرفروش‌های سال‌های اخیر بوده است.

برای خرید کتاب و میکرو کتاب‌های مارک منسون از سایت و اپلیکشین فیدیبو اقدام کنید.

در بخشی از کتاب همه‌چیز به فنا رفته می‌خوانیم

وقتی بچه‌ایم راه آموختن درد یا لذت (بستنی خوب است، اجاق‌گاز داغ بد است) آزمودن آن‌هاست. فقط با تجربه درد است که می‌فهمیم چیزی می‌تواند خطرناک یا دردناک باشد. بستنی می‌دزدیم، مامان عصبانی می‌شود و ما را تنبیه می‌کند، سپس تجربه «بستنی خوب است» یک‌باره تغییر می‌کند و نتیجه می‌گیریم بستنی آن‌قدرها هم خوب نیست؛ باید فاکتورهای دیگری را نیز در نظر بگیریم. من بستنی را دوست دارم، مادرم را هم دوست دارم، اما برداشتن بستنی مادرم را عصبانی می‌کند. حال باید چه کنم؟ درنهایت، بچه مجبور می‌شود با این حقیقت روبه رو شود که در زندگی باید بده بستان‌هایی را هم در نظر بگیرد.

اساسا هدف تربیت صحیح دوران کودکی به این نکته ختم می‌شود: در نظر گرفتن پیامد مناسب برای رفتارهای بر اساس درد یا لذت کودک. آن‌ها را برای دزدیدن بستنی تنبیه کنید و برای ساکت نشستن در رستوران تشویق به این ترتیب به آن ها کمک می‌کنید بفهمند زندگی بسیار پیچیده‌تر از خواست با لذت آن‌هاست. والدینی که نمی‌توانند در این مرحله موفق شوند، به کودکشان آسیب جدی‌تری می‌زنند؛ زیرا دیری نمی‌پاید که فرزندشان به این درک تکان‌دهنده می‌رسد که دنیا به هوا و هوس‌های آن‌ها اهمیتی نمی‌دهد. یادگرفتن این موضوع در نوجوانی بسیار دردناک است؛ بسیار دردناک‌تر از درسی که فرد می‌تواند در دوران کودکی بیاموزد. در بزرگی دیگران یا جامعه او را مجازات می‌کنند. هیچ‌کس دوست ندارد با یک عوضی خودخواه دوست باشد. هیچ کس دوست ندارد با کسی همکار باشد که فقط خودش را می‌بیند و ارزشی برای اصول دیگران قائل نیست. هیچ جامعه‌ای شهروندی را نمی‌پذیرد که عملا یا تلویحا بستنی می‌دزدد. کودک تربیت نشده در دنیای بزرگسالان تنبیه، تربیت و مجازات می‌شود که به مراتب بسیار دردناک‌تر و سخت‌تر است. هردو در نظام ارزشی دوران کودکی باقی مانده‌اند.

بزرگ شدن مستلزم اعتماد است. کودک باید مطمئن باشد که رفتار او نتایج قابل پیش بینی خواهد داشت و دزدیدن همیشه نتیجه بدی دارد. دست زدن به اجاق گاز داغ همیشه نتیجه بدی دارد. اعتماد به این نتایج چیزی است که به کودکان فرصت می‌دهد اصول و قوانینی برای خود تعریف کنند. این اصل همواره و همچنان که کودک بزرگ‌تر و وارد جامعه می‌شود، حاکم است. یک جامعه غیرقابل اعتماد بدون رهبران یا نهادهای قابل‌اعتماد نمی‌تواند اصول و قوانین محکمی برای شهروندان خود تعریف کند. بدون اعتماد هیچ اصول قابل‌اطمینانی بر تصمیم‌گیری‌ها حاکم نیست و درنتیجه همه‌چیز به همان خودخواهی کودکی ختم می‌شود.

آن‌چه در بالا خواندید بررسی و نقد کتاب همه چیز به فنا رفته اثر مارک منسون بود. خرید و دانلود این اثر در همین صفحه امکان‌پذیر است. برای مطالعه‌ی دیگر کتاب‌ها در زمینه‌ی خودسازی می‌توانید به قسمت دسته‌بندی کتاب‌ها مراجعه و کتاب‌های این موضوع را یکجا مشاهده کنید.

مشخصات همه‌چیز به فنا رفته

نظرات کاربران درباره همه‌چیز به فنا رفته

کتاب سانسور و خلاصه شده. خلاصه شده چون : مدخل های فصول در آخر پاراگراف ها که گاهی بالغ بر ۳۰ عدد در هر فصل هستند اصلا ترجمه نشده(حدود ۴۰ ۵۰ صفحه) مثلا نویسنده در فصل سوم قسمت سوم در مدخل اشاره میکنه که حالت دیگری هم هست که چون افراط و تفریطی فکر می کنیم نمیبینیمش و توضیحات بیشتری میده.... سانسور شده چون : در همون فصل سوم قسمت سوم گفته میشه که عقاید ما چسبناک اند و همچنین گفته شده مثل لباس تنگ خیس به هویت ما بسته شده اند.... که خب معلومه ترجمه نشده! عنوان کتاب سانسور شده حتی کتاب دیگر نویسنده هنر ظریف بیخیالی ترجمه شده...در حالی که اصل عنوان تنها چیزی که نداره ظرافته! ترجیح می دم اصلش رو با مشقت و سردرد بخونم تا اینطور ترجمه ای رو بخونم میفهمم هیچ گناهی جز ترجمه نکردن مدخل ها گردن مترجم و ناشر نیس ... ممیزی مرسومه
در ۱ سال پیش توسط rit...uin ( | )
البته این ترجمه ی درستی برای عنوان کتاب نیست. ولی خب ترجمه ی درست هم قابل چاپ نیست!
در ۲ سال پیش توسط saman taheri ( | )
کتاب های این نویسنده همشون عالین تو این کتاب به شما یاد می ده که چجوری بین مغز احساسی و مغز متفکرتون تعادل برقرار کنید.. برخلاف همه ی کتاب ها و‌ ویدیوهای انگیزشی که اصرار بر این دارن که مغز احساسی تونو نادیده بگیرید و باهاش بجنگید این کتاب بهتون می گه که هرچقدر بیشتر این کارو بکنید فقط بیشتر افسار زندگی از دستتون خارج میشه تو این کتاب یک دید جدید به مسائل وجود داره که من به همه ی افرادی که کتابخونای قهاری تو زمینه موفقیت و خودسازی ان پیشنهاد می کنم.
در ۲ سال پیش توسط Mahsa Ghaemi ( | )
این نظرات عجیب غریب چیه زیر این کتاب یکی از یکی بدتر???
در ۲ سال پیش توسط inf...y95 ( | )
آنچنان جالب نبود!!
در ۲ سال پیش توسط عیسی ( | )
  • ۱
  • ۲
  • ۳
  • ۴
  • ۵
  • ۶
  • بعدی ›
  • آخرین ››