دسته‌ بندی
Loading

چند لحظه ...
کتاب صوتی از ما بهتران کتاب صوتی

کتاب صوتی از ما بهتران
داستان موفقیت

نسخه الکترونیک کتاب صوتی از ما بهتران به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق اپلیکیشن رایگان فیدیبو در دسترس است. همین حالا دانلود کنید

نسخه نمونه کتاب صوتی از ما بهتران را رایگان بشنوید

با کد تخفیف salam این کتاب را در اولین خریدتان با «۹۰٪ تخفیف» بخرید!

نقد و بررسی کتاب صوتی از ما بهتران

درباره کتاب صوتی از ما بهتران

کتاب صوتی از ما بهتران: داستان موفقیت Outliers: The Story Of Success، نوشته‌ی کالکوم گلدول است. این کتاب در زمره‌ی کتاب‌های انگیزشی و روانشناسی قرارگرفته و با رویکردی نوین، توانسته توجه خوانندگان و شنوندگان را در سراسر جهان به خود جلب کند.

اغلب افراد موفق در طول تاریخ، یا الگوی ما در زندگی شده‌اند و یا مورد تحسین ما قرارگرفته‌اند. همه‌ی ما بارها تلاش کرده‌ایم که قیاسی بین خودمان و این افراد انجام بدهیم و بدانیم که کجای مسیر قرار داریم و چقدر به قله‌ای که آن‌ها بر روی آن قرارگرفته‌اند، نزدیکیم. همه‌ی ما سعی می‌کنیم که ویژگی‌های رفتاری، اخلاقی و حتی هوشی خود را شبیه این افراد کرده تا مانند آن‌ها تبدیل به ازمابهتران‌ها شویم! باید گفت که درواقع با این روش نه‌تنها به نتیجه‌ی مطلوب نمی‌رسیم، بلکه حتی به آن نزدیک هم نمی‌شویم، زیرا مؤلفه‌ها و عناصر اشتباهی را به‌عنوان فرمول موفقیت آن‌ها شناخته‌ایم. کتاب صوتی از ما بهتران در پی گفتن این موارد است ‌که نگرش ما نسبت به موفقیت اشتباه بوده است. این کتاب عنوان می‌کند افراد موفق نه تنها برای هوش و پشتکاری که داشته‌اند قله‌ها را فتح کرده‌اند، بلکه به خاطر شرایط فرهنگی، تاریخی، خانوادگی، تربیتی و غیره به جایگاه‌های رؤیایی و ایده آلی رسیده‌اند.

این کتاب با رویکردی که دارد، عنوان می‌کند که فاتحان قله‌ی موفقیت، افراد فضایی و باقدرت های ماورائی نیستند، بلکه آنان انسان‌های عادی با یک جفت چشم و دست‌وپا هستند که حتی دارای آی‌کیو 104 هم نیستند و در کمال تعجب خیلی از آن‌ها حتی آی کیویی پایین‌تر از این حد را دارند. شاید تنها عاملی که آن‌ها را تبدیل به افراد استثنائی و یا ازمابهتران‌ها کرده است، شیوه‌ی برخورد آن‌ها با شرایط، شانس، شرایط محیطی و چیزهایی از این قبیل باشد. این کتاب با عنوان کردن نام سردمداران عرصه‌های مختلفی مثل تکنولوژی، ریاضیات، موسیقی، ورزش‌های رزمی و غیره ذهنیت ماورایی و اسطوره ایی درباره‌ی آن‌ها را نزد عوام از بین برده و این انگیزه را در افراد ایجاد کرده که آن‌ها هم می‌توانند یک روزی شبیه به آن‌ها شوند و جزو سردمداران عرصه‌های مختلف و مدنظرشان شوند. این کتاب با گفتن داستان و پروسه‌هایی از موفقیت این افراد و مؤلفه‌های موفقیتشان، مدارکی از برتری درونی و نهان آن‌ها به نسبت دیگر افراد ارائه داده و حتی با عنوان یک فرمول مخفی و غیرمستقیم، این شرایط را ایجاد می‌کند تا ما حتی نفر موفق بعدی را پیش‌بینی کنیم.

چرا باید کتاب صوتی از ما بهتران را شنید

کتاب صوتی از ما بهتران با عنوان انگلیسی Outliers، به معنای افرادی است که در شرایط و موقعیت‌های استثنایی قرارگرفته‌اند که آن‌ها را تبدیل به افرادی استثنایی کرده است. به معنای درست‌تر، عنوان کننده‌ی افرادی است که برخلاف سیستم و شرایط موجود و مورد قبول عمل می‌کنند.

این کتاب حتی می‌تواند در افراد نوعی تفکر عمیق را ایجاد کند و به آن‌ها نشان دهد که اگر طریقه‌ی خود را در نگرش به موفقیت تغییر دهند، فاصله‌ای بیشتر از دو قدم تا موفقیت ندارند.

مالکوم گلدول در مقدمه‌ی این کتاب عنوان می‌کند که او قصد ندارد تا در این کتاب بگوید افراد موفق چه ویژگی‌هایی دارند و دارای چه عناصر خاص شخصیتی هستند، بلکه او نگاهی روبه گذشته‌ی آنان و زندگی‌شان دارد و جامعه، خانواده، دوستان و نوع تربیت آنان را در این مسیر موفقیت تشریح کرده و دیدگاهی درست به خوانندگان می‌دهد.

یکی از نکات موردتوجه و مهمی که در این کتاب به آن اشاره می‌شود، مؤلفه‌های پنهان موفقیت است که در عین اهمیت، نادیده گرفته‌شده‌اند، شاید دلیل عدم موفقیت خیلی‌ها رعایت نکردن این موارد باشد:

1-معنی‌دار بودن: هدفی که سعی در رسیدن به آن و موفقیت در آن رادارید، باید برای شخص شما معنی‌دار باشد، یعنی یا نسبت به آن احساس نیاز کنید و یا تمایل و اشتیاق بی‌حدوحصری نسبت به آن داشته باشید. مسلما اگر نیاز و یا تمایل نسبت به امری وجود نداشته باشد، هیچ پیشرفتی در آن صورت نمی‌گیرد.

2-تخصص: این امر با موفقیت متفاوت است. به عقیده‌ی گلدول،10 هزار ساعت تمرین مداوم و سرشار از شوق در هر امری، شمارا تبدیل به استاد متخصصی در آن امر می‌کند.

3-پشتیبانی: هیچ شخص موفقی به‌تنهایی به آن جایگاه نرسیده. حتما افرادی بوده‌اند که به آن‌ها باور داشته‌اند و حمایت همیشگی خودشان را به آن شخص و در هر شرایطی نشان داده‌اند.

4-فرهنگ: فرهنگی که در آن تربیت‌یافته و یا در حال حاضر در آن زندگی می‌کنید، شکل‌دهنده‌ی اخلاق و رفتار شماست. هم‌چنین نوعی جهان‌بینی به شما داده که تأثیر مستقیمی در برخورد شما با شرایط و کسب تجربیاتتان دارد.

5-شانس: بدون شک شانس نقشی اساسی در موفقیت دارد. این‌که شما در زمان و مکان مناسب در زندگی‌تان قرار بگیرید، نقشی حیاتی در موفقیت شما دارد.

درباره مالکوم گلدول

مالکوم گلدول Malcom Gladwell روزنامه‌نگار، جامعه‌شناس و نویسنده‌ی آمریکایی است که در سال 1963 متولدشده است. او دارای آثاری انگیزشی است که طرفداران زیادی را به نوشته‌های او جلب کرده است. هم‌چنین او توسط روزنامه‌های معتبری مثل نیویورک‌تایمز تحسین‌شده است. برخی نوشته‌های او را شبیه و الهام گرفته از وین دایر فقید می‌دانند، هرچند که تفاوت‌هایی میان این دو وجود دارد. آثار دیگر او شامل: نقطه‌ی اوج، پلک زدن و هنر شکست خوردن است.

کتاب صوتی از ما بهتران نوشته‌ی مالکوم گلدول با ترجمه‌ی حامد رحمانیان، با خوانش روان و دل‌نشین مهبد قناعت‌پیشه توسط انتشارات نوین کتاب گویا، در اختیار عزیزان قرارگرفته تا با شنیدن آن نهایت لذت را از رموز موفقیت و آگاهی نسبت به آن‌ها ببرند.

در بخشی از کتاب صوتی از ما بهتران می‌شنویم

در یک روز گرم بهاری، می ۲۰۰۷، دو تیم «مدسن هت تایگرز» و «ونکوور جاینتس» در مسابقات قهرمانی هاکی «مموریال کاپ» در شهر ونکوور، استان بریتیش کلمبیای کانادا، به مصاف یکدیگر رفتند. تایگرز و جاینتس برترین تیم‌های لیگ هاکی کانادا که بهترین لیگ هاکی جوانان در دنیا است، بودند. بازیکنان این تیم‌ها ستارگان آینده این ورزش بودند. هفده، هجده و نوزده‌ساله‌هایی که از همان بچگی که هنوز راه رفتن را درست بلد نبودند، روی یخ، اسکی و گوی هاکی شوت می‌کردند. این بازی از تلویزیون ملی کانادا پخش شد. گوشه و کنار خیابان‌های مرکز ونکوور، پوسترهای مموریال کاپ را از تیرهای برق آویزان کرده بودند. استادیوم مملو از جمعیت بود. فرش قرمز بلندی روی زمین هاکی پهن کرده بودند و گزارشگر، ستارگان تیم را معرفی می‌کرد. ابتدا استاندار ایالت بریتیش کلمبیا و سپس در میان تشویق پرهیاهوی تماشاچیان، گردی هاوه، یکی از بازیکنان افسانه‌ای هاکی وارد زمین شد. گزارشگر با صدای طنین‌اندازی اعلام کرد: «خانم‌ها و آقایان، آقای هاکی وارد می‌شود!» طی شصت دقیقه، دو تیم پرشور و تهاجمی بازی کردند. ونکوور در اوایل ست دوم، با شوتی که ماریو بلیزنک از کمانه کردن گوی زد، امتیاز اول را به دست آورد. در اواخر ست دوم، نوبت مدسن هت بود؛ دارن هلم، امتیاز آورترین بازیکن تیم، با شوتی سرکش و سريع دروازه بان ونکوور، تایسون سکسمیت را غافلگیر کرد و گوی را وارد دروازه کرد. ونکوور در ست سوم پاسخ داد و امتیاز سرنوشت‌ساز بازی را به دست آورد. در ادامه، بازیکنان مدسن هت دور دروازه خود جمع شده بودند و دروازه بان آن‌ها که برای گرفتن گوی روی زمین دراز کشیده بود، نتوانست جای خالی را پر کند و گوی وارد دروازه شد و ونکوور امتیاز سوم را گرفت. بعد از بازی، بازیکنان و خانواده‌هایشان و گزارشگران ورزشی از سراسر کانادا، به رختکن تیم برنده هجوم بردند. هوا پر بود از دود سیگار، بوی نوشیدنی و لباس‌های خیس عرق. روی دیوار پوستری دست‌نویس زده بودند: «مبارزه، معلم توست.» در وسط اتاق، مربی جاینتس، دن چی که با چشمانی پر از اشک ایستاده بود، گفت: «خیلی به این بچه‌ها افتخار می‌کنم. بهشون نگاه کن؛ همشون از دل و جون مایه گذاشتن.» هاکی در کانادا بر اساس نخبه‌سالاری است. هزاران پسر کانادایی این ورزش را از سطح «مبتدی» شروع می‌کنند؛ حتی قبل از رفتن به مهدکودک. از آن زمان به بعد، برای هر گروه سنی یک لیگ وجود دارد و در سطوح مختلف این لیگ‌ها، بازیکنان را منتقل، دسته‌بندی و ارزیابی می‌کنند؛ بااستعدادترین‌ها را جدا می‌کنند و برای سطح بعدی آماده می‌شوند.

مشخصات کتاب صوتی از ما بهتران

نظرات کاربران درباره کتاب صوتی از ما بهتران

فصل ۱، بخش یک را ندارد و بجای آن فصل بخش دو، دو بار تکرار شده است لطفا اصلاح شود ابتدای مطالعه هستم و تا حالا، کتاب بسیار خوبی بوده است که با صدای استادانه آقای مهبد قناعت پیشه کامل شده. از این استاد بیان، بیشتر استفاده شود.
در ۲ سال پیش توسط 912...518 ( | )
خب از روی نظرات سایرین متوجه شدم با وجودی که فصل اول کتاب انگاری موجود نیست هیچ تلاشی جهت بارگذاری صورت نگرفته پس خرید ارزشی پیدا نمیکنه
در ۱ سال پیش توسط ستاره قربانی ( | )
همین که بعد هشت ماه کاری نکردن نشون از پشتیبانی خیلی قوی این اپ هست حداقل جواب بدین که صوت فصل اول گم شده
در ۱ سال پیش توسط محمد گائینی ( | )
چرا فصل اول رو نمیذارید ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
در ۱ سال پیش توسط محمد اقبالی ( | )
فیریبو لطفا بخش اول این کتاب صوتی را اضافه کن. این کتاب فصل اول نداره و در واقع فصل دوم دو بار تکرار شده. لطفا اصلاح کنید.
در ۲ سال پیش توسط حسین ر ( | )
  • ۱
  • ۲
  • ۳
  • ۴
  • بعدی ›
  • آخرین ››