فیدیبو نماینده قانونی فیدیبو و بیش از ۶۰۰ ناشر دیگر برای عرضه کتاب الکترونیک و صوتی است .
میکروبوک زندگی پس از گوگل

میکروبوک زندگی پس از گوگل
سقوط کلان داده و ظهور اقتصاد بلاکچین

نسخه الکترونیک میکروبوک زندگی پس از گوگل به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق فیدیبو به صورت کاملا قانونی در دسترس است.


فقط قابل استفاده در اپلیکیشن‌های iOS | Android | Windows فیدیبو

با کد تخفیف fdb40 این کتاب را در اولین خریدتان با ۴۰٪ تخفیف یعنی ۱,۱۴۰ تومان دریافت کنید!

درباره میکروبوک زندگی پس از گوگل

کتاب زندگی پس از گوگل (۲۰۱۸) نشان می‌دهد که آینده متعلق به دنیای رمزینه و معماری بلاکچین آن است که به هر کسی اجازه می‌دهد روی امنیت داده‌هایش در اینترنت کنترل داشته باشد. از زمانی که اینترنت به‌وجود آمد، پیشرفت زیادی در زندگی افراد حاصل شده است و گوگل در مرکز تمام این پیشرفت‌ها قرار داشته اشت؛ شرکتی که توانسته مدل کسب‌وکار و چشم‌انداز خود را در تمام جهان گسترش دهد ولی به خاطر مشکلات امنیتی‌اش، از میزان محبوبیتیش کاسته شده. شاید گوگل زمانی بر اینترنت تسلط داشت ولی باید برای دنیایی آماده شویم که گوگل در تعریف آن نقشی ندارد. چه کسانی باید این میکروبوک را بخوانند؟ *علاقه‌مندان به کسب‌وکار که می‌خواهند بدانند آینده به چه سمتی حرکت می‌کند *علاقه‌مندان به فناوری که می‌خواهند در مورد جدیدترین پیشرفت‌ها اطلاع کسب کنند *افرادی که به امنیت داده‌های آنلاین علاقه دارند میکروبو‌ک‌ ها خلاصه‌ ای کوتاه از کتاب‌ ها هستند که می توان آن ها را در مدت زمان کمی خواند و عادت به مطالعه روزانه را از طریق آن ها در خود شکل داد. برای تولید میکروبوک های فیدیبو همواره تلاش شده که کتاب ها از میان پرفروش ترین های بازار و در موضوعات مختلف انتخاب شوند تا بتوانند توجه مخاطبین بسیاری را به خود جلب کنند. هم چنین با دقت فراوان گزیده ای از محتوای اصلی کتاب گلچین شده، به گونه ای که به شالوده اصلی آن لطمه وارد نشود و هدف غایی نویسنده به خواننده به طور کامل منتقل گردد.گاهی از میکروبوک ها با عنوان کتابچه یا کتاب کوتاه یاد می‌شود. با دانلود میکرو بوک می توانید به صورت اجمالی در کمتر از ۲۰ دقیقه برترین کتاب های جهان را مطالعه کرده و لذت ببرید. سایت و اپلیکیشن فیدیبو با صدها نسخه صوتی و الکترونیکی از میکرو بوک ها، تجربه ای متفاوت از کتابخوانی را در اختیار شما قرار می‌دهد.

ادامه...
 • ناشر فیدیبو
 • تاریخ نشر
 • زبان فارسی
 • حجم فایل 0.18 مگابایت
 • تعداد صفحات ۱۲ صفحه

بخشی از میکروبوک زندگی پس از گوگل

شما به آخر نمونه کتاب رسیده‌اید، برای خواندن نسخه کامل، کتاب الکترونیک را خریداری نمایید و سپس با نصب اپلیکیشن فیدیبو آن را مطالعه کنید:

میکروبوک چیست؟

میکروبو ک ها چکیده ای از برترین کتاب های غیر داستانی جهان هستند که با هدف صرف زمان و هزینه کمتر برای مطالعه تهیه شده اند. برای تهیه میکروبوک های فیدیبو همواره تلاش شده که چکیده کتاب ها از میان پرفروش ترین های بازار و در موضوعات مختلف انتخاب شوند و پاسخگوی نیازهای تعداد بیشتری از مخاطبان باشند.
میکروبوک ها با انتخاب و اشاره به نکات اصلی یک کتاب، امکان دریافت بهتر از متن اصلی را به خوانندگان می دهند و در عین حال محتوایی مستقل، قابل فهم و کاربردی هستند.
با خواندن میکروبوک های فیدیبو می توانید در کمتر از ۲۰ دقیقه با محتوای برترین و پرفروش ترین کتاب های جهان آشنا شوید و گستره ی جذابی از موضوعات متنوع، مانند: روان شناسی و موفقیت، خودیاری، مدیریت، کسب وکار، سبک زندگی، تاریخ، زندگینامه افراد موفق، انگیزش و الهام بخشی، مهارت های ارتباطی و فروش و بازاریابی پیش روی شماست.
فیدیبو تلاش دارد با انتشار صدها نسخه الکترونیک و صوتی برترین میکروبوک ها، کتابخوانی را تبدیل به عادتی روزمره و دلنشین کند.

زندگی پس از گوگل: سقوط کلان داده و ظهور اقتصاد بلاکچین

نویسنده: جورج گلایدر
معرفی اجمالی
کتاب زندگی پس از گوگل (۲۰۱۸) نشان می دهد که آینده متعلق به دنیای رمزینه و معماری بلاکچین آن است که به هر کسی اجازه می دهد روی امنیت داده هایش در اینترنت کنترل داشته باشد. از زمانی که اینترنت به وجود آمد، پیشرفت زیادی در زندگی افراد حاصل شده است و گوگل در مرکز تمام این پیشرفت ها قرار داشته اشت؛ شرکتی که توانسته مدل کسب وکار و چشم انداز خود را در تمام جهان گسترش دهد ولی به خاطر مشکلات امنیتی اش، از میزان محبوبیتیش کاسته شده. شاید گوگل زمانی بر اینترنت تسلط داشت ولی باید برای دنیایی آماده شویم که گوگل در تعریف آن نقشی ندارد.
چه کسانی باید این میکروبوک را بخوانند؟
 • علاقه مندان به کسب وکار که می خواهند بدانند آینده به چه سمتی حرکت می کند
 • علاقه مندان به فناوری که می خواهند در مورد جدیدترین پیشرفت ها اطلاع کسب کنند
 • افرادی که به امنیت داده های آنلاین علاقه دارند

درباره نویسنده

جورج گلایدر حدود چهل سال است که به عنوان یکی از متفکران برتر اقتصاد و فناوری شناخته می شود. او نویسنده ۱۹ کتاب از جمله «زندگی پس از تلویزیون» (۱۹۹۰) و «رسوایی پول» (۲۰۱۶) است. همچنین او یکی از اعضای بنیان گذار موسسه اکتشاف، اتاق فکری برای تعیین سیاست های عمومی، است.
اجزای سازنده آینده را درک کنید.
هیچ راه گریزی از دنیای گوگل وجود ندارد.
در این بیست سال که از زمان تاسیس گوگل می گذرد، به طور کامل روش تعامل آنلاین ما با جهان را بازتعریف کرده و حتی با گذشت زمان به یک فعل تبدیل شده است.
اما آیا کلان داده آن و دسترسی آزاد، واقعاً خوب هستند؟ آیا گوگل در آینده می تواند جایگاهش را حفظ کند؟ چون همانطور که مشخص شد، اگرچه گوگل داده های تقریباً همه افراد روی کره زمین را نگه می دارد، به درستی از این داده ها محافظت نمی کند.
اما اگر زمان اوج شکوفایی گوگل به سر آید، آن وقت چه چیزی جایگزین آن خواهد شد؟ اینجاست که ارزهای رمزنگاری شده، بلاک چین و بیت کوین وارد می شوند.
این نکته ها، قبل از توضیح اینکه که چرا و چگونه تمرکز دنیای رمزینه بر امنیت در حال تغییر بوده و به تغییر جهان نیز ادامه خواهدداد، دنیایی که گوگل ساخته را توصیف می کند و همچنین نشان می دهد که چرا دیگر چنین دنیایی قابل دفاع نیست.
در این میکروبوک یاد می گیرید که:
 • «سرور Siren» چیست؟
 • چرا احتمالاً نباید در مورد هوش مصنوعی نگران باشید
 • ساتوشی ناکاموتا(۱) کیست
نظام جهانی گوگل پیرامون کلان داده و درآمدهای تبلیغاتی می چرخد و سرورهای بزرگ از این نظام پشتیبانی می کنند.
از میان همه غول های اطلاعاتی حاضر در بازار، گوگل است که نظام جهانی کنونی ما را تعریف کرده (یعنی مجموعه ای از ایده های شکل دهنده که به فناوری و نهادهای یک جامعه اطلاع رسانی می کند) و زندگی شهروندانش را شکل می دهد.
بیایید با دیدگاه گوگل درمورد دانش شروع کنیم که حول کلان داده ها ایجاد شده است. گوگل از روش های سنتی برای افزایش دانش استفاده نمی کند که در آن ها، پیشرفت گام به گام با کار کردن روی ایده های قبلی انجام می شود. در عوض، دیدگاهش این است که ابتدا تمام اطلاعات دنیا را قبل از تجزیه وتحلیل آن ها با استفاده از الگوریتم های پیشرفته و استخراج اطلاعات جدید، در محلی، یعنی فضای ابری، جمع آوری می کند.
گوگل برای انجام این کار، پایگاه داده عظیمی از اطلاعات، یعنی تفسیری دیجیتالی از دنیای واقعی ایجاد کرده است که با محتوای اینترنت شروع شد و به دنبال آن همه چیز از کتاب ها و زبان ها تا نقشه ها و حتی چهره ها را در بر گرفت و از آنجا که گوگل دسترسی کامل به تمام اطلاعات می خواهد، هر نوع حریم خصوصی با مدل آن مغایر است.
حال نگاهی داریم به چشم انداز گوگل. این شرکت ۹۵ درصد درآمدش را از طریق تبلیغات کسب می کند؛ یعنی به جای پرداخت پول برای استفاده از گوگل، با زمان و توجه خود هزینه آن را پرداخت می کنید. البته اغلب مردم تمایلی به نگاه کردن به تبلیغات ندارند، که به همین دلیل است که استفاده از مسدودسازهای تبلیغ بین سال های ۲۰۱۵ تا ۲۰۱۶ به تنهایی حدود ۷۸ درصد افزایش یافته است. با این حال گوگل بسیار زیرک است و لینک های تبلیغاتی را در بالای جست وجوها قرار می دهد که در آنجا ترکیب شده و مزاحم به نظر نمی آیند.
گوگل برای مدیریت و تسهیل معماری آنلاین لازم برای تمام این داده ها و تبلیغات، مرکز داده عظیمی در نزدیکی شهر دلس، اورگن(۲)، ساخته است. این مرکز در حال حاضر دارای ۷۵ هزار سرور است و روزانه ۵/ ۳ میلیارد جست وجو را مدیریت می کند که یعنی سالانه ۵/ ۱ تریلیون جست وجو!
این سرورها گوگل را قادر ساخته اند تا با سرویس های وب دیگری، نظیر جی میل(۳) و گوگل داکس(۴) ارائه دهد و همزمان با این امر، معیار جدیدی برای رتبه بندی شرکت های فناوری ایجاد کند: هرچه فضای ذخیره آنلاین و قدرت پردازش بیشتری به مشتری ها ارائه دهید، شرکت بهتری هستید.
اما آیا واقعاً این طور است؟ جارون لانیر(۵) که به عنوان مخترع واقعیت مجازی شناخته می شود، این مراکز بزرگ را «Siren Servers» می نامد. این نام به افسانه ای یونانی اشاره دارد که در آن دریانوردان با آواز فریبنده حوریان دریایی (Siren) به سمت صخره ها کشیده می شدند و می مردند. آیا انتخاب چنین نامی صحیح است؟ آیا همین مراکز که برای گوگل و دیگران، تسلط ظاهری بر بازار فراهم کرده اند، می توانند آن ها را به سمت مرگی زودهنگام سوق دهند؟زندگی پس از گوگل

سقوط کلان داده و ظهور اقتصاد بلاکچین

جورج گلایدر

ترجمه: گروه ترجمه ناربوحق انتشار الکترونیک برای فیدیبو محفوظ است

نظرات کاربران درباره میکروبوک زندگی پس از گوگل