دسته‌ بندی
Loading

چند لحظه ...
با کد تخفیف hifidibo این کتاب را در اولین خریدتان با «۶۰٪ تخفیف» بخرید!
کتاب صوتی جنایت و مکافات کتاب صوتی

کتاب صوتی جنایت و مکافات

نسخه الکترونیک کتاب صوتی جنایت و مکافات به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق اپلیکیشن رایگان فیدیبو در دسترس است. همین حالا دانلود کنید!

نسخه نمونه کتاب صوتی جنایت و مکافات را رایگان بشنوید

نقد و بررسی کتاب صوتی جنایت و مکافات

در طول تاریخ رهبران و سیاستمداران همیشه بر سر یک سوال با یکدیگر به مشکل برمیخوردند. آیا هدف وسیله را توجیه میکند؟ عدهای بر این باورند که هدف آرمانی ارزش قربانی شدن و قربانی کردن را دارد اما عدهای دیگر ترجیح میدهند که جنبهی انسانی را در اولویت قرار بدهند و اجازه ندهند که سربازانشان در جنگ کشته بشوند. دغدغهی رسیدن به پاسخ درست این سوال سبب شده که یکی از بزرگترین آثار ادبیات روسیه خلق شود. فئودور داستایفسکی کتاب جنایت و مکافات را در تلاش برای رسیدن به پاسخ این سوال نوشته است.

درباره‌ی کتاب صوتی جنایت و مکافات اثر فئودور داستایفسکی

رمان جنایت و مکافات نوشتهی فئودور داستایفسکی است. این کتاب برای نخستین بار در سال 1866 در مجلهی Russian Messenger و در طول دوازده ماه منتشر شد و بعد به صورت جداگانه وارد بازار کتاب شد. داستایوفسکی در سال 1859 در نامهای خطاب به برادرانش، توضیح داد طرح اولیهی داستان جنایت و مکافات را در زندان نوشته بود و آن را «اقرارنامهیی به شکل رمان» نامید.

خلاصه داستان صوتی جنایت و مکافات

شخصیت اصلی کتاب جنایت و مکافات فردی به نام راسکلینکف است.  داستان از زبان او روایت میشود، و افکار راسکلنیکف را در برابر ما قرار میدهد و ما تلاش راسکلنیکف برای برتر نشان دادن خودش را میبینیم.

 راسکلنیکف جوانی دانشجو و بسیار فقیر و کنجکاو است. شخصیتی که گفتوگوی درونیبسیاز زیادی با خود دارد و همیشه کلمههایی  را زیر لب زمزمه میکند و سالهاست از فقر زیاد و طلبکارانش در عذاب است.

رازومیخین، تنها دوست راسکلنیکف، دربارهی خصوصیات و ویژگیهای اخلاقی دوستش میگوید:« عبوس و گرفته و مغرور و متکبر است. در این اواخر و شاید هم خیلی از پیش بدگمان و مالیخولیایی شده است. بزرگوار و مهربان است، دوست ندارد احساسات خود را بیان کند. حاضر است زودتر سنگدلی خود را بنماید، تا، با سخن، احساسات قلبی خویش را ابراز دارد. گاهی هم هیچ مالیخولیایی نیست – بلکه فقط سرد و تا حدی غیرانسانی و بیاحساسات میشود و براستی چنان است که گویی در او دو خوی متضاد بهترتیب جای یکدیگر را میگیرند. گاهی بینهایت کمحرف است! هیچ وقت فرصت ندارد. همه مزاحمش هستند. اما خودش دراز میکشد و کاری نمیکند. هیچ بذلهگو نیست ولی نه بهدلیل آنکه کلمات تند پرمعنی در چنتهاش کم است، بلکه گویی فرصتی برای این گونه کارهای بیهوده ندارد. وقتی با او صحبت میکنند، تا به آخر به گفتههای طرف گوش نمیدهد. هرگز به آن چیزی که جلب توجه همه را میکند، توجهی ندارد. خیلی برای خود ارزش قائل است و البته بیحق هم نیست.»

‌در بخشی از کتاب صوتی جنایت و مکافات می‌خوانیم

دفتردار نگاهی به سر تا پای او انداخت، گر چه بی هیچ کنجکاوی خاصی. سر و وضعی عجیب ژولیده و نامرتب داشت، با نگاهی خیره و بی حرکت.

راسکلنیکف فکر کرد: «از قیافه اش که چیزی دستگیرم نشد، مثل این که همه چیز برایش علی السویه است.»

دفتردار با انگشت اتاق آخر را نشان داد و گفت: «برو آن اتاق پیش سردفتر.»

به آن اتاق رفت (که از روی ترتیب، چهارمی بود). اتاق کوچکی بود پراز مراجعینی که سر و وضعشان بهتر از آدم های اتاق های دیگر نبود. بین آنها دو نفر خانم بود. یکیش که لباس عزای مندرسی تنش بود، سر میز روبه روی سردفتر نشسته بود و داشت چیزی را که سردفتر دیکته می کرد می نوشت. خانم دومی، برعکس، نسبتا خوش لباس بود. زن درشت هیکل چاقی بود با صورت سرخاب مالیده پر لک و پیس، که سنجاق سینهای به درشتی یک نعلبکی به سینه زده بود. دورتر از بقیه ایستاده بود و به نظر می آمد منتظر چیزی است. راسکولنیکف ورقه احضاریه را گذاشت جلو سردفتر. سردفتر تند نگاهی به ورقه انداخت و گفت: «لطفا منتظر باشید» و باز رو کرد به زن عرادار.

راسکولنیکف نفس راحتی کشید. «پس قضیه آن نیست!»

درباره‌ی فئودور داستایفسکی نویسنده‌ی کتاب صوتی جنایت و مکافات

فئودور داستایفسکی نویسنده و مترجم روس متولد 1821 میلادی است. او همزمان با داستان نویسی در زمینههای دیگری مانند روانشناسی، فلسفه و ترجمه هم فعال بود. داستایفسکی را یکی از پیشگامان ادبیات روانشناسانه میدانند و بر آثارش نقدهای ادبی و روانشناسی زیادی شده است.

اولین کتاب داستایوفسکی «بیچارگان» نام داشت که با سبکی ساختارشکنانه داستایوفسکی را به جامعهی هنری روسیه معرفی کرد. مدتی بعد از انتشار اولین کتاب، رمان «یادداشتهای زیرزمینی»  بود که او را به عنوان نویسندهای که در شخصیتپردازی خلاق و متبحر است، مشهور کرد. دانش روانشناسی و فلسفهی داستایوفسکی باعث شد او شخصیتهای داستانش را پیچیده و عمیق بنویسد. داستایوفسکی در داستانهایش روان انسانها را بررسی میکند و این بررسی تنها به معرفی یک شخصیت تلخ یا بیاحساس محدود نمیشود، بلکه او شخصیتها، افکار و آرزوهایشان را کالبد شکافی میکند. 

فئودور داستایوفسکی بیشتر از 30 رمان و داستان کوتاه نوشته است و  دو کتاب «برادران کارامازوف» و «جنایت و مکافات» جزء مشهورترین آثار او هستند.

ترجمه‌ی کتاب صوتی جنایت و مکافات به فارسی

انتشارات آوانامه کتاب صوتی جنایت و مکافات را با ترجمهی اصغر رستگار عرضه کرده و در اختیار علاقهمندان قرارداده است. اصغر رستگار  کتاب جنایت ومکافات را به فارسی برگردانده است.  ترجمه او از این کتاب برندهی جایزهی بهترین ترجمهی سال در نوزدهمین دوره‌‌ی کتاب سال جمهوری اسلامی شد.

اصغر رستگار در مقدمهی جنایت و مکافات  دربارهی کتاب و شخصیتهای داستان  توضیحات مفصلی نوشته است. او معتقد است داستان این کتاب نگاهی به نظریهی «ابر انسان» نیچه و هگل دارد. رستگار جنایتهای رخ داده در کتاب را به دو دسته تقسیم میکند. یکی جنایت راسکلنیکف و دیگری جنایت سویدرگایلوف. یکی از این دو شخصیت برای رهایی از جنایتش به قلمرو عشق پناه میبرد اما دیگری نه.

اصغر رستگار که به عنوان مترجم تخصصی کتابهای نمایشنامه هم شناخته میشود، ترجمههای دقیق و درخشانی از نمایشنامهی «در انتظار گودو» و نمایشنامههای ایبسن منتشر کرده است. ترجمههایی که خوانندگان زیادی دارند. رستگار بعد از ترجمهی نمایشنامههای ایبسن، دوکتاب «گزارشگر رازهای نهفت» و « امپراتور و جلیلی»  را با موضوع نظریههای ادبی و نمایشی ایبسن هم ترجمه کرده است که به خواننده برای فهم بهتر دنیای ایبسن کمک میکند.

اصغر رستگار با نگاه ویژهاش به موضوع ترجمه، معتقد است: « مترجمی که صرفا از طریق کتاب با زبان در ارتباط باشد، نمیتواند به تمام ابعاد زبان دست یابد.»

چرا باید کتاب صوتی جنایت و مکافات را خواند؟

کتاب جنایات و مکافات یکی از بزرگترین شاهکارهای جهان است. اقتباسها ادبی و نمایشی بسیاری تاکنون از این رمان بزرگ صورت گرفته است. این کتاب در فهرست 1001 کتابی که باید پیش از مرگ بخوانید قرار دارد و برای شروع کتابخوانی انتخاب مناسبی است. نسخهی صوتی این کتاب برای خوانندگانی آماده شده است که زمان کافی برای مطالعهی کتابهای طولانی ندارند. شما میتوانید این کتاب را زمانی که در حال رانندگی هستید، گوش دهید. کتاب صوتی جنایت و مکافات در دستهی کتابهای داستانهای روسی قرار دارد. کتاب صوتی جنایت و مکافات مناسب برای گروه سنی بزرگسال است. خوانش کتاب صوتی صوتی جنایت و مکافات را آرمان سلطان زاده بهعهده داشتهاست. کتاب صوتی جنایت و مکافات جزو کتابهای حجیم و بلند با موضوع داستانهای روسی است. این کتاب برای افرادی که وقت بیشتری برای مطالعه دارند و میخواهند در زمینهی  داستانهای روسی زمان بیشتری را به مطالعه اختصاص دهند انتخاب مناسبی است.

آن‌چه در بالا خواندید بررسی و نقد کتاب صوتی جنایت و مکافات اثر فئودور داستایفسکی بود. خرید و دانلود این اثر در همین صفحه امکان‌پذیر است. برای مطالعه‌ی دیگر کتاب‌ها در زمینه‌ی داستان‌های روسی می‌توانید به قسمت دسته‌بندی کتاب‌ها مراجعه و کتاب‌های این موضوع را یکجا مشاهده کنید.

مشخصات کتاب صوتی جنایت و مکافات

نظرات کاربران درباره کتاب صوتی جنایت و مکافات

مترجم به چه حقی به خودش اجازه داده که تو متن تصرف کنه و مسخره بازی دربیاره؟ انشاالله و ماشاالله چیه تو ترجمه؟
در ۳ سال پیش توسط پوریا ( | )
کتاب نویسندگان روس را اولش باید تحمل کرد و به هر مشقتی باید خواند یا گوش داد. یواش یواش آن قدر درگیر جزئیات می شوید که دیگر نمی توانید از آن جدا شوید. این کتاب یکی از شاهکارها و بهترین کتابهای دنیا است.
در ۳ سال پیش توسط soh...azi ( | )
عالی. چقدر کتاب صوتیا گرونه..ما نمیتونیم بگیریم خب :'(
در ۴ سال پیش توسط nejla ( | )
شاهکار ادبیات داستانی هست.جناب سلطان زاده هم که سنگ تمام گذاشتن.یه تنه نمایشنامه رادیویی اجرا کردن.مرحبا به این صدا و فن اجرا....خیلی ممنون جناب
در ۴ سال پیش توسط فیروزه فیروزه چیان ( | )
از قلم توانای داستایوفسکی که بگذریم، میرسیم به نقطه‌ی قوت این اثرِ جاودان. آرمان سلطان زاده‌ی عزیز که واقعاً در خوانش کتاب تبهرِ شگفت انگیزی رو به نمایش میزاره بطوری که یکی از دلایلِ انتخاب و خریداریِ کتاب از طرف من، وجود اسمِ آرمانِ عزیز هستش. آرزوی موفقیت برای آرمان خان... پیشنهاد اکید میکنم که این اثر خریداری بشه..
در ۳ سال پیش توسط 922...059 ( | )
  • ۱
  • ۲
  • ۳
  • ۴
  • ۵
  • ..
  • ۱۲۰
  • ۱۲۱
  • بعدی ›
  • آخرین ››