0
امکان مطالعه در اپلیکیشن فیدیبو
دانلود
خوشه های خشم
٪30

معرفی، خرید و دانلود کتاب صوتی خوشه های خشم

درباره خوشه های خشم

خوشه های خشم یکی از مهم‌ترین رمان‌های تاریخ امریکا و یکی از آثار برگزیده میان چهل اثر کلاسیک قرن بیستم است که ساختار حاکم بر جامعه‌ی اوایل قرن 20 آمریکا را نشان می‌دهد. این شاهکار بزرگ جایزه‌ی نوبل را برای جان اشتاین بک به ارمغان آورد و موجب جنبش‌های اعتراضی فراوانی شد.

‌درباره‌ی کتاب صوتی خوشه‌های خشم اثر جان اشتاین بک

رمان خوشه‌های خشم برای اولین‌بار در سال 1939 منتشر شد و در همان سال به سرعت، به پرفروش‌ترین کتاب سال آمریکا تبدیل شد. این رمان روایتی غم انگیز از زندگی پرمشقت و سخت کارگران و مهاجران آمریکایی است که به دنبال آینده‌ای بهتر از ایالت اوکلاهاما به کالیفرنیا سفر می‌کنند. جان اشتاین بک در این رمان رکود اقتصادی دهه 30 و خشکسالی و نابودی محصولات کشاورزی را به زیبایی به تصویر کشیده است به شکلی که مخاطب تصور می‌کند با یک داستان مستند روبه‌رو شده است. او در این به نقد سرمایه داری و زمین‌داران پرداخته است و بی عدالتی و شکاف طبقاتی را محکوم کرده است.

 «جان فورد» کارگردان بزرگ آمریکایی در سال ۱۹۴۰ با اقتباس از کتاب خوشه‌های خشم فیلمی با همین نام  ساخت. فیلم خوشه‌های خشم (The Grapes of Wrath) دو جایزه اسکار را به خود اختصاص داد. خوشه‌های خشم تاکنون میلیون‌ها نسخه فروخته است و به زبان‌های متعددی ترجمه شده است.

کتاب فیزیکی خوشه‌های خشم متعلق به انتشارات مجید است. انتشارات آوانامه با همکاری انتشارات مجید کتاب صوتی «خوشه‌های خشم» را در اختیار علاقمندان به محصولات شنیداری قرار داده است. «خوشه‌های خشم» از سی فصل تشکیل شده که بعضی از فصل‌های طولانی، به دو تا شش قسمت تقسیم شده‌اند. میانگین زمان شنیدن  هر فایل صوتی حدود 25 دقیقه و حجم کل کتاب صوتی برابر 1304 مگابایت است.

خلاصه داستان صوتی خوشه‌های خشم

خوشه‌های خشم سرگذشت یک خانواده‌ی فقیر در ایالت اوکلاهاما را رعایت می‌کند که برای یافتن زندگی بهتر به کالیفرنیا نقل مکان می‌کند. داستان در سال‌های 1930 و پس از رکود اقتصادی بزرگ آمریکا رخ می‌دهد. یکی از ویژگی‌های برجسته‌ی آثار جان اشتاین بک شخصیت‌ پردازی‌های ظریف و تاثیرگذار است. او در این رمان داستان دو خانواده متفاوت را ترسیم می‌کند. خانواده‌ی جود و دیگر کارگران مهاجر. ساختار خانواده‌ی جود سنتی است و از یک پدر رهبر و یک مادر فداکار و دلسوز تشکیل شده است.  شخصیت اصلی این رمان تام جود است  که به تازگی از زندان ازاد شده و از بی‌عدالتی و ظلم حاکم به ستوه آمده است. تام جود برای به دست آوردن یک زندگی بهتر اقدامات غیرقانونی زیادی انجام می‌دهد. جان اشتاین بک کارهای غیراخلاقی او را به گونه توصیف می‌کند که مخاطب آن درست و به حق می‌پندارد.

‌درباره‌ی جان اشتاین بک نویسنده‌ی کتاب صوتی خوشه‌های خشم

جان اشتاین بک نویسنده‌‌ی مشهور و محبوب آمریکایی است که نام او در ایران با تلفظ جان استاین بک هم خوانده می‌شود. او متولد سال ۱۹۰۲ در کالیفرنیا است. او برای ادامه تحصیلات در دانشگاه استنفورد پذیرفته شد اما در سال ۱۹۲۵ درس و تحصیل را نیمه‌کاره رها کرد و به نیویورک رفت و به عنوان خبرنگار مشغول به کار شد. او شغل‌های متعددی نظیر کشاورزی، میوه‌فروشی، کارگری و ... را تجربه کرده است. او در زمان کارگری و کشاورزی با مشکلات کشاورزان و کارگران آمریکایی آشنا شد. تعامل زیاد با اقشار ضعیف و آسیب‌پذیر جامعه باعث شد او کتاب خوشه‌های خشم را با توجه به شرایط سخت زندگی کشاورزان اوکلاهاما به نگارش درآورد.

اولین اثرجان اشتاين بک، «جام زرین» بود که آن را در سال ۱۹۲۹ نوشت. دو کتاب «خوشه‌های خشم» و «موش‌ها و آدم‌ها» از برجسته‌ترین آثار او به شمار می‌آیند. او برای کتاب «خوشه‌های خشم» جایزه‌ی پولیتزر را از آن خود کرد. از دیگر آثار این نویسنده‌ی برجسته می‌توان به کتاب‌های «شرق بهشت»، «راسته‌ی کنسروسازی»، «زنده‌باد زاپاتا» و «به خدای ناشناخته»، «نبردی مشکوک» و «اتوبوس سرگردان» اشاره کرد. جان اشتاین بک توانست جایزه‌ی نوبل ادبیات را در سال 1962 به خود اختصاص دهد. جان اشتاین بک بعد از سال‌ها تلاش در جانب‌داری و حمایت از طبقات ضعیف و ناتوان جامعه، در سال 1968 در نیویورک از دنیا رفت.

ترجمه‌ی کتاب صوتی خوشه‌های خشم به فارسی

عبدالحسین شریفیان  نویسنده و مترجم ایرانی زاده‌ی سال 1305 در شهر بوشهر است. او دیپلم خود را در رشته‌ی ادبیات اخذ کرد. او پس از خدمت سربازی وارد دانشگاه تهران شد و تحصیلات خود را در رشته‌ی زبان و ادبیات انگلیسی  ادامه داد. از اساتید بزرگ او در دانشگاه تهران می‌توان به پرویز خانلری، علاءالدین پاسارگاد و لطفعلی صورتگر اشاره کرد. این مترجم برجسته، آثار گوناگونی را از نویسندگان برجسته جهان ترجمه کرده است و بیش از 50 کتاب را از خود به‌جا گذاشته است. از آثار ترجمه شده توسط او می‌توان به کتاب‌های «سرداب‌های واتیکان»، «آدولف هیتلر» و «تاریخ تمدن، عصر لویی چهاردهم» اشاره کرد. انتشارات آوانامه کتاب صوتی «خوشه‌های خشم» را با ترجمه‌ی عبدالحسین شریفیان عرضه کرده و در اختیار علاقه‌مندان قرارداده است.

چرا باید کتاب صوتی خوشه‌های خشم را شنید؟

کتاب صوتی خوشه‌های خشم در دسته‌ی کتاب‌های داستان‌های آمریکایی قرن بیستم قرار دارد. این کتاب برای گروه سنی بزرگ‌سال مناسب است. خوانش کتاب صوتی صوتی خوشه‌های خشم را آرمان سلطان زاده به‌عهده داشته ‌است.

در بخشی از کتاب صوتی خوشه‌های خشم می‌شنویم

وقتی کامیون که با اسباب و اثاثیه، با ابزار سنگین و تختخواب و انواع فنر و با هر چیز قابل حملی که می‌شد فروخت رفت، تام چرخی در اطراف خانه زد. او بی هدف و پرسه زنان سری به انبار علوفه و آخورهای خالی زد. وارد انبار ابزار شد و با لگد پس مانده‌ها را به اطراف پرتاب کرد. دو خوک نابالغ از میان نرده ها خرخر کردند و جیغ کشیدند. خوک‌های سیاهی که راحت داشتند آفتاب می گرفتند و بعداز آن، زیارتش به پایان رسید و رفت تا روی پله‌ی جلوی در که بر آن کمی سایه افتاده بود، بنشیند. پشت سرش، مادر در آشپزخانه درحال جنب وجوش بود. لباس بچه‌ها را در تشت می‌شست و کف صابون از روی دستان قوی بنیه و لک دارش روان شده بود و از آرنجش به پایین می‌چکید. وقتی تام بر روی پله نشست، مادر دست از ساییدن و چلاندن رخت‌ها کشید. مدت زیادی به تام و پشت سرش نگاه کرد. درحالی که او محو تماشای تابش سوزاننده‌ی آفتاب بود و بعد از نو مشغول ساییدن و چلاندن شد.

مادر رو به تام گفت: «تام. امیدوارم اوضاع توی کالیفرنیا روبه راه باشه.»

تام برگشت و به او نگاه کرد.

چی باعت می شه فکر کنی که غیر از اینه؟

خب. هیچی. راستش یه جورایی خیلی هم خوب به نظر می‌آد. اون بچه های آگهی پخش کنو دیدم که از این جا رد می شدن، از قرار معلوم اون جا کار زیاد هست. با دستمزدای بالا؛ تو روزنامه دیدم نوشته بود که اون جا به کارگرای زیادی واسه چیدن انگور و پرتقال و هلو نیاز دارن. باید کار خوبی باشه تام. هلوچینی رو می‌گم. حتا اگه نذارن از اونایی که می‌چینی بخوری، هرازگاه می‌تونی یکی‌شونو کش بری و تازه کارکردن زیر درختا - زیر سایه - باید خیلی راحت باشه. وقتی چیزی زیادی خوبه. من ترس برم می‌داره. من دلم خیلی به این قضیه روشن نیست. همش میترسم یه جای کار لنگ بزنه.

آن‌چه در بالا خواندید بررسی و نقد کتاب صوتی خوشه‌های خشم اثر جان اشتاین بک بود. خرید و دانلود این اثر در همین صفحه امکان‌پذیر است. برای مطالعه‌ی دیگر کتاب‌ها در زمینه‌ی رمان و داستان‌های آمریکایی می‌توانید به قسمت دسته‌بندی کتاب‌ها مراجعه و کتاب‌های این موضوع را یکجا مشاهده کنید.

دسته‌ها:

شناسنامه

فرمت محتوا
mp۳
حجم
1.۲۷ گیگابایت
مدت زمان
۲۳:۴۰:۵۲
نویسنده جان اشتاین بک
مترجمعبدالحسین شریفیان
راویآرمان سلطان زاده
ناشرآوانامه
زبان
فارسی
تاریخ انتشار
۱۳۹۷/۰۵/۰۸
قیمت ارزی
6 دلار
مطالعه و دانلود فایل
فقط در فیدیبو
mp۳
۱.۲۷ گیگابایت
۲۳:۴۰:۵۲

نقد و امتیاز من

بقیه را از نظرت باخبر کن:
دیگران نقد کردند
4.4
از 5
براساس رأی 688 مخاطب
پربار 🌳 (12)
اجرای روان 🎙️ (11)
5
ستاره
68 ٪
4
ستاره
14 ٪
3
ستاره
8 ٪
2
ستاره
4 ٪
1
ستاره
4 ٪
434 نفر این اثر را نقد کرده‌اند.
L
Lena
۱۳۹۷-۰۹-۲۸
5

کتاب بسیار عالی بود، گوینده ی کتاب جناب سلطان زاده هنرمند هستند و با مهارت کامل بجای تمام نقش ها صحبت می کنند ، هنر ایشون ستودنی هست.

م
محمودرضا جنتی
۱۳۹۸-۰۲-۲۹
5

به کتاب صوتی خیلی علاقه مند شدم و همیشه یکی از معیار هام برای خرید این نوع کتاب ها اینه که راویش آقای آرمان سلطان زاده باشن. خوشه های خشم واقعا قشنگه اما در عین ناباوری ناگهان تموم شد... رمان های داستایفسکی رو بیشتر می پسندم... این داستان برخلاف این همه تعریف و جایزه ای که نویسنده اش گرفته اونقدر ها هم جالب نبود و طوری تموم شد که اصلا باورم نمیشد تموم شده باشه ولی خب به یه بار شنیده شدن (یا خواندن) می ارزه.

9
916652****
۱۳۹۹-۰۲-۰۹
5

راوی که مطمئنا استاد هست و به جای چند نفر صحبت میکند اما بهتر بود از صدای یک خانم هم استفاده میشد تا صدای بچه های ۱۰ و ۱۲ ساله مثل صدای افراد کودن و صدای مادر خانواده شبیه پچ پچ نمیشد. ناسلامتی مادر خانواده قرار هست شخصیت قوی داستان باشه ولی یه صدای رنجور براش گذاشتید.

m
mar********@gmail.com
۱۳۹۷-۱۱-۲۳
2

صدای پدربزرگ افتضاحه، مجبور نیستید ینفر جای ١٠ نفر صحبت کنه که

س
سعید dr
۱۳۹۷-۱۱-۰۲
5

یکی از بهترین رمانهایی که بچگی خوندم، اجتماعی و انتقادی، جذابه و کاملا مثل تصویر سه بعدی میمونه...

م
مهسا طهماسیان
۱۳۹۸-۰۲-۲۹
3

قصه شما رو درگیر میکنه اما خیلی دنبال اتفاق خاص توی کتاب نباشید . یه ریتم ثابت داره و تا آخر همونو ادامه میده . البته پایانش از بقیه ش بهتر بود و به نظرم خوندن کل کتاب می ارزید که به اون پایان برسی . و اللللللبته با روایت آقای سلطان زاده بسیار جذاب بود‌. من کلا بیشتر به اعتبار اسم ایشون کتاب های صوتی رو میخرم. چون حتی اگر کتاب عالی نباشه هم با صدای ایشون ازش لذت میبرید .

m
mah***********@gmail.com
۱۳۹۸-۰۶-۰۹
5

جان اشتاین‌بک نویسنده‌ای بینظیره و خوشه‌های خشم یک شاهکارِ ادبی،، وقتی این دو با صدای بیهمتایِ هنرمندِ گرامی آرمان خانِ سلطان‌زاده تواءم بشن یک اثرِ صوتیِ فوق‌العاده بوجود میاد که گوش دادنش رو به همه‌ی عزیزان پیشنهاد میدم. دو بار این شاهکار رو گوش دادم و جداً لذت بردم.. 🌹🌹🌹

ا
امیر
۱۳۹۹-۰۱-۱۱
3

نمیشه که یه نفر بجای ده نفر صحبت کنه بخصوص بجای کارکتر زن یا پیرمرد. در کل از اجرا راضی نبودم.

ب
بنفشه حمیده کردار
۱۳۹۸-۱۱-۳۰
5

با اجرای آقای سلطان زاده بی نظیر بود. توانایی ایشون در نگه داشتن صدای شخصیت ها تا انتخای داستان عالی بود.

s
sin*************@yahoo.com
۱۳۹۹-۰۸-۲۶
3

چرا به علف های خودروووو میگن علف خودرو ؟! ???

نمایش 424 نقد دیگر
4.4
(688)
پربار 🌳 (12)
132,000
٪30
92,400
تومان
%30
تخفیف با کد «HIFIDIBO» در اولین خریدتان از فیدیبو
خوشه های خشم
خوشه های خشم
جان اشتاین بک

گذاشتن این عنوان در...

قفسه‌های من
نشان‌شده‌ها
مطالعه‌شده‌ها
خوشه های خشم
٪30
خوشه های خشم
جان اشتاین بک
آوانامه
4.4
(688)
پربار 🌳 (12)
132,000
٪30
92,400
تومان