فیدیبو نماینده قانونی فیدیبو و بیش از ۶۰۰ ناشر دیگر برای عرضه کتاب الکترونیک و صوتی است .
میکروبوک سختی کارهای سخت

میکروبوک سختی کارهای سخت
راه اندازی کسب و کاری که هیچ راه ساده‌ای ندارد

نسخه الکترونیک میکروبوک سختی کارهای سخت به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق فیدیبو به صورت کاملا قانونی در دسترس است.


فقط قابل استفاده در اپلیکیشن‌های iOS | Android | Windows فیدیبو

درباره میکروبوک سختی کارهای سخت

برای خواندن این میکروبوک تنها بیست‌دقیقه زمان لازم دارید! این میکروبوک خلاصه‌ای مفید و کاربردی از کتاب «سختی کارهای سخت» است. این میکروبوک توضیح می‌دهد چرا شغل یک مدیر ارشد اجرایی جزء سخت‌ترین و پرچالش‌ترین مشاغل دنیا است، و چطور می‌توانید از پس آن همه استرس و فشار روانی برآیید. این کتاب برای چه کسانی است؟ مدیران و موسسان فعلی و آینده هرکس که می‌خواهد بداند چطور باید کسب و کاری موفق را اداره کند. هرکس در موقعیت استخدام یا اخراج کسی است. میکروبو‌ک‌ ها خلاصه‌ ای کوتاه از کتاب‌ ها هستند که می توان آن ها را در مدت زمان کمی خواند و عادت به مطالعه روزانه را از طریق آن ها در خود شکل داد. برای تولید میکروبوک های فیدیبو همواره تلاش شده که کتاب ها از میان پرفروش ترین های بازار و در موضوعات مختلف انتخاب شوند تا بتوانند توجه مخاطبین بسیاری را به خود جلب کنند. هم چنین با دقت فراوان گزیده ای از محتوای اصلی کتاب گلچین شده، به گونه ای که به شالوده اصلی آن لطمه وارد نشود و هدف غایی نویسنده به خواننده به طور کامل منتقل گردد.گاهی از میکروبوک ها با عنوان کتابچه یا کتاب کوتاه یاد می‌شود. با دانلود میکرو بوک می توانید به صورت اجمالی در کمتر از ۲۰ دقیقه برترین کتاب های جهان را مطالعه کرده و لذت ببرید. سایت و اپلیکیشن فیدیبو با صدها نسخه صوتی و الکترونیکی از میکرو بوک ها، تجربه ای متفاوت از کتابخوانی را در اختیار شما قرار می‌دهد.

ادامه...
  • ناشر فیدیبو
  • تاریخ نشر
  • زبان فارسی
  • حجم فایل 0.18 مگابایت
  • تعداد صفحات ۰ صفحه

بخشی از میکروبوک سختی کارهای سخت

شما به آخر نمونه کتاب رسیده‌اید، برای خواندن نسخه کامل، کتاب الکترونیک را خریداری نمایید و سپس با نصب اپلیکیشن فیدیبو آن را مطالعه کنید:سختی کارهای سخت

راه اندازی کسب و کاری که هیچ راه ساده ای ندارد

بن هورو ویتز


حق انتشار الکترونیک برای فیدیبو محفوظ است

این میکروبوک توضیح می دهد چرا شغل یک مدیر ارشد اجرایی جزء سخت ترین و پرچالش ترین مشاغل دنیا است، و چطور می توانید از پس آن همه استرس و فشار روانی برآیید.

این کتاب برای چه کسانی است؟

  • مدیران و موسسان فعلی و آینده
  • هرکس که می خواهد بداند چطور باید کسب و کاری موفق را اداره کند.
  • هرکس در موقعیت استخدام یا اخراج کسی است.

درباره نویسنده

بن هورو ویتز یکی از موسسان شرکت آندرسن هورو ویتز است. او قبلا یکی از موسسان و مدیران شرکت فناوری اطلاعات اوپسویر بوده که در ۲۰۰۷ به قیمت ۱.۶ میلیارد به هیولت پاکارد فروخته شد. وبلاگ او ۱۰ میلیون خواننده دارد.

فایده کتاب چیست: چطور می توانید مدیر ارشد اجرایی موفقی باشید.

مدیر ارشد همیشه تنها است.
مدیران اجرایی با چالشی بزرگ مواجهند: آن ها به تنهایی مسئول سرنوشت شرکت هستند و باید هر روز تصمیمات مرگ و زندگی بگیرند. گاهی لازم است بهترین دوستان خود را اخراج کنند یا یک کارخانه را کلا تعطیل کنند، و هم زمان مسئولیت کامل تصمیمات خود را به عهده گرفته و نیم نگاهی هم به آینده داشته باشند.
در این میکروکتاب، درس هایی که بن هورو ویتز در راه تاسیس شرکت، مدیریت آن و سپس فروش آن به ۱.۶ میلیارد تومان آموخت، مرور می کنیم.
در این کتاب یادمی گیرید چطور بدون کمترین درگیری احساسی افراد را در صورت لزوم اخراج کنید.
همچنین خواهید آموخت که چرا استخدام فردی با چند نقطه ضعف می تواند ایده خوبی باشد.

مدیر اجرایی باید با فشارها و مسئولیت های مربوط به اداره یک کسب و کار دست و پنجه نرم کند.

هرکس که شرکتی تاسیس یا مدیریت می کند، رویاهایی برای خود دارد. این رویاها اغلب پیرامون خلق چیزی جذاب که دنیا را تغییر دهد و هم زمان جالب و پول ساز باشد می گردد.
متاسفانه هیچ شرکتی به راحتی در این مسیر پیشرفت نمی کند چون بحران ها بخش جدایی ناپذیر ساخت یک کسب و کار هستند؛ تعداد متغیرهای تاثیرگذار و مشکلات احتمالی بسیار بالا است.
مثلا هر شرکتی هم با مشکلات کلان مثل بحران ها و شکست های مالی رو به رو است که باعث فراری دادن سرمایه گذاران می شود و هم با مشکلات کوچک تر مثل استخدام اشتباه یا ورشکست کردن مشتریان مهم.
اینجا همان نقطه ای است که مدیران ارشد با چالش بزرگ مواجه می شوند، جایی که رویای موفقیت به واقعیت می رسد.
چالش و مبارزه بخش جدایی ناپذیر مدیریت یک شرکت است، که با استرس بالا و تصمیم گیری های دشوار همراه است. استرس و بزرگی چالش کل زندگی مدیر را تحت تاثیر قرار می دهد، از سلامت جسمی و روانی گرفته تا انتخاب های حرفه ای و روابط اجتماعی.
همه این ها باعث می شوند این چالش به شدت انرژی بر باشد، اما کیفیت و پیشرفت هم درست از همینجا ریشه می گیرد. در نهایت این مدیر ارشد است که باید مشکلات و بحران های شرکت را حل کند و هم اوست که به خاطر موفقیت های شرکت اعتبار کسب کرده یا به خاطر شکست هایش برکنار می شود.

مبارزه برای کسب و کار گاهی غیرممکن به نظر می رسد اما کار تیمی، خلاقیت و گرایش به راه حل در این مسیر به مدیر کمک می کنند.

همانطور که می دانید، همه مدیران اجرایی باید در مواجهه با چالش بزرگ اداره کسب و کار مبارزه کنند اما استراتژی هایی وجود دارد که در این مسیر به آنها کمک می کنند.
اول از همه، گرچه بار این مبارزه بیشتر از همه بر دوش شما به عنوان مدیر است، سعی کنید آن را به تنهایی به دوش نکشید. بلکه در مواجهه با بحران تا جای ممکن افراد بیشتری را درگیر کنید.
نمونه ای از این استراتژی را می توان در نحوه برخورد شرکت اوپسویر با بحران حاصل از شکست دات کام ها دید. نویسنده که در آن زمان مدیر ارشد بود کل کارکنان را در جلسه ای خارج از فضای شرکت جمع کرد و صادقانه و رک به آنها گفت که اگر محصول خود را متحول نکنند، از بازار خارج خواهند شد.
او گفت که هنوز می توانند شرکت را نجات دهند اما هرکس که می خواهد استعفا دهد باید همین الان این کار را بکند. این یعنی افراد باقیمانده آنقدر روی محصول جدید متمرکز و مصمم بودند که شرکت توانست ار بحران عبور کند و قیمت سهام خود را از ۰.۳۵ دلار به ۷ دلار برساند.
استراتژی دومی که باید به یاد داشته باشید این است که وقتی همه درها به رویتان بسته شده و شکست نزدیک است، باید خلاق باشید.
مثلا در دوران انفجار دات کام ها، شرکت نویسنده به نام loadcloud با وجود اینکه درآمد هدف را برای خود ۷۵ میلیون دلار قرار داده بود، تنها به ۲ میلیون دلار دست پیدا کرده بود. همین باعث شد سرمایه گذاران تمایلی به تامین مالی شرکت نداشته باشند. نویسنده که عملا گیر افتاده بود، خلاقیت به خرج داد و کاری کاملا غیرمنتظره انجام داد: او شرکت را سهامی عام کرد و منابع موردنیاز برای نجات شرکت را ازاین طریق به دست آورد.
سوم، به یاد داشته باشید که مواجهه با حالات روانی خودتان سخت ترین چالشی است که باید برایش آماده باشید: در مسیر اداره کسب و کار احساس تنهایی خواهید کرد و با مشکلات شخصی روانشناختی درگیر خواهید شد.
برای غلبه بر این چالش، باید رانندگان مسابقات اتومبیل رانی را الگو قرار دهید که نه روی خطرات احتمالی و موانع، بلکه فقط روی جاده پیش رو تمرکز می کنند. شما هم باید روی راه حل های پیش رو تمرکز کنید، نه روی مشکلات اطرافتان.

نظرات کاربران درباره میکروبوک سختی کارهای سخت

به نظرم خیلی خلاصه شده. غلط املایی هم دیده میشه . که امیدوارم پیگیری کنند. اگر خلاصه کتاب و با تکنیک هوک نوشته اید قطعا جواب داده چون من علاقه مند شدم کاملش و بخونم.
در 2 ماه پیش توسط مجید میرهندی
برای کسایی که میخوان یه مار استارت آپی شروع کنن به شدت توصیه میشه
در 4 روز پیش توسط آرش عبدوس