پیش فروش کتاب صوتی هنر شفاف اندیشیدن
Loading

چند لحظه ...
کتاب کامل‌ترین آئین انشاء و نامه‌نگاری

کتاب کامل‌ترین آئین انشاء و نامه‌نگاری

نسخه الکترونیک کتاب کامل‌ترین آئین انشاء و نامه‌نگاری به همراه هزاران کتاب دیگر از طریق اپلیکیشن رایگان فیدیبو در دسترس است. همین حالا دانلود کنید

درباره کتاب کامل‌ترین آئین انشاء و نامه‌نگاری

نگارش در لغت به معنی: انشاء، تحریر، نوشتن و خط می‌باشد. نگارش به دو لحاظ، صورت (هیأت) و احتوا حائز اهمیت قرار می‌گیرد. همانا به کارگیری کاربرد اصول صحیح هر دو جنبه الزامی می‌باشد. به طوریکه یک نوشته باید هم از لحاظ دستوری و هم بار معنایی طبق معیارهای تعیین شده و فراخور حال مخاطب باشد. بنابراین اگر یک جملۀ بی‌معنی هر چند که به لحاظ شکل و دستور صحیح باشد، باز هم مخاطب را دچار سردرگمی می‌کند و حال آنکه اگر همان جمله طبق الگوهای تعیین شده،‌ اعم از دستوری، خوانشی و غیره نباشد، باز هم مورد پاسخگویی نیاز مخاطب از آن نوشته قرار نمی‌گیرد. چرا که نوشتار هم در نوع خودش وسیله‌ای پرنفوذ برای انتقال احساسات، عواطف و معلومات، اعم از جنبه‌های متفاوت علمی، فرهنگی، ادبی، سیاسی، اقتصادی و غیره می‌باشد. حال آنکه کتب، مجلات، رسانه‌ها و مطبوعات گوناگون در انتقال و اطلاع رسانی آن موارد نقش مهمی را ایفا می‌کنند. پس جایز است که برای برآورده ساختن نیازهای مخاطب از این گستره نهایت سعی و تلاش در بکارگیری صحیح آن اصول ملزم گردد. تا موجبات و سهولت درک و فهم خواننده را ایجاد گرداند. همانا یک نوشتۀ خوب می‌تواند ارزش و بهای زیادی را برای مخاطبان خود به ارمغان بیاورد. چرا که وسیلۀ ارتباط با جنبه‌های متفاوت نیازهای بشر را در بر می‌گیرد. که بالاترین حدّ آن ارتباط انسان با خدا از طریق نوشته‌های الهی در کلام حق است.

ادامه...

مشخصات کتاب کامل‌ترین آئین انشاء و نامه‌نگاری

بخشی از کتاب کامل‌ترین آئین انشاء و نامه‌نگاری

شما به آخر نمونه کتاب رسیده‌اید، برای خواندن نسخه کامل، کتاب الکترونیک را خریداری نمایید و سپس با نصب اپلیکیشن فیدیبو آن را مطالعه کنید:

در حال بارگذاری...

نظرات کاربران درباره کتاب کامل‌ترین آئین انشاء و نامه‌نگاری

عالی👌
در ۱ ماه پیش توسط s c ( | )