فیدیبو نماینده قانونی آوانامه و بیش از ۶۰۰ ناشر دیگر برای عرضه کتاب الکترونیک و صوتی است .

کتاب صوتی به دنبال مولانا

نسخه الکترونیک کتاب صوتی به دنبال مولانا به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق فیدیبو به صورت کاملا قانونی در دسترس است. تنها لازم است اپلیکیشن موبایل و یا نرم افزار ویندوزی رایگان فیدیبو را نصب کنید.

درباره کتاب صوتی به دنبال مولانا

درباره­‌ی کتاب

نویسنده در این کتاب می‌خواهد زندگی پربار مولانا را در بیانی داستان­گونه و نه‌چندان طولانی اما جامع شرح دهد؛ و تصویری کوتاه از سلوک روحانیِ وی، ترسیم کند. این نوشته بیشتر با نقل حوادث حیات مولانا سروکار دارد تا بیان اندیشه، دریافت‌ها و تعلیمات روحانی او، که شرح‌شان مجالی بسیار فراخ­تر از فرصت مختصر این کتاب می‌طلبد.
کتاب حاضر از مجموعه­ کتاب‌های «به دنبال ...» است که کتاب‌های دیگری از این مجموعه مانند: «به دنبال فردوسی»، «به دنبال بنیانگذاران رم»، «به دنبال دزدان دریایی» و ... توسط موسسه­‌ی آوانامه با همکاری نشر ققنوس صوتی شده است.

عرفان مولانا
ایران زمین در طول تاریخ پر فراز و نشیب خود، مردان و زنان بزرگی که آوازه‌ی این سرزمین را به گوش جهانیان رسانده-اند، کم به خود ندیده است. یکی از این مردان بزرگ مولانا است. او شاعری عارف پیشه بوده و عرفان در تمام ابعاد شعرش رسوخ کرده و وی را به شاعری عرفانی در سطح جهان به شهرت رسانده بود.

مولا نا و مثنوی
مولانا در سال ۶۶۲ هجری شروع به تالیف پرآوازه‌ترین اثر خود مثنوی معنوی کرد. وی مثنوی را در ۲۶۰۰ بیت و شش دفتر سروده است. این اثر یکی از برترین کتاب‌های عرفانی پس از اسلام است. او در نگارش این کتاب از تمثیل بهره برده و در ۴۲۴ داستان سختی‌های راه رسیدن به خداوند را بیان می‌کند.

در بیت ابتدایی کتاب چنین امده است:
بشنو از نی چون شکایت می‌کند
از جدایی‌ها حکایت می‌کند

کز نیستان تا مرا بُبْریده‌اند
در نفیرم مرد و زن نالیده‌اند

سینه خواهم شرحه‌شرحه از فراق
تا بگویم شرح درد اشتیاق

هر کسی کو دور ماند از اصل خویش
باز جوید روزگار وصل خویش

ادامه...
  • ناشر آوانامه
  • تاریخ نشر
  • زبان فارسی
  • حجم فایل 97.89 مگابایت
  • شابک

نظرات کاربران درباره کتاب صوتی به دنبال مولانا