دسته‌ بندی
Loading

چند لحظه ...
با کد تخفیف hifidibo این کتاب را در اولین خریدتان با «۶۰٪ تخفیف» بخرید!
کتاب صوتی فراز و نشیب تاریخ ایران کتاب صوتی فیدی‌پلاس

کتاب صوتی فراز و نشیب تاریخ ایران
(از ورود اسلام تا انقراض مغولان)

نسخه الکترونیک کتاب صوتی فراز و نشیب تاریخ ایران به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق اپلیکیشن رایگان فیدیبو در دسترس است. همین حالا دانلود کنید!

نسخه نمونه کتاب صوتی فراز و نشیب تاریخ ایران را رایگان بشنوید

درباره کتاب صوتی فراز و نشیب تاریخ ایران

پس از شکست حکومت ساسانی از سپاهیان عرب، ایران بلافاصله تسخیر نشد و ایرانیان بلافاصله مسلمان نشدند بلکه به مرور اسلام را پذیرفتند. شیوه‌ی عمل خلفای اموی به خصوص خصلت نژادپرستانه و قومیت گرایانه‌ی آنان که با آموزه‌های اسلام در تعارض بود مردم تازه مسلمان ایران را رنجیده خاطر ساخت و این امر زمینه‌ی بروز واکنش‌هایی در ایرانیان شد و به شکل گیری جنبش های سیاسی- نظامی و اجتماعی متعددی در دوره‌ی اموی انجامید که در دوره‌ی خلفای عباسی نیز ادامه یافت و به تدریج سرداران ایرانی جویای نام و قدرت طلبی پیدا شدند که با توسل به نیروی نظامی حکومت‌هایی نیمه مستقل، یا مستقل از دستگاه خلافت تشکیل دادند. شما در این کتاب به طور خلاصه با تاریخ سیاسی و نظامی ایران و با روند شکل گیری این حکومت ها، از ورود اسلام تا انقراض مغولان، و مهمترین آنها آشنا می‌شوید. باید توجه داشت که تاریخ تنها به چگونگی آمدن و رفتن حکومت‌ها نمی پردازد بلکه علاوه بر آن به اوضاع اجتماعی، اقتصادی، مذهبی، علمی، و هنری نیز توجه دارد. این قسمت از تاریخ که به نام تاریخ تمدن و فرهنگ می باشد اهمیت بیشتری دارد که لازمه‌ی آن آگاهی از تاریخ سیاسی و نظامی می‌باشد.

ادامه...

مشخصات کتاب صوتی فراز و نشیب تاریخ ایران

نظرات کاربران درباره کتاب صوتی فراز و نشیب تاریخ ایران

صدای گوینده جالب نیست.ضمنا اسلام به همین راحتی هم به ایران ورود نکرده.ایران ساسانی از نظر نظامی به اشغال بیگانگان تازی در میاد.بعد از اشغال به مدت حدودا ۷۰ سال جنگ و گریز و مقاومت‌های ریز و درشت محلی و منطقه‌ای در گوشه و کنار ایران مظلوم و اشغال شده،به وقوع پیوسته و در نهایت بعد از کتاب سوزان و به اسارت و بردگی درآوردن زنان ایران و فروختن آنها در بازارهای مدینه! که همه به دستور خلیفه وقت،عمر اتفاق افتاده،در نهایت تعدادی از خانواده های اصیل زرتشتی که نمی توانند از دین آباء واجدادی خود دست بردارند و حاضر به دادن جزیه هم نبودند به هندوستان مهاجرت می کنند(زردشتیان فعلیِ ساکن هند همگی از فرزندان مهاجرین آن دوران هستند)دین زرتشتی توسط موبدان درباری قدرت طلب در اواخر سلسله ساسانی به اوج انحطاط و تحریف رسیده بود و در حقیقت به یک دین سیاسی درباری تنزل پیدا کرده بود.لذا پس از گذشت تبعات ویرانگر اشغالگری تازیان،دین اسلام که البته در اون مقطع تاریخی صرفاً قرآن و سنت پیامبر اسلام بود توسط مبلغین مسلمان (بویژه علویان و فرزندان پیامبر) کم کم بین مردم ایران ومناطق اشغالی،ترویج یافت بطوریکه در طول یک سده به مرور مردم ایران و نواحی اشغالی،مسلمان شدند.و البته ملت ایران که مفاهیم اسلام را با برخورد حاکمان غاصب عرب در تعارض آشکار می دیدند ،به مقابله و مقاومت بر خواستند.(جنبش های ملی،مذهبی در عصر امویان و عباسیان) در قرون۳,۴,۵که به سده های طلایی (رنسانس و نوزایی فرهنگی در ایران اسلامی) شهرت دارد،اسلام که جز قرآن و سنت ویک سری احادیث به جا مانده از عصر نبوت و یک سری تعالیم و تفاسیر بجای مانده از دو تن از فرزندان پیامبر(امام صادق و امام محمد باقر ع)دور از حوزه ی قدرت سیاسی،محدود و منزوی مانده بود،کم کم توسط دانشمندان، فلاسفه ،ادبا و نخبگان ایرانی بسط و گسترش یافت و غنی گردید.به گونه ایی که تا قبل از تهاجم ویرانگر مغول،مجموعه ایی از عناصر تمدن حاصل از تلاش ایرانیان نخبه ی مسلمان به نام(تمدن اسلامی، که منصفانه بگوییم(تمدن ایرانی اسلامی) در دسترس بود...
در ۱۲ ماه پیش توسط 901...050 ( | )
تعدادکتاب‌های صوتی تاریخی خیلی خیلی کمه
در ۲ سال پیش توسط موسا نوشادی ( | )
صدایی که برای خواننده و راوی کتابهای صوتی انتخاب میشه باید دلنشبن و مخملی باشه.هر صدایی را نمیشه گوش کرد.کلا صداشون روی مخ هست و کتابهاتون هم نسبت به کیفیت کار وحشتناک گرونه.من چون پول دادم و علاقمند به کتاب تاریخی هستم مجبور شدم گوش کنم و صداشون را تحمل کنم.
در ۲ سال پیش توسط deh...our ( | )
مزخرفترین کتابی بود که تا الان خوانده یا شنیده بودم.فقط میخواست بگه محمد و عرب ها ادم های خوبی بودن و نویسنده این کتاب نشون میده که خیلی ابله هست.😡😡
در ۲ سال پیش توسط سعید تاراسی ( | )
یه سری چرندیات که به اسم واقعیت تاریخی به خورد نسل فعلی از همه جا بی خبر داده می شده متأسفانه...
در ۱۲ ماه پیش توسط 901...050 ( | )
  • ۱
  • ۲
  • ۳
  • ۴
  • بعدی ›
  • آخرین ››