دسته‌ بندی
Loading

چند لحظه ...
با کد تخفیف hifidibo این کتاب را در اولین خریدتان با «۶۰٪ تخفیف» بخرید!
کتاب توسعه یعنی آزادی

کتاب توسعه یعنی آزادی

نسخه الکترونیک کتاب توسعه یعنی آزادی به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق اپلیکیشن رایگان فیدیبو در دسترس است. همین حالا دانلود کنید!

درباره کتاب توسعه یعنی آزادی

در جهانی که ما در آن به سر می‌بریم ارتقای کیفیت زندگی و رفاه انسان‌ها و نیل به رشد و توسعه اقتصادی از جمله و نمونه‌های عمده کشورهاست. در این راستا، هر یک از کشورها و به‌ویژه کشورهای جهان سوم به تدوین راهبرد و خط‌مشی ویژه‌ای همت گماشته‌اند. در این میان، موفقیت بیشتر از آنِ کشورهایی بوده است که در تدوین این راهبردها و تصمیم‌سازی‌های مهم در باب این موضوع متکی به مشارکت مردم بوده‌اند و زمینه را برای نقش‌آفرینی اعضای جامعه به‌عنوان افرادی مسئول و آگاه فراهم ساخته‌اند. مسئله‌ای که در این میان بیش از هر چیز دیگر اذهان را به خود مشغول داشته است رابطه میان آزادی و توسعه و تأثیر و تأثرات متقابلی است که این دو پدیده بر یکدیگر برجا می‌گذارند، از یک‌سو، توسعه اقتصادی بهره‌مندی بیشتر افراد جامعه از امکانات و تسهیلات رفاهی، آموزشی، بهداشتی و غیره را به ارمغان می‌آورد و موجب گسترش آگاهی در میان مردم می‌گردد و از سوی دیگر، آزادی از رهگذر ایجاد امکان مشارکت در فرآیند توسعه باعث بسط و گسترش عدالت اجتماعی و برخورداری برابر افراد از امکانات و فرصت‌ها می‌گردد، رهبران و مسئولان را در برابر مردم پاسخگو می‌گرداند و مانع گسترش فساد اقتصادی در اجتماع می‌گردد. این تأثیرات و همبستگی‌های متقابل ضرورت ژرف‌اندیشی درباره رابطه میان توسعه و آزادی را دوچندان می‌سازد. کتاب توسعه و آزادی توسط یکی از اقتصاددانان برجسته جهان امروز، آمارتیا سن برنده جایزه نوبل در رشته اقتصاد در سال ۱۹۹۸، به رشته تحریر درآمده است. نویسنده در این کتاب در باب این موضوع رهیافتی نوین را مطرح می‌سازد و به توسعه به مفهوم گسترش آزادی‌های اساسی می‌نگرد و هدف نهایی توسعه را نیل به آزادی برمی‌شمرد و آزادی را به عنوان سنجه‌ای برای کیفیت زندگی انسانها تلقی می‌کند.

ادامه...

مشخصات کتاب توسعه یعنی آزادی

  • ناشر نشر نی
  • قیمت نسخه چاپی قیمت نسخه چاپی ۱۳۶,۰۰۰ تومان
  • تاریخ نشر ۱۳۹۶/۱۰/۱۵
  • زبان فارسی
  • حجم فایل 4.09 مگابایت
  • تعداد صفحات ۵۴۲ صفحه
  • شابک

بخشی از کتاب توسعه یعنی آزادی

شما به آخر نمونه کتاب رسیده‌اید، برای خواندن نسخه کامل، کتاب الکترونیک را خریداری نمایید و سپس با نصب اپلیکیشن فیدیبو آن را مطالعه کنید:

در حال بارگذاری...

نظرات کاربران درباره کتاب توسعه یعنی آزادی

اثری قابل توجه در حوزه توسعه
در ۴ سال پیش توسط رامین حاجی زاده ( | )
کتابی قابل تامل که تعاریف موجود درباره توسعه را یکی یکی با استدلال کنار زده و تعریف ان به مثابه ازادی را مفهوم پردازی میکند و میگوید: ازادی, هدف, وسیله, معیار و دستاورد توسعه است. جذاب ترین فصل برای من فصل هفتم کتاب بود که به قحطی میپردازد و سعی دارد از این ایده نویسنده دفاع کند که در شرایط ازادی سیاسی, هیچ وقت قحطی ای رخ نداده است. نتیجه انکه میگوید نباید توسعه اقتصادی را نسبت به توسعه سیاسی در اولویت ببینیم و اصلا دوگانه دیدن انها یک خطای بزرگ است.
در ۲ سال پیش توسط gha...n.m ( | )
من این کتاب رو هفته قبل چاپی خریدم ۱۸۰۰۰ تومان
در ۳ سال پیش توسط rez...350 ( | )
ترجمه بسیار ضعیف بود ... از خریدش کاملا پشیمونم ... متن انگلیسیشو بخونین راحت تر می فهمین تا ترجمه کتاب رو ... البته این نظر منه ... بهتره شما قبل خرید یه نگاهی به نمونه بندازین شاید بتونین ارتباط برقرار کنین با این ادبیات
در ۱ سال پیش توسط omi...i69 ( | )