فیدیبو نماینده قانونی شمعدونی و بیش از ۶۰۰ ناشر دیگر برای عرضه کتاب الکترونیک و صوتی است .
کتاب گربه راهنمای ما

کتاب گربه راهنمای ما

نسخه الکترونیک کتاب گربه راهنمای ما به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق فیدیبو به صورت کاملا قانونی در دسترس است.


فقط قابل استفاده در اپلیکیشن‌های iOS | Android | Windows فیدیبو

با کد تخفیف fdb40 این کتاب را در اولین خریدتان با ۴۰٪ تخفیف یعنی ۵,۹۴۰ تومان دریافت کنید!

درباره کتاب گربه راهنمای ما

گربه‌ها تمام مدت ما را مجذوب خود می‌کنند. ما آن‌ها را تماشا می‌کنیم و سعی داریم درکشان کنیم، در قدرت، رفتار، ویژگی‌ها، عادت‌ها و جزئیات اطوار آن‌ها جادویی وجود دارد که استعداد آن‌ها را در زندگیِ با آرامش و شاد بودن نشان می‌دهد. بی‌شک ما نیز می‌توانیم در زندگی روزمره‌، شخصی و شغلی خود از ویژگی‌هایی که گربه‌ها به‌طور طبیعی دارند، بهره‌مند شویم. فلسفه‌ای که گربه‌ها در زندگی به کار می‌گیرند را می‌توان در چند کلمه خلاصه کرد: خوردن، بازی کردن، خوابیدن، به فکر آسایش خود بودن و انجام کارهایی که برایشان خوشایند است... این رفتار در مقایسه با سبک زندگی ما بسیار عالی است! اما فقط این نیست، همان‌طور که خواهید دید آن‌ها صاحب شیوه‌ای از زندگی هستند که به آن‌ها این امکان را می‌دهد که بدون اضطراب زندگی کنند، چرا که گربه‌ها تنها یک اولویت دارند: آسایش و شادکامی‌ خود!

ادامه...
  • ناشر شمعدونی
  • تاریخ نشر
  • زبان فارسی
  • حجم فایل 0.84 مگابایت
  • تعداد صفحات ۱۹۲ صفحه
  • شابک

بخشی از کتاب گربه راهنمای ما

شما به آخر نمونه کتاب رسیده‌اید، برای خواندن نسخه کامل، کتاب الکترونیک را خریداری نمایید و سپس با نصب اپلیکیشن فیدیبو آن را مطالعه کنید:

گربه آزاد است

«همه ما در عمق وجودمان بنا به شرایط اضطراری یکسانی به حرکت واداشته می شویم، با این تفاوت که گربه ها شهامت این را دارند که بدون درگیری با این مسائل، به زندگی خود ادامه بدهند.»

جیم دیویس(۳)
***
آزادی، آزادی عزیزم! چه کسی ممکن است در طول زندگی اش حتی برای لحظه ای هم که شده رویای آزادی را همچون محرکی در ذهنش نپرورانده باشد؟
آزادی در رفت وآمد و انجام هر کاری که برایتان خوش آیند است. آزادی در تمایلات و خیال پردازی ها؛ به عبارت دیگر، آزاد بودن در ذهن و حرکات. آزادِ آزاد!
هرچند متناقض به نظر می رسد، اما همه ما میل باطنی قدرتمندی برای گیر افتادن در موانع داریم و معمولاً هم خود را در غل و زنجیر گرفتار می کنیم. حالا این زنجیر ممکن است وام های بانکی باشد که ما را مجبور می کند هر روز بیشتر از قبل کار کنیم، گاهی هم مسائل بیهوده ای هستند که از دید ما ارزشمند تلقی می شوند. عادت هایی که دیگر به اجبار تبدیل شده اند، به گونه ای که حتی دیگر متوجه آن ها نیز نیستیم یا افرادی که همچون زهر عمل می کنند اما مجبور به تحمل آن ها هستیم.
شاید دیگر زمان آن رسیده باشد که زندگی تان را حسابی آب و جارو کنید...
چرا تلاش نمی کنید که تنها چیزهایی را که دوست دارید نگه دارید، مثلاً روابطی که از آن ها لذت می برید یا فعالیت ها و مشاغلی که شما را به هیجان می آورد؟
تنها آنچه را که در ذهن دارید انجام دهید و فقط تمایلات و علایق خود را دنبال کنید... شاید تمام این ها برای شما مانند رویایی شیرین باشد... ولی برای گربه چنین نیست. او تصمیم گرفته است که آزاد باشد. آزاد برای داشتن هرچه می خواهد و آزاد برای زیستن. او می خواهد آزاد باشد تا هر لحظه را همان طور که می خواهد زندگی کند. این موضوع برایش بیشتر امری ذاتی است تا اینکه اکتسابی باشد. او در تمام زندگی اش از ندای قلبش پیروی می کند: آزاد بودن.
در نهایت می توان گفت که برای گربه، چیزهای دیگر هیچ اهمیتی ندارد. در حالی که ما در زندگی این ایده آل را کنار گذاشته ایم تا در نهایت بتوانیم از وقت آزادمان طبق برنامه ای مشخص استفاده کنیم.

می خواهید مثل یک گربه زندگی کنید؟
پس آزاد باشید!
مانند باد!
و تنها کاری را انجام دهید که خودتان انتخاب کرده اید!
***

دوستان ما، گربه ها...

«در آغاز، خداوند انسان را خلق کرد، اما زمانی که دریافت او این چنین ضعیف است، گربه را به او بخشید.»
وارن اکشتاین(۱)

«گربه های ولگرد، حتی بیچاره ترین آن ها باز هم باشکوه هستند. آن ها هیچ چیز برای تظاهر ندارند، آن ها گربه اند و همین گویای همه چیز است.»
فردریک ویتو(۲)
***
گربه ها تمام مدت ما را مجذوب خود می کنند. ما آن ها را تماشا می کنیم و سعی داریم درکشان کنیم، در قدرت، رفتار، ویژگی ها، عادت ها و جزئیات اطوار آن ها جادویی وجود دارد که استعداد آن ها را در زندگیِ با آرامش و شاد بودن نشان می دهد.
بی شک ما نیز می توانیم در زندگی روزمره ، شخصی و شغلی خود از ویژگی هایی که گربه ها به طور طبیعی دارند، بهره مند شویم.
فلسفه ای که گربه ها در زندگی به کار می گیرند را می توان در چند کلمه خلاصه کرد: خوردن، بازی کردن، خوابیدن، به فکر آسایش خود بودن و انجام کارهایی که برایشان خوشایند است...
این رفتار در مقایسه با سبک زندگی ما بسیار عالی است! اما فقط این نیست، همان طور که خواهید دید آن ها صاحب شیوه ای از زندگی هستند که به آن ها این امکان را می دهد که بدون اضطراب زندگی کنند، چرا که گربه ها تنها یک اولویت دارند: آسایش و شادکامی خود!
با مشاهده آ ن ها و با تقلید از شیوه رفتاری شان می توانیم به چشم انداز و دید دیگری نسبت به دنیا دست بیابیم، با درکی متفاوت و رشدیافته تر از خودمان.
از همین حالا شروع می کنیم. به دنیای گربه ها، افکار و فلسفه آن ها خوش آمدید، آشنایی با این دنیا به ما کمک می کند که زندگی را درست مثل او دوست داشته باشیم.

گربه موجودی کاریزماتیک است

«با توجه به ویژگی های مهم گربه مانند تمیزی، محبت، صبوری، وقار و شهامت، من از شما می پرسم که چند نفر از بین ما می توانند تبدیل به گربه شوند؟»
فرناند مِری(۴)
***
گربه برای خودنمایی نیازی به میومیو کردن، این سو و آن سو پریدن یا سروصدا ندارد؛ به محض اینکه وارد مکانی شود، ما می توانیم حضورش را احساس کنیم، بدون اینکه خودش کوچک ترین تلاشی کند. گیرایی او به تنهایی تضمین می کند که در جمع مرکز توجه قرار بگیرد.
او هر بار که در اتاق قدم می گذارد، جذبه و شخصیتش ما را وادار می کند که سرمان را به سوی او برگردانیم. چه باکلاس! واقعاً که او چه کلاس اجتماعی بالایی دارد!
چه کسی دلش نمی خواهد چنین جذبه ای داشته باشد؟ چگونه می تواند تا این اندازه از خودش انرژی مثبت ساطع کند و تا این حد محبوب اطرافیانش باشد؟
خیلی ساده! او صرفاً خودش است.
این همان درس بزرگی است که می توان از زندگی گربه فراگرفت: برای داشتن رفتاری طبیعی و در عین حال، جاذبه بیشتر، فقط باید «بود!»
خودتان را مخفی نکنید، پشت چهره های ساختگی دروغ نگویید. نقشی که در وجود شما نیست به عهده نگیرید و برای اینکه توجه دیگران را به خود جلب کنید، هرگز خود را با حرکت های اغراق شده به تکاپو نیندازید.
به عبارت دیگر، هیچ کار خاصی انجام ندهید. به همین سادگی...
شخصیت خود را مثل یک منبع و انتقال دهنده نور درخشان کنید. در گفتگوها خودتان را بیشتر از آنچه نیاز است به نمایش نگذارید، برای برانگیختن ستایش دیگران، کلام را به انحصار خود درنیاورید، این کار صرفاً مخاطب شما را آزار خواهد داد. زیرا ناخواسته این حس را به آن ها القا می کنید که در این مکالمه یک طرفه طولانی، تنها شما هستید که در تلاشید آن ها را متقاعد یا خاطر جمع کنید و متاسفانه این شیوه رفتار به هیچ وجه کاریزماتیک نیست و صرفاً در همه جا بودن و اشغال کردن فضا تلقی می شود... حتی ممکن است جو را هم سنگین کند!
آیا تا به حال متوجه شده اید افرادی که کاریزمای خاصی دارند، درست مانند بازیگران و ستارگان سینما که صحنه را به دست می گیرند، هیچ وقت احتیاج ندارند که حتماً کار خاصی انجام دهند تا موردتوجه قرار بگیرند؟ آن ها همیشه در صحبت و نوع پوشش خود حالتی میانه رو در پیش می گیرند.
حتی جذاب ترین و کاریزماتیک ترین افراد نیز لزوماً عجیب و غریب نیستند، آن ها فقط حضور دارند و همیشه نیز با خویشتن داری خاصی رفتار می کنند. کافی است با خودمان و دیگران صادق باشیم و خود را درست همان طور که هستیم بپذیریم، بدون اینکه در غالب نقشی تصنعی قرار بگیریم که با خود واقعی ما هیچ سنخیتی ندارد، در این صورت است که جذابیتِ کاریزماتیک به تدریج در وجود ما شکل می گیرد.
این شخصیت جذاب چیزی فراتر از عنوان و تیتر است و هر کدام از ما نیز می توانیم به آن دست یابیم. فقط کافی است در تمام موقعیت ها خودمان باشیم، درست مانند گربه!

برای اینکه فضایِ اطرافتان را به کمک کاریزمای خود درخشان کنید:صادق باشید،فروتن باشید، ساده و واقعی باشید!
***

روزی به سبک گربه

* گربه را قدم به قدم دنبال کنید و از کارهای روزمره اش تقلید کنید، دیگر از این بهتر نمی شود زندگی کرد.

ساعت ۷:۳۰ صبح، زنگ ساعت به صدا درمی آید:
* مغز هنوز کامل روشن نشده است و بیدار شدن چندان راحت نخواهد بود... به چند حرکت ساده ورزشی نیاز دارید! نگاه کنید گربه چه کار می کند.
* گربه به محض بیدار شدن از سبد یا مکان مخصوص خود ناگهان بیرون نمی پرد، چراکه این رفتار از لحاظ جسمی و روحی مضر است. او نخست در همان حالتی که دراز کشیده است بدنش را کش و قوس می دهد، چشمانش را آرام باز می کند و سپس به خودش زمان کافی می دهد تا کاملاً بیدار شود.
* شما نیز به همین ترتیب، حرکات کششی انجام دهید و خمیازه بکشید... هیچ چیز نباید شما را هول کند. گربه حرکات کششی اش را زمانی انجام می دهد که هنوز دراز کشیده است، بعد از آن، بلند می شود و به پشت می خوابد و دوباره خودش را کش می دهد و این بار از ته دل خمیازه می کشد، سپس دوباره در حالی که چشمکی می زند سر جایش می نشیند.
* من نیز همیشه تلاش کرده ام تا از رفتار او به همین ترتیب تقلید کنم. رک می گویم برای من این شیوه بسیار دلچسب تر است تا اینکه بخواهم یک باره از جا برخیزم، صبحانه ام را آماده کنم و لنگان لنگان به سمت قهوه ساز بروم.
* این پدیده ی رایج نزد بیشتر حیوانات، کش و قوس نامیده می شود، حرکتی غیرارادی که به ما در بیدار شدن و شروع یک روز خوب کمک می کند، هرچند اغلب ما انسان ها تمایل داریم آن را فراموش کنیم.
***

گربه راهنمای ما

استفان گارنیه

مترجم: مطهره حیدری
حق انتشار الکترونیک برای فیدیبو محفوظ است

نظرات کاربران درباره کتاب گربه راهنمای ما

معروف بودن مترجم دلیل بر خوب بودن هیچ کتابی نیست، کاش بفهمیم واقعا کدوم نویسنده نیاز به حمایت داره. کسی که استعداد داره و تنها چون معروف نیست وپشت پرده و لابی نداره تیراژ کتابش به ۱۰۰ تا هم نمیرسه!!!! واقعا اگر اینقدر دغدغه ادبیات دارید به همه از یک چشم نگاه کنید، نه از پشت تبلیغ و بازارگرمی.
در 4 ماه پیش توسط tab...992
باورم نمیشه خیل عظیمی از مردم به خاطر اینکه طرف و تو اینستاگرام میشناسن این کتاب و میخرن، راجع به کتاب هیچ نظری ندارم اما مترجم .....
در 4 ماه پیش توسط نسرین علیزاده
من کتاب رو خوندم و با اینکه خودم گربه دارم و عاشقشم ولی دلیل نمیشه رفتارهاشو با خودم مقایسه کنم. گربه ذاتن موجودی درونگرا و منزوی و فردی هست.در حالی انسان کاملن برعکسه. در کل نمیتونم بگم کتاب روانشناسی خوبی بود😕
در 4 ماه پیش توسط arm...var
من مترجم رو نمی‌شناختم و وقتی خریدم تازه کامنت هارو دیدم و دلسرد شدم از خریدم ولی شروع کردم ب خوندنش تا ببینم چجوریه، الان ساعت ۲:۲۳ دقیقس و من همچنان دارم این کتابو میخونم خیلی هم خوبه حتی مقدمشم کامل خوندم... و عاشقش شدم. ممنون فیدیبو عزیز و ممنون از مترجمش که اینقدر خوب ترجمه کرده 🌹
در 3 ماه پیش توسط مرجانه وکیلی
مطی حرف نداره . همین.
در 4 ماه پیش توسط دانیال ایرانی
به نظر من بهتره نمونه ای از کتاب رو که فیدیبو قرار داده بخونیم و بعد در مورد ترجمه و کتاب اظهار نظر کنیم. قبل از خوندن، به به و چه چه از روی تعصب لازم نیست و همینطور تخریب کسی که با علاقه این کار رو انجام داده. من شخصا خوندم و از ترجمه و سبک کتاب خوشم اومد و ممکنه تهیه کنم.
در 3 ماه پیش توسط neda
اونایی که با خانم مطهره حیدری مشکل دارن واقعا چشونه؟هرکسی توی اینستاگرام یه صفحه ی اجتماعی داره گناه کرده؟ چرا به چشم یک مترجم حرفه ای نگاه نمیکنید؟ ایشون کتاب رو فقط ترجمه کردن و کتاب اونقدر معروف بوده که به ۲۰ زبان دیگه هم ترجمه شده ... اینقدر قضاوت و بدبینی نداشته باشید لطفا
در 3 ماه پیش توسط شهرزاد
خیلی وقته که منتظر این کتابم...چون همیشه از اینکه رفتار گربه ها رو نمی فهمیدم ازشون یکمی میترسیدم...و واقعا دلم می خواد بدونم چی میگذره تو سرشون.
در 4 ماه پیش توسط z.s...abi
یجوری همه گفتن مطهره مطهره که آدم دلش می خواد بخره😐 من این خانومو نمی شناسم ولی لابد خوبه که جماعت عاشقش هستند. حالا در مورد خود کتابم کامنت خوب بگیرم حتما می خرم
در 4 ماه پیش توسط سام
من از دوستداران خانم حیدری هستم اما کتاب، کتابی نبود که از اون لذت ببرم، نکاتی بود که هزاران بار هزارجا خونده بودم
در 3 ماه پیش توسط بهاره یلداگرد