Loading

چند لحظه ...
کتاب رویکردها و روش‌های پژوهش در فلسفه تعلیم و تربیت

کتاب رویکردها و روش‌های پژوهش در فلسفه تعلیم و تربیت

نسخه الکترونیک کتاب رویکردها و روش‌های پژوهش در فلسفه تعلیم و تربیت به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق اپلیکیشن رایگان فیدیبو در دسترس است. همین حالا دانلود کنید

با کد تخفیف salam این کتاب را در اولین خریدتان با «۹۰٪ تخفیف» بخرید!

درباره کتاب رویکردها و روش‌های پژوهش در فلسفه تعلیم و تربیت

فلسفه تعلیم و تربیت، ماهیت دوگانه‌ای دارد زیرا از سویی به رشته‌ای انتزاعی و نظری چون فلسفه و از سوی دیگر به عرصه‌ای عملی، یعنی تعلیم و تربیت و مسائل آن، مربوط می‌گردد. در حالی که تعلیم و تربیت با رشته‌های تجربی‌تری چون روان‌شناسی و جامعه‌شناسی نیز ارتباط عمیقی دارد و در ابعادی از مسائل آن، به روش‌های پژوهش تجربی نیاز خواهد بود، به نظر می‌رسد در زاویه ارتباطی‌اش با فلسفه، به لحاظ روش‌شناختی، به روش‌های پژوهش فلسفی وابستگی بیابد. بر این اساس، برای مشخص کردن روش‌های پژوهش در فلسفه تعلیم و تربیت، باید این نکته را روشن کرد که رویکردها و روش‌های پژوهش فلسفی، در این حوزه و برای تامل درباره مسائل تعلیم و تربیت، چگونه قابل استفاده‌اند. از این رو، پژوهش حاضر در پی آن رفته است که با تامل در ماهیت پژوهش‌های فلسفی از سویی و توجه به مسائل تعلیم و تربیت، از سوی دیگر، حدود و ویژگی‌های روش‌های پژوهش در حوزه فلسفه تعلیم و تربیت را مشخص سازد. آثار متفکران فلسفه تعلیم و تربیت نیز نشان می‌دهد که آنان هر یک بر حسب رویکرد فلسفی خاص خود، از روش‌های پژوهش فلسفی بهره گرفته‌اند تا درباره شماری از مسائل تعلیم و تربیت که ویژگی بنیادی‌تری دارند، به بررسی بپردازند. در این پژوهش، سعی بر آن بوده که رویکردهای روش‌شناختی همراه با گرایش‌ها و روش‌های شناخته شده فلسفی، با نظر به مسائل تعلیم و تربیت، مورد وارسی قرار گیرد و رهنمودهایی برای پژوهش در فلسفه تعلیم و تربیت فراهم آید.

ادامه...

مشخصات کتاب رویکردها و روش‌های پژوهش در فلسفه تعلیم و تربیت

بخشی از کتاب رویکردها و روش‌های پژوهش در فلسفه تعلیم و تربیت

شما به آخر نمونه کتاب رسیده‌اید، برای خواندن نسخه کامل، کتاب الکترونیک را خریداری نمایید و سپس با نصب اپلیکیشن فیدیبو آن را مطالعه کنید:

در حال بارگذاری...

نظرات کاربران درباره کتاب رویکردها و روش‌های پژوهش در فلسفه تعلیم و تربیت

خوندنش رو به دانشجوهای فلسفه و علوم تربیتی توصیه میکنم، نگاهی حرفه ای به موضوع پژوهش داره و به زبانی علمی و تا حدودی خلاصه، دیدی جامع به خواننده خواهد داد.
در ۲ سال پیش توسط الهام فخرایی ( | )
برای دانشجویان رشته فلسفه عااااااالیه
در ۳ سال پیش توسط فاطمه پرسته ( | )