دسته‌ بندی
Loading

چند لحظه ...
با کد تخفیف hifidibo این کتاب را در اولین خریدتان با «۶۰٪ تخفیف» بخرید!
کتاب آمریکاستیزی چرا ؟

کتاب آمریکاستیزی چرا ؟

نسخه الکترونیک کتاب آمریکاستیزی چرا ؟ به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق اپلیکیشن رایگان فیدیبو در دسترس است. همین حالا دانلود کنید!

درباره کتاب آمریکاستیزی چرا ؟

آمریکاستیزی نه برخوردی متعصبانه با یک ملت مستقل و نه نوعی ملی گرایی افراطی است. آمریکاستیزی یعنی مقابله با یک فرهنگ خاص که ما آن را فرهنگ «آمریکایی» می‌نامیم. بنابراین «آمریکایی» بودن تنها به کسانی که در آمریکا متولد شده‌اند یا به بنیانگذاران آمریکا تعلق ندارد. «آمریکایی» به تمام کسانی اطلاق می‌شود که با این فرهنگ خاص زندگی می‌کنند. بر این اساس مفاهیم جغرافیایی و نژادی در این بحث جایی ندارد. خصوصیت اصلی این فرهنگ «تحمیلی» بودن آن است. تحمیل خواستهای گروهی از افراد برکل بشریت. با این دیدگاه، خانم تاچر، آقای بلر، ژاک شیراک و بسیاری از رهبران کشورهای جهان به همان اندازه «آمریکایی»، هستند که کلینتون، کیسینجر و.... اساس آمریکاستیزی نیز مقابله با این فرهنگ است. مکتب «آمریکاستیزی» در برابر یک نظام تحمیلی جهانی و رهبران آن قرار گرفته و به همان اندازه که برای نجات مردم محروم جهان از سلطه‌ی آمریکا تلاش می‌کند، برای رهایی مردم آمریکا که خود نیز قربانی این نظام شده‌اند، تلاش خواهد کرد. مکتب «آمریکا ستیزی» و فرهنگ «آمریکاگرایی» هم اکنون مقابل یکدیگر واقع شده‌اند. در این مقابله‌ی رویاروی اگر «آمریکاگرایی» پیروز شود بدون شک شاهد نابودی دنیا، زوال انسانیت، نابودی تاریخ مشترک انسانها و حذف خدا از زندگی انسانها خواهیم بود. «آمریکاستیزی» باید از یک مبارزه درونی با «خود» شروع شود. زیرا خطرات بالقوه «آمریکاگرایی» برای تمام افراد بشر خطرناک و دلهره‌آور است. هدف اصلی این کتاب، نگاهی به چگونگی پیدایش و پایایی این نظام سلطه‌گراست. در پایان ذکر دو نکته ضروری است: اول آنکه: آمریکاستیزی و بیگانه‌ستزی دو مفهوم جدا از یکدیگرند چرا که اولی یک مکتب جهانی و دومی نوعی احساس ملی‌گرایانه است. و دیگر آنکه: دلیل این مبارزه آن است که امروزه آمریکا قصد دارد با تکیه بر قدرت سیاسی، نظامی و اقتصادی خویش، خود را بر دنیا تحمیل نماید؛ که البته تنها راه آمریکا برای دستیابی به این هدف عوامل داخلی و رهبران خود فروش هر جامعه است.

ادامه...

مشخصات کتاب آمریکاستیزی چرا ؟

بخشی از کتاب آمریکاستیزی چرا ؟

شما به آخر نمونه کتاب رسیده‌اید، برای خواندن نسخه کامل، کتاب الکترونیک را خریداری نمایید و سپس با نصب اپلیکیشن فیدیبو آن را مطالعه کنید:

در حال بارگذاری...

نظرات کاربران درباره کتاب آمریکاستیزی چرا ؟

سالها قبل با معرفی «دکتر نایبی»استاد دانشکده برق دانشگاه شریف اینو خوندم. استاد خودش حتی کتاب رو آورد سر کلاس و با کمی تخفیف داد به بچه ها! کتاب مختصر و مفیدیه. و بیشتر از هرچی ب کتاب دوتوکویل ارجاع میده
در ۱ سال پیش توسط for...nde ( | )