فیدیبو نماینده قانونی انتشارات صابرین و بیش از ۶۰۰ ناشر دیگر برای عرضه کتاب الکترونیک و صوتی است .
کتاب آدم‌ها باهم فرق می‌کنند

کتاب آدم‌ها باهم فرق می‌کنند
راهنمایی برای پیش‌داوری نکردن و باارزش دانستن تفاوت‌ها

نسخه الکترونیک کتاب آدم‌ها باهم فرق می‌کنند به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق فیدیبو به صورت کاملا قانونی در دسترس است.


فقط قابل استفاده در اپلیکیشن‌های iOS | Android | Windows فیدیبو

درباره کتاب آدم‌ها باهم فرق می‌کنند

این کتاب به کودکان کمک می‌کند معنای اختلاف و تفاوت را درک کرده و آن را تشخیص بدهند. آن‌ها متوجه خواهند شد پیش‌داوری‌ها چطور ذهن یک نفر را مسموم کرده و آن را نسبت به ایجاد شناخت واقعی، کور و مسدود می‌کند. این کتاب به کودکان می‌آموزد چطور تفاوت‌های دیگران را گرامی بدارند. هدف این است که راه درک و شناختی به آن‌ها نشان داده شود که به صلح منتهی می‌شود. همان‌طور که آتیکاس فینچ در رمان معروف کشتن مرغ مقلد به دخترش می‌گوید: «تو هرگز به معنای واقعی یک‌ نفر را درک نمی‌کنی، مگر آنکه زندگی را از چشمان او ببینی... مگر اینکه وارد پوست او شده و با پاهای او در جهان قدم بزنی.»

ادامه...

بخشی از کتاب آدم‌ها باهم فرق می‌کنند

شما به آخر نمونه کتاب رسیده‌اید، برای خواندن نسخه کامل، کتاب الکترونیک را خریداری نمایید و سپس با نصب اپلیکیشن فیدیبو آن را مطالعه کنید:پیش داوری چیست؟

پیش داوری یعنی اینکه قبل از شناختن یک نفر، درباره او قضاوت کنی. یعنی درباره کسی که نمی شناسی، فکر و نظری داشته باشی.
ما چطور مردم را قضاوت می کنیم؟ با توجه به طرز حرف زدن، راه رفتن، ظاهرشان یا آنچه از دیگران در مورد آن ها شنیده ایم. شاید هم با توجه به آنچه در تلویزیون دیده ایم.
مارتی در تلویزیون یک مرد موبلند را دید که از یک مغازه دزدی کرد و پلیس به او دستبند زد. زمانی که او در مغازه نزدیک خانه شان یک مرد موبلند را دید، تصور کرد او هم لابد آدم بدی است. اما درحقیقت آن مرد یک پزشک ماهر بود که جان بسیاری از کودکان را نجات داده بود.

دیگران را همان طور که هستند بپذیر

پیش داوری مانند زهری است که ذهن تو را مسموم می کند و اجازه نمی دهد خوبی های دیگران را بشناسی یا آن ها را هما ن طور که هستند ـ یعنی آفریده های خداوند ـ ببینی و بپذیری. چون مرد اولی که مارتی در تلویزیون دیده بود یک دزد بود، متوجه نشد مرد دومی که در مغازه دیده ممکن است شخصیت متفاوتی داشته باشد. تمام ویژگی های یک شخص در ظاهر او نمایان نمی شود.
روشن فکر بودن یعنی پذیرفتن دیگران با همان خصوصیاتی که دارند. نگذار پیش داوری به جای تو تصمیم بگیرد. هیچ کس را قبل از آنکه او را به خوبی بشناسی، قضاوت نکن.
تو باید همه مردم را بپذیری و به آن ها احترام بگذاری، اما مجبور نیستی رفتارهای بدی مانند دروغگویی و دزدی را هم تحمل کنی. خدا همه آدم ها را دوست دارد، اما کارهای نادرست آنان را دوست ندارد. یادت باشد همه آدم ها ممکن است اشتباه کنند ـ حتی خودت.

اجازه نده پیش داوری مخفیانه وارد فکرت شود

مردم همیشه نسبت به پیش داوری های خود، آگاه نیستند. ممکن است این افکار مخفیانه وارد سرشان شده باشد. مارتی نمی دانست تماشای آن برنامه تلویزیونی باعث شده بود که درباره مرد داخل مغازه قضاوت نادرست بکند.
گاهی اوقات والدین درباره قوم یا گروه خاصی از مردم پیش داوری یا قضاوت های نادرستی دارند و بی آنکه خود از آن آگاه باشند آن را به فرزندانشان انتقال می دهند. والدین الکس درباره درختی که در حیاطِ مشترک بود، با همسایه شان اختلاف نظر داشتند. آن ها مجبور شدند ابعاد حیاط را به دقت اندازه بگیرند که بفهمند درخت متعلق به کدام خانه است. وقتی همسایه فهمید درخت مال اوست، آن را قطع کرد. پدر الکس خیلی عصبانی شد و از او خواست دیگر با بچه های همسایه بازی نکند چون آن ها آدم های پستی هستند. الکس همیشه حس می کرد آن بچه ها خیلی هم خوب هستند، اما چون پدرش می گفت قبول کرد که حتماً بد و پست هستند.

نظرات کاربران درباره کتاب آدم‌ها باهم فرق می‌کنند